Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.299
Cevap
116
Favori
949.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
83. Sırada  bugün en iyi #50
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün zarf verip dahiliyeye sevk ettiler. Direkt dahiliyeye mi gidiyoruz yoksa başka bir bürokrasisi mi var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cigkoftelover

Hocam sınır 3 iş günü olmuş artık.

Bence yanlışlık var üç iş günü çok az bazı hastaneler randevuyla iş yapıyor kurul tarihinide işin içine katınca bazen 15 gün bile yetmiyor nasıl üç gün anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 6 Şubat 2018; 2:49:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cigkoftelover

Bugün zarf verip dahiliyeye sevk ettiler. Direkt dahiliyeye mi gidiyoruz yoksa başka bir bürokrasisi mi var?

O zarfı hastanenin sekreteryasina veriyorsun onlar evrakları hazırlayıp dahiliyeye yollayacak yapman gereken bazı islemler var hastaneye gidince yönlendirirler seni.

• Arkadaşlar merhaba ya benim e-devlette askerlik belgesinde sınıf ve tertibat bekliyor diye 31.03.2018 e kadar erteleme verdi nedir bu işin aslı ne demek istiyor.

acil yardımlarını bekliyorum.
  • Boy:1.72 Kilo:112-114 değişiyor , sizce muaf olur muyum ? Ve bir çok da rahatsızlğım var(Tırnak batması,bronşit...)

• Nurish60 kullanıcısına yanıt
    ben 172 103 kiloyla erteleme aldım. rahat ol her türlü erteleme alırsın.
  • dogaucler D kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı artık hocam ya.. Saolun bu arada.

• Heyette tekrar boy kilo ölçümü sınırdaki kilo da iseniz yapılıyor,sonra sürpriz yaşamayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: efeler_diyari

Arkadaşlar merhaba ya benim e-devlette askerlik belgesinde sınıf ve tertibat bekliyor diye 31.03.2018 e kadar erteleme verdi nedir bu işin aslı ne demek istiyor.

acil yardımlarını bekliyorum.

Ertelememi aldın sanırım o tarih ertelemenin bittiği tarih.

• Merhaba arkadaşlar, 1aydır baka durumndayım 88li olduğum için. ağustos 2016'da aöf 4senelik bitirmiştim. Aynı zamanda yıldızda makine müh okumaktayım ama okulu hala bitiremedim. Kilo boy olarakta 180cm 108 kiloyum yani sınırdayım. Yıldızı bitirmeden de askere gitmek istemiyorum. Geçen gün askerlik şubesini aradığımda, aöf bittiği için ağustos 2018e kadar tecil hakkım bulunduğunu öğrendim. Şimdi sorum şu, muayeneye gittiğimde boy kilo elverişli olursa ( kilo almaya çalışıyorum ), yani askere elverişlidir raporu aldıktan sonra ağustosa kadar olan hakkımı kullanabilir miyim ? Okulum 1,5 2 senede bitecek gibi. Kilo ile erteleme sonrasında muafiyet almak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasondavid

Merhaba arkadaşlar, 1aydır baka durumndayım 88li olduğum için. ağustos 2016'da aöf 4senelik bitirmiştim. Aynı zamanda yıldızda makine müh okumaktayım ama okulu hala bitiremedim. Kilo boy olarakta 180cm 108 kiloyum yani sınırdayım. Yıldızı bitirmeden de askere gitmek istemiyorum. Geçen gün askerlik şubesini aradığımda, aöf bittiği için ağustos 2018e kadar tecil hakkım bulunduğunu öğrendim. Şimdi sorum şu, muayeneye gittiğimde boy kilo elverişli olursa ( kilo almaya çalışıyorum ), yani askere elverişlidir raporu aldıktan sonra ağustosa kadar olan hakkımı kullanabilir miyim ? Okulum 1,5 2 senede bitecek gibi. Kilo ile erteleme sonrasında muafiyet almak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler...

Kullanamazsın zaten oraya gittiğinde var olan tecilini bozduruyorsun bir daha tecil alamazsın ikincisi okulun normal üniversite olduğu için ya dondurman yada kaydını sildirmen gerekir.

• Arkadaşlar zayıflık sınırının 2 kilo altındayım heyette de böyle çıktı,sonucu cuma verecekler sizce sınırın altında olmama rağmen erteleme vermeyebilirler mi? Vermemişlerse benim yapabileceğim herhangi birşey varmı, kâğıtta herşey doğru yazar sanırım oynama yapamazlar...

• Bende muayenede 170 boy kilo olarak 101.8 çıktım. İç hastalıkları doktoru 33/C maddesinden bir yıl erteleme verdi ancak heyete henüz girmedim. Heyet bu verilen kararı değiştirir mi çünkü sınırın 2.8 kg üstündeyim sadece.

• Geçen cuma başladığım işlemler bu çarşamba tamamlandı. Aslında biraz şans biraz organizasyon yeteneğinizle bir günde bile hallolabilecek bir süreçmiş. Açıkçası şube aile hekimi vs çok sorunsuz yerler. İşin hastahane bürokrasisi gözümü çok korkutmuştu ancak orada da bir şey yokmuş. 178 116 ile erteleme aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heyet sonucunu buraya yazarsan çok iyi olur

• Daha önce de yazmıştım zayıflık sınırının 2 kilo altındaydım,heyet günü beni yine boy kilo muhabbeti ile sınırda olduğum için yokladılar yine aynı değerlerde çıktım. Bugün sonuç kağıdı elime ulaştı ve ertesi yıla bırakma ile bu iş tamamlanmış oldu. Yani 2-3 kilo alt üst sınıra yakın olanlar varsa bu kiloları korumak zorundalar,zira tokluk ve açlık durumunuza göre ani bir kararla tekrar ölçüm yaptırırlarsa şaşırmayın.Ama bu kiloyu her defasında koruyarak süreci bitirirseniz erteleme hakkınız tabiki...

• Peki ölçüm yapılırken kıyafet, ayakkabı gibi şeyler çıkarılıyor mu? Mesela erzurum soğuğunda kalın elbise, mont ve bot kilomuzu arttırır. Bunları mı çıkarıyoruz yoksa onlar tartıda çıkan kilodan mı düşüyorlar?@Armandoo

• quote:

Orijinalden alıntı: Yunus dere

Peki ölçüm yapılırken kıyafet, ayakkabı gibi şeyler çıkarılıyor mu? Mesela erzurum soğuğunda kalın elbise, mont ve bot kilomuzu arttırır. Bunları mı çıkarıyoruz yoksa onlar tartıda çıkan kilodan mı düşüyorlar?@Armandoo

Hastaneden hastaneye değişiyor bu durum, ayakkabı çorap kemer mont bizzat çıktı bende,ama sizin orada ki uygulamayı bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Armandoo

quote:

Orijinalden alıntı: Yunus dere

Peki ölçüm yapılırken kıyafet, ayakkabı gibi şeyler çıkarılıyor mu? Mesela erzurum soğuğunda kalın elbise, mont ve bot kilomuzu arttırır. Bunları mı çıkarıyoruz yoksa onlar tartıda çıkan kilodan mı düşüyorlar?@Armandoo

Hastaneden hastaneye değişiyor bu durum, ayakkabı çorap kemer mont bizzat çıktı bende,ama sizin orada ki uygulamayı bilemem.

hocam anladıgım kadarıyla üstünüzde pantolon ve gömlek varken tartmışlar peki tartılanı direk yazdılarmı yoksa pantolon gömlek için bir eksiltme yaptılarmı?

• Yunus dere Y kullanıcısına yanıt
    Antalya Atatürk devlet hastanesi bana 06.04.2018 tarihine heyet günü verdi. Bana verdikleri o kağıt ile askerlik şubesinde 6 Nisana kadar geçici erteleme verdiler. Zaten o tarihe kadar 3-5 kilo daha alıp garantilerim 1 yıllık ertelemeyi

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.