Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orhan_boca

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

s.a abilerim kardeşlerim 2016 şubatta tecilim sona eriyor (2012 veya 2013'te 2 seneliğine tecil ettirmiştim lise diplomamdan faydalanarak sorgusuz sualsiz 2 sene tecil hakkı vardı kullandım)

yaş 21 3 ay sonra temmuz'da 22 olacak o yüzden yaş 22 diyeyim şuan 21 tabi kg 118 boy 1.80 (kg büyük ihtimalle 10 ayda artar boy'da 3 aşağı 5 yukarı aynı kalır) benim durumum ne olur ilk seferde muaf sanırım çok zor bir de tecilimi şimdi bozdurup işlemlere başlamak mı mantıklı yoksa bitmesini beklemek mi acelem yok orası ayrı özellikle deejaysuha hocamdan cevap bekliyorum belli ki bu konularda bilgili biri

ve zaman su gibi aktı gitti 31.12.2015'te tecil bitiyor şubatta gitmem gerek normalde ama ben her ihtimale karşı ocakta işlemlere başlayacam deejaysuha hocam yanıma hangi belgeleri almam gerekiyor askerlik şubesine giderken ve işlemler nasıl gelişiyor kısaca anlatabilirmisin allah razı olsun şimdiden..

ve pazartesi askerlik işlemlerine başlıyorum hayırlısı olsun tecil bitimi 31-12-2015'ti yani biteli 10 gün oldu bi de 24-02-2016 yazıyor (celp dönemi) bu da işlemleri yapmak için verilen süre doğru mudur ? boy 1.80 kg'nun 120-125 arası bişey olması lazım,sağlık ocağında boy-kg dışında başka ölçümler yapılıyor mu,aile hekimi bu ölçülerdeki adama elverişli raporu veremez dimi kafasına göre deejaysuha hocam fotoğraf 15 tane eminsin değil mi bi arkadaş 3 tane yeter dedi de,2 tane kimlik fotokopisini o da doğruladı ve bu ölçülerle 1 yıl erteleme mi alırım (ilk muayenem olacak 2013'te 2 yıl tecil hakkımı kullandım lise diplomamdan dolayı) bu süreci etkiler mi peki

1.78 boy 119 kg üzerinden hesaplama yapıldı +44 kg fazlalıgıyla 1 yıl ertelediler askerliğimi (ilk muayenemdi bu) 28 aralık 2016-11 ocak 2017 arası yoklamam var 2 hafta süre vermişler

bu mesajı yazalı 1 yıl olacak tam yani 12 ocak tarihi gelince önümde 15 gün var,ilk gidişimde yukarıda yazılan ölçümlerle ilk muayenemi yaptırmıştım,boy sanırım aynıdır en fazla 1-2 cm artar,kg'yu ise aldığımı düşünüyorum bu 1 yılda,119'un üstündeyim şu an galiba,11 ya da 12 ocakta şubeye gidip 2.muayeneme girecem,1 gün sonra da kurul günü vermişlerdi geçen yıl galiba yine öyle yapar şube,bakalım ne sonuç çıkacak yazacam gelişmeleri arkadaşlar 11'i ya da 12'sinde..

yarın yani perşembe günü şubeye gidip işlemlere başlamaya karar verdim.28 aralık 2016-11 ocak 2017 yoklama süresiydi arasında gitsek sıkıntı olmaz sanırım.bu 2.muayenem olacak gelişmeleri yazacam yarın akşam

selamlar,askerlik şubesi önce cumhuriyet sağlık merkezine yolladı orda sadece kg ölçüldü boy'u sordu doktor söyledim,ordan tekrar şubeye geçtim ağzı bantlı sarı zarfla dr.aşkım tüfekçi devlet hastanesine sevk edildim (askeri hastaneler kapatıldığı için) dahiliyeci 33/c ertesi yıla bırakma yazdı karar teklifine 19 ocakta öğlen 13.00'de heyet günü yani kurul günü verdiler büyük ihtimalle kurulda doktorun yazdığına uyup 1 yıl erteleyecek askerliğimi.bu arada devlet hastanesinde asker adaylarının işleri çok çileli oluyor,sistem henüz oturmamış anlayacağınız.2 gündür rezil oldum hastanede neyse kurula girdikten sonra sonucu yazacam iyi sabahlar..

• Arkadaslar merhaba

Pazartesi şubeye gideceğim 107 kg 177 boyundayim erteleme alirmiyim

Konyadan bu islemi yaptıran varmı hangi hastaneye sevk ediyorlar

kilo boy ölçüsü ne neye göre erteliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herkul42

Arkadaslar merhaba

Pazartesi şubeye gideceğim 107 kg 177 boyundayim erteleme alirmiyim

Konyadan bu islemi yaptıran varmı hangi hastaneye sevk ediyorlar

kilo boy ölçüsü ne neye göre erteliyorlar.

Boyuna gore kilon 2 kg fazla. Ama 1-2 kilo eksik yazabiliyorlar doktorlar. Erteleme almak istiyorsan tok karna git ve icebildigin kadar su ic.
  • Hocam tam sınırda çıkarsa da erteleme veriyorlar mi yoksa insiyatif kullanıp doktor askere mi gonderiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: herkul42

Hocam tam sınırda çıkarsa da erteleme veriyorlar mi yoksa insiyatif kullanıp doktor askere mi gonderiyor

Eger evraka yazdigi kilo sınırı 1kg bile aşsa erteleme verirler merak etme. Ama işte kiyafetten falan oturu 2 kg civari eksik yazanlar var. O yuzden ne kadar fazla cikarsan o kadar garanti altina alirsin.
  • Konuyu takipteyim :)
  • Kasım celbinde askere gittim aşıya götürülürken komutan kaç kilosun diye sordu 105 dedim. Sen revirde doktora görün dedi. Doktor beni bir gün sonra hastaneye sevk etti dahiliye bölümüne gittim oradaki doktor hiç beni dinlemeden yüzüne bile bakmadan git boy kilo ölçümü yap gel dedi. Boy 171 kilo 106 geldi verdim doktora yine hiç benimle ilgilenmeden sen çık dışarı saat 1 de kurula gireceksin dedi. Kurula girdim ve sonuç 3 ay hava değişimi askeriyede belirlenen kilodan boyuma göre 36 kilo fazlaymışım kurul raporunda o şekilde yazıyor . Şimdi 1 ay zaman kaldı bu sefer yine mi hava değişimi verirler yoksa askerliğe elverişli değildir raporu mu verirler acaba daha önce benim gibi bir durumla karşılaşan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yahely

Kasım celbinde askere gittim aşıya götürülürken komutan kaç kilosun diye sordu 105 dedim. Sen revirde doktora görün dedi. Doktor beni bir gün sonra hastaneye sevk etti dahiliye bölümüne gittim oradaki doktor hiç beni dinlemeden yüzüne bile bakmadan git boy kilo ölçümü yap gel dedi. Boy 171 kilo 106 geldi verdim doktora yine hiç benimle ilgilenmeden sen çık dışarı saat 1 de kurula gireceksin dedi. Kurula girdim ve sonuç 3 ay hava değişimi askeriyede belirlenen kilodan boyuma göre 36 kilo fazlaymışım kurul raporunda o şekilde yazıyor . Şimdi 1 ay zaman kaldı bu sefer yine mi hava değişimi verirler yoksa askerliğe elverişli değildir raporu mu verirler acaba daha önce benim gibi bir durumla karşılaşan oldu mu?

Büyük ihtimalle kilonda değişiklik yoksa bir 3 ay daha ertelenir 3 ayda çürük vermeleri çok zor.Şu anki işlemlerini bulunduğun yerdeki şubeden yapabilirsin birliginin olduğu yere gitmene gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: gcengiz84

Evet bugun dedikleri uzere 13.00de mevki hastanesi saglik kurulu onunde hazir oldum. Saat 2 gibi ismim okundu içeri girdim tekrar boy kilo ölçüp disari cikarttilar. (173cm 104.6 kg cikti) 10-15 dk daha bekledim ismim yine okundu ve girdim. Doktor yuzume bakti ve direkt 'ertesi yila sevk' dedi ve Imza atti. Haftaya Sali heyet raporunu almaya gelcleceksin dedi. Yani isimiz daha bitmemis. Haftaya raporu alinca subeye goturup işlemleri bitirmiş olacagim. Seneye gorusmek uzere ;)

Evet hastane-sube arasindaki çilem bugun itibariyle resmi olarak tamamlandi. Sabahtan hastaneye gidip raporumu teslim aldim ve subeye goturdum. Fakat sube bu raporu kabul etmedi. Ben bakaya oldugum icin ertesi yila birakma degil de sevk erteleme olarak almam gerekiyormus raporu. Ikisi de ayni kapiya cikiyor ama iste burokrasi malum. Tekrardan hastaneye gittim durumu anlattim. Tamam bi daha yazariz 4te gel dediler. Bir daha heyete girmeyeceksin dedi. 4te gittim heyet ana baba gunu. Evraklar mi ne kaybolmus herkes isyanlardaydi. Zorla iceri girip sabah düzeltilmesi icin raporu teslim ettigim memurdan raporun duzenlenmis halini teslim aldim ve subeye verdim. Ve killik yapmadan kabul ettiler cok sasirdim :) 24 nisan 2018e kadar askerlik yonunden bir sakincam olmadigina dair durum belgesi verdiler fakat seneye yine aralik ayinda gelmemi soylediler. Benden bu kadar. Umarim seneye elverisli degildir raporunu alabilirim.

Dedigim gibi bakaya arkadaslar ertesi yila birakma yerine kilodan 1 yil sevk erteleme olarak alacaklar raporlarini.

Saygilar.

• quote:

quote:

Evet bugun dedikleri uzere 13.00de mevki hastanesi saglik kurulu onunde hazir oldum. Saat 2 gibi ismim okundu içeri girdim tekrar boy kilo ölçüp disari cikarttilar. (173cm 104.6 kg cikti) 10-15 dk daha bekledim ismim yine okundu ve girdim. Doktor yuzume bakti ve direkt 'ertesi yila sevk' dedi ve Imza atti. Haftaya Sali heyet raporunu almaya gelcleceksin dedi. Yani isimiz daha bitmemis. Haftaya raporu alinca subeye goturup işlemleri bitirmiş olacagim. Seneye gorusmek uzere ;)

Evet hastane-sube arasindaki çilem bugun itibariyle resmi olarak tamamlandi. Sabahtan hastaneye gidip raporumu teslim aldim ve subeye goturdum. Fakat sube bu raporu kabul etmedi. Ben bakaya oldugum icin ertesi yila birakma degil de sevk erteleme olarak almam gerekiyormus raporu. Ikisi de ayni kapiya cikiyor ama iste burokrasi malum. Tekrardan hastaneye gittim durumu anlattim. Tamam bi daha yazariz 4te gel dediler. Bir daha heyete girmeyeceksin dedi. 4te gittim heyet ana baba gunu. Evraklar mi ne kaybolmus herkes isyanlardaydi. Zorla iceri girip sabah düzeltilmesi icin raporu teslim ettigim memurdan raporun duzenlenmis halini teslim aldim ve subeye verdim. Ve killik yapmadan kabul ettiler cok sasirdim :) 24 nisan 2018e kadar askerlik yonunden bir sakincam olmadigina dair durum belgesi verdiler fakat seneye yine aralik ayinda gelmemi soylediler. Benden bu kadar. Umarim seneye elverisli degildir raporunu alabilirim.

Dedigim gibi bakaya arkadaslar ertesi yila birakma yerine kilodan 1 yil sevk erteleme olarak alacaklar raporlarini.

Saygilar.

Boy ölçüsü ve tartılma olayları tam olarak nasıl? Ayakkabı ile yapılmıyor boy ölçümü dimi? Kilo ölçümü nasıl yapılıyor ?

• CekomastikSilikon kullanıcısına yanıt
    Ayakkabı ve kıyafetler tahmini düşürülür yada çıkartırılır
  • Herkese merhabalar. Kendi surecimden bahsedeyim.

2015 ocak ayinda muayene kacagi durumuna dustum. Daha sonra forum sitelerini arastirdigimda kilo fazlam oldugunu farkettim. 12 ay kacak dolastiktan sonra cesaret edip muayeneye gittim. Kacak oldugum icin ilk muayene aile helimlihinginde degil halicioglu askerlik subesinde oldu. Ordan beni kasimpasadaki gata ya yonlendirdiler. Gata da boyum 182 kilom 117 olculdu ve heyetten 1 sene erteleme aldim. Yani kilo fazlaligi varsa muayene kacagi olunca bile erteleme veriliyor bizzat ben yasadim gecen sene.

Simdi en kisa zamanda 2. muayene icin subeye tekrar gitmem gerekiyor ama artik askeri hastaneler yokmus. Surecim nasil devam edecek bilemiyorum suan kilom 123 civari. Gelismeleri sizlere aktaririm.

Bu arada sormak istedigim bisey var. ilk muayene sadece boy kilo olcumunden ibaretti. Ikinci ucuncu muayenelerde farkli bi durum/muayene oluyor mu yoksa yine boy ve kiloya gore mi islem yapacaklar?

• Merhaba arkadaşlar. 2 hafta sonra tecilimi bozup muayneye gitmeyi düşünüyorum. Boy: 174 Cm Kg: 117 sizce nasıl bir sonuç alırım ?
  • Drknss_ss D kullanıcısına yanıt
    EYakisir kullanıcısına yanıt
    aynen boy kilo

1 yıl erteleme alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYakisir

Merhaba arkadaşlar. 2 hafta sonra tecilimi bozup muayneye gitmeyi düşünüyorum. Boy: 174 Cm Kg: 117 sizce nasıl bir sonuç alırım ?

Direkt erteleme alacaksın için rahat olsun. senin boya göre üst sınırın 102kg. Ben 173boy 104kgye erteleme aldım. yönetmelikteki tablo harfiyen uygulanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CekomastikSilikon

quote:

quote:

Saygilar.

Boy ölçüsü ve tartılma olayları tam olarak nasıl? Ayakkabı ile yapılmıyor boy ölçümü dimi? Kilo ölçümü nasıl yapılıyor ?

Evet ayakkabısız olarak ölçülmesi gerekiyor yönetmeliğe göre. ayakkabılı ölçseler bile düşerler 1-2cm. ama garanti olsun diyorsan ayakkabını cıkarıp ölçtür, kimse bişey demez emin ol.

• merhaba arkadaşlar boyum 171 kilom 125 askere alırlarmı ? İş sahibiyim Askere gitmemem gerekiyor Korkuyorum Alırlar Diye teşekkür ederim
  • gcengiz84 G kullanıcısına yanıt
    Peki süreç nasıl işliyor. Askeri hastaneler kapatılmış duyduğuma göre aile hekimliğinde mi muayne olacağız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mrtaltt14

merhaba arkadaşlar boyum 171 kilom 125 askere alırlarmı ? İş sahibiyim Askere gitmemem gerekiyor Korkuyorum Alırlar Diye teşekkür ederim

boyuna göre kilo sınırın 100. üstüne 25 kilon daha var. 1 dakika bile vakit kaybetmeden askerlik şubesin gidip işlemlere başla. ilk sene erteleme alacaksın seneye de yuzde 90 elverişli değildir. tsk sağlık yönetmeliği 33.maddeyi inceleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYakisir

Peki süreç nasıl işliyor. Askeri hastaneler kapatılmış duyduğuma göre aile hekimliğinde mi muayne olacağız ?

Bu ilden ile değişiyor, yönetmelikte yazan bulunduğun ile kayıtlı olduğun aile heklimin varsa önce ona muayene olman şeklinde, fakat Ankara için söyleyeyim; önce memurdan işleminizi yaptıktan sonra bahçede doktor odasında boy kilo ölçtürüyorsunuz. Tabloya bakıp kilo fazlalığı varsa hastaneye sevk ediyor. Beni eski Mevki Asker Hastanesine sevk ettiler, yeni adı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Orda dahiliyeci aynı işlemleri yapıp heyete sevk ediyor heyette de ölçüm yapıp erteleme yada elverişli değildir raporu veriyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.