Şimdi Ara

Assassin's Creed: Revelations E3 Yorumu(Altyazılı) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
2
Favori
25.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Orijinalden alıntı: amashe

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Buradaki sorun bunlar değil. Buradaki sorun bir ''oyun''. Osmanlı tarihi ile çakışan bir dönemde İstanbul'da geçen bir oyun. Bu kadar büyütülmesinin nedeni ne ben onu anlamıyorum. Yok hakeret var yok şu var yok ecdatlarımız. Yok bişey kardeş senin kuruntuların bunlar. Oyun çıksın tarihin söylediğinin aksine bir şeyler yapıldıysa elbette ki karşı çıkarız. Ama bir kaç videodan hemen celallenmek yersiz.

güzel kardeşim ben böyle birşey dedimmi?Sadece şunu söyledim
    umarım böyle birşeyile karşılaşmayız.ülkesini seven herkezin umduğu birşeyi kelimelere döktüm,kimse oyunda olsa ülkesinin dünyaya kötü gösterilmesini istemez bir daha tekrarlıyorum BEN OYUN İÇİN NE OSMANLIYA NE DE TÜRKİYEYE HAKARET VEYA BUNA BENZER BİR KÖTÜLEMDE BULUNDUĞUNU SÖYLEMEDİM,neden herkez böyle söylediğimi,benim osmanlıcı olduğumu yada ırkçı olduğumu düşünüyor anlamış değilim,TEK DERDİM OSMANLI ASKERLERİNİN TÜRKÇE KONUŞMAMASI,bu oyunun orjinalliğini ve gerçekliğini bozan küçük bir rütuştur,(bana sakın ingilizce ortak lisadır,şudur budur demeyin..bu tamamen benim görüşüm sizin ne söylediğiniz sizi ilgilendirir)

o zaman senin dediklerinin bana dokunmayan yılan bin yaşasın demek oluyor. İtalyanları önemsemiyosun onların "oyunda" öldürülmesi senin için önemsiz o zaman.

bu olay günümüzde ve gerçek hayatta yaşanmış olsa,elbette elimden geleni yaparım nasıl savaş sırasında gazzeli kardeşlerimize elimizden geleni yapmaya çalışıyorsak,zamanı gelince italyadaki kardeşlerimizede yardım etmekten çekinmeyiz.
    ama yabancı bir ülke başka bir ülkeyi oyunda kötülemiş? haklarını benimmi savunmam gerekir yoksa kötülenen ülkedekilerinmi
    bunu ayırt edebilicek seviyede isen yorum senin,ama yok ben bu adama illa bi klıf sokucam derdindeysen senle başa çıkamam.

Usta uzatmak istemiyorum ama kendinle çelişen şeyler söylüyorsun neden bilmiyorum.

quote:

sizede inanamıyorum,istanbulun bir oyun sayesinde kalkınıp dünyanın en zengin metropol'ü olucağı hayalini bir kenera bırakıp gerçekçi konuşun,ayrıca oyunda bariz bir osmanlı katliamı var görmezden gelemezsiniz,Oyunu oynarken kendinizi o karakterin yerine koyucaksınız ,onun yaptığı herşeyi siz söylemiş olucaksınız, ve o kadar osmanlı askeri öldürdükten sonra,artık osmanlı dendiğinde ne hissediceksiniz?

Bu yapanların kötülük ya da hakaret ettiklerini söylediğin yer değil mi? Bariz bir Osmanlı katliamı var diyorsun..
    Senin asıl sorunun Türkçe konuşmaması ise yukarıdaki mesajda arkadaş kaynak da verip söylemiş.

quote:

Önceki oyunda da İtalyanlar ingilizce konuşuyordu, arada italyanca kelimeler vardı ve ayrıca İtalyanca seçilebiliyordu. Oyunun resmi twitter hesabından yapılan açıklamada da oyuna Türkçe seçeneği eklemeyi düşünüyorlarmış. İngilizce konuşmalarının sebebi bu oyunun sadece Türkiyede oynanmıcak olması diğer ülkelerde de anlaşılması için.Kasıt yok.

Bu kadar.. Daha fazla tartışmaya önceki mesajlardaki gibi kin kusmaya hakaret etmeye gerek yok Oyun çıksın herkes gelir eleştirisini yapar.

forumda sadece seninle tartıştığım kanısını bir yere bırak,
    her kafadan farklı bir atışma çıkıyor ve cevap vermek zorunda kalıyorum
    sana öyle söylüyorsa başkasına başka şekilde söylüyorum
    ama anlatmak istediğim şey aynı.
    burda kelime oyunu oynamaya lüzum yok, sen yazdın 1 satır ben yazdım 1 sayfa kimin elinde daha çok koz var?
    sen benim anlatmak istediğimi kaptıysan sorun yok

• her 2 yazısından biri söylediklerinle çakışıyor, derdin Türkçe olmaması mı? Onu da yukarda belirttim. Ama sen komplo bunlar falan diyosan kendi haline bırakıyorum.
  • Birader yanlışsan yanlışım demeyi bileceksin bir kere. Laf ağızdan çıkar bir defa o yüzden ne söylediğini bileceksin. Tek sen yoksun yok ben yokum diyerek bir yere varamazsın. Gelip burda trollük yapıyorsun sonra haksız çıkınca bahane üretip abilik taslamaya çalışıyorsun. İnsanın bir söylediği ile bir söylediği birbirini tutacakki dürüst adam diyebilesin. Şikayetini söyledin o şikayetinin yersiz olduğunu belirttim/belirttik. Konu daha fazla uzatma.
  • Bir 'oyun' için, üstelik bize mükemmel turistik getirileri olabilecek bir oyun için bazıları neden bu kadar, nasıl desem, faşist kesildi onu anlamadım ben.
    Siz nasıl Türksünüz de falan da filan, sen Türksen ben değilim kardeşim, tamam mı?
    Tövbe estağfurullah ya.
    Yaşıyla övünen elemanlar çocuğun daniskasıdır, üniversitede tarih okumak da seni tarih profesörü yapmaz.
    O kadar saçma sorunlar çıkarıyorlar ki...
    Yok Constantinople diyorlarmış, e sen de London yerine Londra diyorsun, nolacak yani? Adamların literatürüne böyle yerleşmiş bir kelimeyi nasıl değiştireceksin? Çok gıcığına gidiyorsa git değiştir, yap şu işi. O yıllarda bizde bile ismi öyleyken adamlar burda kendi kendine gelin güvey oluyorlar.
    Ek olarak, oyunu ülkenin dilini yansıtarak dünya diline çeviriyorlar, adam ''Rest in Peace'' demiyor da ''Requescat in Pace'' diyor örneğin, ama hep İtalyanca konuşsa biz ne anlayacaktık? Tabii sizin o üniversitede öğrenilen müthiş (!) tarih bilgilerinizden beyinde yer kalmadığı için bu kadar olayı idrak etme sorununuz var, anlıyorum onu.
    Oyuna Türkçe seçeneği de büyük ihtimalle İtalyanca gibi eklenecek, geçtiği yerden dolayı.
    Ama anlamadığınız nokta şu:
    Call of Duty'de Almanları ve Rusları vuruyoruz senelerdir, ama o oyunu bu iki millet de oynuyor; bir kişi de çıkıp ''nasıl öldürürsün lan bizi'' demiyor.
    Assassin's Creed'de İtalyan askerleri kesip durduk, bir tane İtalyan çıkıp da özür istedi mi bu oyundan?
    En ihtişamlı dönemlerinden birinde yansıtılacak Osmanlı askerini öldürünce ne oluyor? Öbür milletlerin insanları insan değil mi? Nasıl bir düşünce akımı içindesiniz siz?
    Ondan sonra lagaluga, yok niye Türkler oyunlarda yok, yok niye Türkçe desteği yok...
    Adım gibi eminim bu oyunu 'korsan' alıp oynayacaksın sen bütün bu laflarına rağmen.
    Biraz oyunlarda faşistlik taslamaktansa gerçek hayata dönün, asıl sorunlar orda çünkü.

• anlamadigim nokta 1. oyunda da selahaddin eyyubinin askerlerini ölduruyoduk onlar da turk soyu bir yerde niye kimsenin gıkı cikmadi anlamadim. demek ki burdaki arkadaslar turkluk degil osmanlicilik yapiyor
  • anladım arkadaşlar,sizle başa çıkılmaz. bir söyledim bin ağ işittim,birinizi sustursam 10'unuz üstüme geldiniz.
    ben şerefsizim,ben ırkçıyım,ben faşistim,ben kürdüm,ben tarih düşmanıyım
    ben sizin olmadığınız herşeyim,bunumu dememi bekliyordunuz.Buyrun.
    evet tarih bölümünde okuyorum,ama bunu laf arasında hava olsun diye söylemedim,tarihi sokaktan öğrenmediğimin kanıtı olsun diye söylemiştim,ama herşey gibi bunada pişmanım
    son olarakta şunu söylemek istiyorum,bu ülkede tarih okuduğum halde bir tek ben tarihi bilmiyormuşum
    13 yaşındaki velette 28 yaşındaki büyüğümde benden daha iyi biliyormuş bunu da sayenizden öğrenmiş oldum
    farkında olmadan kimi kırdıysam affede benden bu kadar,bu boş muhabbeti kendi adıma bitirdim kalın sağlıcakla
  • quote:

13 yaşındaki velette

Sen bu kafayla başbakan olsan nolur ki?
  • quote:

anladım arkadaşlar,sizle başa çıkılmaz. bir söyledim bin ağ işittim,birinizi sustursam 10'unuz üstüme geldiniz.
    evet tarih bölümünde okuyorum,ama bunu laf arasında hava olsun diye söylemedim,tarihi sokaktan öğrenmediğimin kanıtı olsun diye söylemiştim,ama herşey gibi bunada pişmanım
    son olarakta şunu söylemek istiyorum,bu ülkede tarih okuduğum halde bir tek ben tarihi bilmiyormuşum
    13 yaşındaki velette 28 yaşındaki büyüğümde benden daha iyi biliyormuş bunu da sayenizden öğrenmiş oldum
    farkında olmadan kimi kırdıysam affede benden bu kadar,bu boş muhabbeti kendi adıma bitirdim kalın sağlıcakla

kıvırıp durma bütün sorularına itirazlarına cevap verdik, hala çoluk çocuk diyosun

• quote:

anladım arkadaşlar,sizle başa çıkılmaz. bir söyledim bin ağ işittim,birinizi sustursam 10'unuz üstüme geldiniz.

Kardeş ben yazdıklarını okudum ve sana katılıyorum.Yok kendinle çelişiyorsun,yok bencillik yapıyorsun diye sıkıştırmaya çalışmışlar fakat tek yaptıkları şey senin söylediklerini çarpıtmak.Adamın biri ''italyanları keserken bir şey demiyordun şimdi bana dokunmayan yılan bin yaşasın''a kadar getirmiş.İtalayan'ı da italyan düşünsün,Afrikada insanlar açlıktan ölürken sen pc karşısında oyun derdindesin sonuçta,sen o insanları düşünüp ne yapıyorsun acaba.

Oyun istanbul'da geçeceği için insanın içinde tabi ki bir KUŞKU oluyor ama UMARIM bariz bir Türk düşmanlığı olmaz.

Bence burdan bu kadar kişiye gündüz vakti laf yetiştirmeye çalışma,söylediklerine katılacak çok insan var ama onlar genelde 20 yaş üstü,büyük ihtimal eğitimini tamamlamış,o saatlerde çalışan,''trol'' gibi kelimelerin anlamını bilmese de milliyetçiğin ve ırkçılığın farklı şeyler olduğunu bilen insanlardır.

Oyunda babamı tanımam diyen adamlar var,senin anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır.

• @Riqimaru : Requescat in pace.
    @Vaudeville : Sen bu kafayla başbakan olsan nolur ki?
    @BenjaMean : kıvırıp durma bütün sorularına itirazlarına cevap verdik, hala çoluk çocuk diyosun

konuşmim konuşmim diyorum ama üç koca adamdan 3 yorum gelmiş,artık takdir sizin
    ben bir sayfa dolusu yazı yazıyorum,kim ne demiş cevap verip kanıtlamaya çalışıyorum,onlara saygı duyuyorum
    ama karşılık hep aynı,söylicek söz bitiyor ama iğneleme ve küçük düşürmeye çalışma hiç bitmiyor

@sawolverine sağolun hocam,benim gibi düşünmeyenler kadar,benimle aynı yönde düşünenlerde var ama onlar susmayı tercih ediyorlar,keyifleri bilir.burda ırkçılık yapmıyoruz,adam kesmiyoruz.Tarihimizi savunmamızı istediler,hiç hesapta yokken tarihi savunur hale geldik.sonrada neden tarihini savunuyorsun dediler.o benim tarihim dedim,sonra niye italyanları savunmadın dediler ,dedilerde dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sawolverine

quote:

Kardeş ben yazdıklarını okudum ve sana katılıyorum.Yok kendinle çelişiyorsun,yok bencillik yapıyorsun diye sıkıştırmaya çalışmışlar fakat tek yaptıkları şey senin söylediklerini çarpıtmak.Adamın biri ''italyanları keserken bir şey demiyordun şimdi bana dokunmayan yılan bin yaşasın''a kadar getirmiş.İtalayan'ı da italyan düşünsün,Afrikada insanlar açlıktan ölürken sen pc karşısında oyun derdindesin sonuçta,sen o insanları düşünüp ne yapıyorsun acaba.

Oyun istanbul'da geçeceği için insanın içinde tabi ki bir KUŞKU oluyor ama UMARIM bariz bir Türk düşmanlığı olmaz.

Bence burdan bu kadar kişiye gündüz vakti laf yetiştirmeye çalışma,söylediklerine katılacak çok insan var ama onlar genelde 20 yaş üstü,büyük ihtimal eğitimini tamamlamış,o saatlerde çalışan,''trol'' gibi kelimelerin anlamını bilmese de milliyetçiğin ve ırkçılığın farklı şeyler olduğunu bilen insanlardır.

Oyunda babamı tanımam diyen adamlar var,senin anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır.

Tamam kuşku olabilir normaldir, bizi kötülemekte üstlerine yok zaten yabancıların. Evet bizde Türk düşmanlığına karşıyız. Ama daha oyun çıkmadan ortada bi şey yokken bunlar Türk düşmanı oyunda Türkleri öldürücez olmaz böyle oyun demek saçma. Amashe, oyunda yeniçerilerin ingilizce konuşmasına takmıştı, bende ona Türkçe eklenmesi düşünüldüğünü söyledim.

İtalyanları keserken eğlenmek, ama sıra Türklere geldiğinde oyuna iğrenç demek komiklikten başka bir şey değil. Ha tamam hoşlanmayabilirsin bu durumdan, ama oyun böyle diğer oyunlarda da böyleydi ve kesinlikle Türklere bir kasıt yok.

Bu arada burada yaş önemli değil iş kafada bitiyor.

Edit: Afrikalılar vb. kişiler için her yıl kızılaya bağış yapıyorum.Amashe, madem hep aynı şeyi yazıyoruz cevap ver o zaman ben senin karşı çıktığın konuları açıkladım hala itirazın niye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenjaMean -- 24 Haziran 2011; 20:30:35 >

• ama bu arkadaş da ''bunlar Türk düşmanı oyunda Türkleri öldürücez olmaz böyle oyun'' tarzı konuşmuyor ki gayet mantıklı konuşmuş ve kaç kişiye de gereken cevabı vermiş.ben ac oyunu çok sevdim umarım Türk düşmanlığı olmaz diyorum sadece,yani sadece bir kuşku var.

burada yaş önemli değil iş kafada diyorsun ama o kafa gelişimi de belirli zaman aralıklarıyla oluyor malesef,ergen benmerkezciliği diye bir dönem var ve adamlar o dönemin içinde olduklarının farkında bile değiller(ki bu o dönemde normaldir),bu dönemdeki adamlara bırak yazarak anlatmayı,günlerce dil döksen yine hiç bir şey anlatamazsın çünkü kendi fikrinin doğru olduğuna saplantılı bir şekilde inanıyordur.gerçi bütün gün pc nin başında olunca 30 yaşındaki adamlar da bu döneme geri gelebiliyorlar.yani 17-18 yaşın altındaki insanda iş kafada bitmiyor,babası bile olsan tartışmaman gerekir bu dönemde.

sadece amashe kardeşe destek olmak için,söylediklerine katılan insanlar olduğunu söylemek için bu kadar yazdım.herkese saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sawolverine

ama bu arkadaş da ''bunlar Türk düşmanı oyunda Türkleri öldürücez olmaz böyle oyun'' tarzı konuşmuyor ki gayet mantıklı konuşmuş ve kaç kişiye de gereken cevabı vermiş.ben ac oyunu çok sevdim umarım Türk düşmanlığı olmaz diyorum sadece,yani sadece bir kuşku var.

burada yaş önemli değil iş kafada diyorsun ama o kafa gelişimi de belirli zaman aralıklarıyla oluyor malesef,ergen benmerkezciliği diye bir dönem var ve adamlar o dönemin içinde olduklarının farkında bile değiller(ki bu o dönemde normaldir),bu dönemdeki adamlara bırak yazarak anlatmayı,günlerce dil döksen yine hiç bir şey anlatamazsın çünkü kendi fikrinin doğru olduğuna saplantılı bir şekilde inanıyordur.gerçi bütün gün pc nin başında olunca 30 yaşındaki adamlar da bu döneme geri gelebiliyorlar.yani 17-18 yaşın altındaki insanda iş kafada bitmiyor,babası bile olsan tartışmaman gerekir bu dönemde.

sadece amashe kardeşe destek olmak için,söylediklerine katılan insanlar olduğunu söylemek için bu kadar yazdım.herkese saygılar.

dediklerine bende katılıyorum ilk paragraf dışında
    quote:

Oyunu oynarken kendinizi o karakterin yerine koyucaksınız ,onun yaptığı herşeyi siz söylemiş olucaksınız, ve o kadar osmanlı askeri öldürdükten sonra,artık osmanlı dendiğinde ne hissediceksiniz?

• quote:

ama karşılık hep aynı,söylicek söz bitiyor ama iğneleme ve küçük düşürmeye çalışma hiç bitmiyor

Biraderim, velet gibi laflarla küçük düşürme çalışmalarını sen yapıyorsun, suçlu niye ben oluyorum onu anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenjaMean

Tamam kuşku olabilir normaldir, bizi kötülemekte üstlerine yok zaten yabancıların. Evet bizde Türk düşmanlığına karşıyız. Ama daha oyun çıkmadan ortada bi şey yokken bunlar Türk düşmanı oyunda Türkleri öldürücez olmaz böyle oyun demek saçma. Amashe, oyunda yeniçerilerin ingilizce konuşmasına takmıştı, bende ona Türkçe eklenmesi düşünüldüğünü söyledim.

İtalyanları keserken eğlenmek, ama sıra Türklere geldiğinde oyuna iğrenç demek komiklikten başka bir şey değil. Ha tamam hoşlanmayabilirsin bu durumdan, ama oyun böyle diğer oyunlarda da böyleydi ve kesinlikle Türklere bir kasıt yok.

Edit: Afrikalılar vb. kişiler için her yıl kızılaya bağış yapıyorum.Amashe, madem hep aynı şeyi yazıyoruz cevap ver o zaman ben senin karşı çıktığın konuları açıkladım hala itirazın niye?

valla hocam yüzlerce kez savımın sadece kuşkudan ibaret olduğunu söylememe rahmen,
    quote:

Ama daha oyun çıkmadan ortada bi şey yokken bunlar Türk düşmanı oyunda Türkleri öldürücez olmaz böyle oyun demek saçma
    yine şu damgayı yedim ya, çok içerledim.İtalyanlar ile ilgili söylediklerinide cevaplim,yanımızda kaç senedir savaşta olan bir ülke var,Irak? dimi. Peki senin bu savaştaki eylemlerin neler? yani orda ölen siviller için ne yaptın? yada ben ne yaptım? hiç bişey. Ama o savaş bizim ülkemizde olsaydı? o zaman ne yapardın yada ben ne yapardım.aynı eylemsizliği koruyabilirmiydik? Aynı şeyler olmadığının sanırım farkına vardın Örnekleri biraz daha iyi seçersek konu daha derli toplu olur sanırım.

quote:

Oyunu oynarken kendinizi o karakterin yerine koyucaksınız ,onun yaptığı herşeyi siz söylemiş olucaksınız, ve o kadar osmanlı askeri öldürdükten sonra,artık osmanlı dendiğinde ne hissediceksiniz?

bu cümle,oyuna oyun olarak bakan insanlara bir örnek olarak verildi,oyunda babamı tanımam diyenler oldu,konuyla alakalı diye osmanlıyı seçtim.onun dışında Amerika yapımı savaş oyunlarında öldürdüğüMüz insanların hepsi terörist,peki siz teröristler için nasıl bir duygu besliyorsunuz? çokmu sevecensiniz? ben hiçte öyle hissetmiyorum.

• Zihniyetinize attırayım. Yoksa Osmanlı öldürüyoruz , yok bilmem ne.
  • Oyun yine harika olmuş istanbulda geçmeside daha bi güzel. osmanlı öldürüyoruz diye oyunu kötüleyen at kafalılar oynamasada olur.
  • quote:

quote:

valla hocam yüzlerce kez savımın sadece kuşkudan ibaret olduğunu söylememe rahmen,
    quote:

Ama daha oyun çıkmadan ortada bi şey yokken bunlar Türk düşmanı oyunda Türkleri öldürücez olmaz böyle oyun demek saçma
    yine şu damgayı yedim ya, çok içerledim.İtalyanlar ile ilgili söylediklerinide cevaplim,yanımızda kaç senedir savaşta olan bir ülke var,Irak? dimi. Peki senin bu savaştaki eylemlerin neler? yani orda ölen siviller için ne yaptın? yada ben ne yaptım? hiç bişey. Ama o savaş bizim ülkemizde olsaydı? o zaman ne yapardın yada ben ne yapardım.aynı eylemsizliği koruyabilirmiydik? Aynı şeyler olmadığının sanırım farkına vardın Örnekleri biraz daha iyi seçersek konu daha derli toplu olur sanırım.

quote:

bu cümle,oyuna oyun olarak bakan insanlara bir örnek olarak verildi,oyunda babamı tanımam diyenler oldu,konuyla alakalı diye osmanlıyı seçtim.onun dışında Amerika yapımı savaş oyunlarında öldürdüğüMüz insanların hepsi terörist,peki siz teröristler için nasıl bir duygu besliyorsunuz? çokmu sevecensiniz? ben hiçte öyle hissetmiyorum.

o damgayı yedim dediğin kısım sadece sana değiş önceki sayfalara bakarsan birkaç kişinin bunları dediğini görürsün.

Oyuna tabiki oyun olarak bakıcaz, tamam bazı oyunlar cidden bazılarını kötülemek amacıyla yapılıyor. Ama sen bir de şöyle düşün bundan önceki oyunda italyanları öldürdük. Sen onlara karşı kötü duygular mi hissettin? İtalyanlar kötü insanlar mı diye düşündün? Üsttede belirttim kuşku olabilir ama kesin öyle olur diye bir şey diyenlere lafım. Sen kuşku duyabilirsin ama şu anda oyunu karalamaya çalışmak saçma olur.

Önceki oyunlarda italyanları öldürmemiz gerçek hayatta değildi, italyanlara hiç bir hakaret içermiyordu. Bu oyunda da öyle olmasını umuyorum. Ülkemize hakaret içermediği sürece Osmanlı askerlerini öldürmek bence problem değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Julies

Oyun yine harika olmuş istanbulda geçmeside daha bi güzel. osmanlı öldürüyoruz diye oyunu kötüleyen at kafalılar oynamasada olur.

seviyesiz bir yorum daha.size bırakıyorum.

quote:

Önceki oyunlarda italyanları öldürmemiz gerçek hayatta değildi, italyanlara hiç bir hakaret içermiyordu. Bu oyunda da öyle olmasını umuyorum. Ülkemize hakaret içermediği sürece Osmanlı askerlerini öldürmek bence problem değil.

bu cümlene katılıyorum,umarım ecdadımızı ayaklar altına almamışlardır.Herkez oyunu zevkini çıkarana kadar oynar.ayrıca her oyun oynanmak için çıkarılmamaktadır,bunu AT KAFALI'lara derin bir felsefi görüş olarak sunuyorum
    artık 10 sene tartışsalar işin içinden çıkamazlar,Tıpkı oyunların onları oyaladığı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amashe -- 25 Haziran 2011; 14:54:08 >

• arkadaşlar fifa 2012 alıyım bunu mu
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.