Şimdi Ara

Askerlik Anılarınız

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mayıs çelbinde asker' e gideceğim.
    Askerliğini yapmış olan arkadaşlardan rica, ilk gün neler yaptığınızı nasıl geçtiğini yazmanız
    sonrada komik bir anınızı eklemeniz.

• bir paket kırmızı marlboro seni gece nöbetinden kurtarır.
    bir paket lark gece nöbetini daha erkene alır.
    bunları unutmazsan çok rahat edersin. hayırlı teskereler.
  • Asteğmen olarak yaptım, askere gelmiş arkadaşları acemlik döneminde ben yetiştiriyodum. Bir gün konumuz selamlamaydı, bizim eğitim alanın önünden de çok tabur komutanı geçer, yine bir tabur komutanı geçerken ben dikkat çektim onların da o yöne dönüp hazır ol da beklemesini istedim.

Ondan sonra ara verdik ben odaya geçtim bir çay içeyim diye arkadaşlar da eğitim alanında öyle oturuyorlardı yaklaşık 120 kişi vardı. Bizim uzman çavuşlardan biri eğitim alanının önünden geçiyormuş benzin tankeri ile, bu akıllı arkadaşlardan biri de dikkat çekmiş 120 kişinin hepsi kalkmış tanker geçene kadar hazır olda beklemiş

Bizim uzman çavuş anlattı ben bir kahkaha attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

bir paket kırmızı marlboro seni gece nöbetinden kurtarır.
    bir paket lark gece nöbetini daha erkene alır.
    bunları unutmazsan çok rahat edersin. hayırlı teskereler.

sağolasın, lakin ilk gün neler götürmeliyim?
    sivil kıyafet falan götürülüyor mu? hiç bir halt bilmiyorum yeminlen. araştırıyorum adam akıllı sonuçlarda alamıyorum.

yinede yardımın için teşekkürler.
  • Önlerden
  • ilk gün bişey yapamazsın
    mala bağladığın için kendine gelmen 4-5 gün sürer
    komik anı : alay içtimada istiklal marşı yerine yanlışlıkla isyankar'ı ( mustafa sandal) çalmak
  • Ben de Gaziantep'te Bedelli olarak yapmıştım askerliğimi. Çok farklı bir ortam banka sırası filan. Hiç unutmam bir keresinde bankacıyı işlemi yavaş yaptı diye banknotlarla dövmüştüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende kısa dönem er olarak yaptım askerliğimi.

İlgili bilgileri blogumda bulabilirsin.http://cinnettekno.blogspot.com.tr/search/label/Askerlik

Artı olarak blogta olmayan bir anı paylaşayım.

Biz üç tertip kantinden kolamızı aldık fakat kantinden bardak almayı unuttuk. EE ne yapacağız elimizde kola bardak arıyoruz. Vakit geç tabi mutfak kapalı, bulaşıkçı askerinde gece nöbeti var çocuk uyumuş uyandırmadık, tabi uzun dönem askerler düşünmeden uyandırıyor bu gibi durumlarda. Neyse biz yine bardak aramaya devam ediyoruz fakat bulamadık. En son çare yemek hanedeki sürahiler aklımıza geldi. Oradan 3 tane sürahi aldık eşit şekilde kolayı bölüştük fakat kola o kadar az gözüktü ki sürahide dibinde kaldı bizi aldı bir gülme, gülmekten kola içemiyoruz. Bizim gülmemize komutan geldi, ne yapıyorsunuz gibisinden bize çıkıştı tabi biz kontrolden çıktık komutanı dinleyemiyoruz ölüyoruz gülmekten. Komutan sürahilerde kola olduğunu bilmiyor tabi. Neyse hiç bir şey demeden gitti bizde sürahileri yıkayıp koğuşumuza çıktık. Şimdi nerede bir araya gelsek bu anıyı anlatıp gülüyoruz.

Bu da böyle bir anımdı.
  • Ankara cebeci de sabahın 8inden itibaren 9 a kadar sıra bekledik ilk gün. Sonrasında içeri aldılar. İşlemleri halledip Mamak asker almaya gittim orada da bi saat kadar bekledim. Sonrasında işlemleri bitirip evin yolunu tuttum.

Bu da tek askerlik anım. Ok kib Bye

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hyde

Ben de Gaziantep'te Bedelli olarak yapmıştım askerliğimi. Çok farklı bir ortam banka sırası filan. Hiç unutmam bir keresinde bankacıyı işlemi yavaş yaptı diye banknotlarla dövmüştüm.

Bende internetten havale yapmıştım sanaldanda olsa vatani görevimi yerime getirdim Herkes vatan borcunu ödemeli
  • Girdim banka şubesine vezneye 18 bin lirayı verdim aldım dekontumu gittim askerlik şubesine attım komutanın yüzüne dekontu ve askerliği tamamladık,benimde böyle güzel bir anım var işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk gün 80 küsür kişilik koğuşta leş gibi kokular arasında uyumak zordur.Hele bir de doğuda isen buna ot(kuru) kokusu da eklenir.Lavabolarda ot çekip sızan mı dersin,kokudan girilmeyen mi dersin,zenci mahallesi gibidir bazen lavabolar.

Akşam içtiması öncesi kavga an meselesidir.Bazı Kürtler kendi arasında Kürtçe konuşurlar,anlamazsın ne konuştuklarını gruplaşma hakimdi koğuşta;daha sonra olay çıkarmak için psikopat ayağına yatıp Türkçe bir şekilde ayan beyan Türkiye Cumhuriyetine,Atatürk'e vb.. herşeye söverler.Bu yüzden dayanamayıp kavga etmişliğim de vardır koğuşta kekonun birisi ile.Jilet çekmişti akabinde bana ama Allah'a şükür dersini verdim şerefsizin.

Geceleri Kimi horlar kimi dötünden kimyasal reaksiyon gerçekleştirir.Tam bir cümbüş vardır.Boyuna asılan güvenli cüzdanlar,derin uykusu olanlar için yeri gelir keskin jiletle açılıp içindeki kağıt paralar çalınır.

Temiz yastık bulmak zordur,ben ek gelenler için açılacak koğuştan sıfır yastıkla bana verilen zombi yastığını değiştirmiştim.Sonra sıfır yastığa isim soyad vb. kişisel bilgilerimi bir şekilde damgaladım.Üst ranzada idim pencere de yakındı.

Anı o kadar çok ki,burda yazmam etik olmayabilir.askerde yediğim tatlı,bazen içinde ne olduğunu bilmediğim yemekler,hatta metal cezve ile kazandan dağıtılan efsane çayı özlüyorum. Bir tabak fazla yemek yemek için ne numaralar çekmiştik.

Yer Van
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Girdim banka şubesine vezneye 18 bin lirayı verdim aldım dekontumu gittim askerlik şubesine attım komutanın yüzüne dekontu ve askerliği tamamladık,benimde böyle güzel bir anım var işte.

Askerlik Anılarınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölü ozan -- 21 Nisan 2015; 16:09:22 >
  • Geçen yine Kayseri hava indirmedeyim..

• Sadace bir tavsiyede bulunucam kimseye boyun eğme kendini asla ezdirme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gutartigen

Geçen yine Kayseri hava indirmedeyim..

Gerçekten ordamı yaptın yaptıysan anlatsana nasıl bir yer benimde oraya çıkmıştı gitmedim

• Yazmasakolmazmi Y kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sıkıyorum, gitmedim

• up

• Yüzbaşının odasına tekmeyi vurarak bir girmişim..
  • Kızlar bana hastaydı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.