Şimdi Ara

Askerlikle ilgili sorular..!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
21
Cevap
0
Favori
1.442
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Askerlikle ilgili sorular..!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    667 Mesaj
    arkadaşlar ben temmuz ayında üniversiteden mezun oldum( 4yıllık). hala askerlikle ilgili bi kağıt gelmedi sanırsam hala tecilli gözüküyorum. öğrenciyken tüm tecil işlemlerimizi okul hallettiği için pek bi bilgim yok. biran önce askere gitmek istiyorum ne yapmam lazım?????
    askerlik şubesinin yolunu bile bilmiyorum açıklarsanız sevinirim..

beni askere alsınlar hemen

|
    |
    |

BU AŞK HİÇ BİTMEZ GÖNÜLLERDE
  • Yüzbaşı
    667 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: crazy_07

belkı burdan bulabılırsınhttp://www.asal.msb.gov.tr/er_islemleri/weberislem.htm

saolda sabahtan beri o sitedeyim annamadığım konu yoklama ne demek onu bile bilmiorm muayene falan da olmadım uzaydan gelmiş gibi hissediyorum kendimi
    |
    |

Orjinalden alıntı: 10ur

saolda sabahtan beri o sitedeyim annamadığım konu yoklama ne demek onu bile bilmiorm muayene falan da olmadım uzaydan gelmiş gibi hissediyorum kendimi

ozaman sana en yakın askerlık subesıne gıt galıba dılekce verıyosun tam bılmıyorum cunku ben tecıl ettırmedım dırek muayne oldum sana yıne en ıyı bılgıyı ordan verırler
    |
    |

BU AŞK HİÇ BİTMEZ GÖNÜLLERDE
  • Yüzbaşı
    667 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: crazy_07

quote:

Orjinalden alıntı: 10ur

ozaman sana en yakın askerlık subesıne gıt galıba dılekce verıyosun tam bılmıyorum cunku ben tecıl ettırmedım dırek muayne oldum sana yıne en ıyı bılgıyı ordan verırler

öle yapıcam son çarede hani bilgisa olan vardır die sormuştum yol yordam biliyim die..
    saol crayz_07
    |
    |

• Yarbay
    2091 Mesaj
    http://www.asal.msb.gov.tr/telefonfaks/telfax.htm

burda Türkiyedeki askerlik şubelerinin telefon numaraları var.sen yerli askerlik şubeni ara bilgi al.yerli askerlik şubeside nüfusta nereye kayıtlıysan ordaki askerlik şuben
    |
    |
    bılgım vaaar... neyse subeye gıdeceksın belırlı tarıhler var arkadasım o tarıhlerde dilekce verebılıyorsun incelenıyor uygunsa yıne kendı cabanla ogrenıyorsun kabul olup olmadıgını sonra beklemeye baslıyorsun sana evrak gelıyo tarıh verılıyor yıne belırtılen tarıhte subeye gıdıp hem evraklarını alıyorsun heöde muayene oluyorsun sonra da kısa donem veya astek lik için formalıte bır sınava gırıyorsun sınavdan cıkatıktan 11 gun sonra bırlıgıne teslım oluyorsun kazasız belasız bıtırıp gelıyorsun ...

hadı yolun acık olsun

hiç bir ifade kullanamadım cunku görüntülenmiyo
    |
    |
    667 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: prokizya

bılgım vaaar... neyse subeye gıdeceksın belırlı tarıhler var arkadasım o tarıhlerde dilekce verebılıyorsun incelenıyor uygunsa yıne kendı cabanla ogrenıyorsun kabul olup olmadıgını sonra beklemeye baslıyorsun sana evrak gelıyo tarıh verılıyor yıne belırtılen tarıhte subeye gıdıp hem evraklarını alıyorsun heöde muayene oluyorsun sonra da kısa donem veya astek lik için formalıte bır sınava gırıyorsun sınavdan cıkatıktan 11 gun sonra bırlıgıne teslım oluyorsun kazasız belasız bıtırıp gelıyorsun ...

hadı yolun acık olsun

hiç bir ifade kullanamadım cunku görüntülenmiyo

çok teşekkür ederim açıklayıcı olmuş tahminen ne kadar sürer bu işler bana çok uzun geldi
    erken sevk dilekçesi vs.. ile şubat 07 de gitme imkanım yokmudur sizce??
    |
    |

• Binbaşı
    1059 Mesaj
    7 şubatta varmıki.şu anda gidecekler 12 aralıkda gidecekler. 311 kd ler gidecek sanırım.ama şubat ayında bildiğim kadarı ile yok.en erken gidebileceğin tarih nisan ayi.şu anda müracaat yaparsan nisanda gidersin.askerlik şubene gideceksin.dilekçe vericeksin ben askere gitmek istiyorum die.dilekçe vermezsen 1 sene sallarlar seni.dilekçe verirsen kayıt tarihleri bitmemiş ise ilk dönem seni alırlar.Şuben seni askeri hastahaneye sevk eder muayene olursun sonra sana mülakat tarihi verirler o tarihden 1 ay önce şubene geri gelirsin.zaten evine yazı gelir şubene git diye evine gelmez ise bağlı bulunduğun belediye sınırları içindeki polis karakolu yok ise jandarma karakoluna yazi gelir.mülaket tarihi ve şubenin yazılı olduğu.şubene gidersin sana bi mühürlü zarf verirler o zarf ile.istanbulda isen tuzla ya gidersib mülakat yerine.orda bir sınava girersin hiç bir mantığı olmayan bir sınav. teslim olman gereken tarihden 2 gün önceydi sanırım internetde teslim olman gereken birlik belli olur.
    |
    |
    Eğer 9 canlı olsaydın bile..En fazla 8 kez kaçabilirdin ölümden..Bil ki 7 düvele sultan olsan dahi..Yerin 6 mekan olacaktır sana..En fazla 5 metre kumaş götürebileceksin..Kapatacaksın 4 açsanda gözlerini..Bu dünya 3 günlük ..Azrail'in önünde 2 kat olup yalvarsan nafile..Ecel geldiğinde 1 gün öleceksin..İşte o an herşey 0 dan başlayacak.

• Yüzbaşı
    626 Mesaj
    12 aralık tarinde 313 ler teslim olcak. yetişebilirsen gidersin 12 aralıkta. bulundugun ilçedeki askerlik şubesine gidersen zaten onlar yönlendiriyo uzun sürmez işlemler ama kış dönemleri kalabalık oluyo. muayenede bişey yok sana sağlıklı olduguna dair bi kagıt yazıp verio zarf içinde onu teslim ediosun şubeye 30 kasımda tekrar ugrayıp sınav numarası falan veriolar galiba hatırladıgım kadarıyla. bi de 3-4 ytl sınava gidiş için yol parası sonra 1-2-3 aralıkta sınav var yedek subay olmak için. 1 saatlik bi sınav. sınav sonucları 8 aralıkta internetten açıklanır. nereye düştüğün ve sınıfın falan... 12 aralıkta da teslim oluyosun.
    |
    |
    arkadaş 2006 aralık iiçin biraz geç kalmış.aralık için erken sevk isteği 25 eylül son idi.keşke daha önceden sorsaydın bunu.benimde son anda haberim oldu ve 20 eylülde erken sevk başvurumu yaptım.en yakın 2007 nin başlarında gidersin anca.
    |
    |
    Biostar TA770 A2+ || AMD Athlon 64 X2 5200+ AM2 || Sapphire HD4830 512MB || OCZ DDR2 1066MHz 2x1024MB || Creative Sound Blaster Live 5+1 || 250GB SATA2 Samsung 8MB || Airties RT-205 || Philips 5+1 || Lg L1960TR || Aopen H600B-B27 OCZ600W || Asus dvd-rom || Lg dvd-writer super multi || Powercom bnt800va || Toshiba Satellite A200-1AH
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj
    http://www.asal.msb.gov.tr/yedek_subay/ydsb_5.htm

Arkadaşım Nisan 2007 den önce gidemessin. Eğer tıp dokdoru değilsen ancak, nisan, ağustos ve aralık aylarında alım var.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: taner_06

http://www.asal.msb.gov.tr/yedek_subay/ydsb_5.htm

Arkadaşım Nisan 2007 den önce gidemessin. Eğer tıp dokdoru değilsen ancak, nisan, ağustos ve aralık aylarında alım var.

ya buraya yanınıza alacaklarınızın listesi ni yapalım be valla ii olur ...

1.vatka (ceketlerin omuz bölgesinde bulunan sünger parça )potinler vurmaması için iki çift almanız yarar var
    2.dikiş iğnesi
    3.koyu yeşil yada siyah ip (kep in üzerindeki nefte yi ve sökükleri dikmek için)
    4.tırnak makası
    5.cımbız (eğitim sırasında çalılardan diken batarsa çıkartmak için)
    6.krem (soguktan çatlayan el ve yüz için ) arko lamine tüp tavsiye edilir...
    7.pudra (bebeklerde kullanılan pişik pudrası olarak bilinir)
    8.ağrı kesici (yanınızda gizli tutun intihar amaçlı sanmasınlar )
    9.siyah tükenmez kalem (orda mavi nin hükmü yoktur)
    10.mac3 yada kullandıgınız traş bıçagı.(mac3 ü çalmazlar çünkü herkezde var)
    11.küçük bir el havlusu
    12.tedbir olarak mantar kremi (koyarsanız ii olur)
    13.telefon kartı (sim li olandan oralarda manyetik kart yok)

aklınıza gelen varsa ekleyelim gidecek arkadaslara ii olur...
    |
    |

• Binbaşı
    1165 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Ratt

12 aralık tarinde 313 ler teslim olcak. yetişebilirsen gidersin 12 aralıkta. bulundugun ilçedeki askerlik şubesine gidersen zaten onlar yönlendiriyo uzun sürmez işlemler ama kış dönemleri kalabalık oluyo. muayenede bişey yok sana sağlıklı olduguna dair bi kagıt yazıp verio zarf içinde onu teslim ediosun şubeye 30 kasımda tekrar ugrayıp sınav numarası falan veriolar galiba hatırladıgım kadarıyla. bi de 3-4 ytl sınava gidiş için yol parası sonra 1-2-3 aralıkta sınav var yedek subay olmak için. 1 saatlik bi sınav. sınav sonucları 8 aralıkta internetten açıklanır. nereye düştüğün ve sınıfın falan... 12 aralıkta da teslim oluyosun.

Ben 311. dönemim nereye düştüğümü söleyimde gözün korksun İzmir / FOÇA J. Komd. Okl. K.Lığı Yedek Subay :) Allaha şükür acemilik bitti. rütbeyi taktık. Zaten geneli kısa dönem gidiyor ben en bahtsızları idim çünkü hem yedek subay gittim hemde Foçaya herkese nasip olmaz :)

Sende bir an önce işlemlerini yap şunuda söleyim gidebiliceğin en erken dönem 315 ler çünkü daha hiç bi işlem yapmamışın.. En azından ona yetiş..
    |
    |

• Yarbay
    2422 Mesaj
    Kaedeşim bence de biraz geç kalmıssın başvurmak için.Nisan celbinde gitmen için bile erken sevk dilekçesi yazman lazım.Eğer kabul ederlerse belki nisan'da gidersin yoksa, yaza bile kalabilirsin.Boşver geç olsun güç olmasın
    |
    |
    burdan devam edebiliriz.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: taner_06

Arkadaşlar konuyu isterseniz tek bir topic altında toplayalımhttp://forum.donanimhaber.com/m_10296351/tm.htm
    burdan devam edebiliriz.

bende milleti buraya yonlendırmıstım baslık daha genel diye
    |
    |
    667 Mesaj
    teşekkür ederim herkese saygılar...
    |
    |
    |
    |
    659 Mesaj
    Ya arkadaşlar ben son yoklamayı kaçırdım. Ağustos itibari ile 4 yıllık fakülte mezunuyum. Ramazan bayramı gibi şubeden kağıt geldi, teciliniz bitti diye, ancak gidemedim henüz. 31 ekim kaçtı. Haftaya gitcem, tecil ettireceğim askerliği, yalnız beni o zmn muayene edecekler mi? Ayrıca dediğim gibi, problem olmaz inşallah 31 ekimi kaçırdım diye, en korktuğum o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C. Lipton -- 10 Kasım 2006; 19:40:42 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bey Azura
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.