Şimdi Ara

Askerlik Tecil uzatabilme için.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar, 24 yaşımdayım, myo da 1 yıl uzatarak bitirip direk aöf işletme fakültesine kayıt yaptırdım ve 3. sınıftan devam ettim 4. sınıfta kalan derslerden dolayı 1 sene uzadı ve sonunda 2015 yılında Anadolu üniversitesi işletme fakültesi mezunu oldum. Yanılmıyorsam aöf 3. sınıftayken askerlik kağıtları eve geldi ve aöf den öğrenci belgesi alıp götürerek 31.12.2016 yılına kadar tecil ettirdim. Bu gün aöf büroyu arayıp 2. üniversite olarak ön lisans programına kayıt yaptıracağımı ve tecilimi uzatabilmem için alacağım öğrenci belgesini askerlik şubesine hemenmi yoksa tecilin bittiği tarih olan 31.12.2016 tarihi yaklaşınca mı götüreyim diye sorduğumda zaten fakülte mezunu olduğumu ön lisans yaparak uzatamayacağımı ve tecili uzatabilmem için sadece yüksek lisans yapmam gerektiğini söylediler. Merak ettiğim yasal hakkım olan mezuniyetten sonra 2 yıl tecil hakkımı(mezun olduktan sonra 2 yıl daha uzatma hakkımız varmış) bu hafta içinde gidip kullanmak istesem tecil süresini bu tarihten ileri 2 yıl mı atarlar yoksa tecilimin bittiği 31.12.2016 tarihinden 2 yıl ilerimi atarlar.
    Umarım anlaşılır açıklamışımdır, şimdiden cevabınız için teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.