Şimdi Ara

ASLA KANMAYIN BU BANKALARA!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kredi kartımın etrası geldi.25 ytl kredı kartı kullanım bedelı dıye bı ucret yazmıslar aradım bankayı eger bu para benden cıkar ıse bende kredı kartımı ıptal ettırecegımı soyledım onlarda bana parayı ıptal edemeyeceklerını fakat 25 ytl kartıma bonus yukleyecebıleceklerını soyledıler.bende kabul ettım banka ıse denızbank.SOYGUNCU BANKALAR!ben aramasam o paranın ustune yatacaklardı....

• bende aynısını bir bankaya yaptım.. iyi kartı iptal ederiz dediler.

Arayan kişi iptal ederiz demesine rağmen kartı iptal etmemişler ve 25 ytl yatırmışlar kartıma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 8 Ocak 2007; 13:58:17 >
  • bankadan bankaya değişiyor demek...yapı kredidede parayı iade ediyorlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

bende aynısını bir bankaya yaptım.. iyi kartı iptal ederiz dediler.

• quote:

blöf tutmadı desene. belkide iptal ettirmek istemediğin bi karttı dimi.
  • bir yıllık kart kullanımı adında bir masraf alıyorlar.iş bankası için konuşuyorum.gittim sordm bende.eğer hesabını sadece para yatırıp para çekme olarak kulanıyorsan bu para alınır dendi.fakat otomatik ödemelerinizi hesabınızdan yaparsanız alınmaz mış.

ayrıca yapı kredi nin iaede etme mevzusu öğrenci olduğun için sanırım.aynısını iş bankasıda yapıyor?

eğer aldığı parayı herkese iade ediyorsa neden alıyor?
  • quote:

kusura bakmada tam kapak olmuş
  • Ama bu sözleşmede var arkadaşlar kart kullanım ücreti alınır diye geçiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: EverQuesT

bankadan bankaya değişiyor demek...yapı kredidede parayı iade ediyorlar..

şubeden şubeye değişiyor demek Benim de YapıKredi bankasıydı.. Bir iki gün sonra baktım biri tekrar gelmiş iş yerine daireye ; world kartınız var mı istermisiniz diye tanıtım yapıyordu.
  • bu fikirlerin donanım haber üyelerinden çıktıgını bir anlasa bankalar ..valla bu formu kapattırırlar ..

edit: bende bekliyorum k.kartımın extresini banada gelirse bende arıcam bankayı ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_takur -- 19 Aralık 2006; 11:11:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Ama bu sözleşmede var arkadaşlar kart kullanım ücreti alınır diye geçiyor

Geçiyor olabilir ama kanunen öyle bir hakları yok.
    Banada geldi bu ücret hemde 6 aydır kullanmadığım karta.4 ay önce yeni kartı gönderöişler ama ben almadım şimdide geçersiz olan eski karta böyle bir ücret koymuşlar.
    Aradım bankayı ve kullanılmayan karta nasıl kullanım bedeli gelmiş dedim.E bey efendi ödemek istemiyorsanız kartı iptal ettirin.Bayan diyorum hangi kartı iptal ettireyim olmayn kartımı.Bilemiyorum bankaya gelin yada faks çekin diyor.Ama diyorum ben çalışıyorum bankaya nasıl geleyim hem ben istemeden yolladınız ve sokakta bile kart çıkartıyorsunuz.İptal ederken neden bukadar uğraşayımki.
    Neyse üstünden 1 ay geçti ve ben bişey ödemedim bakalım ne olacak.

• eğer kartını 1 sene hiç kullanmadıysan ödemene gerek yok...bende 1 ay önce world kartımı kapattırmak için talimat verdim...geçende bir bayan aradı ve kartınızı kapattırmazsanız bir yıllık üyelik ücreti 25ytl yi bir seferliğine almıyacaklarını ve üzerinede hemen kartıma 25ytl world puan yükleneceğini söyledi...ama bana sökmedi, sonunda kapattırdım ve kurtuldum world kart ve banka kuyruklarından...
  • Evet kanunen yasak ama işte ugraşmak lazım dava açanların çoğu kazanıyor diye duymuştum, maksat zaten 25 YTL veya 5 YTL olması değil

Biz kredi kartı kullanarak zaten o adamlar para kazandırıyoruz (hem kartları piyasada dönüyor hemde satıcıdan ya kesinti yapıp komisyon alıyorlar veya geç vadede parasını hesabına geçerek arada geçen zamanda parayı MB değerlendiriyorlar) işte buna ragmen adamların kaymak gibi sıfır maliyeti olan bu kredi kartı kullanım parasını almasına uyuz oluyorum

Benden de Garanti 25 YTL kesti bende arayıp sordugumda bana verdikleri cevap : Yıllık harcamanız 7500 YTL den az ise (oha dedim bu arada içimden tabi) kredi kart ücreti alınır o zaman dedim kapatın kartı tamam kapatalım ama bonusunuz var diyince iyi o zaman kalsın demek zorunda kalsım nalet olsun ki

• Denizbank'ta benzer bir durumda benim başıma geldi. Kredi kartı limitimi aşan bir alış veriş yapacaktım. 444lü telefonlarını aradım limit arttırımı için bankaya gitmemi soyledi. Bankaya gidince bir sürü evrak istediler. Günlerden Cuma olması dolayısı ile işlemim ancak pazartesi-salı biteceği soylendi. Bunun üzerine bende tekrar 444ü aradım. Telefona çıkan hanıma durumu anlattım ve "geçici olarak limitimi asan miktarın fazlasını yatırsam, alısverişsten sonra cekebilirmiyim" dedim. bayan bana "hesap kesimden sonra cekebilirsiniz" dedi. Alısverisi yaptım 15 takside bolduler. Ancak hesap kesimden sonra parayı cekemedigim gibi paramıda bloke etmisler. bana deseler basta tek seferde cektirirdim %10 indirim alırdım. hem bu nedenle 250 YTL (telefon masrafları ile 300u gecti kesin) kaybettim, hem 2400 YTL param bloke edildi bide kredi kartımı bloke etmisler. Aradıgımda da malesef kaydı bulunamadı. Yani her aramamda "guvenliginiz acısından sesiniz kaydedilecektir" diyip 3-4 dk oyalıyorlar hemde kayıt ise yarayacagı zaman nedense bulunamıyor kendi kendimizi dolandırmıs gibi oluyoruz. Diger bir hususda bunun uzerine pek degerli (!) bankadan hesabımı iptal ettim. 1 hafta sonra sayın musteri temsilcisi arayıp 5 YTL ye yakın hesabımla ilgili masrafı istedi. Bende durumu anlatıp "lanet olsun bide utammadan bunu istiyosunuz vermiyorum dedim" bunun uzerine musteri temsilcisi benim eski isyerimdeki bi tanıdıgını aramıs. bende kızıp telefon actım "5 lirada borcum olur 500 lirada kimseyi ilgilendirmez, niye baskalarına anlatıyorsunuz" dedim. Sagolsun banka buyuk bir ciddiyetle (!) ilgilendi. 1 hafta sonra arayıp "beyanınız yanlış, sizin 500 YTL borcunuz yok!" demez mi? peki dedim saskınlıkla. kendimden supheye dustum. Demekki bunlara "ankara" desek "baska yerim kara" diye laf cıkacak ses kayıtlarından. Çeşitli internet sitelerine yazdım hatta Tükoder Antalya subesi ile gorustum. Ses kayıtları tek taraflı oldugu için herhangi bir sey ispatlayamadım.
    Allah düşmanımı bile Denizbank'la çalışma eziyetini vermesin diyor, sizlerinde bu tip ciddi (!) bankaların bankacılık etiği ile karşılaşmamanızı Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.
    Saygılarımla

• bende taktım bu sene bu bankalara Finans cartımı iptal ettirdim bi hafta sonra aradılar 3 kere kullanın 50 ytl lik puan verelim dediler kullandım kartı 3 kere 50 ytl yide yedim bi güzel

HSBC 20 ytl kesmiş kart kullanım ücreti diye aradım ben bu parayı vermek istemiyorum dedim önce talebiniz olumsuz değerlendirildi dediler çünkü aktif olarak kullanıyormuşum kartı iyi dedim o zaman kulanmayanlara iade ediceksiniz ben kullanıyorum size para kazandırıyorum diye benden para mı alacaksınız dedim. o zaman kapat kartı dedim tekrar iletiyim talebinizi falan dedi sonrada parayı iade ettiler

Sonuçta hakları varmış almaya ama müşteri kaybını göze almak istemedikleri için geri ödüyorlar çoğu zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelefe -- 19 Aralık 2006; 16:21:02 >

• öğrencilere sesleniyorum kredi kartı çıkarcaksanız işbankası ve finansbankı kullanın sadece çünkü sadece bu bankalarda öğrencilik süresince kart masrafı alınmıyo...

diğer aklınıza gelen bütün bankalar alıyo haberiniz olsun!
  • garantide öğrenci iken almıyordu masraf sonra gittim limiti yükselttim. dayadılar 25 kafayı

her senede dayayacaklar zannedersem
  • kullanmadığım halde gelen kart üçretinden dolayı world kartımı iptal ettirdiğimi bu topicte belirtmiştim. şimdi yeni ekstre geldi 25 ytl kart iptal ücreti..

Birdaha asla asla ama asla yapıkredi bankasını hiçbir işimde kullanmayacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 6 Ocak 2007; 12:15:39 >

• walla herkes bankaları suçlamaya alışmış..
    düşünün; kredi kartınız yok, almak istediğiniz şeyi 1kere de ödeyip alma imkanınız da yok..
    bu durumda ne yapacaksınız, firma o güzel hatrınız için size taksit mi yapacak sanıyorsunuz..

kredi kartını kullanmasını bilenler için kredi kartı büyük avantajdır ama ayagını yorganına göre uzatmasını bilmeyenler için tam bir felakettir..

satın aldığınız ürünün bedelini banka sizin yerinize firmaya 1kerede ödüyor, yani siz bankaya borçlanmış oluyorsunuz ve bilmem kaç taksitte parayı bankaya geri ödüyorsunuz.. ee artık bunun da yıllık bir bedeli olsun yani !!!
  • ekstreye tekrar baktım megersem 25 ytl ilave etmişler yanlış anlamışım. üyelik ücreti iptalı +25 ytl yazıyormuş. kartı iptal edin dememe rağmen etmemişler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.