Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Orijinalden alıntı: cigkoftelover

178 cm 115+kg
    6 7 aydır erteliyorum bu işi ama artık yapmam gerekiyor. Aslında ailemin yaşadığı yerde halletmeyi planlıyordum daha ufak bi yer oradan oraya sürüklenmek çok yormaz, bi de ne nerede biliyorum. Ancak askerlik şubesi buradaki devlet hastanesinin raporunu kabul etmiyor, ile yolluyor. Saçma geldi ama bi şey de demedim. Şimdi mecburen yaşadığım şehire dönünce başlayacağım işlemlere.
    Ancak aile hekimi sonrası gözümü çok korkutuyor. Heyet işlemleri nasıl oluyor? Ne kadar sürüyor? Birkaç güne yayabilir miyim sorun olur mu? Aklımda bi ton soru var uyutmuyor. Mezuniyetten bir yıl daha tecillim var bunu kullanmak istememem sorun olur mu?

Boşuna sitres yapıyorsun burda birçok kişi senin durumundaydı ailesi çocuğu olan çok kişi vardı işlemlere başladıktan sonra keşke daha önce gitseydim diye söylediler senin kilon boyuna göre çok yüksek seni askere almaları mümkün değil onun için işlemlere biran önce başla.Şubeye başvurup tescilini bozdur ve işlemlere başla ilk gün şubeyi halletsen ikinci günde aile hekimi ve hastaneyi halledersin geriye kurul günü kalır onunda gününü hastane belirler zaten kurulda bişey yok hastanede verilen karar yüzüne okunur.Bak gör işlemlere başlandıktan sonra benim dedigim gibi düşüneceksin ve boşuna sitres yaptığını anlayacaksın.

hocam devlet hastanesindeki dahiliye doktoru karar falan yazmadı ilgili evrağa sadece heyete sevk etti,ama askerlik şubesinden bana verilen evraklarda 3.ve son muayene olduğu yazıyor ee onları da hastaneye bıraktım ki heyetin önüne onlar gidecektir,bi sorun yaşamam dimi bu dahiliye doktoru karar tavsiyesinde bulunmadığı için..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan_boca

quote:

quote:

178 cm 115+kg
    6 7 aydır erteliyorum bu işi ama artık yapmam gerekiyor. Aslında ailemin yaşadığı yerde halletmeyi planlıyordum daha ufak bi yer oradan oraya sürüklenmek çok yormaz, bi de ne nerede biliyorum. Ancak askerlik şubesi buradaki devlet hastanesinin raporunu kabul etmiyor, ile yolluyor. Saçma geldi ama bi şey de demedim. Şimdi mecburen yaşadığım şehire dönünce başlayacağım işlemlere.
    Ancak aile hekimi sonrası gözümü çok korkutuyor. Heyet işlemleri nasıl oluyor? Ne kadar sürüyor? Birkaç güne yayabilir miyim sorun olur mu? Aklımda bi ton soru var uyutmuyor. Mezuniyetten bir yıl daha tecillim var bunu kullanmak istememem sorun olur mu?

Boşuna sitres yapıyorsun burda birçok kişi senin durumundaydı ailesi çocuğu olan çok kişi vardı işlemlere başladıktan sonra keşke daha önce gitseydim diye söylediler senin kilon boyuna göre çok yüksek seni askere almaları mümkün değil onun için işlemlere biran önce başla.Şubeye başvurup tescilini bozdur ve işlemlere başla ilk gün şubeyi halletsen ikinci günde aile hekimi ve hastaneyi halledersin geriye kurul günü kalır onunda gününü hastane belirler zaten kurulda bişey yok hastanede verilen karar yüzüne okunur.Bak gör işlemlere başlandıktan sonra benim dedigim gibi düşüneceksin ve boşuna sitres yaptığını anlayacaksın.

hocam devlet hastanesindeki dahiliye doktoru karar falan yazmadı ilgili evrağa sadece heyete sevk etti,ama askerlik şubesinden bana verilen evraklarda 3.ve son muayene olduğu yazıyor ee onları da hastaneye bıraktım ki heyetin önüne onlar gidecektir,bi sorun yaşamam dimi bu dahiliye doktoru karar tavsiyesinde bulunmadığı için..

Yok çıkmaz zaten saglam verecek olsa heyete sevk etmezdi.İçin rahat olsun sıkıntı çıkmaz büyük ihtimalle o evraga kod yazmıştır sen görmemişsindir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 29 Ocak 2018; 3:4:36 >

• Haftaya heyete kaldım,son işlem sanırım kilo azlığı nedeniyle yazıyordu. Heyette bir işlem daha varmıdır, yoksa karar sadece yüzümüze mi okunur bu konu da tekrar ölçüm tartım işlemleri yok diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Armandoo

Haftaya heyete kaldım,son işlem sanırım kilo azlığı nedeniyle yazıyordu. Heyette bir işlem daha varmıdır, yoksa karar sadece yüzümüze mi okunur bu konu da tekrar ölçüm tartım işlemleri yok diye biliyorum

Heyette karar yüzüne okunur kilo tartımı yapılmaz bazı arkadaşlar heyette tartıldığını yazmış ama bu çok nadir oluyor özellikle büyükşehirlerde tartılma olmuyor.Senin ilk gidişin değilmiydi nasıl son işlem oluyor.

• quote:

quote:

Haftaya heyete kaldım,son işlem sanırım kilo azlığı nedeniyle yazıyordu. Heyette bir işlem daha varmıdır, yoksa karar sadece yüzümüze mi okunur bu konu da tekrar ölçüm tartım işlemleri yok diye biliyorum

Heyette karar yüzüne okunur kilo tartımı yapılmaz bazı arkadaşlar heyette tartıldığını yazmış ama bu çok nadir oluyor özellikle büyükşehirlerde tartılma olmuyor.Senin ilk gidişin değilmiydi nasıl son işlem oluyor.

Son işlem derken demek istediğim heyet kararı, yoksa verilirse erteleme verileceği kesin. Muafiyet gibi bir ihtimal dahi olamaz....

• quote:

quote:

quote:

Son işlem derken demek istediğim heyet kararı, yoksa verilirse erteleme verileceği kesin. Muafiyet gibi bir ihtimal dahi olamaz....

Kesinlikle erteleme alırsın zaten sağlam verecek olsalar heyete yollamazlardı.

• 60+ ile ikinci ertelememi aldım. izmir'de çiğli hastanesine sevk edilenler hiç umutlanmasın, vermiyorlar ikinci yılda. 41'in üstünde olan 3-4 kişiydik ve hepimize erteleme verdiler. 3. muayeneden önce elverişsiz vermiyorlarmış çünkü "talimat" böyleymiş.

onun dışında rutin işlemler. şubeye git, şubede muayene ol, hastaneye sevk etsinler, orada tartıl, kurula gün al vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth hede -- 31 Ocak 2018; 22:16:10 >
  • Merhaba arkadaslar bilgisi olan biri yanıtlarsa çok sevinirim. Boy 172 kilo 104. Ama kas oranım fazla olduğu için kilom çok belli etmiyor. Yine de tecil alabilir miyim? Yanı kilo ile birlikte görüntü de önemli mı? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yunus dere

Merhaba arkadaslar bilgisi olan biri yanıtlarsa çok sevinirim. Boy 172 kilo 104. Ama kas oranım fazla olduğu için kilom çok belli etmiyor. Yine de tecil alabilir miyim? Yanı kilo ile birlikte görüntü de önemli mı? Teşekkürler.

Görüntü önemli değil önemli olan hastane tartımlarında sınırı geçmen senin sınırdan 3 kilo fazlan var eğer hastanedeki tartımlarındada bu kilo çıkarsa erteleme alırsın.

• Çok teşekkür ederim.@deejaysuha

• @deejaysuha

Bir sorum daha olacak. Aile hekiminden ve dahiliye doktorundan geçip en son heyetin karşısına çıkarıldığımız zaman heyetin yüzümüze okuyacağı karar askere alınma olma ihtimali ne kadardır acaba?

• quote:

@deejaysuha

Bir sorum daha olacak. Aile hekiminden ve dahiliye doktorundan geçip en son heyetin karşısına çıkarıldığımız zaman heyetin yüzümüze okuyacağı karar askere alınma olma ihtimali ne kadardır acaba?

Hiç yoktur heyete sevk edilipte askere alınan birisiyle hiç karşılaşmadım eğer askere alınacak olsa heyete yollanmadan sağlam verilir.

• Arkadaşlar merhaba,

Genel olarak mesajları okudum öncelikle.
    Adana'da askerlik şubesi ile ilgili yaşadıklarını yazacak arkadaşlar var ise sevinirim.

Ortalama 2 hafta sonra Şubeye gideceğim
    Boy: 180 cm
    Kilo: 135 kg

bu durumda nasıl bir durumla karşılaşırım.
    Yüksek ihtimal erteleme olur, her kafadan bi ses çıkıyor direk muafiyet alırsın diyenler var ama zannetmiyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: riv

Arkadaslar merhaba. Bakaya durumdayken gidersem kilodan dolayı erteleme verirler mi? Verirlerse bu tecil gibi mi oluyor? Universiteye kayit olabilir miyiz bu durumda?

Tesekkur ederim.

Evet bakaya durumundayken erteleme alabilirsiniz.Normalde üniversite kazanan biri okul tarafindan otomatik tecil ettirilir fakat erteleme aldıktan sonra kazanan birini tecil ettiremeyebilir sistemde askerlik şubesine başvurması gerekir diye bir ibare çıkabilir.Askerlik şubesine başvurunca ertelemenin bittiği tarihe kadar sakıncası yoktur yazar bu belgeyle kayıt yapmayabilirler.

• quote:

quote:

@deejaysuha

Hiç yoktur heyete sevk edilipte askere alınan birisiyle hiç karşılaşmadım eğer askere alınacak olsa heyete yollanmadan sağlam verilir.

Kilosu sınırda olup da heyette tekrar boy kilo ölçümü yapıldığı takdirde sınırın üstüne çıkmış olursa sağlam verilebilir.

• Bugün öğleden sonra işlemlere başladım. Ancak şu an işlemler bitmedi. Aile hekimimim olmadığı için, yeni taşındım, o oraya bu buraya yolladı sonunda bi aile hekimi atandı ama saat itibariyle kepenk kapadıları için gidemedim. Bu çaycısından komutanına herkesin imzalayıp aile hekimine yolladığı kağıdı ne kadar sürede halletmem lazım? Pazartesi götürsem sıkıntı çıkar mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bugün öğleden sonra işlemlere başladım. Ancak şu an işlemler bitmedi. Aile hekimimim olmadığı için, yeni taşındım, o oraya bu buraya yolladı sonunda bi aile hekimi atandı ama saat itibariyle kepenk kapadıları için gidemedim. Bu çaycısından komutanına herkesin imzalayıp aile hekimine yolladığı kağıdı ne kadar sürede halletmem lazım? Pazartesi götürsem sıkıntı çıkar mı?

15 gün içinde istediğin zaman götürebilirsin

• merhaba arkadaşlar;

boy:186 kilo : 133

tecilim 03.02.2018 itibariyle bitiyor pazartesi şubeye gidecem öncelikle önerilerini almak istiyorum. onun haricinde

- şubeye gideceğiz form dolduracağız memur bakacak sınırın üzerindeyse aile mhekimine mi sevk edecek yoksa rutin mi aile hekimine sevk etmesi.
    - aile hekimi kilo boy ölçümü yapıp şubeye geri döneceğiz onlar bize yeniden evrak verecekler
    - onu alıp devlet hastqanesinemi gidecez yoksa başka bir hastane mi kontrol edecekler
    - heyete girip karar yazısını aldıktan sonra şubeye tekrar döneceğiz
    - şube bize bir belge verecek mi ondan sonra 1 yıl ertleme almış olacağız değil mi

bu konularda desteğinize ihtiyacım var arkadaşlar eminim benim gibi bilgi arayışında olan arkadaşlar var hemde onlara faydası olacaktır.

teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efeler_diyari

merhaba arkadaşlar;

boy:186 kilo : 133

tecilim 03.02.2018 itibariyle bitiyor pazartesi şubeye gidecem öncelikle önerilerini almak istiyorum. onun haricinde

- şubeye gideceğiz form dolduracağız memur bakacak sınırın üzerindeyse aile mhekimine mi sevk edecek yoksa rutin mi aile hekimine sevk etmesi.
    - aile hekimi kilo boy ölçümü yapıp şubeye geri döneceğiz onlar bize yeniden evrak verecekler
    - onu alıp devlet hastqanesinemi gidecez yoksa başka bir hastane mi kontrol edecekler
    - heyete girip karar yazısını aldıktan sonra şubeye tekrar döneceğiz
    - şube bize bir belge verecek mi ondan sonra 1 yıl ertleme almış olacağız değil mi

bu konularda desteğinize ihtiyacım var arkadaşlar eminim benim gibi bilgi arayışında olan arkadaşlar var hemde onlara faydası olacaktır.

teşekkür ederim.

Aile hekimi rutin bir işlem sorunu olsun olmasın herkes yollanır.Aile hekimi sıkıntısı olmayana sağlam raporu verir sıkıntısı olanı ise hastaneye sevk eder.Aile hekiminin verdiği evrağı şubeye verirsin onlar ağzı kapalı bir zarfla hastaneye sevk eder hastanedeki ölçümlerden sonra kurula sevk edilirsin ve kurul sana bir belge verir o belgeyi şubeye teslim edersin ve bir evrak alırsın bir sene beklemeye geçersin

• deejaysuha D kullanıcısına yanıt
    Hocam sınır 3 iş günü olmuş artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.