Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1,75 b 117 kg ile 33c aldim . Fakat islemler asiri gereksiz oraya git buraya gel. Ordan onu yaptir getir imzayi ben aticam vs . Misal saglik ocagindaki hekim nereye sevk edeyim seni diye kendi soruyor . Hastanedeki personeller işleyişi bilmiyor. Allah herkesin yardimcisi olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msk_sansal

1,75 b 117 kg ile 33c aldim . Fakat islemler asiri gereksiz oraya git buraya gel. Ordan onu yaptir getir imzayi ben aticam vs . Misal saglik ocagindaki hekim nereye sevk edeyim seni diye kendi soruyor . Hastanedeki personeller işleyişi bilmiyor. Allah herkesin yardimcisi olsun

Kardeşim İstanbul galiba senin,bende oradayım işleyişi gerçekten bilmiyorlar mı? Ben sınırda sayılırım fotoğraf falan gerekiyor mu burada ? Boy kilo ölçümü nasıl yapıldı bulunduğun hastanede acaba ?

• Armandoo A kullanıcısına yanıt
    Yok hocam istanbul değil.

En başından anlatayım. Bazi islemlerin ne kadar gereksiz olduğunu anlariz.

Once askerlik sb gittim . Personel ilgili ve çok nazikti. Formda ilk soruya kilom var yazdim. Asagidaki diger sorulari da dogru bir sekilde doldurdum . Askeri hastaneler kalktigi icin tansiyonu vs de yazdim .

Saglik ocagina sevk etti .

Saglik ocagi ee ben seni nereye sevk edicem simdi diye bana sordu. Dr uzaktan tanidik bari bize belli etme isleyisi bilmedigini ablacim. Endokrinoloji ve metabolizma hastalillarina sevki ile uygundur yazdi.

Tekrsr askerlik sb gittim . Sivil memur sasirdi . Dahiliye yazmadi lazimdi ne alaka diye .

Sevki onaylatip gittim hastaneye.

Endokrin bolumu evragi aldi. Beni iceri bile almadan. İki dk sonra cikti heyete git dedi. Heyete indim . Dahiliyeye sevki uygundur dedi gonderdi. Dahiliyeye gittim . Kocum sen boyu kiloyu ölçtürmemişsin kos tekrsr heyete . Boy kilo olculdu dahliye doktoru kagida bakti imza atti kendince espri yapti ( kilo alacam diye patlayacaksin az ye vs gibi ) heyete git dedi .
    Giyinik sadece ayakkabi olmadan ölçüm yapildi. Kiloyu eksik boyu fazla yazma vs asla olmadi . Ne ise onu yazdi personel.
    Fotoğrafa gerek yok . Subede ve hastsnede webcam ile hallediyorlar

Gittim heyete biraktim evraklari . Ertesi gun kararı alirsin dediler .

Aldim . Askerlik sb goturdum . Komutan damga imza vs yaparken Espri yapip kiloya takilmaya calisti , tebessüm ettim .

Bitti ...

anlayacaginiz oradan oraya olmadi koş şuraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msk_sansal -- 21 Ocak 2018; 14:8:42 >

• quote:

Yok hocam istanbul değil.

En başından anlatayım. Bazi islemlerin ne kadar gereksiz olduğunu anlariz.

Once askerlik sb gittim . Personel ilgili ve çok nazikti. Formda ilk soruya kilom var yazdim. Asagidaki diger sorulari da dogru bir sekilde doldurdum . Askeri hastaneler kalktigi icin tansiyonu vs de yazdim .

Saglik ocagina sevk etti .

Saglik ocagi ee ben seni nereye sevk edicem simdi diye bana sordu. Dr uzaktan tanidik bari bize belli etme isleyisi bilmedigini ablacim. Endokrinoloji ve metabolizma hastalillarina sevki ile uygundur yazdi.

Tekrsr askerlik sb gittim . Sivil memur sasirdi . Dahiliye yazmadi lazimdi ne alaka diye .

Sevki onaylatip gittim hastaneye.

Endokrin bolumu evragi aldi. Beni iceri bile almadan. İki dk sonra cikti heyete git dedi. Heyete indim . Dahiliyeye sevki uygundur dedi gonderdi. Dahiliyeye gittim . Kocum sen boyu kiloyu ölçtürmemişsin kos tekrsr heyete . Boy kilo olculdu dahliye doktoru kagida bakti imza atti kendince espri yapti ( kilo alacam diye patlayacaksin az ye vs gibi ) heyete git dedi .
    Giyinik sadece ayakkabi olmadan ölçüm yapildi. Kiloyu eksik boyu fazla yazma vs asla olmadi . Ne ise onu yazdi personel.
    Fotoğrafa gerek yok . Subede ve hastsnede webcam ile hallediyorlar

Gittim heyete biraktim evraklari . Ertesi gun kararı alirsin dediler .

Aldim . Askerlik sb goturdum . Komutan damga imza vs yaparken Espri yapip kiloya takilmaya calisti , tebessüm ettim .

Bitti ...

anlayacaginiz oradan oraya olmadi koş şuraya.
    iptal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bumbada1 -- 16 Şubat 2018; 19:12:1 >

• tekrar merhaba arkadaşlar. sonunda karar verdim ve bugün sabah erkenden şubeye gittim. hangi şube diye merak edenlere, izmir osmangazi askerlik şubesi. önce danışmadan aldığım kağıda gerekli bilgileri doldurduktan sonra sıra numarası alıp askere alınma işlemlerini başlattım. hastaneye sevk edlecek miyim diye sorduğumda önce burada boy kilo ölçümü yapacaklarını, gerekirse sevk edeceklerini söylediler. üstümdeki paltoyu dahi çıkarmadan ayakkabılarımda 174 boy 106 kg çıktı. ama memur dosyaya 173 105 olarak yazdı. daha sonra beni aile hekimine sevk etti. aile hekimi de dahiliyeye sevki uygundur kağıdı verip tekrar şubeye gönderdi. şubede yapılan binbir türlü imza, kaşe, mühür işleminden sonra tepecikteki göğüs hastalıkları hastanesine sevk ettiler. elimdeki koyu sarı renkli kapalı zarfla beraber hastaneye gittim ancak öğlen 3'ten sonra hasta alımı yapmadıklarını söylediler. yarın gidip kalan işlerimi de halledip bu işi noktalamayı umuyorum.

bu noktada bilen arkadalara bir sorum olacak: askerlik şubeine 2. kez gittiğimde ordaki memur, "yarın heyet var, bugün ya da yarın halledersen senin için iyi olur" dedi. bu heyet dediği, kararı yüzümüze karşı okuyan heyet mi acaba? yanıtlarsanız sevinirim. hepinize kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan_boca

quote:

biraz önce kurul raporunu aldım almasına da ilginç işler oluyo hastanede,kurulda 5-6 kg eksik tartıldım diye asabım bozulmuştu ee bu adamlar içerde yani kurulda boy'u kg'yu ölçmelerine rağmen yine dahiliyecinin +45'ini rapora işlemişler,madem bu işlenecekti niye ölçüm yapıldı,madem ölçüm yapıldı niye dahiliyecinin kararı rapora yazıldı.sonuç olarak şube raporda yazanı yani +45'i göz önüne alacak.kısacası 1 yıl ertelendi 2.muayenemde askerliğim ama bu uyuşmazlıkları anlayamadım..

1 yıl daha geçti yine muayene zamanı geldi çattı,22 ocak pazartesi günü 3.muayeneye gidiyorum,umarım bu kez işlemler bitecek.geçen yıl boy 1.79 kg 113'tü şuanda 114-115 civarındayım.erteleme bitimi 19 ocak cuma,3 gün geç gidecem sıkıntı yaratmazlar herhalde.pazartesi akşamı tekrar yazacam gelişmeleri,sağlıcakla kalın..

herkese merhaba,bu sabah askerlik şubesine gittim.yapılan rutin yoklama işlemlerinden sonra şube beni aile hekimine sevketti,ordaki ölçümde 1.78 boy 115 kg çıktı,aile hekimi de bunu aynen ekledi dosyaya.tekrar şubeye döndüm ve adana devlet hastanesinde dahiliye bölümüne sevk edildim,sarı ağzı bantlı zarfla yarın gidecem bugün şube öğleden sonra çok kalabalıktı gidemedim.bi de bilmeyenler için söylim yoklama yani muayene maksimum 3 defaymış eskisi gibi 5'e kadar beklenmiyomuş (zaten 4.ve 5.muayeneleri gören olmamıştır da söylim dedim) kağıtların hepsine 3.ve son işlem diye yazıldı.yarın dahiliye bölümüne girdikten sonra dahiliyecinin kararını yazacam iyi akşamlar..

• orhan_boca O kullanıcısına yanıt
    Hastanede sevk kagitlarinda mi yoksa askerlik subesinden verilen evraklarda mi 3.ve son islem yaziyordu.

Aslinda sunu sormak istiyorum misal bu sene erteleme aldik. Heyet kagidinda 1.islem diye yaziyor. 2,3.gittigimizi hastane de anliyorlar mi . Cok kafam karisti . 3.gittigimde de dahiliye dr bir yil tecili uygundur derse heyette karsr kagidinda onun son islemi oldugu görülür mü. İslemlerin nasil karambole islediginin kendileri de farkında, hepsi baştan savma . Problem olmamasi acisindan bilgi almak istiyorum

• quote:

Hastanede sevk kagitlarinda mi yoksa askerlik subesinden verilen evraklarda mi 3.ve son islem yaziyordu.

Aslinda sunu sormak istiyorum misal bu sene erteleme aldik. Heyet kagidinda 1.islem diye yaziyor. 2,3.gittigimizi hastane de anliyorlar mi . Cok kafam karisti . 3.gittigimde de dahiliye dr bir yil tecili uygundur derse heyette karsr kagidinda onun son islemi oldugu görülür mü. İslemlerin nasil karambole islediginin kendileri de farkında, hepsi baştan savma . Problem olmamasi acisindan bilgi almak istiyorum

askerlik şubesinde memur yazdı hocam kağıtlara 3.ve son işlem olduğunu,yarın dahiliye doktoruna ben yine belirtirim her ihtimale karşı,belki kendisi de görebilir bilemiyorum ama yine de işimizi sağlama alalım,ayrıca aldığım gişe çıktısında da son işlem yazıyordu,he bi de ağzı bantlı sarı zarfı dahiliye doktoruna götürecem,şubede oraya da yazmış olabilirler açıp bakamıyorum bende zarfa şuan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan_boca -- 23 Ocak 2018; 2:26:12 >

• orhan_boca O kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim . Bazilari 2 de son diyorlar . Bunu neye gore kararlastiriyorlar

• quote:

quote:

askerlik şubesinde memur yazdı hocam kağıtlara 3.ve son işlem olduğunu,yarın dahiliye doktoruna ben yine belirtirim her ihtimale karşı,belki kendisi de görebilir bilemiyorum ama yine de işimizi sağlama alalım,ayrıca aldığım gişe çıktısında da son işlem yazıyordu,he bi de ağzı bantlı sarı zarfı dahiliye doktoruna götürecem,şubede oraya da yazmış olabilirler açıp bakamıyorum bende zarfa şuan..

Mehaba ikinci işlemimi yaptırdım 26 şubata heyet verdiler sadece karar yüzüme okunacak ikinci kez sevk erteleme yapılacak

seneye gittiğimde son işlem mi olacak acaba ? İlkinde boy 1.75 kilo 120 idi ikincide Boy 1.75 kilo 125 idi 2019 ocak ayındada bu civar olur ise muhafiyet kesinleşir mi

Birde 3. Ve son işlem olarak her memurun bilgisi oluyor mu biz mi hatırlatacağız bazıları hiçbirşey bilmiyor tecrübeli arkadaşlar bilir

Teşekkürlee

• quote:

quote:

Mehaba ikinci işlemimi yaptırdım 26 şubata heyet verdiler sadece karar yüzüme okunacak ikinci kez sevk erteleme yapılacak

seneye gittiğimde son işlem mi olacak acaba ? İlkinde boy 1.75 kilo 120 idi ikincide Boy 1.75 kilo 125 idi 2019 ocak ayındada bu civar olur ise muhafiyet kesinleşir mi

Birde 3. Ve son işlem olarak her memurun bilgisi oluyor mu biz mi hatırlatacağız bazıları hiçbirşey bilmiyor tecrübeli arkadaşlar bilir

Teşekkürler

• quote:

Tesekkur ederim . Bazilari 2 de son diyorlar . Bunu neye gore kararlastiriyorlar

kendi kafalarına göre kararlaştırmazlar sanmıyorum.burda 3.ve son işlem olduğuna göre sanırım her ilde böyledir,zaten önceden 5.muayeneye kadar uzatma olayı varmış kural değişmiş.ağzı bantlı sarı zarfı da bugün hastanede sağlık kuruluna açtırdım.tüm işlemlerin belgeleri varmış içinde.bu yıl ki evraklarda içindeydi,hepsine de son işlem olduğu eklendi.3.muayeneyi yaptırdığınızda bu son yoklamaymış diyip sormanı öneririm,memur okeylerse ekletirsin evraklara hocam,belirtmen de fayda var bu konuyu memur'a,belki biliyodur da her ihtimale karşı söylersin.bende yarın sabah için dahiliyeden randevu aldım (15.30 gibi gittiğim için doktor kalmamıştı) boy-kg ölçüp heyet günü verecek doktorda,dönüşte tarihini yazarım..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ercankaya07

quote:

quote:

Teşekkürler

2.muayenende muaf işi biraz şansına bağlı hocam,2.işleminde de alanlar var tabi.3.işlemin son işlemse ve yine aynı değerler çıkarsa alman gerekiyo artık,üstte de dedim ya sanırım her ilde böyledir..

• quote:

quote:

kendi kafalarına göre kararlaştırmazlar sanmıyorum.burda 3.ve son işlem olduğuna göre sanırım her ilde böyledir,zaten önceden 5.muayeneye kadar uzatma olayı varmış kural değişmiş.ağzı bantlı sarı zarfı da bugün hastanede sağlık kuruluna açtırdım.tüm işlemlerin belgeleri varmış içinde.bu yıl ki evraklarda içindeydi,hepsine de son işlem olduğu eklendi.3.muayeneyi yaptırdığınızda bu son yoklamaymış diyip sormanı öneririm,memur okeylerse ekletirsin evraklara hocam,belirtmen de fayda var bu konuyu memur'a,belki biliyodur da her ihtimale karşı söylersin.bende yarın sabah için dahiliyeden randevu aldım (15.30 gibi gittiğim için doktor kalmamıştı) boy-kg ölçüp heyet günü verecek doktorda,dönüşte tarihini yazarım..

14 şubat'a heyet günü verdiler,dahiliyeci rapora boyumu kilomu yazdı heyete sevk etti ama herhangi bir karar tavsiyesinde bulunmadı.şubeden aldığım raporları hastaneye bıraktım,onlarda da her evrakta 3.ve son muayene olduğu yazıyor herhalde heyettekilerin önüne gidecek ve göreceklerdir,20 gün sonra yazacam heyet sonucunu,allahın izniyle görüşmek üzere..

• Merhaba Arkadaşlar,

Bu sene 3'üncü muayyene gireceğim.

1. Muayne Boy 178 Kilo 106 - 1 yıl erteleme
    2. Muayne Boy 178 Kilo 108 - 1 yıl erteleme

şuan 178 boy 106 kilo var. Sizce durum ne olur ? Tam sınırda olduğum için biraz sıkıntılı durumdayız. Bu konuda sizden yorumlarını bekliyorum. 3. yıl muaf verilir mi yada 1 yıl daha mı erteleme alırım. Yada Boy kilo ölçümünde 1 cm yada 1 kilo düşük yazıp askere mi alırlar ?
  • agora102 A kullanıcısına yanıt
    geçen sene yazmıştım,üçüncü gidiş son (hem şubedeki memur hem hastanedeki heyet evrak işlerini halleden veznedeki kişi öyle söylediler)
    gönlünüzü ferahlatmak için arayın sorun askerlik şubesini alın bilgileri çekinmeyin
    ben de şubat 15 te üçüncüye gideceğim
    senin boyunun sınırı 105.sen onu garantiye al tartıya çıkmadan sabah bir güzel ye iç doldur mideyi +2 +3 de öyle yapar (öyle çakallık yapmaya çalışırlarsa hakkını ara önlemini al mideyi doldurarak)
    sonucu yazarsınız hadi bye
  • E1J1 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bende 6 subatta gidicem bakalim. Sabah guzelce kahvalti edip gidicez. Hakkimizda hayirlisi olur insallah 3 muayne de insallah muaf oluruz. Tam sinirda olmak stres yapiyor 😀 stresten zayiflicam valla

• Cetvele göre sınırın altında kalan zayıflara da erteleme veriliyor mu halen tam emin değilim,yarın şubede işlemlere başlayacağım. Devlet Hastansine sevk olursa işim kaç günde biter bunu da bilmiyorum. Zamanım iznim yok çalışıyorum,eğer direk sıkıntı yok diyeceklerse uğraşmaya gerek dahi yok ikilemde kaldım...

• 178 cm 115+kg
    6 7 aydır erteliyorum bu işi ama artık yapmam gerekiyor. Aslında ailemin yaşadığı yerde halletmeyi planlıyordum daha ufak bi yer oradan oraya sürüklenmek çok yormaz, bi de ne nerede biliyorum. Ancak askerlik şubesi buradaki devlet hastanesinin raporunu kabul etmiyor, ile yolluyor. Saçma geldi ama bi şey de demedim. Şimdi mecburen yaşadığım şehire dönünce başlayacağım işlemlere.
    Ancak aile hekimi sonrası gözümü çok korkutuyor. Heyet işlemleri nasıl oluyor? Ne kadar sürüyor? Birkaç güne yayabilir miyim sorun olur mu? Aklımda bi ton soru var uyutmuyor. Mezuniyetten bir yıl daha tecillim var bunu kullanmak istememem sorun olur mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cigkoftelover

178 cm 115+kg
    6 7 aydır erteliyorum bu işi ama artık yapmam gerekiyor. Aslında ailemin yaşadığı yerde halletmeyi planlıyordum daha ufak bi yer oradan oraya sürüklenmek çok yormaz, bi de ne nerede biliyorum. Ancak askerlik şubesi buradaki devlet hastanesinin raporunu kabul etmiyor, ile yolluyor. Saçma geldi ama bi şey de demedim. Şimdi mecburen yaşadığım şehire dönünce başlayacağım işlemlere.
    Ancak aile hekimi sonrası gözümü çok korkutuyor. Heyet işlemleri nasıl oluyor? Ne kadar sürüyor? Birkaç güne yayabilir miyim sorun olur mu? Aklımda bi ton soru var uyutmuyor. Mezuniyetten bir yıl daha tecillim var bunu kullanmak istememem sorun olur mu?

Boşuna sitres yapıyorsun burda birçok kişi senin durumundaydı ailesi çocuğu olan çok kişi vardı işlemlere başladıktan sonra keşke daha önce gitseydim diye söylediler senin kilon boyuna göre çok yüksek seni askere almaları mümkün değil onun için işlemlere biran önce başla.Şubeye başvurup tescilini bozdur ve işlemlere başla ilk gün şubeyi halletsen ikinci günde aile hekimi ve hastaneyi halledersin geriye kurul günü kalır onunda gününü hastane belirler zaten kurulda bişey yok hastanede verilen karar yüzüne okunur.Bak gör işlemlere başlandıktan sonra benim dedigim gibi düşüneceksin ve boşuna sitres yaptığını anlayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 28 Ocak 2018; 23:58:23 >

• 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.