Şimdi Ara

Askerlik yapanlar bakabilirmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 170 boyunda 51 kiloyum. Bir kaç sene önce muayene olduğumda kilom düşüktü erteleme almıştım. Okula gidince tecil ettirdim. Şimdi okul da bitti.

Tekrar muayeneye direkt askerlik şubesine mi yoksa aile hekimine mi gidiyoruz?

Acaba bu kiloyla askere alınır mıyım?

Bir de b12 eksikliği ile kalbimde çarpıntı var. 10 km yol yürürüm ama 20 metre koşsam tıkanırım.

Orada kilo almaz da tam tersi bir kaç kilo daha verirsem erken terhis mi olur?

Aslında askere gitmek istiyorum. Fakat annem gözünden ameliyat olacak ve şu anda gözü çok iyi görmüyor. Benden başka da sahip çıkacak kimsesi yok. Bir taraftan gidip vatani görevimi yapmak isterken bir taraftan da aklım annemde kalıyor. Ameliyat olduktan sonra Allah korusun hiç görmeme ihtimali de var. Şimdi bile karşıdan karşıya geçerken gelen arabayı göremiyor.

Anlayacağınız iki ucu b.klu değnek.

• 1.70 50 kilomu

Rüzgarlı havalarda çıkarı çıkma kardeşim, çıkarsanda ayaklarına ağırlık falan bağla, montunun ceplerine ağırlık falan koy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sopacı -- 21 Aralık 2015; 1:23:57 >

• Üflesek uçar mıydınız o zamanlar?
  • sarp159 S kullanıcısına yanıt
    Helyumlu balonlar gibisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok mu komik? Hayır 45 kilo olanlar benim boyumda olup :D Bu arada merak etmeyin öyle uçup kaçmıyorum havalara. Ama en sevmediğim omuz başlarım. Kilo olmadığı için kemikler çıkık duruyor valla t-shirt giymeye utanıyorum yazın. Hep üstüne gömlek falan giyiyorum :( İster istemez psikolojim de etkileniyor. Bakıyorum herkes hayvan gibi. Arkadaşın pantolonunun bir bacağına abartmıyorum benim iki bacak girer. 170 olup 120-130 kilo olmak ne kadar kötüyse aynı şekilde o kilonun yarısında da olmak kötü.
  • Hocam özele acsaydin keşke buranın yaş ve seviye oranı yerlerde.

Kardesim benim boyum 175, kilom 66 zayıflamaya calisiyorum herkesin derdi farklı

• @cakia1903 özel derken konu dışı özel mi?

@öldü. Hocam kilonuz çok da değil normal bence. İdeal kilodasınız. Keşke bende o kilo da olsam :(
  • Birde bu muayene nasıl ve nerede yapılıyor? Aile hekimine gidip direkt muayene olabiliyor muyuz yoksa önce askerlik şubesine mi gidiliyor. İnternette o kadar aradım hiç bir bilgi bulamadım doğru düzgün.
  • Vatanı koruyacak yiğitler elbet bulunur,bence imkânın varsa annenizin yanında kalın.

İlk önce askerlik şubesine gidiyorsun oradan aile hekimine sevk ediyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tecil ettir, acelesi yok yaparsın elbet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarp159

170 boyunda 51 kiloyum. Bir kaç sene önce muayene olduğumda kilom düşüktü erteleme almıştım. Okula gidince tecil ettirdim. Şimdi okul da bitti.

Bir de b12 eksikliği ile kalbimde çarpıntı var. 10 km yol yürürüm ama 20 metre koşsam tıkanırım.

Aslında askere gitmek istiyorum. Fakat annem gözünden ameliyat olacak ve şu anda gözü çok iyi görmüyor. Benden başka da sahip çıkacak kimsesi yok. Bir taraftan gidip vatani görevimi yapmak isterken bir taraftan da aklım annemde kalıyor. Ameliyat olduktan sonra Allah korusun hiç görmeme ihtimali de var. Şimdi bile karşıdan karşıya geçerken gelen arabayı göremiyor.

Dostum, Anneni yalnız bırakma. Zor günlerini atlattıktan sonra sende fiziken biraz daha iyi duruma geldiğin zaman gidersin. Okulun bittikten belli bir süre daha tecil etme hakkın oluyor.Gitmek istediğin zaman tecil bozdurmak için şubeye gidersin. Oradan seni yönlendirirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarp159

170 boyunda 51 kiloyum. Bir kaç sene önce muayene olduğumda kilom düşüktü erteleme almıştım. Okula gidince tecil ettirdim. Şimdi okul da bitti.

kalbinde çarpıntı ve vitamin eksikliği gibi sorunlar askerlik için engel değildir. bir arkadaş kalbindeki ritim bozukluğuna rağmen yaptı askerliğni.
    ancak sen sağlık sorunlarını heyet raporu ile göster.
    spor, ağır eğitim veya ağır iş gibi uygulamalardan muaf tutulabilirsin.
    kilo kısmına gelince, askerlik için gerekli minimum kilo değerini bilmiyorum.
    eğitim durumu sayesinde askerliği tecil ettirebilirsin. lise mezunu isen açık öğretime, lisans mezunu isen yüksek lisansa başla.

• Arkadaşlar askere gitmeye karar verdim. Gerçi gitmeme gibi bir niyetim yoktu ama biraz daha uzatsam mı diye düşündüm. Fakat bana pek bir yararı dokunmayacak. Uzadıkça yaşım geçiyor. Bir de bir yerde iş bulamıyorum. Hep askerlik sorunsalı karşıma çıkıyor. Sanırım ne kadar erken gidersem o kadar kar. Belki de askerlik süresi kısalır. Arkadaş gittiğinde 15 aydı askerlik, 12 aya düşünce erkenden geldi. Ama bende şans yok aqa. Benim dönemimde uzamasın da :D Keşke herkes 6 ay yapsa. Emin olun çoğunluk koşa koşa gider. Bedellinin lafı bile olmaz. 1 sene cidden çok uzun.

Not: Şimdi bir arkadaş sordum. Acaba okulu bitiriyimde mi gideyim yoksa gelince mi bitireyim diye. Bitir de git dedi. Ön lisans da okuyorum şimdi ve askerliğimi donduracağım gidersem. Sizce gidiyim mi yoksa ağustos celbinde mi gideyim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.