Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.299
Cevap
116
Favori
949.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kambinan

merhaba arkadaşlar.
    1,92 boy 120 kilo.
    Lisans sonrası 2 yıl tecilim Temmuzda bitiyor. y.lisans bahar döneminde başlamazsam eylül dönemi için geç kalmış olabilirim. Askerlik için bahar dönemi y.lisans mı başlamalıyım yoksa hemen tecili bozup muayeneye mi girmeliyim?

Şuan sınıra çok yakınsın sınırdan bir kilo fazlan var hastanede 1 kilo eksik çıkma ihtimalin var onun için şuan gidersen askere alınabilirsin benim tavsiyem tecilinin bitmesini beklemen o arada biraz daha kilo alırsan sıkıntı olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada arkadaşlar askerlik şubesine sabah erken gidin. Yani mesai saati başladığında orda oldun. Sakın ha öğlene falan bırakim demeyin. Ben sabah mesai saati başlar başlamaz işlemlerimi başlattım. Daha sonra Ben aile hekimliğinde yukarda anlattığım sorunu yaşadığım için askerlik şubesine gelmem öğreni buldu. öğle tatiline kaldım. öğle tatilinde sonra inanılmaz derecede sıra vardı. Ben ilk işlemleri sabah erkenden halletiğim için rahat bir şekilde diğerlerini sıra beklemeden halletim. Eğer öğlen giderseniz kesinlikle akşama kadar şubeden çıkamazsınız. Benden size tavsiye sabah mesai saati başlar başlamaz orada olun. Ve bir öneri daha eğer halıcıoğlu askerlik şubesine gideceksiniz sakın araçla gitmeyin :)) park yeri bulamadım. Aracı uzak biryere çekip bayağı bir yürümek zorunda kaldım haberiniz olsun :)))
  • Arkadaslar bir sorum olacak benim boyum 173 kilom ise 46 boyuma göre oldukça zayifim benim askerlik durumum ne olur sizce zayiflik için de sınır var mı muafiyet söz konusu olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serce3434

Arkadaslar bir sorum olacak benim boyum 173 kilom ise 46 boyuma göre oldukça zayifim benim askerlik durumum ne olur sizce zayiflik için de sınır var mı muafiyet söz konusu olur mu?

Boyuna göre 47 ve altında bir kiloda olursan alınmazsın sen 46 kiloda olduğuna göre 1 kilo ile kurtarıyorsun ama bir kilo fark çok az kiloyu 47 yazarlarsa alınabilirsin.

• Arkadaşlar boy kiloda vücut kitle endeksine mi bakiyorlar yoksa boydan 30 kilo fazlasına mi yakın zamanda hastaneye giden arkadaş varsa yardımcı olsalar
  • herkul42 H kullanıcısına yanıt
    35-27 kilo arasında değişiyor boyuna göre.

Tablo http://www.askerliktecrubeleri.com/Yazilar/askerlik-bilgileri/askerlik-boy-siniri-2015/1230
  • Teşekkür ederim kardeş kilom alt sınırın altında olmasına rağmen alınırsa itiraz etme şansım var mı o zaman ne olur bilgin var mı bu konuda

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan_boca

quote:

quote:

quote:

s.a abilerim kardeşlerim 2016 şubatta tecilim sona eriyor (2012 veya 2013'te 2 seneliğine tecil ettirmiştim lise diplomamdan faydalanarak sorgusuz sualsiz 2 sene tecil hakkı vardı kullandım)

yaş 21 3 ay sonra temmuz'da 22 olacak o yüzden yaş 22 diyeyim şuan 21 tabi kg 118 boy 1.80 (kg büyük ihtimalle 10 ayda artar boy'da 3 aşağı 5 yukarı aynı kalır) benim durumum ne olur ilk seferde muaf sanırım çok zor bir de tecilimi şimdi bozdurup işlemlere başlamak mı mantıklı yoksa bitmesini beklemek mi acelem yok orası ayrı özellikle deejaysuha hocamdan cevap bekliyorum belli ki bu konularda bilgili biri

ve zaman su gibi aktı gitti 31.12.2015'te tecil bitiyor şubatta gitmem gerek normalde ama ben her ihtimale karşı ocakta işlemlere başlayacam deejaysuha hocam yanıma hangi belgeleri almam gerekiyor askerlik şubesine giderken ve işlemler nasıl gelişiyor kısaca anlatabilirmisin allah razı olsun şimdiden..

ve pazartesi askerlik işlemlerine başlıyorum hayırlısı olsun tecil bitimi 31-12-2015'ti yani biteli 10 gün oldu bi de 24-02-2016 yazıyor (celp dönemi) bu da işlemleri yapmak için verilen süre doğru mudur ? boy 1.80 kg'nun 120-125 arası bişey olması lazım,sağlık ocağında boy-kg dışında başka ölçümler yapılıyor mu,aile hekimi bu ölçülerdeki adama elverişli raporu veremez dimi kafasına göre deejaysuha hocam fotoğraf 15 tane eminsin değil mi bi arkadaş 3 tane yeter dedi de,2 tane kimlik fotokopisini o da doğruladı ve bu ölçülerle 1 yıl erteleme mi alırım (ilk muayenem olacak 2013'te 2 yıl tecil hakkımı kullandım lise diplomamdan dolayı) bu süreci etkiler mi peki

1.78 boy 119 kg üzerinden hesaplama yapıldı +44 kg fazlalıgıyla 1 yıl ertelediler askerliğimi (ilk muayenemdi bu) 28 aralık 2016-11 ocak 2017 arası yoklamam var 2 hafta süre vermişler

bu mesajı yazalı 1 yıl olacak tam yani 12 ocak tarihi gelince önümde 15 gün var,ilk gidişimde yukarıda yazılan ölçümlerle ilk muayenemi yaptırmıştım,boy sanırım aynıdır en fazla 1-2 cm artar,kg'yu ise aldığımı düşünüyorum bu 1 yılda,119'un üstündeyim şu an galiba,11 ya da 12 ocakta şubeye gidip 2.muayeneme girecem,1 gün sonra da kurul günü vermişlerdi geçen yıl galiba yine öyle yapar şube,bakalım ne sonuç çıkacak yazacam gelişmeleri arkadaşlar 11'i ya da 12'sinde..

• Selamun aleyküm abiler kardeşler... Aralığın 30 unda kurula çıkıcam boy 176 kilo 120 sizce ne olur ?.
  • Yaş 28 boy 170 kilo 110 ağustosta lisans mezunu oldum. mezuniyet sonrası tecil hakkım var diye biliyorum tecil kullanmayıp askerlik işlemleri başlatsam boy-kilo ile erteleme alır mıyım? Bu arada kilomu çevremdekilere söylediğimde çok şaşırıyorlar biraz yapılı görünüm var.
  • maniac_ea kullanıcısına yanıt
    Okulla ilişkin kesildikten sonra askerlik şubesine gidip yoklamanı yaptırmalıydın.

Yoklama kaçağı olabilirsin buda ufak bi para cezası demek tabi zaman ilerledikçe cezan artar.

2 yıl tecil hakkın var ama şubeye gitmen gerekli. 2 yıl tecil hakkın mezuniyet tarihi ile başlar sonradan başvuru yapmak daha fazla tecil hakkı tanımaz 2018 ağustos kadar tecil ederler. Sonra gitmek istersen tecil bozdurabiliyorsun.

11 kilo fazlan var şuan askere gitsen erteleme verirler eğer çürük olmak kafanda varsa hemen başlasın diyorsan yoklamanı yaptır askere gitmek istediğini söyle aile hekimine yollarlar ordanda hastane gidersin 1 yıl ertelettirirsin ortalama 3. yılda çürük verirler bi daha yoklama yaptırmazsın ama yinede kilo verirsen ihbar edilirsen ya da tespit edilirse gel bakalım bi şubeye derlerse askere alınırsın.
  • Evet arkadaşlar tekrardan Merhaba;
    Maceramız kaldığı yerden devam ediyor. Dediğim gibi bugün hastaneye gidecektim. Bir önceki yazımda belirttiğim üzere. Sabah 10 da askerlik şubesinde yazdırdığım devlet hastanesine gittim. Sağlık kurulu bölümüne. Biraz sıra vardı ama akıcı bir sıra. Çok beklemedim yani. Bu askerlik işlemleri ile daha yakından ilgilendiğini anladığım bir bey vardı. Onun yanına gittim. Pazartesi günü geldiğimi ve bugün 10 da gelmemi söylediklerini söyledim. Askerlik şubesinin vermiş olduğu sarı zarfı bu bey e verdim. İşlemlerime başladı. Tartıda boyumu ve kilomu ölçtü. Bu sefer kilom 139 çıktı. Boy 1.78 aynı. O da bu kilo ile erteleme alırsın dedi. Yani askerliğe elverişsizsin dedi. Ve daha sonra bana aile hekiminin sevkettiği Dahiliye ve Kardiyoloji bölümlerine gitmemi söyledi ve 2 tane kağıt verdi. Bu kağıtlarda ortalama 10 tane bölümün adı yazıyordu. Göz, Kbb, Göğüs Hastalıkları vs. Bana sadece dahiliye ve kardiyoloji bölümünde muayene olmamı söyledi. Dahiliye veznesine gittim sıra beklemeden direk gir içeri dedi. Dediği şekilde yaptım. Aksi halde sıra beklim derseniz 1 günde dahiliye anca biter. Doktara kağıdı verdim. Kağıtta kilom boyum yazıyordu. Ve direk bilmem ne maddesinin bilmem ne bendine göre 1 yıl erteleme yazdı. Daha sonra kardiyolojiye gittim gene sıra beklemeden daldım içeri. Oda muayene etti ekg çekti ve sağlam yazdı. Daha sonra bu kağıdı tekrar Sağlık kurulundaki bey e götürdüm. O da dosyalarımı aldı ve yarın yani 29.12.2016 Perşembe saat 15:00 da gelmemi kurulun karşısına çıkacağımı söyledi. Ve işlem bitti. Yani kısacası ben bu kilolara rağmen 1 yıl erteleme aldım. Yarın kurul maceramıda anlatacağım. Takip te kalın. Ancak şu bir kesin ben 1 yıl ertelendim. Sanırım yarın sadece yüzüme söylenecek bu. Mutlu kalınnn:))

• quote:

Orijinalden alıntı: Bullett

Okulla ilişkin kesildikten sonra askerlik şubesine gidip yoklamanı yaptırmalıydın.

Yoklama kaçağı olabilirsin buda ufak bi para cezası demek tabi zaman ilerledikçe cezan artar.

2 yıl tecil hakkın var ama şubeye gitmen gerekli. 2 yıl tecil hakkın mezuniyet tarihi ile başlar sonradan başvuru yapmak daha fazla tecil hakkı tanımaz 2018 ağustos kadar tecil ederler. Sonra gitmek istersen tecil bozdurabiliyorsun.

11 kilo fazlan var şuan askere gitsen erteleme verirler eğer çürük olmak kafanda varsa hemen başlasın diyorsan yoklamanı yaptır askere gitmek istediğini söyle aile hekimine yollarlar ordanda hastane gidersin 1 yıl ertelettirirsin ortalama 3. yılda çürük verirler bi daha yoklama yaptırmazsın ama yinede kilo verirsen ihbar edilirsen ya da tespit edilirse gel bakalım bi şubeye derlerse askere alınırsın.

arkadaş kg'yu verip normal kg'suna gelse bile tekrar askere çağırmaları çok düşük bi ihtimal bence,çünkü adamın muaf raporu tsk'dan resmi olarak verilmiş bi sahtekarlık yapıp da sahte muaf raporu ayarlamamışsa korkmasına gerek yok zaten ki tsk niye tespit etsin zayıflayanları zaten adamın ilişiği kesilmiş askeriyeyle tsk onun için işlem yapmaz diye düşünüyorum ha ihbar eden olursa da uğraşıp işlem yaparlar mı orası da muamma..

• Bullett B kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi veriyorsun Bullet üstadım. Elverişli değildir raporunu aldıktan sonra istedikleri kadar şikayet etsinler. Önceden buna benzer olaylar yaşanmış evet ama mahkeme emsal kararlar vermiş. Adam hayat düzeni kurmuş bu düzeni bozamazsınız diye. bu aile hekimi kavramı boşuna çıkmadı. Aile hekimi tartıyo ölçüyo sevk veriyor. Askeriye onaylıyor. Hastanede sağlık kurulu tartıyo ölçüyo sevk veriyor. Dahiliye bakıyor onay veriyor. Askeriye bakıyor onay veriyor. Sahtecilik yapma imkanın sıfır gibi birşey. Benim düşüncem bu tarz olayların önüne geçmek için aile hekimi kavramı çıktı. E madem sonradan düzeldiğinde askere alınabiliyorsun o zaman muafiyet diye birşey olmayacak. Kilosu mu fazla her yıl ölene kadar gel diyeceksin. E buda mümkün olmadığına göre. Askeriyenin yapması gereken şikayet mi var diyecek ki kardeşim bu adamın bu raporu para karşılığı aldığına dair veya sahte rapor olduğuna dair elinde delil var mı yok o zaman hadi işine diyecek.

• Arkadaslar lutfen acil cevap. Simdi subeden ciktim askeri hastaneye gidiyorum. 174 cm 106kg cikti. Doktor A33f01 ile sevk etti hastaneye. Normalde A dilimi kilo fazlaligi var fakat askere elverislidir demek. Bu koddan sevketmeai kafami karistirdi. Aubedeki memur da 3-4 fazlasin bu kiloya kurul elverislidir der dedi. Yönetmeliğe gore 174boya 103 ve uzeri b dilimine girip erteleme verilmesi gerekiyor. Kuruldan da elverislidir karari cikarsa itiraz hakkim ve itiraz sonucu bir sansim var mıdır? Suan hastaneyegidiyorum lutfen acil cevap yazin..

• gcengiz84 G kullanıcısına yanıt
    A33f01 ile sevk demek askere elverişlidir ancak komando olamaz demektir. Şubeye itiraz dilekçesi verebilirsin.
  • Isin sacmaligi burda 139kg bir kisi var onu da A33f01den sevk etmisler hastaneye. Simdi doktorun yanindan ciktim. Cizelgeye bakti. Hic boyumu kilomu ölcmedi. Sağlık kuruluna sevk yazip imzaladi. 1de heyete giricem. Ne anlama geliyor anlamadim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcengiz84

Isin sacmaligi burda 139kg bir kisi var onu da A33f01den sevk etmisler hastaneye. Simdi doktorun yanindan ciktim. Cizelgeye bakti. Hic boyumu kilomu ölcmedi. Sağlık kuruluna sevk yazip imzaladi. 1de heyete giricem. Ne anlama geliyor anlamadim.

Hangi şubeye gittiniz hocam ?
  • Ankara askerlik subesine gittim hocam mamaktaki.
    Islemler tamamlandi sayılır sali gunu kurula gel dediler.
    Subeye kil oldum ama ozellikle benimle ilgilenen memura. 3-4 kg farka erteleme vermezler dedi moralimi bozdu. Üstüne doktorun A33f01 den sevk etmesi hepten umudumu kaybettirdi. Herneyse 11.40 gibi mevki hastanesine girdim. Evrak kayittan kayit olduktan sonra bir dahiliye poliklinigine sira verdiler. Kimse yoktu direkt sıra bana geldi. Adam cizelgeye bakti ve hic bir sey olcmeden sihhi kurula sevki uygundur yazdi al kurula gotur bunu dedi. Kurulda goturdum saat 12 idi 1 de gel dediler. 1de gittim 1 form ve barkod verip mjayene oldugun yere gotur dedi. Ogleden once girdigim yer degil de onun ust katinda dahiliye sihhi kurulu diye bir odaya yonlendirdiler. Icerde 2 doktor vardi. Mont kazak ve ayakkabimi cikartip boy kilo ölçtüler. Boy 173 kiloyu da 104 yazdi (tartida 105.5 yazmasina ragmen).
    Neyse cizelgeye bakti 33 kg fazlasi bar dedi yanindaki doktora. KARAR: Obezite c33 ertesi yila birakma yazan kagidi benim getirdiğim kağıdın uzerine yapistirdi ve tekrar kurula git dedi. Kurula gittim evraklari verdim tamam sali gunu 1de gel dedi memur.
    Islemler bu kadar simdilik. Sanirim sali gunu kararı yüzüme okuyacaklar artik bir degisme olmaz degil mi??

• gcengiz84 G kullanıcısına yanıt
    Yüzde 99 değişme olmaz. Yüzde 1'lik ihtimalde dünya hali işte :)
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.