Şimdi Ara

Aslan 'petrol' buldu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galatasaray yönetimi, ocak ayı ara transfer dönemi için kaynak yaratmak için tüm imkanlarını seferber ederken, hiç beklemediği bir yerden 'yardım eli' uzandı.

Amerikalı bir petrol şirketinin yetkilileri, G.Saray Başkanı Ünal Aysal ile direkt olarak temasa geçerek, Cimbom'un yapacağı transferlere yarı yarıya destek verebileceklerini bildirdiler.

Başkan Ünal Aysal'a bizzat teklifte bulunan şirkentin yöneticileri, daha önce Beşiktaş'ın da buna benzer bir uygulamaya imza attığı gibi, devre arasında alınacak yabancı futbolcuların ücretlerinin yarısını karşılama teminatı verdi.

Ancak alınan isimlerin bonservislerinin yarısına sahip olmayı teklif ettiği öğrenildi. Aysal'ın da gelen bu teklifi ciddi ciddi düşündüğü ve yönetimle de paylaşacağı ifade edildi.

Aslan'ın transfer için yaklaşık 30 milyon Euro'luk bir bütçe ayırmayı planladığı, anlaşma sağlanırsa bu rakamın iki katına çıkabileceği ifade edildi.

Ligtv'den alıntıdır sizzce kabul edlirse iyi mi olur kötü mü?

• Eğer doğruysa hemen kabul edilmeli.Bu zamana kadar kaç oyuncu satıpta para kazandık ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar büyük paraları vereceklerse transferlere de karışırlar bence.Ben sıcak bakmıyorum.Haberde geçen 30 milyon € bütçeyi de gerçekçi görmüyorum.
  • Bahsedilen fon olmalı. Avrupada bunun ornekleri var.Ulkemizde bildiğim kadarıyla sadece Almeida fon parasiyla alinan bir futbolcu. Turkiyeden yüksek meblağlarda satış çıkmadığı için fonlarin büyük yatırımlar yapacağını sanmıyorum.

• 3 büyükler değilde gençlerbirliğini falanda bi arap alsa hani sonuçta aynı dinin mensubuyuz

monaco - psg - anji gibi yapsa ne olurdu sanki gidip racing santander'i sheffield united'ı alıyorlar
  • Amaç günü kurtarmaksa çok iyi teklif. Ama ben 5'e alıp ileride 15'e satarım diye geleceğe yatırım yapmayı düşünüyorsan zarar edersin. Fakat bu güne kadar kaç futbolcudan para kazandık ki? Bir elin 5 parmağını geçmez. Çoğundan zarar ettik zaten. Bence değerlendirilmeli.
  • Biz nereden buluyoruz acaba 30 Milyon Euro'yu. Ara transfer döneminde ne zaman o kadar para harcamış ki Galatasaray şimdi harcayacak?
  • Bonservislerin tamami onlarin olsun. Butun parayi onlar odesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru olduğunu sanmıyorum ama doğrusa kesinlikle hiç düşünülmeden kabul edilmeli.

• adamlar zaten işi hayır olsun diye yapacak değiller, bonservise konmaları beklenmeyecek şey değil ancak yönlendirme yapmayacaklarsa sorun teşkil etmeyecek diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gök-han

Amaç günü kurtarmaksa çok iyi teklif. Ama ben 5'e alıp ileride 15'e satarım diye geleceğe yatırım yapmayı düşünüyorsan zarar edersin. Fakat bu güne kadar kaç futbolcudan para kazandık ki? Bir elin 5 parmağını geçmez. Çoğundan zarar ettik zaten. Bence değerlendirilmeli.

İşin diğer boyutu adamların ben buna bu kadar para vermem demesi gibi bir lüksü olacak mı? Eğer öyleyse sakat.

• quote:

Orijinalden alıntı: SI-YA-U

quote:

Amaç günü kurtarmaksa çok iyi teklif. Ama ben 5'e alıp ileride 15'e satarım diye geleceğe yatırım yapmayı düşünüyorsan zarar edersin. Fakat bu güne kadar kaç futbolcudan para kazandık ki? Bir elin 5 parmağını geçmez. Çoğundan zarar ettik zaten. Bence değerlendirilmeli.

İşin diğer boyutu adamların ben buna bu kadar para vermem demesi gibi bir lüksü olacak mı? Eğer öyleyse sakat.

Öyle bir durum olursa ve o söz konusu oyuncuya ücreti vermem derse, biz kendimiz alırız ve oyuncunun onlarla hiçbir alakası olmaz. Yani bence pekte sorun yaşatacak gibi durmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çikizen

quote:

quote:

Öyle bir durum olursa ve o söz konusu oyuncuya ücreti vermem derse, biz kendimiz alırız ve oyuncunun onlarla hiçbir alakası olmaz. Yani bence pekte sorun yaşatacak gibi durmuyor.

5 para etmeyecek bir türke 2 milyon verirler mi mesela? ben vermezdim.

• quote:

5 para etmeyecek bir türke 2 milyon verirler mi mesela? ben vermezdim.

Açıkçası ben Türk oyunculara bırakın 2 milyon vermeyi 1 milyon dahi vereceklerini sanmıyorum. Zaten o paraya değecek (Arda Turan) gibi oyuncuların da gelmeyeceğini düşünürsek Türk oyuncu alımında desteklenmeyeceğimiz apaçık ortada.

Bize avantajı yabancı oyuncu alımında olacak. Mesela, Nani alırsın oyuncunun bonservisinin yarısı onlarda olsa da biz her türlü çok daha fazla kardayız. Hem oyuncuyu yarı fiyata almış oluyoruz, hem o oyuncu sayesinde başarı elde etme şansına sahip oluyoruz, hemde bir çok Nani forması satılacağı için formadan da kazanıyoruz. Yani bu + gelirler düşününce bonservisteki %50 kar sahipliği yapmaları bize pekte dokunmaz. Hatta ve hatta bonservisten büyük miktarlar kar edebileceğimiz bile aşikar.

Bu sebeple satacağımız oyuncuların karşılığında çok kaliteli ve kontenjanımızı gerçekten kullandığımıza değecek oyuncular alırsak bize çok büyük faydaları olur. Amma gidip Amrabat'ın çakması, Rierra'nın çakması gibi onlarla aynı seviyede oyuncu alırsak işte o zaman en büyük aptallığı yapmış oluruz.

• Bu tarz durumların cazip tarafı haber olur , bence artıları olduğu kadar karşı tarafında çıkarları vardır diye düşünüyorum...

Elbette yöneticilerde çocuk değil hepsi iş dünyasında bulunan kişiler , bekleyip görmek lazım umarım yarar sağlar
  • Sayman odalari fonu Galatasarayimiza 110 milyon dolara patladi kimse vermeden almaz. Bu baskanin gecen sezon ve bu sezon yaptiklari iyiye gidis degil.
  • kompany kolarov arda bitmiş diyebilirmiyiz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.