Şimdi Ara

Assassin's Creed IV: Black Flag (2013) [ANA KONU] (89. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.825
Cevap
18
Favori
142.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya bu oyun hosuma gitti gibi. Ozellikle yuzebilmek ki en sevdigim aktivitedir, o denizi seyretmek, tepeye kadar cikip denize dalis yapmak muthis. Shader, golgelendirmeler ve isiklandirmalar tatmin edici ama grafikte hala bir seyler eksik gibi duruyor. Yine de onceki serilerden ileride. Sinematikler guzel.

Ama daha simdiden cildirtan durumlar da var.

Mesela ; Checkpoint sistemi beni hasta ediyor. Ben her an kaydedebilmeliyim ki herhangi bir hata yaptigimda oradan alayim taaaa bilmem kac saat geriden degil.

2- Jump tusu bir tuhaf. Free run'a bagli hareket ediyor ve kafana gore her yerde ziplayamiyorsun. Grafik ayarlarini en uste aldigimdan midir bilmiyorum, jump tusu
    cok gec tepki veriyor. Daha tuhaf olani ise diger tuslar boyle degil. Sadece jump(default= space) yasatiyor bunu.

• oyunu %72 ile bitirdim.assassin's creed 3'e göre kat kat güzel.atmosferi çok güzel.doğa,kuş sesleri,masmavi deniz;gerçekten çok başarılı buldum.bu arada oyunu bitirmeyenlere şiddetle tavsiyem 'sweet fx' kullanarak oyunu bitirmeniz.bambaşka bir hal alıyor oyun.

bu arada oyunçeviri ekibinede sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.onların sayesinde bu oyunuda Türkçe oynamış olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 16 Ağustos 2014; 9:07:51 >

• Gemimizi değiştirebiliyor muyuz? %40 lardayım gemiyi değiştireceksek boşuna masraf yapmak istemiyorum.
  • Bir AC oyununu daha %100 senkronizasyon ile bitirmiş bulunmaktayım (AC 3 hariç,onda %100 için uğraşmamıştım hiç).Oyunçeviri'ye de bu seriyi bize baştan sona Türkçe yamayla oynama fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum.Başlamadan önce yine serinin ruhundan uzak bir oyun olduğunu biliyordum zaten,eğer Unity'den haberim olmasaydı serinin gidişatından endişelenebilirdim ama yeni oyun eskiye dönüş adına önemli bir adım olduğu için bu oyundan çok büyük beklentilere girmedim ve öyle oynadım.Rahatça söyleyebilirim ki AC 2'den sonra en çok zevk aldığım ve bırakamadığım oyun oldu bu.Bu kadar dolu,farklı bir seriyi sırf her yıl çıkıyor diye nasıl COD ile aynı kefeye koyuyorlar aklım almıyor doğrusu.İyi ve kötü yanlarını sıralayacak olursam :

+ Korsanlık olayını sevenlerden olduğumdan geçtiği zaman ve deniz savaşları güzel bir tecrübe oldu benim için,arada değişik temalar iyidir zaten seri oyunlarda

+ Her ne kadar Altair ve Ezio'nun yanından geçemese bile Connor'dan sonra Edward iyi geldi.Karakterin işlenişi,değişimi,tecrübeleri güzel yansıtılmış

+ Başları pek sarmasa da hikayenin son 3-4 dizisi gerçekten ilginç ve heyecanlıydı

+ Yan görevler tek kelimeyle mükemmel.Define haritaları,denize dalmalar,adaları keşfetmek,balina köpek balığı avlamalar falan çok eğlenceliydi

+ Gemi bordalarken ve ara videodan oyuna geçerken geçiş videoları olmaması iyiydi

+ Atmosfer harikaydı

+ Grafikler gayet iyiydi

+ Büyük ihtimalle son yamalarla oynadığım için optimizasyon sıkıntısı yaşamadım hiç yüksek ayarlarda ama ilk çıktığında yine kötüymüş galiba AC 3 gibi.Unity'de de aynı şey olmaz umarım

+ Animus dışındaki hikaye,içerik beklemediğim kadar iyiydi.Abstergo'nun içinde keşfedilecek acayip şeyler vardı gerçekten

+ Çift kılıç

+ Son olarak credits'i geçebilmek belki de en güzel yeniliklerden biriydi

- AC'den uzaklaşmış dediğimiz 3 bile bu oyundan çok daha seriye bağlı bir oyundu özellikle Assassin-Templar hikayesi olarak.AC ruhu hiç yoktu,başka bir isimle çıksaydı zaten çok daha büyük övgüler alırdı diye tahmin ediyorum

- Hikayenin başlangıcı çok saçma,Edward'a oyunun başından önce geçen birkaç saatlik bir hikaye yazılsaydı ve patadanak suikastçi özelliklerine sahip olmasaydık daha iyi olurdu

- Dövüşler ve özellikle kombolar AC 3'e göre gerilemiş

- Yapay zeka resmen rezaletti.Sadece dövüşlerdeki kolaylık için demiyorum,çoğu zaman normal şartlarda görünmem gerekirken görünmüyorum ama hiç görünmemem gereken yerlerde anında fark ediyorlar saçmalık

- Zorluk sistemi gelmesi gerekiyor oyuna mutlaka

- Hiçbir yorumda görmedim,kimse bahsetmemiş niyeyse ama koşma tuşunu değiştirmişler.İlk oyunlarda sağ mouse+space idi ve oldukça rahat ve kullanışlıydı,3.oyunda sadece sağ mouse yaptılar şimdi ise Shift olmuş.Eski tuş takımı varken gerek yoktu böyle değişikliklere bence.Üstelik ya hızlı koşmak ya da yürümek zorundayız şimdi,eskiden hafif tempoyla da koşabiliyorduk

• Geminin gövdesini son seviyeye getirmek için ön koşul olan seçkin gövdeyi nasıl acıcam?
  • Arkadaşlar oyunun 33. bölümündeyim (Youtube'deki çözüm videolarına göre yani) tam bu afrika kıyılarına gidicem, Prinicel midir nedir o gemiyi bulmaya, oyun tam geçiş bölümüne geçiyor ve orada sabit kalıyor ilerlemiyor. (Yani oyun donmuyor. O ara bölümde kalıyor. Boşlukta adamın her tarafa yürüdüğü geçiş bölümünde.) Ne yapmam gerek bi çözümü var mıdır. Şimdiye kadar araştırdım ve bulamadım. Oyun o bölümde kalmış durumda. Harita'da da o bölge görünmüyor. o görev ile birlikte açılacak sanırım. Bilgisi olan varsa paylaşırsa çok büyük sevap işler. SEvgiler Saygılar :) Beklemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliatabak_ -- 18 Ağustos 2014; 22:48:33 >
  • psycho90 kullanıcısına yanıt
    hocam resmen inceleme yapmışsınız.zevkle okudum
  • beyler bir kapıyı açmak için bir düzüne anahtar lazım onları nerde bulucam haritada gösteriyormu bulamadım bir türlü
  • hazineleri nasıl buluyoruz* haritalar var koordinatlar yazıyor fakat oyunun haritasını açınca aynı koordinat farklı yerlerde var.
  • yahu oyunun başında dil seçiyoruz.10 a yakın dil var ama aralarında türkçe yok.yahu o kadar orjinal alıyoruz oynuyoruz (ki orjinal almak mecburi zaten ps için) yine de türkçe yapmıyorlar.
  • bcan402 kullanıcısına yanıt
    Oyunçeviriden Türkçe yamasını indirip Türkçe oynayabilirsiniz hocam ama haklısınız Ubisoft en fazla dil seçeneği koyan firmalardan biri ama hala Türkçe koymuyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Oyunçeviriden Türkçe yamasını indirip Türkçe oynayabilirsiniz hocam ama haklısınız Ubisoft en fazla dil seçeneği koyan firmalardan biri ama hala Türkçe koymuyorlar

pc bölümüne yazmışım yanlışlıkla..playstation için yazmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Devil

hazineleri nasıl buluyoruz* haritalar var koordinatlar yazıyor fakat oyunun haritasını açınca aynı koordinat farklı yerlerde var.

altaki linkte bütün define haritaları ve hazinelerin nerde oldukları yazıyor...birde dediğin gibi kordinatlar aynı değişmiyor doğru ama resimdeki oyundaki sol alt köşedeki haritaya bak nerde oldularını anlarsın ben hepsini topladım sana kolay gelsin http://www.deepofman.com/assassins-creed-iv-black-flag-hazine-haritalari-ve-yerleri-rehberi/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    anahtarları nasıl toplayacağını buldum mu bilmiyorum ama ben yinede söyliyim tapınakçı avı görevleri yapacaksın ilkini zaten toplamıştık 3 tanesi şehirlerde Nassau,Havana,Kingston 1 tanesi adada Cayman
    Adası zaten haritadada görürsün

• quote:

Orijinalden alıntı: BlueLost

anahtarları nasıl toplayacağını buldum mu bilmiyorum ama ben yinede söyliyim tapınakçı avı görevleri yapacaksın ilkini zaten toplamıştık 3 tanesi şehirlerde Nassau,Havana,Kingston 1 tanesi adada Cayman

çok sağ ol hocam teşekkürler
  • quote:

Kingston daki tüm görevleri yaptım bi zenciye yardım ettik görevler bitti anahtar alamadık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

quote:

Kingston daki tüm görevleri yaptım bi zenciye yardım ettik görevler bitti anahtar alamadık

Eminmisin kardeş ben Kingstontaki görevi yaptım zenci adam anahtarı veriyor sen kaç tane anahtar toplamışsın bir bak istersen toplam 5 anahtar toplamamız gerekiyor bir de görevin tamamen bittiğine eminmisin görev tamamlandı yazısı geliyor mu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

quote:

Eminmisin kardeş ben Kingstontaki görevi yaptım zenci adam anahtarı veriyor sen kaç tane anahtar toplamışsın bir bak istersen toplam 5 anahtar toplamamız gerekiyor bir de görevin tamamen bittiğine eminmisin görev tamamlandı yazısı geliyor mu

bitti hocam şu an görev kalmadı kingston da

• gemili bölümde 3 4 tane soru işareti var batık bı gemi var onu gösteriyo yanına gidiyom bişe olmuyo yardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrkky1

gemili bölümde 3 4 tane soru işareti var batık bı gemi var onu gösteriyo yanına gidiyom bişe olmuyo yardım

Dalış çanı gerekiyor.Dalış çanınıda ana görevlerden birinde açılıyor.Ondan sonra dalış çanıyla denizin altına inip hazine falan arıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.