Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gcengiz84

quote:

Orijinalden alıntı: EYakisir

Peki süreç nasıl işliyor. Askeri hastaneler kapatılmış duyduğuma göre aile hekimliğinde mi muayne olacağız ?

Bu ilden ile değişiyor, yönetmelikte yazan bulunduğun ile kayıtlı olduğun aile heklimin varsa önce ona muayene olman şeklinde, fakat Ankara için söyleyeyim; önce memurdan işleminizi yaptıktan sonra bahçede doktor odasında boy kilo ölçtürüyorsunuz. Tabloya bakıp kilo fazlalığı varsa hastaneye sevk ediyor. Beni eski Mevki Asker Hastanesine sevk ettiler, yeni adı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Orda dahiliyeci aynı işlemleri yapıp heyete sevk ediyor heyette de ölçüm yapıp erteleme yada elverişli değildir raporu veriyorlar.

Tamamdır dostum sağolasın. 2 hafta sonra bende süreci buraya yazarım. Hangi ilden olduğumu merak edenler için ise İzmir'deyim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mrtaltt14

merhaba arkadaşlar boyum 171 kilom 125 askere alırlarmı ? İş sahibiyim Askere gitmemem gerekiyor Korkuyorum Alırlar Diye teşekkür ederim

boyuna göre kilo sınırın 100. üstüne 25 kilon daha var. 1 dakika bile vakit kaybetmeden askerlik şubesin gidip işlemlere başla. ilk sene erteleme alacaksın seneye de yuzde 90 elverişli değildir. tsk sağlık yönetmeliği 33.maddeyi inceleyin.

Teşekkür ederim 2 sene tecilliyim zaten tecilimin bitmesi 31 aralık bir an önce şu işten kurtulmam gerekiyor kesin olarak erteleme alırım dimi ?
  • quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar boyum 171 kilom 125 askere alırlarmı ? İş sahibiyim Askere gitmemem gerekiyor Korkuyorum Alırlar Diye teşekkür ederim

boyuna göre kilo sınırın 100. üstüne 25 kilon daha var. 1 dakika bile vakit kaybetmeden askerlik şubesin gidip işlemlere başla. ilk sene erteleme alacaksın seneye de yuzde 90 elverişli değildir. tsk sağlık yönetmeliği 33.maddeyi inceleyin.

Teşekkür ederim 2 sene tecilliyim zaten tecilimin bitmesi 31 aralık bir an önce şu işten kurtulmam gerekiyor kesin olarak erteleme alırım dimi ?

Dostum almama gibi bir şansın yok, alamazsan ben burdayım :)
    ben 3kg farkla aldım, doktorlar sorgulamıyor seni askere gondermeye calısmıyor yönetmelik net, emin olabilirsin. listede ne görünüyorsa o, ki senin üst sınırdan 25kg fazlan var. pazartesi git tecilini bozdur askerlik işlemlerimi yaptırmak istiyorum de, bi an önce ilk ertelemeyi hallet seneye de muafsın.

• "Erbaş ve erlerde ise altı aylık hava değişimi işleminden sonra uygulanır." Hava değişimi askere alındıktan sonra verilmiyor mu kafam karıştı
  • Tecil yaparken aile hekimine yollamışlardı sonra tecili bozdurdum bir daha muayene olmadım, acemilikte falan muayene oluyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYakisir

"Erbaş ve erlerde ise altı aylık hava değişimi işleminden sonra uygulanır." Hava değişimi askere alındıktan sonra verilmiyor mu kafam karıştı

Hava değişimi askere alındıktan sonra birlikteki doktor tarafından veriliyor ve genellikle 3 yada 6 ay veriliyor.Sevk erteleme ve bir sonraki yıla bırakma askere alınmadan önce veriliyor ve bir yıl veriliyor.Sevk erteleme kaçak durumunda olup askerlik kararı aldıran lara veriliyor bir sonraki yıla bırakma ilk kez askerlik işlemlerini başlatanlara veriliyor.

• Arkadaşlar merhaba 2014 yılında mezun oldum.O zaman aile hekimine muayeneye gittiğimde 1.75 boy 101.7 kilo çıkmıştı.2 yıl tecil etmiştim.Şimdi 104.6 kiloyum ve yüksek lisanstan tecilim var ancak bozup gitmek istiyorum daha önce muayene olduğum için tekrar yollamadan işlemlerimi yapıp mayısa vermelerini istiyorum.

Bilen varsa yardımcı olabilir mi? Yoksa mayıs ayı için başvurular bitmeden yine 101.7 kiloya düşmeye çalışacağım.
  • 182 boy 117 kiloyla 1 sene erteleme almisim gecen sene. Suan kilom 124 falan sizce sonuc ne olur surec nasil oluyor bilen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar Arkadaşlar Benim Merak ettiğim tescilim bitecek diğer ay yanlız benim belimde İntihapli Romatizma var ilaç kullanıyorum rapor ile alıyorum Romatizma hareketlerimi çok kısıtlıyor askerlik durumum ne olur ve benim boyum 1.66 kilom işe 93 sizce sonuç ne olur yardımcı olursanız sevinirim.

• madde 33 – (değişik : 30/1/1997 - 97/9106 k.)

a) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlığın, boya göre standart ağırlık çizelgesindeki üst sınırdan 30 kg. (dahil) fazlalığı.

b) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlığın,boya göre standart ağırlık çizelgesindeki üst sınırdan 31-40 kg. (dahil) fazlalığı.

not: bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık istirahatsiz rejimden sonra; yükümlülerde en az bir defa ertesi yıla bırakma veya en az 1 yıl sevki geciktirme işleminden sonra uygulanır.

c) 33. maddenin a, b ve d dilimlerindeki hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.

d) 1. boya göre standart ağırlık çizelgesindeki üst sınırdan 41 kg.(dahil) veya daha fazla olan şişmanlıklar.

Not: bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık zayıflama rejiminden sonra uygulanır.

Merhabalar benim şöyle bir sorum olacak normalde ertesi yıla bırakma işlemi 3.yoklamaya kadar sürüyor fakat ben geçen sene erteleme aldım ve yukarıdaki maddelere göre 41kg dahil ve fazla olduğum için d maddesine göre mi işlem göreceğim çünkü notta diğerlerinden farklı olarak d maddesinin notunda bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık zayıflama rejiminden sonra uygulanır diyor yani iki sene üst üste 41 kg fazlalık çıkarsa bu bir yıl geçtikten sonra ikinci sene kesin muafiyet anlamına mı geliyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: !!!Çağrı

Beyler yüksek lisans tecilim 31 ocak 2017 de doluyodu.Dün internette gördüğüm haberde teciller geri çekildi yazıyordu.Kontrol ettim 31 aralık 2016 ya geri çekilmiş tecil bitişi. Yarın şubeye gitmeyi düşünüyorum. 170 boy 107 kilo erteleme alabilir miyim? 31 aralık yaklaştı muayene için geç kalmış olabilir miyim? Bilen arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.

Şubeye ilk gittiğimde tecilim bitti kilo problemim var hastaneye sevkimi istiyorum dedim. Şubede boy kilo ölçtüler. Tartarken ayakkabı ve montu çıkarttı, boy ölçerlen ayakkabıları giydirdiler. Şubede 171 boy 109 kilo ölçtüler. Şubedeki memur Şubata kadar zayıflarsın 1 ayda, uğraştırma milleti dedi. Sinirlendim sert çıkıştım biraz. Aman siz sakin olun :) Aile hekimine sevkettiler ilk olarak. Aile hekimi hemen hastaneye sevk yazdı. Hastaneye uğramadan şubeye uğramamı söylediler. Şubeden bir kağıt dağa verdiler hastaneye sevkettiler. Yaşadığım şehirde anlaştıkları devlet hastenesi çok yoğun, ilk gittiğimde doktorlar randevu almıyodu randevu alabilmem için 2 gün bekledim. Dahiliyeye yolluyolar bu arada. Doktorun yanına gittiğimde durumu anlattım, kağıtları verdim. Kan tahlili ve boy kilo ölçüme yolladı. Hastanede 168 boy 109 kilo ölçtüler. Raporu yazdı sağlık kuruluna git ver dedi. Sağlık kuruluna kağıtları bıraktım, öğleden sonra kurula gel dedi. Kurulda hastalar içerde 20-30 saniye felan kalıyor. Önce hastaları alıyolar, sonra askerlik için gelenleri. 40-50 kişi vardı galiba sondan 2. kişide çağırdılar beni 20 dk felan bekledim sadece. İçeri girdiğimde boy kilo sordular. Diyet yap felan dedi çıkardılar. Kapıda memur 5 ocakta raporu gel al dedi. 15 gün sonra yani. 8 ocakta ancak alabildim raporu, 1 yıl erteleme verdiler. Şubeye teslim ettim raporu mart 2018 e kadar tecilliyim. Kilo vermezsen aralık 2017 sonunda yine gel dediler. Yüksek lisans kaydım vardı onu iptal edip yeni yüksek lisansa başlarsam başka üniversitede 3 yıl daha tecil olduğunu duymuştum onu da sordum şubedeki memura teyit ettim gerçekten varmış öyle bir şey. Aklınızda bulunsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: erdikavur

madde 33 – (değişik : 30/1/1997 - 97/9106 k.)

a) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlığın, boya göre standart ağırlık çizelgesindeki üst sınırdan 30 kg. (dahil) fazlalığı.

b) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlığın,boya göre standart ağırlık çizelgesindeki üst sınırdan 31-40 kg. (dahil) fazlalığı.

not: bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık istirahatsiz rejimden sonra; yükümlülerde en az bir defa ertesi yıla bırakma veya en az 1 yıl sevki geciktirme işleminden sonra uygulanır.

c) 33. maddenin a, b ve d dilimlerindeki hastalık ve arızaların tedavi ve nekahat halleri.

d) 1. boya göre standart ağırlık çizelgesindeki üst sınırdan 41 kg.(dahil) veya daha fazla olan şişmanlıklar.

Not: bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık zayıflama rejiminden sonra uygulanır.

Merhabalar benim şöyle bir sorum olacak normalde ertesi yıla bırakma işlemi 3.yoklamaya kadar sürüyor fakat ben geçen sene erteleme aldım ve yukarıdaki maddelere göre 41kg dahil ve fazla olduğum için d maddesine göre mi işlem göreceğim çünkü notta diğerlerinden farklı olarak d maddesinin notunda bu fıkra subay ve astsubaylarda 1 yıllık zayıflama rejiminden sonra uygulanır diyor yani iki sene üst üste 41 kg fazlalık çıkarsa bu bir yıl geçtikten sonra ikinci sene kesin muafiyet anlamına mı geliyor acaba?

Bu yıl 2. işleminiz ve 41 kg fazlalık çıkarsa yüksek ihtimal 'elverişli değildir' raporu alırsınız. 1 yıl daha ertelerlerse şaşırtıcı bi sonuç olur. 44kg fazlalığa D diliminden 1 seferde elverişli değildir raporu alan arkadaşım var.

• Açık öğretime devam etmekteyim geçen arkadaş kilon var askerliğe başvur muaf olursun dedi sizce ne yapayım 1.81 boy 113 kiloyum ? Sağlık ocagına gidip sordum hastaneye sevk ediyo sizce sağlık kurulu 1 yıl erteleme verirmi ?

• 1.70 boyum var kilom 50 askere gidebilme şansım nedir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan_boca

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

s.a abilerim kardeşlerim 2016 şubatta tecilim sona eriyor (2012 veya 2013'te 2 seneliğine tecil ettirmiştim lise diplomamdan faydalanarak sorgusuz sualsiz 2 sene tecil hakkı vardı kullandım)

yaş 21 3 ay sonra temmuz'da 22 olacak o yüzden yaş 22 diyeyim şuan 21 tabi kg 118 boy 1.80 (kg büyük ihtimalle 10 ayda artar boy'da 3 aşağı 5 yukarı aynı kalır) benim durumum ne olur ilk seferde muaf sanırım çok zor bir de tecilimi şimdi bozdurup işlemlere başlamak mı mantıklı yoksa bitmesini beklemek mi acelem yok orası ayrı özellikle deejaysuha hocamdan cevap bekliyorum belli ki bu konularda bilgili biri

ve zaman su gibi aktı gitti 31.12.2015'te tecil bitiyor şubatta gitmem gerek normalde ama ben her ihtimale karşı ocakta işlemlere başlayacam deejaysuha hocam yanıma hangi belgeleri almam gerekiyor askerlik şubesine giderken ve işlemler nasıl gelişiyor kısaca anlatabilirmisin allah razı olsun şimdiden..

ve pazartesi askerlik işlemlerine başlıyorum hayırlısı olsun tecil bitimi 31-12-2015'ti yani biteli 10 gün oldu bi de 24-02-2016 yazıyor (celp dönemi) bu da işlemleri yapmak için verilen süre doğru mudur ? boy 1.80 kg'nun 120-125 arası bişey olması lazım,sağlık ocağında boy-kg dışında başka ölçümler yapılıyor mu,aile hekimi bu ölçülerdeki adama elverişli raporu veremez dimi kafasına göre deejaysuha hocam fotoğraf 15 tane eminsin değil mi bi arkadaş 3 tane yeter dedi de,2 tane kimlik fotokopisini o da doğruladı ve bu ölçülerle 1 yıl erteleme mi alırım (ilk muayenem olacak 2013'te 2 yıl tecil hakkımı kullandım lise diplomamdan dolayı) bu süreci etkiler mi peki

1.78 boy 119 kg üzerinden hesaplama yapıldı +44 kg fazlalıgıyla 1 yıl ertelediler askerliğimi (ilk muayenemdi bu) 28 aralık 2016-11 ocak 2017 arası yoklamam var 2 hafta süre vermişler

bu mesajı yazalı 1 yıl olacak tam yani 12 ocak tarihi gelince önümde 15 gün var,ilk gidişimde yukarıda yazılan ölçümlerle ilk muayenemi yaptırmıştım,boy sanırım aynıdır en fazla 1-2 cm artar,kg'yu ise aldığımı düşünüyorum bu 1 yılda,119'un üstündeyim şu an galiba,11 ya da 12 ocakta şubeye gidip 2.muayeneme girecem,1 gün sonra da kurul günü vermişlerdi geçen yıl galiba yine öyle yapar şube,bakalım ne sonuç çıkacak yazacam gelişmeleri arkadaşlar 11'i ya da 12'sinde..

yarın yani perşembe günü şubeye gidip işlemlere başlamaya karar verdim.28 aralık 2016-11 ocak 2017 yoklama süresiydi arasında gitsek sıkıntı olmaz sanırım.bu 2.muayenem olacak gelişmeleri yazacam yarın akşam

selamlar,askerlik şubesi önce cumhuriyet sağlık merkezine yolladı orda sadece kg ölçüldü boy'u sordu doktor söyledim,ordan tekrar şubeye geçtim ağzı bantlı sarı zarfla dr.aşkım tüfekçi devlet hastanesine sevk edildim (askeri hastaneler kapatıldığı için) dahiliyeci 33/c ertesi yıla bırakma yazdı karar teklifine 19 ocakta öğlen 13.00'de heyet günü yani kurul günü verdiler büyük ihtimalle kurulda doktorun yazdığına uyup 1 yıl erteleyecek askerliğimi.bu arada devlet hastanesinde asker adaylarının işleri çok çileli oluyor,sistem henüz oturmamış anlayacağınız.2 gündür rezil oldum hastanede neyse kurula girdikten sonra sonucu yazacam iyi sabahlar..

selamlar,arkadaşlar bu devlet hastaneleri ne yapmaya çalışıyor anlayabilen var mı,askerlik şubesinin gönderdiği cumhuriyet sağlık merkezinde boy 1.78 kg 119,kurul günü alırken burda yani hastanede boy 1.75 kg 117,biraz önce kurulun içinde boy 1.79 kg 113 çıktım (içeriye boy-kg ölçen düzenek koymuşlar galiba obeziteden gelenleri tekrar ölçüyorlar) adamlar kafadan 6-7 kg eksik tarttılar,boy'da yanlışlık yok.yine 1 yıl erteleme aldım da benim 113 kg olmamın imkanı yok,rejimde yapmıyorum.ayakkabı ve mont çıktı da onlar 5-6 kg mümkünatı yok etmez.dahiliyeci de +45 çıktı boy-kg hesabı şimdi sayelerinde +37,belki de bu yüzden muafı alamadım.gelecek yıl yine bu şekilde 5-6 kg eksik yazarlarsa ve bundan dolayı 30'un altına düşersem itiraz hakkım olur mu?

• biraz önce kurul raporunu aldım almasına da ilginç işler oluyo hastanede,kurulda 5-6 kg eksik tartıldım diye asabım bozulmuştu ee bu adamlar içerde yani kurulda boy'u kg'yu ölçmelerine rağmen yine dahiliyecinin +45'ini rapora işlemişler,madem bu işlenecekti niye ölçüm yapıldı,madem ölçüm yapıldı niye dahiliyecinin kararı rapora yazıldı.sonuç olarak şube raporda yazanı yani +45'i göz önüne alacak.kısacası 1 yıl ertelendi 2.muayenemde askerliğim ama bu uyuşmazlıkları anlayamadım..

• gcengiz84 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için geçen sene de 41 kg dan fazlaydım bu sene de fazlayım 3 hafta sonra yoklamaya gideceğim bakalım artık hayırlısı
  • EYakisir kullanıcısına yanıt
    1.75 boy 120 kiloyla bir yıl erteleme aldım sende alacaksın kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Orijinalden alıntı: serce3434

Arkadaslar bir sorum olacak benim boyum 173 kilom ise 46 boyuma göre oldukça zayifim benim askerlik durumum ne olur sizce zayiflik için de sınır var mı muafiyet söz konusu olur mu?

Boyuna göre 47 ve altında bir kiloda olursan alınmazsın sen 46 kiloda olduğuna göre 1 kilo ile kurtarıyorsun ama bir kilo fark çok az kiloyu 47 yazarlarsa alınabilirsin.

hocam bende 1.70 boy 50 kilodayım ben gidebilirmiyim askere

• quote:

Orijinalden alıntı: Cs1.6Kinq

quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Orijinalden alıntı: serce3434

Arkadaslar bir sorum olacak benim boyum 173 kilom ise 46 boyuma göre oldukça zayifim benim askerlik durumum ne olur sizce zayiflik için de sınır var mı muafiyet söz konusu olur mu?

Boyuna göre 47 ve altında bir kiloda olursan alınmazsın sen 46 kiloda olduğuna göre 1 kilo ile kurtarıyorsun ama bir kilo fark çok az kiloyu 47 yazarlarsa alınabilirsin.

hocam bende 1.70 boy 50 kilodayım ben gidebilirmiyim askere

45 ve altında bir kiloda olsaydın alınmazdın fakat sen 50 kilo olduğuna göre 5 kilo fazlan var o yüzden alınırsın.

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.