Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
4.685
Cevap
82
Favori
584.003
Tıklama
Giriş
    240 Mesaj

Kilodan dolayı tehir alman yüksek ihtimal evet.

Söyle bence o problemlerini de ama direk muafiyet alır mısın tam emin değilim.

Devlet hastanesine sevkediyolar deniliyo ama bugün askerlik şubesinden bana verilen kağıtta askeri hastane ibaresi var.

Sabah şubeye gidip hastane sevkini alıcam bugün sadece aile hekimine gittim. 172 cm , 109 kiloya 33B ile dahiliyeye sevki uygundur yazdı rapora.

Yarın yazarım son durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cryshal -- 16 Ocak 2018; 23:20:2 >
    |
    |
    Bahsedilenler: msk_sansal

Orijinalden alıntı: Cryshal

Kilodan dolayı tehir alman yüksek ihtimal evet.

Söyle bence o problemlerini de ama direk muafiyet alır mısın tam emin değilim.

Devlet hastanesine sevkediyolar deniliyo ama bugün askerlik şubesinden bana verilen kağıtta askeri hastane ibaresi var.

Sabah şubeye gidip hastane sevkini alıcam bugün sadece aile hekimine gittim. 172 cm , 109 kiloya 33B ile dahiliyeye sevki uygundur yazdı rapora.

Yarın yazarım son durumu.

Askeri hastaneye sevk ederler endişesindeyim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Aile hekiminin imzaladığı 33B dahiliyeye sevki uygundur yazısıyla ve kapalı zarfla Bakırköy Devlet Hastanesine gönderdiler.

Dahiliye doktoru yüzüme bile bakmadan kilomu boyumu sordu, kağıda kurula sevki uygundur yazdı kurula gönderdi.

Dün aile hekimi de ölçmemişti boy ve kiloyu bana sorup yazmıştı.

Sağlık kurulu mu ölçecek anlamadım? Sağlık kurulunda son olarak karar açıklanmıyomuydu? Burda herkes dahiliyeci mutlaka ölçüyo diyodu.

Sağlık kurulu da bugün yokmuş yarın 8'de gidip sıraya gircekmişim 20 kişi alıyolarmış. 20'den sonrası ertesi güne kalıyomuş.

Orijinalden alıntı: Cryshal

Aile hekiminin imzaladığı 33B dahiliyeye sevki uygundur yazısıyla ve kapalı zarfla Bakırköy Devlet Hastanesine gönderdiler.

Dahiliye doktoru yüzüme bile bakmadan kilomu boyumu sordu, kağıda kurula sevki uygundur yazdı kurula gönderdi.

Dün aile hekimi de ölçmemişti boy ve kiloyu bana sorup yazmıştı.

Sağlık kurulu mu ölçecek anlamadım? Sağlık kurulunda son olarak karar açıklanmıyomuydu? Burda herkes dahiliyeci mutlaka ölçüyo diyodu.

Sağlık kurulu da bugün yokmuş yarın 8'de gidip sıraya gircekmişim 20 kişi alıyolarmış. 20'den sonrası ertesi güne kalıyomuş.

Yarin sabah gittiginde islemlere baslayacaksin. Bir cok doktora gorunup evraklarini teslim edeceksin.

Seni kurula cagiracaklar gireceksin tamam diyecekler cikacaksin.

1-2 saat sonra sonuc kagit olarak verilecek sana.

|
    |

• Teğmen
    240 Mesaj

Çok sağol cevap için.

Peki kurul da 33B kararı verirse "barışta askerliğe elverişli değildir, seferberlik halinde askerliğe uygundur" mu demek olacak yoksa o da mı 1 sene ertelemedir?

Çoğu yerde erteleme alanlar 33C'den bahsediyor 33B pek yok.

Bilgin var mı o konuda?

2007'de muayene olup Askerliğe Elverişlidir raporu almışım askerlik şubesindeki ilk muayenede.

Onun etkisi olur mu muaf veya erteleme kararında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cryshal -- 17 Ocak 2018; 11:28:12 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Jeak
    Evet arkadaşlar aslında ocak başında askerlik şubesine gitmiştim ancak kalabalığı görünce geri dönmüştüm neyse bu sabah karar verdim bir daha gittim ve aıle hekımıne gonderdıler ben evde ölçünce 1,78 e 109 çıkarken ( üstsüz ) aile hekiminde üstümle birlikte ölçüm yaptılar ayakkabıyı bile çıkarmadı ve 108 kilo çıktı ben daha önce eczanedede oyle tartılınca 110 çıkarım nasıl oldu da oyle oldu dedim doktora hocam ben normalde ustsuz 108 çıkıyorum burada üstümle 108 çıktı 107 yazdılar ayakkabıyıda 1,80 di 3 cm düştü galiba 1,77 dedi yani sonuç olarak 1,77 ye 107 kiloyla hastanaye sevk etti. 1,77 boy olanın max 105 kilo olması lazımmış 2 kiloyla kurtarıyoruz şuan için ama bu üstsüz ölçünce ordaki tartıda 105 falan ölçerse ayvayı yedik demektir. Neden ayvayı yedik diyorum cunku şimdi gidersem uzun donem askerlik yapmak zorunda kalıcam ama 2. dönem mezun oluyorum insallah kısa dönem gitmek varken mayıs celbine yazacaklarmış eğer gidersem. Şimdi öğleden sonra bu kağıtları aile hekiminden aldıklarımı götürücem askerlik şubesine orası heralde şu hastaneye git diyecek bana değil mi? Yoksa kendimize yakın devlet hasteanesine mi gidiyoruz
    |
    |

• Onbaşı
    15 Mesaj
    Senin durumunda sayılırım boy 1.82 83 civarı kilo ustle 54-55 bende yakında gideceğim bakalım ne olacak

|
    |

askerlik şubesi seni ikametine yakın hastaneye göndericek, evrak ve zarf vericek onunla gidiceksin.
    |
    |
    Bahsedilenler: yildirimweb

Lisans mezunuyum. Boyum 178 cm, kilo 107. 2 kilodan sebeb hastaneye sevk edildim ve heyet raporuyla kilo fazlalığı ile 1 sene tehir edildim raporu askerlik şubesine henüz götürmedim.

Ailevi sıkıntılı durumlardan dolayı askere hemen mayıs celbinde gitmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

1-Hastane raporuna itiraz mı etmeliyim?

2-İtiraz edersem sonuçlar ne zaman açıklanır?

3- Farklı bir yol olarak 2 yıl tecil hakkımı kullanıp misal 10 gün sonra bozup tekrar askere gitmek istediğimi söyleyip muayene mi olmalıyım?

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim, iyi geceler.

Orijinalden alıntı: Desperado6

Arkadaşlar merhaba,

Lisans mezunuyum. Boyum 178 cm, kilo 107. 2 kilodan sebeb hastaneye sevk edildim ve heyet raporuyla kilo fazlalığı ile 1 sene tehir edildim raporu askerlik şubesine henüz götürmedim.

Ailevi sıkıntılı durumlardan dolayı askere hemen mayıs celbinde gitmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

3- Farklı bir yol olarak 2 yıl tecil hakkımı kullanıp misal 10 gün sonra bozup tekrar askere gitmek istediğimi söyleyip muayene mi olmalıyım?

Bu kiloyla alınmazsın,itiraz etsende değişmez,zaten kilonu korursan askere gitmeyeceksin,eğer illahaki gideyim diyorsan kilo vermen gerek.

• Er
    7 Mesaj
    Askerlik şubesinde başka bir hastaneye sevk edilirsin dediler.

|
    |

Askerlik şubesinde başka bir hastaneye sevk edilirsin dediler

|
    |
    X kare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Başka hastaneye sevk edilirsin de kural heryerde aynı,doktor fikrini sormadığı sürece 1 yıl erteleme kararı yine çıkacaktır.

Arkadaşlar merhaba,

itiraz edersen başka hastaneye yollanırsın ama o hastanedede aynı kilo çıkma ihtimali yüksek senin sınırdan 2 -3 kilo fazlalığın var eğer ikinci hastanede durumu anlatırsan kilonu eksik yazdırabilirsin ama o zamanda askeri birliginde sıkıntı cikabilir.Bu durumda tecil hakkını kullanamazsın yani bir yıl beklemek zorundasın sonrada zaten büyük ihtimalle çürük verirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 18 Ocak 2018; 5:54:49 >

• Çavuş
    84 Mesaj
    Arkadaslar bu sultan abdulhamid arastirma hastaneesine yani eski haydarpasa gata ya endikronojiye sevk ettiler de buraya sabah erken mi gitmek lazim acaba son zamanlarda giden kimse var midir

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Arkadaşlar merhaba,

itiraz edersen başka hastaneye yollanırsın ama o hastanedede aynı kilo çıkma ihtimali yüksek senin sınırdan 2 -3 kilo fazlalığın var eğer ikinci hastanede durumu anlatırsan kilonu eksik yazdırabilirsin ama o zamanda askeri birliginde sıkıntı cikabilir.Bu durumda tecil hakkını kullanamazsın yani bir yıl beklemek zorundasın sonrada zaten büyük ihtimalle çürük verirler.

Teşekkür ederim yorumunuz için itiraz edip sevkimi isteyip 2-3 kilo verip askere gitmeyi düşünüyorum.

|
    |

• Er
    7 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yildirimweb

Arkadaslar bu sultan abdulhamid arastirma hastaneesine yani eski haydarpasa gata ya endikronojiye sevk ettiler de buraya sabah erken mi gitmek lazim acaba son zamanlarda giden kimse var midir

Öğlene kadar gitmeniz faydanıza olacaktır. Çoğu hastane askerlik ile durumları öğleden sonra kabul etmiyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Başka hastaneye sevk edilirsin de kural heryerde aynı,doktor fikrini sormadığı sürece 1 yıl erteleme kararı yine çıkacaktır.

Teşekkür ederim.

|
    |
    Arkadaşlar merhaba, 88 doğumluyum. 187 boy ve 117 kg. Mardin'de ikamet ediyorum tecilim şubat ayında bitiyor lakin buradaki şubeden çekiniyorum eğer gidersem beni direk askere yollarlar diye çünkü burda batıdaki gibi kurallar tam işlemiyor. İstanbul'da herhangi bir askerlik şubesine de başvuru yapabilme şansım var mı?
    Arkadaşlar 1.70 boyundayım 94 kiloyum. 106 kilodan 94 e düştüm. Askere gidebilmek için bu kiloları verdim hala vermeye devam ediyorum ve mayıs celbinde gitmek istiyorum sizce bu kilodan takılır mıyım?
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.