Şimdi Ara

Acer Aspire 7 A715-51G İntel i5-1240p tavsiye eder misiniz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.417
Cevap
35
Favori
86.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

20 bine 3060 lı düşmüş hp...

HP Victus Gaming 16 Dizüstü Bilgisayar, 16.1'' FHD 144 Hz IPS, AMD Ryzen 5 5600H, 8 GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 3060, 512 GB SSD, FreeDOS, Mika Gümüşü, 68P42EA

https://www.amazon.com.tr/dp/B0BH4ZY4SH

Bundan önce bu özelliklere benzer Acer Nitro vardı 21 bin TL ye. O pahalı gelmişti açıkçası...

5700 TL farka bu değer mi? Karar sizin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aLoNe__WoLF A kullanıcısına yanıt
    O kadar fiyat farkına tabiki değmez. Sorun şurada başlıyor, günlük kullanım için ekranı kaliteli
    (göz yormayan sağlık açısından uygun) pil süresi uzun 15" ve üzeri makine bulamadım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 3050'nin TDP değeri 60W olduğu için masaüstü ile %30-35 civarı fark var. Bir de 4gb vs 8gb vram var tabi. Vram yetmediği durumlarda fark daha da açılabilir.

Ekranın renk doğruluğu da düşük. Normal kullanım için umdumda olmaz ama oyunlarda renk doğruluğu önemli benim açımdan.

Benim tercih etmeme nedenlerim bunlardı. Yoksa fiyatına göre gayet iyi bir laptop gibi gözüküyor. Alanlara hayırlı olsun.

• mdmrx M kullanıcısına yanıt

Bir alt sınır yok gibi, 80in altına düşürmek için 10dk şarjdan çektim 77ye indirdim. tekrar 80e kadar şarj etti.

• cebo01 C kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun dilekleriniz için, Tşkler..

Ben renk doğruluğunda fazla bir fark göremedim.

İps, va, tn panel.. hz ve ms farkı için renkten ödün vermek gerekebilir fps oyunlarda.

Zaten masaüstünde rtx 3060 var ve 1.5 sene önce 12 bin e almıştım. Şu anda bu laptop bir ekran kartı parası

• williamwallace88 W kullanıcısına yanıt

Laptopum dün geldi ve kurdum. 2.3 kere 20 lere düşürüp 100 e tamamladıktan sonra 80 sınırını kullanacağım.

Burada sıkıntı 80 e ulaşınca elektriği kesip, mesela 50 ye kadar elektrik vermemeli, 50 de başlayıp 80 e çıkarmalı..

9 yıllık fujitsu da 100 e gelince elektriği keser, 90 a düşer şarja başlar 100 e çıkarırdı. O zamanlar bu 80 muhabbeti yoktu. Hala 20 dak pili dayanır. Oğlanın 8 yıllık hp de böyle özellik yok ve pili ölü. Elektrik kesilsin 3 dak.

Ben hep elektrikte tuttuğum için umarım pili çabuk ölmez. Hoş taşımalı kullanan biri değilim. Genelde evde kullanım tv karşısında. Desktop un başına gitmeyeyim diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 8 Aralık 2022; 15:1:51 >

Ben lolde en yüksek ayarlarda 75 e kadar düşmeye başladım fps de sebebi nedir cözemedim siz nasıl buldunuz oyunlarda FPS i ?

• Cihazı 3 Aralık'tan beri kullanıyorum. Daha önceden, R5 5500 42g modelini kullandım. ona kıyasla bazı farklılıkları gördüm;

1-Fanlardan çıkan hava akımı çok az kullanan arkadaşlarda aynı mı?

2-Nvidia Geforce Experience uygulamasını açtığımda bir kasılma oluyor ondan

sonra VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR. mavi ekran hatası alıyorum. başka olan var mı? Düzeltmek için yöntem varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar

Acer Aspire 7 A715-51G İntel i5-1240p tavsiye eder misiniz?

• Sinan Akarken S kullanıcısına yanıt

bende farkettim Turbo boost'da da tam hıza ulaşamıyor.

• AncestorbloodT11 A kullanıcısına yanıt

nvidia sitesinden güncellediniz mi? exp çok da önemli değil bence.. hiç kullanmam.. tabi ihtiyaçlar değişebilir.

nvidia da son zamanlarda şöyle bir sıkıntı var. adamlara da yazdım hak verdiler ama çözmediler.

sürücünüzü bulmak için destek üzerinden gidin.. Müşteri Desteğine Erişin | NVIDIA

direk sürücüler den giderseniz eksik-eski sürücüler çıkabilir karşınıza

• Sinan Akarken S kullanıcısına yanıt

sorun herşey olabilir. donanımınızı buradan indirdiğiniz programla test edebilirsiniz.. PassMark Performance Test download page

öncesinde hw monitör indirip, test sırasında açık bırakın ki tepe ısı değerlerini de görün..

bir de oyun sırasında 3050 ye geçtiğine emin olun. geçmiyorsa nvidia denetim masasından ayarlayabilirsiniz.

ben laptop tan pek oyun oynamam.. dün az cs source oynadım değerlere baktım ama hiç sıkıntı yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 9 Aralık 2022; 14:7:58 >
  • Bu işlemci 1240P Virtualization desteklemiyor mu? Bluestack emulator çalıştıran var mı? Bende açmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AncestorbloodT11 -- 11 Aralık 2022; 22:21:56 >
  • Arkadaşlar bu laptopun şarjı ortalama 2-3 saat gidiyormuş heralde. Oyun oynanmadığı zamanlarda sadece intelin grafik kartını kullanırsak bu şarj süresi 2 katına kadar artar mı? Deneyimleyip bilgi verebilir misiniz?

Geçişi sağlıyor ne hikmetse bu cihazın virtualization teknolojiside sıkıntılı normalde ürün listesinde bu özelliği destekleyen bilgi var ama kendi tanılama programında desteklemiyor diyor. Intel Core i51240P Processor 12M Cache up to 4.40 GHz Ürün Teknik Özellikleri bu linkde var ama bu uygulamaya göre desteklemediğini söylüyor.

Acer Aspire 7 A715-51G İntel i5-1240p tavsiye eder misiniz?

• Ekran kartını (nvidia) açıp kapatabildiğimiz bir opsiyon var mı ?

• Nvidia denetim masasında ayar var.

Ya sürekli nvidia açık tutarsınız yada seçili uygulamalar için nvidia kullan diye tek tek tanımlarsınız.

Bildiğim canımız isteyince aç kapa düğmesi yok

• AncestorbloodT11 A kullanıcısına yanıt

VT nin ne olduğunu bugün araştırdım..

bios da ise sadece VTD ve VTX ayarları var. VT yok.

amaca özel ürün almak önemli. öncesinde araştırmak lazım elbet. (1 ay iade hakkınız var)

bu laptop bir masaüstü ekran kartı veya cep telefonu fiyatıyla göz dolduruyor. masaüstü pc m olduğu için bu laptopta belki strateji falan oynarım. genel anlamda sıradan işler için kullanıyorum. eskisi 8 yıllıktı bu da en az gider o kadar.

tek eksiği adam gibi bir üretici sistem yazılımı yok. acer care center yetersiz. ağır yük altında fanlar çabuk devreye giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 12 Aralık 2022; 20:36:51 >
  • Ben laptopu 14999'a almıştım, cihaz 14299'a düştükten sonra Amazon farkı iade edemeyeceğini, yeni alıp eskisini iade edebileceğimi söyledi.

Buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine yeni cihaz satın aldım, eskisine iade talebi girdim. Yeni gelen cihazı hiç paketini açmadan eskinin yerine iade olarak gönderdim. Bugün iade karta yansımış.

Yeni laptopa sıfırdan o kadar kurulum yapmaya üşeniyordum, ayrıca her ne kadar amazon bu şekilde yap dese de açılmış ve çalışan ürünü iade edesim yoktu.

14299'dan pahalıya alan ve farkı iade alamayan arkadaşlar bu şekilde işlem yapabilir.

• williamwallace88 W kullanıcısına yanıt
    Ben ürünü 14999 a aldım fiyat düşünce mh ile görüştüm fark 11 aralıkta yatacak denildi. Şimdi görüşüyorum farkı yatırmıyorlar şaka gibi Amazon. Benin gibi olupta fiyat farkı yatan oldu mu acaba

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 14300TL 'ye ben de aldım Amazon'dan. Ryzen 5 5600h çekirdek ve gtx1650 kartlı laptoplara ikinci elde 13000TL gibi rakamlar istenirken bu konfigürasyon bulunmaz nimet.

i5 1450P biraz düşündürdü ama CPU karşılaştırmalarında ryzen 5 5600H ile denk görünüyor.

Genel olarak iş için ve FM, HOI, Crusader Kings, Cities Skylines tarzı strateji ve simülasyon oyunlarına takılacağım. Bundan sebep RTX 3050 ekran kartının da bana fazla fazla yeteceğini düşünüyorum. İlave bir 8gb 3200mhz ram takviyesiyle beni minimum 5 sene götürür bu alet.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.