Şimdi Ara

Acer Aspire 7 A715-51G İntel i5-1240p tavsiye eder misiniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.417
Cevap
35
Favori
86.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    28 inde aldım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu arada ürün az önce geldi görsellerine göre daha kaliteli duruyor bence bu paralara çok iyi cihaz. Sadece arka hava çıkışı ekran açıkken ekrana doğru yönlendirilmiş acer ne mantıkla böyle yaptı anlayamadım

• Ahcebre A kullanıcısına yanıt

dediğim gibi son 1 hafta içinde alanlara fark iade ediliyormuş. bana yapmadılar.

• williamwallace88 W kullanıcısına yanıt
    Anladım siz de aktarmakla uğraşmayın ama yeni geleni eskinin yerine gönderin. Süpürge almıştım zamanında bu şekilde yaptım ben de

yeni ince kasalarda bayağı var bu hava çıkış düzeni. sıkıntı olmuyor.

oyun oynamadım ama ciddi bir ısınma olmadı bencmark testinde. klavye hava kanallı.. tuşların altından sıcak attığı için kasa bir msi thin serisi gibi ısınmıyor

ahcebre nin dediğini yapabilirsiniz eğer faturada ürün seri no su yazmıyorsa.

yeni geleni tekrar iade edebilirsiniz. ilk aldığınız ürünmüş gibi.. siparişler sağ üstte fatura görüntülenir.

birde sizi etiketleyip mesaj yazmıştım cevap vermediniz.. diğer aygıtlardaki usb4 ü ne yaptınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 2 Aralık 2022; 18:5:7 >
  • Thunderbolt cihaz takılmadığı için pasif görünüyor olabilir. Yanlış bilmiyorsam işlemci sürücüleri ile thunderbolt un da sürücüsünün yüklenmiş olması gerekir. Çünkü işlemcinin özelliği...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Pardon hocam atlamışım. Elimde destekli bir cihaz olmadığı için test edemedim malesef

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ok tşkler

ilkini 15400 den almıştım.. sanırım 400 ü iade edecekler.. o hediye idi

bir tanede kendime aldım 14300 den.. 8 yıllık hp kullanıyordum.1-2 yıla win10 desteği biteceği için bu fırsat kaçmaz diye düşündüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 3 Aralık 2022; 21:57:53 >
  • Ürünü açtım. Garanti etiketi vs. bişey yok.

Acer Aspire 7 A715-51G İntel i5-1240p tavsiye eder misiniz?

Amazon'dan bir adet 8 gb kingston 3200 mhz ram aldım

Ve takılmış son hali...

Windows 11 e alışamadığım / sevemediğim için Windows 10 kurdum. Sitesinde sadece Windows 11 sürücüleri görünse de sürücüler Windows 10 ile uyumlu.

Sadece bir adet boş nvme ssd slotu var. Nitro serisindeki gibi bir adette ssd slotu olsaydı mükemmel olurdu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLoNe__WoLF -- 4 Aralık 2022; 17:9:16 >

Yenisi geldi, hiç açmadan iade edeceğim bakalım sorun olacak mı

• aLoNe__WoLF A kullanıcısına yanıt

kapasite yükseltme olmasına sevindim. kağıt etikette upgrade yazıyordu ve bios dan anlaşılıyordu ama youtube daki videolarda sanki ilave disk takılacak yuvası görünmüyordu acer 715 serilerinde.. 51G modeli diğer aspire 7 lerden çok daha iyi.

6 ay kullandıktan sonra ram i yükselteceğim..

tırnaklarından kurtulması kolay oldu mu?

ssd yuvası olsaydı bu kadar çok pil kapasitesi olmazdı..

ben pil yönetim programı olmamasına şaşırdım. yeni dell, hp ve msi larda li-ion pillerin uzun ömrü için şarjı %30-80 arasında tutan yazılımları var.

acer care center ın yaptığı birşey yok. aksine laptop a yük.

win 10 desteği 2023 veya 24 de ekim gibi bitecek diye microsoft tarih verdi.. bence 11 e alışmaya çalışın..

11 de tek sıkıntı.. bir uygulamanın masaüstü kısayolu göndermek zulüm gibi geliyor. önceden sağ tık masaüstüne gönder diyorduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 5 Aralık 2022; 23:0:15 >
    Acer care centerda ayar var hocam. Pil menüsü 3 sayfan oluşuyor. Birinde %80den fazla şarj etme seçeneği var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi williamwallace88 -- 6 Aralık 2022; 0:7:20 >

Tşkler fark etmemiştim..

Peki 80 i bulunca kaça düşene kadar şarj etmiyor.

Yani alt sınır.

Sürekli elektrikte iken.. benim laptop bugün yarın gelir

İlkini aldığımız kişiye yazayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 6 Aralık 2022; 9:32:27 >
  • Merhabalar 18-20 bin aralığında laptop ararken bu konuyu görünce şok oldum 😃 cihaz resmen fiyat/performans deyiminin ete kemiğe bürünmüş hali
    Bu cihazın yerine 2-3 bin daha fazla verip ekran kalitesi ve bataryası daha uzun alınabilecek başka bir cihaz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lovewhisper -- 6 Aralık 2022; 12:39:59 >
  • aLoNe__WoLF A kullanıcısına yanıt
    Hocam acer kendiniz açinca garanti bozulur diyor nasıl anlarlar peki ters bi durum olsa,rami geri söküp gondersek anlarlarmı başka kontrol mekanizmasi varmıdır yani etiket harici

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RealWorldRules R kullanıcısına yanıt
    Eğer etiket yoksa sadece vidadan anlayabilirler. Onun için de vidanın üzerine ince bir bez vs koyup vidalar sökülebilir. Netten bir araştırın vidaya hasar vermeden nasıl sökülür diye

• lovewhisper kullanıcısına yanıt

Yoktur. :)

Bunun üstü 12500h işlemci yada rtx3060 ekran kartı.

Sadece işlemci derseniz en az 4.5 bin 3060 da olsun derseniz 6.8 bin eklemeniz lazım.

Aslında aradığım bilgisayar günlük kullanım için olacak fakat ekran kalitesi ve batarya önemli.
    Yoksa 8 bine i3 makine alır geçerim. Birde uzun ömürlü olsun diye i5 ya da ryzen 5 bakıyorum

Mac air 15.4 " olsa 20 bin e 😄 hiç maceraya gerek yokta sağolsunlar tablet ekranı gibi 13 yapıyorlar.

• RealWorldRules R kullanıcısına yanıt

Bu sökmenin garanti dışı kalması çok mantıksız. Upgrade i geçtim. Fanlar temizlenecek, gerekirse termal macun yenilenecek. Geçen bir lenovo laptop söktüm. Ram upgrade için. Anakartın üzerindeki bir vidaya etiket yapıştırmışlar. Yani kasayı sök ama anakarta dokunma demişler. Mantıklısı da o aslında. Vidaları çok zormalazsanız, servis de vidaları mercekle falan incelememezse anlaşılmaz diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.