Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bedelli iadesi dün yattı artkadaşlar. 1 ay falan olmuştu dilekçeyi vereli ama 2 hafta önce şubeye gittim ve daha postalanmadığını, posta memurunda kovid çıktığı için beklendiğini öğrendim. E-Arşiv'e yükletip Fatih şubesini aradım, 2 hafta önce çarşamba günüydü yanlış hatırlamıyorsam eğer. 2 hafta sonra da hesabıma yatmış oldu. Eğer rapor onayını beklemeden para iadesi talep ediyorsanız e-arşiv e yükletin direk ya da kendi şubenizden randevu alın orada işlem yapın. Bürokrasi işlemleriyle uğraşmak çok saçma oluyor.

• Arkadaşlar heyet diye hastaneye gittim bugün kağıtları imzalamış bırakmışlar. Heyete filan girmedim yani. Aldım kağıdı şubeye götürdüm. Ama şube pazartesi gel dedi. 1 tane kağıt verdiler arkalı önlü doğru mu.? Bir tarafta imzalar diğer tarafta açıklama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KurtCobain123_

Merhaba arkadaşlar ocak ayında ikinci muayenem var, nasıl bir işlem izlemem gerekiyor yardımcı olabilir misiniz. Edevletten mi randevu almam gerekiyor, yoksa bana geçen sene verilen raporu alıp direkt aile hekimine ya da hastaneye mi gitmem gerekiyor aydınlatırsanız sevinirim.

Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar önceki sayfaları da okudum ama konu hakkında bir mesaj göremedim.

• Bildiğim kadarıyla 2. Ve 3. İşlemler şubeden başlıyor.

• Arkadaşlar boy 1.74 kilo 107 erteleme verirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ag1998 -- 5 Aralık 2020; 12:13:9 >
  • ag1998 A kullanıcısına yanıt

Evet, sizin sınırınız 101 kg, sınırdan 6 kilo fazlanız var vermeleri gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KurtCobain123_

Merhaba arkadaşlar ocak ayında ikinci muayenem var, nasıl bir işlem izlemem gerekiyor yardımcı olabilir misiniz. Edevletten mi randevu almam gerekiyor, yoksa bana geçen sene verilen raporu alıp direkt aile hekimine ya da hastaneye mi gitmem gerekiyor aydınlatırsanız sevinirim.

Hocam rapor tarihinden maksimum 1 hafta önce elinizdeki geçen seneden kalan belgelerle şubeye gidip işlemleri başlatmanız gerekiyor. Edevlet üzerinden olmuyor 2. ve 3. işlemler. Şube sizi aile hekimine yönlendirecek, aile hekimi hastaneye sevk edecek. Gerisi aynı işlemler zaten. @KurtCobain123_

Hocam normalde heyette doktorlar toplanıyor ve onların karşısına çıkıyorsun ama işte hastaneden hastaneye farklılıklar görülebiliyor, bir de korona dönemi olduğundan doktorlar da yoğun hastaneler de zaten. O yüzden doğrudur yani sıkıntı olmaz. Normalde 1 iş günü içinde teslim etmek gerekiyor, şube p.tesi dediyse pazartesi teslim edip ertelemeninizi alırsınız. @tuncay0229

• 130 kg 1.80 boyundayım, sizce erteleme alırmıyım? geçen sene almıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: salih.inanci

130 kg 1.80 boyundayım, sizce erteleme alırmıyım? geçen sene almıştım.

Evet yüksek sınırdan 107 üstü boyuna göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 6 Aralık 2020; 21:7:4 >
  • Selam arkadaşlar. Şubeye geldik içeri almıyorlar. Evrakı verdim bekliyoruz bakalım.

• Evet arkadaşlar tekrar merhaba. Evrak onaylandı. 1 yıl ertelememi bugün itibari ile aldım. Ve hemen e devlete düşmüş. Geçmiş olsun.

• dostum boy kilon kaçtı ?

• Boy 1.79 kilo 115 ölçtü.

• Bugün ikici sevk için işlemlere başladım 1.91 boy 126 kilo çıktı ilk sevk sırasında 33 c ile işlem yapıldı aynı kilo ve boy ile.. Fakat bu seferki kontroller sırasında doktor 33 b notu düştü. Kodun anlamı hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hendr1239 -- 7 Aralık 2020; 17:9:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hendr1239

Bugün ikici sevk için işlemlere başladım 1.91 boy 126 kilo çıktı ilk sevk sırasında 33 c ile işlem yapıldı aynı kilo ve boy ile.. Fakat bu seferki kontroller sırasında doktor 33 b notu düştü. Kodun anlamı hakkında bilgisi olan var mı?

Son kararı eskiden doktor 2. de ne derse o olarak alırlarmış ama tabi yerden yere değişir, Heyet ne verirse o, doktor 33D veriyor mesela, gidemez diyor, seneye ertelemiyor bile, ama heyet onu değiştirip 3. ve son kez gel de diyebiliyor, tamamen heyete kalmış, söylentilere göre pandemi diye 2 de veren de varmış ama tabi heyetten heyete değişir, 33b sanırım gidemezsin demek ama tam emin değilim, bilen bir arkadaş vardır.

• Son işlem dedikleri 3. işlemi yaptırdım, e-devlette 3. işlem olduğu için işlem yapmıyorlar, askeriyeye gittim, sonra aile hekimi, aile hekimi ölçtü tarttı 168 boy 118 kg çıktı, sonra gittim işlemlere hastanede askerlik işlemleri kısmında devam ettim, dahiliye doktoruna görünme işlemi oldu, hastane pandemiden dolayı boştu ama yine de 2 maske takın gidecek arkadaşlar, kısa da olsa işlem, bu arada askerlik işlemi diye sıra numarası isteyin, sonra döndüm heyetin olduğu yere pandemiden dolayı 1 ay sonrasına ortalama heyet zamanı verdiler, boy aynı çıktı kilo 400 gr daha fazla çıktı, 13:00 de işlem bitti 16:00 de belgelerimi aldım, askeriyeye gittim, bedelli parasını ödedim ama bana asıl rapor gelince para iadesine başvur dediler, sanırım 3 ay sürüyor imiş, ben 15.000 yatıran zamandayım, sonrasında askeriyeye gideceğim, başvurumu yapacağım para iadesi için, herhalde aynı tutarı geri verirler, bundan sonrasında işlemler ile ilgili bilgisi olan var ise yazabilir mi?

• tugai kullanıcısına yanıt
    Valla hocam her yeri didik didik ettim yok bir açıklama falan aramaktan yoruldum askerdeki arkadaşıma sordum bakalım cevap gelirim bilmiyorum.
  • hendr1239 kullanıcısına yanıt

Bence yanlış bile yazılmış olabilir, arkadaşından iyice öğren, belki de bu küçük iş için yeniden ararlar böyleyken böyle düzelttir derler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hendr1239

Bugün ikici sevk için işlemlere başladım 1.91 boy 126 kilo çıktı ilk sevk sırasında 33 c ile işlem yapıldı aynı kilo ve boy ile.. Fakat bu seferki kontroller sırasında doktor 33 b notu düştü. Kodun anlamı hakkında bilgisi olan var mı?

Asker arkadaşlarına sormadan ben sana yardımcı olayım.Kardeşim 30 kilo fazlası olanlar için o kod verilir.Bende 33b aldım .33b demek barışta asker değilsin savaşta geri hizmet olarak çağrılabilirsin. 40 kilodan fazla olanlar için 33d veriyolar.33d savaştada bariştada asker olamassın demek oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eternitysharta -- 9 Aralık 2020; 11:57:22 >
  • eternitysharta E kullanıcısına yanıt
    Benim anlamadığım olay şu ben ilk sevk sırasında 37 kilo fazla ile 33c aldım ama 2. Sevk sırasında 38 kilo ile 33b verdiler onu tam anlayamadım kilo kaybı da olmadı
  • 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.