Şimdi Ara

ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye) (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
988
Cevap
13
Favori
37.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1yıl olacak z77 extreme4 kullanıyorum en ufak bir sorunla dahi karşılaşmadım. VE iyiki almışım dedim yine kart alsam yine hiç düşünmeden asrock alırım. asus la belki kıyaslanırda bu kart msı la gigabytle falan kıyaslanmaz ...

Hocam ram i nasıl ters taktin merak ediyorum ters olarak slota nasıl soktun... ve söylediğiniz sorunlar karttan değil bizzat sizden kaynaklı acıkcası... @ysaglam

yaşadıgınız sorunları bi anlatsaydınız hocam neler mesela almayı düşünenler için burda bi kaynak olurdu @ giyotin_1982

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 9 Eylül 2013; 1:35:53 >
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    Öncelikle 10 Yıl Bilgisayar Teknik Servisinde çalıştım, Şu anda ise Özel Bir Şirketin Bilgi İşlem sorumlusuyum..

Kullandığım Anakartlar

478 Pin Anakart -- Asus ---- 0 Sorun
    775 Pin Anakart --Gigabyte UD-3P ---- 0 Sorun
    1336 Pin Anakart --Gigabyte X58A UD-7 ---- 0 Sorun
    2011 Pin Anakart -- Asrock Fatal1ty X79 ---- Bios Güncelleme ve Raid sorunu
    2011 Pin Anakart -- Asus Rampage IV Extrem --- 0 Sorun

Ram Hatası benim dikkatsizliğim çentiklerin yönüne dikkat etmediğimden yuvaya da tam oturmamış.. Ancak bu kadar üst seviye Anakartın da tamamen kullanılmaz duruma gelmemesi lazımdı. Ram Sapasağlam duruyor.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sistem Konf.

Anakart - Asrock Fatal1ty X79 Champion
    Cpu-Intel 3930K
    Ram-G.Skill 4X4=16GB
    Disk-2x120GB Intel 330 SSD
    Disk-4x1TB WD=4TB
    VGA-2x6870-1GB VGA Crossfire
    Noctua D14 Cpu Fan
    PSU-TOUGHPOWER XT 80PLUS 1275W
    KASA- THERMALTAKE LEVEL 10 GT
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Yaşanılan sıkıntılar

-Sistemi toparladım.
    -2x120GB SSD Diskleri Intel Sata6 Portlarda Raid 0 Yapılandırması
    -4x1TB WD Sata 3 Diskleri Intel Sata 3 Portlarda Raid 0 Yapılandırması
    -İşletim Sistemi Kurulumu Win7 Ultimate
    -Driver ve Diğer yardımcı yazılımların kurulumu
    -Gelen Bios sürümü 1.40 yeni çıkan Bios 1.90 Sürümüne Yükseltilmesi
    -Bios güncellemesini hatasız gerçekleştirdim. Fakat Pc Restart edip Raid Bilgi ekranına geldiğinde kilitlenip kaldı..
    İşletim sistemi boot etmiyordu.
    Disklerin kablolarını çıkarmadan Sistem Bios a dahi girmiyordu..
    Bios u karış karış tüm ayarlarına baktım ama nafile
    Dedim 1.90 Bios sürümünden bir önceki 1.80 e geri döneyim ama Sistem bu seferde hiç açmadı..
    Yaklaşık 1 saat süren montaj işleminden sonra Tüm Parçaları yeniden söküp Anakartı Çizgiye yolladım..
    Çizgiden 10 gün sonra Anakart geri geldi..
    -Montajı yeniden yaptım ve Win8 Yükledim.. Bu sefer Raid sorun halloldu..
    -Ayrıca Kartta Overlock yaptığınızda zaten Stabil çalışmayor du Mavi ekran ve Fazla ısınma sorunları yaşadım ve Overlock yapmaktan vazgeçtim..
    -4 Ay sonunda yeni Bios versiyonu çıktığını farkettim ve Yeni Bios a yükselttim Makine Restart etti ve 2. Bölüm Raid yapılandırmam tamamen uçtu.. Diskleri sistem tanımıyordu..
    3TB Oyun ve Resim arşivim Buhar oldu gitti..
    -Acaba önceki versiyon Raid yapılandırmamı düzeltirmi diye düşündüm ve önceki versiyona döndüm..
    -Yine aynı Sürprizi yaptı ve Anakart açılmadı..
    -Neyse büyük bir sabırla anakartı söktüm ve Çizgiye yolladım.. Araya bayram girdi ve 15 gün bekledim ve Anakart geldi.. Montajını yaparken Başta belirttiğim Ram olayını yaşadım.
    -Yeniden Çizgiye yolladım.. Çizgi de Servis açıklamasında inanın Kartın üzerinde yanmayan bölüm kalmamış.. Sonunda da Kart tamir edilemedi ve Asus Rampage IV Extrem seçtim..

Soruyorum:
    -Bu kadar üst seviye Anakart niye bios güncellemesinde bu şekil hatalar verdi. Tüm kullandığım anakartlar da asla Bios sorunu ve Raid sorunu yaşamadım ki Yıllardır Raid Yapılandırmalı Disk kullandım.
    -Bu kadar üst seviye Anakart niye Raid yapılandırmasında bu kadar sorun yaşattı.
    -Bu kadar üst seviye Anakart niye Overlock ta ısı sorunu yaşattı ve Stabiliteyi yakalatmadı.
    -Bu kadar üst seviye anakartın 3. Parti Multimedya yazılımları ve Virüs taramada dahil niye hepsi deneme sürümü..

Sonuç:
    Asrock deneyimi bana bir daha geri gelmeyecek Resim arşivime ve Oyun arşivime maloldu.
    Diyeceksiniz ki Zaten Raid 0 güvenli değil ama ben şu ana kadar hiç bir anakartta bu şekilde sorun yaşamadım..

Asus Şu ana kadar çok Stabil ve Overlock konusunda daha iyi..
    Asus a 2 kez bios güncelledim ve hiçbir sorun yaşamadım..
    RAID Yapılandırmam da hiçbir sorun yaşamıyorum..

Saygılarımla;

• ysaglam Y kullanıcısına yanıt
    hocam 10 yıl teknik servislik yaptımdiyorsun ram nasıl yanlıs takılır onu hala anlamışs değilim ters takarsan çentiğinden o ram yerine geçmez ha cok zorlaman lazım da yine okadar teknik servislik yapmıs bir insan o ramin yerine girmediğini otrumadıgını olmadıgını farkder...
    HA amaç karttan memnun olmayıp kartı yakmak ise bunun için o ram oraya terste sokula bilir. bunu sizde bilmeyecekseniz kim bilecek diyeyim...

diğer yandan bios güncellesmesinde sizi uyarır özellikle BETA ise sistemin kararlılıgını bozabileceğini belirtir...

aynı şekilde O.c o.c de zaten önemli olan satabiliteyi tutturabilmek, ısıyı voltajı ayarlayabilemek ve bununda bir garantisi yoktur. voltaj vermeye başladıgınız andan itibaren tüm sorumluluk size aittir bu konuda bunudaçok iyi biliyorsunuz .

raid konusunda zten kendinizde açıkladınız. tüm bu olanlardan sonra kart kötü demekde enteresan... O kartı sorunsuz değiştiren çizgi elektronik gibi bir servis sağlayıcısının olması bile büyük şans ve asrock için bir + dır ki kartın yanması tamamen kullanıcı hatası iken o kartı değiştirmişler...

yaptıgınız işler riskli işler sizde bunu en az benim kadar biliyorsunuz ha buna rağmen belki karttan memenun olmamak tabi sizin görüşünüz ihtiyaclarınıza cevap vermemiş olaması yüzünden ama tüm markayı genellemek de bi okadar abes acıkcası...

tabiki her markada sıkıntılar vardır bugün Asus diyorsunuz msı diyorsunuz gigabyte diyorsunuz bi kadar o kartlarlada sorun yaşayan var... burda yasanılan kronik bir sorun olmamakla birlikte yapılan riskli ve yanlış işler (ram i ters takma) gibi sonucunda da marka sizi madur etmemiş...

en azından bu acıklamalardan sonra bu markanın İnsanları mağdur etmeyeceğini birileri görmüş olur...

Dostum sen takılmışın Ram Belleklerin ters takılmasına..
    10 Yıllık servis elemanlığı ile alakası yok..
    Sen benim sistem bileşenlerini bir araya toplada 1 saat uğraş görelim..
    Ayrıca 3 Kez bir anakartı servise yolla da o parçaları sisteme toplamaya bir başlada o psikolojiyi bir tat..
    Ben zaten Ram hatamı kabul ettim..
    Anakart Kül oldu ama Ram Bellek Sapa sağlam.
    Overlock ta ise Asusta tam stabiliteyi yakaladım sayılır..
    Isı değerleri de çok iyi.. İstersen görüntüleri de yollarım ama sen yine Ram olayını ortaya atacaksın biliyorum..

Zaten Çizgi Elektronik olmasa bu Markayı alıpta insanlar macera aramaz..
    Raid olayında ise ne Giga ile nede Asus ile bir sorun yaşamadım.. Sen bunda da yine Ram olayını atarsın..
    Son olarak İyiki de Anakart kül oldu yoksaki 1.100TL lik enkaz bir Anakart ile yıllar geçmek bilmezdi..

Asrock yardımlaşma sayfasına bak sadece bu markada sorun yaşayan ben değilim.
    Asus yardımlaşma sayfasına merak edipte bir bak bakalım bu şekilde sorun yaşayan varmı..

Son olarak:
    Ben sadece yaşadığım sorunları paylaştım..
    Asrock kullanıcılarına Saygılar..

• ysaglam Y kullanıcısına yanıt
    Hocam emin olun o sistemi toplamam 1 saatimi almaz... ama dediğim gibi bakın anlaşamadıgımız nokta yaptıgınız işlerde risk var bu açıkca belirtiliyor ve siz yapıyorsunuz olmuyor bunda yapacak bişey yok...

Ram konusunda dediğim gibi ben bilerek anakartı yaktıgınızı düşünüyorum sadece servis elemanı bunuda bilir açıkcası. neyse tabiki yaşadıgınız sorunu yazacaksınız eyvallah bunda sıkıntı yok kartınızın değiştirilip yenisi verilmiş iyiki kullanıcı hatası deyip çekilmemişler iyi olmuş kart değişmiş sizde mutlu olmuşssunuz sorun yok...

asus ta veya gigabyte da ram i ters sokmayı denedinimiz mi aynı sorunlarla karsılasmadım dediniz ya :) o yüzden sordum ...

asus ta sıkıntı yokmu bakın hemen altta bi konu var ASUS M5A97 Serisi Kullananlar Kulübü / Gigabyte 990XA-UD3 / diyor inceleyin varmı yokmu görrsünüz hocam sorunları diğer markaarda model model ayrılmış gruplar burda her mmodel var buda bir ayrıntı... Kronik bir sorun olmadıgı sürece de bence her kart alına bilir.
    ha asus ayrı tabiki alamıyorsam asrock alırım gigabyte la msı ın servisine hiç bulaşmam...

Ben sana ASUS M5A97 - Gigabyte 990XA-UD3 AMD tabanlı bir sistemden bahsetmiyorum ki
    Ortalama 1.000TL lik üst seviye bir Intel anakarttan bahsediyorum..
    Anakartı zorla da yakmadım.. 1.000TL lik anakartı yakacak kadar riske girmem.. Çünkü kullanıcı hatasından kaynaklanan bir olay olduğunu değişim yapılamayacağını da biliyorum..
    Ayrıca Ram olayı senin aklına tam yer etmiş..
    7.000TL lik bir sistem den bahsediyorum.. Kullandığım Anakartta da güvenle bir bios güncellemesi yapamayacaksam o anakart benim için çöptür..
    Ayrıcak yüklediğim bioslar beta değil dir.. Sitelerinde yayınlanmış final bios versiyonlarıdır..

Sen sorun yaşamadıysan sana ve tüm Asrock kullanıcılarına sorunsuz günler dilerim..
  • Dostum bu Asrock macerasından kurtuldum. Şükürler olsun.. Zaten bu markanın arkasında Çizgi olmasa kimse yanaşmaz..
  • Bende asus ile yasadığım maceraya baslayayım isterseniz:
    herkezin begeni ilesöz ettiği asus maximus 4 gene-z modeli ile yaklasın 1 yılayakın uğrastım toplam 3 kez işlemci portum yandı en son cizgiye bu kartı değiştirin veya parasını iade edin demesem halen port tamiri veya değişimi ile uğrasacaktım ayrıca yaklasık 8 yıldır bilgisayar kullanıcısı ve donanım takipcisiyim yaklasık 5 tane anakart değişmiş ve o.c ile uğrasmıs biri olarak soyleyebilirim ki suana kadar kullandığım en sağlam anakart ve o.c potansiyeline sahip anakartmarkasını kullanıyorum iyiki asrock kurucuları asustan ayrılmıs ve bu firmayı kurmus anakartım yurt dısından alınma yani garanti kapsamında değil ama cok sukur problem yasamadım suanakadar.cok rahat anlasılabilir bir biosa ve guncellemeleride cok iyi yaklasık 2 ay oldu guncelleme alalı halada guncelleme almaya devam ediyor.
    bundan once 2 adet asus anakart ve 2adet de gigabyte anakart kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysaglam

Dostum bu Asrock macerasından kurtuldum. Şükürler olsun.. Zaten bu markanın arkasında Çizgi olmasa kimse yanaşmaz..

@oskurrr burda anlattım sorunumu.ayrıca 1 saatte kasa toplarım diyosunda KAfe kasasından bahsetmiyoruz.bnm kasayı 1 satte anca kablolarını toplarsın

@KAZUYA MISHIMA oda senin şanssızlıgınmış hacı
  • arkadaş ben 1 sattetoplarım demedim 1saatten daha önce toplarım dedim... sizin becerinizdir daha uzun sürede yada daha kısa sürede yapmak herşeyihazır bir kasanın kurulumu 1 saat sürmez. sistemine de baktım 1 saatte araba motorudizmiyoruz... ha sen 3 saatte diziyorsan da o senin becerin burda tanımadıgın bilmediğin insanlar hakkında neye dayanarak yorum yaptıgında ilginç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

arkadaş ben 1 sattetoplarım demedim 1saatten daha önce toplarım dedim... sizin becerinizdir daha uzun sürede yada daha kısa sürede yapmak herşeyihazır bir kasanın kurulumu 1 saat sürmez. sistemine de baktım 1 saatte araba motorudizmiyoruz... ha sen 3 saatte diziyorsan da o senin becerin burda tanımadıgın bilmediğin insanlar hakkında neye dayanarak yorum yaptıgında ilginç...

çok haklısın tanımadıgım bilmedigim adamlarla muhattab olmakda benim suçum haklısın.sen 1saatten daha az toplamaya devam et

@ysaglam çöpte görsem almam bidaha asrock.asusun sayesinde ekmek yedi ama busaatten sonra profesyonel kullanıcı asusdan başka anakart almaz aga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 10 Eylül 2013; 0:25:06 >

• quote:

Dostum sen takılmışın Ram Belleklerin ters takılmasına..
    10 Yıllık servis elemanlığı ile alakası yok..
    Sen benim sistem bileşenlerini bir araya toplada 1 saat uğraş görelim..
    Ayrıca 3 Kez bir anakartı servise yolla da o parçaları sisteme toplamaya bir başlada o psikolojiyi bir tat..
    Ben zaten Ram hatamı kabul ettim..
    Anakart Kül oldu ama Ram Bellek Sapa sağlam.
    Overlock ta ise Asusta tam stabiliteyi yakaladım sayılır..
    Isı değerleri de çok iyi.. İstersen görüntüleri de yollarım ama sen yine Ram olayını ortaya atacaksın biliyorum..

Zaten Çizgi Elektronik olmasa bu Markayı alıpta insanlar macera aramaz..
    Raid olayında ise ne Giga ile nede Asus ile bir sorun yaşamadım.. Sen bunda da yine Ram olayını atarsın..
    Son olarak İyiki de Anakart kül oldu yoksaki 1.100TL lik enkaz bir Anakart ile yıllar geçmek bilmezdi..

Asrock yardımlaşma sayfasına bak sadece bu markada sorun yaşayan ben değilim.
    Asus yardımlaşma sayfasına merak edipte bir bak bakalım bu şekilde sorun yaşayan varmı..

Son olarak:
    Ben sadece yaşadığım sorunları paylaştım..
    Asrock kullanıcılarına Saygılar..

ustam ben sana o kasayi kablo toplama macun ivir zivir 30 dakikada.toplarim
    windowsda kur dersen ssd varsa 40 max

kasa.toplamaanyagi oldum surekli bilesen degistiriyorum bi kasali bi kasasiz bi parca geloyo onu sok onu tak o parcayo beklerken sok temizle ugras dur.

vatan bilgisayar alsa beni m.hizmetlerine benden 2 tanr daha olsa yemin ederim o magaza musteri memnuniyetinden tam puan alir ciroyu uce katlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinalden alıntı: giyotin_1982

@KAZUYA MISHIMA oda senin şanssızlıgınmış hacı

ben buna sans diyorum kardes asrock ile tanısmama vesile oldu bu olaylar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAZUYA MISHIMA -- 10 Eylül 2013; 7:45:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAZUYA MISHIMA

Bende asus ile yasadığım maceraya baslayayım isterseniz:
    herkezin begeni ilesöz ettiği asus maximus 4 gene-z modeli ile yaklasın 1 yılayakın uğrastım toplam 3 kez işlemci portum yandı en son cizgiye bu kartı değiştirin veya parasını iade edin demesem halen port tamiri veya değişimi ile uğrasacaktım ayrıca yaklasık 8 yıldır bilgisayar kullanıcısı ve donanım takipcisiyim yaklasık 5 tane anakart değişmiş ve o.c ile uğrasmıs biri olarak soyleyebilirim ki suana kadar kullandığım en sağlam anakart ve o.c potansiyeline sahip anakartmarkasını kullanıyorum iyiki asrock kurucuları asustan ayrılmıs ve bu firmayı kurmus anakartım yurt dısından alınma yani garanti kapsamında değil ama cok sukur problem yasamadım suanakadar.cok rahat anlasılabilir bir biosa ve guncellemeleride cok iyi yaklasık 2 ay oldu guncelleme alalı halada guncelleme almaya devam ediyor.
    bundan once 2 adet asus anakart ve 2adet de gigabyte anakart kullandım.

• Elimdeki anakart ebat olarak cok küçük fakat inanın bir okadarda o.c potansiyeli yuksek bir anakart suan 7/24 4,6 ghz ile kullanıyoruym işlemcimi hemde 1.248 v ile bu işlemcimin iyi yönümü anakartın kalitesimi diye soranlara şunu söyleye bilirim asus maximus 4 gene-z ile o.c denemelerim esnasında portlarım patladı.bukadar basit malzeme kullanan firma olamaz port değişimi aldım 3 kez onlardada aynı problemleri yasadım.Birdaha asus mu asla.verdiğim paraya yazık emeklerimi ve harcadığım zamanı hiç sormayın ha şunu soyleyim amblemi 10 numara şekil duruyor zaten adamlar parayı bundan kırıyor.
    asrockun bence biraz reklama ve kendine has bir renge ve şekle ihtiyacı var fatality serisi güzel ama daha baska seyler bulmalı reklam için.

http://valid.canardpc.com/2899200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAZUYA MISHIMA -- 10 Eylül 2013; 10:04:36 >

• quote:

Elimdeki anakart ebat olarak cok küçük fakat inanın bir okadarda o.c potansiyeli yuksek bir anakart suan 7/24 4,6 ghz ile kullanıyoruym işlemcimi hemde 1.248 v ile bu işlemcimin iyi yönümü anakartın kalitesimi diye soranlara şunu söyleye bilirim asus maximus 4 gene-z ile o.c denemelerim esnasında portlarım patladı.bukadar basit malzeme kullanan firma olamaz port değişimi aldım 3 kez onlardada aynı problemleri yasadım.Birdaha asus mu asla.verdiğim paraya yazık emeklerimi ve harcadığım zamanı hiç sormayın ha şunu soyleyim amblemi 10 numara şekil duruyor zaten adamlar parayı bundan kırıyor.
    asrockun bence biraz reklama ve kendine has bir renge ve şekle ihtiyacı var fatality serisi güzel ama daha baska seyler bulmalı reklam için.

türkiyede 2600K yı hava sogutma ile 5.4ghz yapan tek kişiyim.aynı performansı asrock Z77 oc formula vermedi ve 5.0üstü oc olmadı işlemci.bukadar berbat bi anakart görmedim ben.foxcon yada diğer adı duyulmamış dandik anakartlar ile aynı bana göre.oc formulaya 600TL vermektense 100TL ye foxcon al aynı hesap
     ASRock Kullanıcıları Yardımlaşma Kulübü (80 Üye)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 10 Eylül 2013; 10:47:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: giyotin_1982

quote:

Elimdeki anakart ebat olarak cok küçük fakat inanın bir okadarda o.c potansiyeli yuksek bir anakart suan 7/24 4,6 ghz ile kullanıyoruym işlemcimi hemde 1.248 v ile bu işlemcimin iyi yönümü anakartın kalitesimi diye soranlara şunu söyleye bilirim asus maximus 4 gene-z ile o.c denemelerim esnasında portlarım patladı.bukadar basit malzeme kullanan firma olamaz port değişimi aldım 3 kez onlardada aynı problemleri yasadım.Birdaha asus mu asla.verdiğim paraya yazık emeklerimi ve harcadığım zamanı hiç sormayın ha şunu soyleyim amblemi 10 numara şekil duruyor zaten adamlar parayı bundan kırıyor.

türkiyede 2600K yı hava sogutma ile 5.4ghz yapan tek kişiyim.aynı performansı asrock Z77 oc formula vermedi ve 5.0üstü oc olmadı işlemci.bukadar berbat bi anakart görmedim ben.foxcon yada diğer adı duyulmamış dandik anakartlar ile aynı bana göre.oc formulaya 600TL vermektense 100TL ye foxcon al aynı hesap

sıvı soğutma kullandığınız aşikar vermiş olduğunuz voltaj 1,61v yani iyibir soğutmaya sahip olmayan cogu kişinin korkmuş oldugu voltajdan bahsediyoruz.ben size 5 üstü o.c olan(buna ivy lerde dahil) yabancı siteden eniyi anakart secildiğini göstersem asrockun bana inanacakmısınız.
    http://www.overclock.net/t/1198504/complete-overclocking-guide-sandy-bridge-ivy-bridge-asrock-edition

• quote:

quote:

quote:

sıvı soğutma kullandığınız aşikar vermiş olduğunuz voltaj 1,61v yani iyibir soğutmaya sahip olmayan cogu kişinin korkmuş oldugu voltajdan bahsediyoruz.ben size 5 üstü o.c olan(buna ivy lerde dahil) yabancı siteden eniyi anakart secildiğini göstersem asrockun bana inanacakmısınız.
    http://www.overclock.net/t/1198504/complete-overclocking-guide-sandy-bridge-ivy-bridge-asrock-edition

sistemim imzada yazıyor kimseye yalan borcum yok.asrockun yapamadıgını asus yapar.hem yurtdışından banane.ben ülkemdekilere bakarım.adam alır ayda 5000$ maaş azot sogutmada yapar,benim insanım 500$ alır anca hava sogutma yapar.eğer çok istiyorsan kasamın resmini atayım ama aile boyu kapak olur sana baştan söyliyim.yapamıyorsan susacaksın aga,yapanada mani olmayacaksın bizim milletin en iyi yaptıgı tek şey bu işte hasetlik,fesatlık başka bi numara yok.
    Ekleme : oc konusunda pek bilgim yok+voltajı ben vermedim,ben sadece biosdan çarpan arttırdım(54x) geri kalan herşeyi anakarta bıraktım ki okadar güveniyorum asus'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 10 Eylül 2013; 12:04:34 >

• ne hasetliği yapacam.sanki asrock paramı veriyo ,ama sen sanki asus sana birsey veriyo gibi savunuyon.asus sana göre kapak yapmıs sen kullanmaya devam et aile boyu.göstermene gerek yok kapağının boyunu.
    benim sıkıntım senin sacma asus hayranlığın fanboy olurda bukadarmı olur insan.işlemcin iyi cıkmıs yoksa bilgin olmadığını kendin soyluyosun.buyuzden zaten bos teneke gibi ses cıkarıyosun.
    ayrıca türkiyeye gönderilende,yabancı ülkedekilerde aynı fabrikadan cıkıyor türklere ayrı mal üretelim demiyor hiçbir firma.
    Türkler niye sıvı soğutma yapamasın bir sürü sıvı soğutma yapan arkadaslar var forumda biraz forumu karıstır bilgi sahibi olursun.
  • quote:

sistemim imzada yazıyor kimseye yalan borcum yok.asrockun yapamadıgını asus yapar.hem yurtdışından banane.ben ülkemdekilere bakarım.adam alır ayda 5000$ maaş azot sogutmada yapar,benim insanım 500$ alır anca hava sogutma yapar.eğer çok istiyorsan kasamın resmini atayım ama aile boyu kapak olur sana baştan söyliyim.yapamıyorsan susacaksın aga,yapanada mani olmayacaksın bizim milletin en iyi yaptıgı tek şey bu işte hasetlik,fesatlık başka bi numara yok.
    Ekleme : oc konusunda pek bilgim yok+voltajı ben vermedim,ben sadece biosdan çarpan arttırdım(54x) geri kalan herşeyi anakarta bıraktım ki okadar güveniyorum asus'a

Hocam burda asrock u kullanamadığın için kötülemene gerek yok ,bu linkte anakartı alıp kurulum yapıp sorun yaşadığını bildirmişsin , sahibinden.com (134775922 nolu ilan) üzerinden kart ilanlarında satış yapan sensin sanırım orda da kullanıcı nicki giyotin_1982 ve ilanda kartın hediye gelip kurulum yapılmadığını yazmışsın , kimseye yalan borcunda yok ama biraz kafam karıştı şimdi bunları okuyunca , anlayamadım yani açıklayıcı olursan sevinirim , arkadaşlarda bende bilgileniriz.

@KAZUYA MISHIMA @oskurrr

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.