Şimdi Ara

Askerde KPSS'ye Hazırlanabilirmiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
8.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epeydir kafamı karıstırıyor bu konu sizce askere giderken yanımda 2-3 kitap götürsem boş kaldığım zamanlarda böyle bi ineklik yapabilirmiyim:D?
    Birde KPSS sınavına girmek için izin verirlermi?
    Özellikle askerde olan veya gelmiş olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    Kısmetse Nisan 2010'da askerim, kısa dönem yapmak istiyorum.

• boş zamanın olmayacak. tabi gittiğin yere göre değişir. bu konu da kimse sana net bilgi veremez. ama kpss için katılım çok olunursa izin verilebiliyor.
  • arkadaşim kesinlikle tavsiyemdir yanına kitaplarını al çalişmak için çok boş vaktin olacak günlük sürekli çalişmaya gayret et ben yapmadım 2 sene uçtu gitti.
  • valla kitapları alcam yanıma çalışamazsamda en fazla yanımda bi kaç kitap fazladan yük etmiş olurum.
    en azından keşke yanıma kitaplarımı alsaydım demem sonradan:)
  • acemi birliğinde kitaplarıiçeriye alırlar mı peki ?
  • Merak ettiğim bir konu.
  • Acemilikte yürüyüş eğitim nedeniyle izin verseler bile zaman bulamazsınız diyorlar.

Usta birliğinde elden geldikçe çalışmanıza izin verirler iş astsubayların toleransına veya kıllığına bakıyor diyorlar. Hatta bazı yerlerde öğretmen çıkışlıları sınava girecek askerlerle başabaş veya topluca ders verdiriyorlarmış.

Ben de usta birliğinde kitap götürüp çalışmayı düşünüyorum
  • Düştüğün birliğe bağlıymış her şey. Ben de askerde TOEFL'a hazırlanırım diyordum ama gidip gelenlerin hiçbiri olumlu yanıt vermeyşince vazgeçtim. TOEFL'a yine giricem ama askerere gitmiycem.
  • Açık öğretim sınavlarına girme ihtimalimiz varmı acaba.. Ders çalışma mühim değil, sınava girip giremediğimiz önemli.D
  • quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Açık öğretim sınavlarına girme ihtimalimiz varmı acaba.. Ders çalışma mühim değil, sınava girip giremediğimiz önemli.D

Askerden sonra hayatını etkileyecek şeylere %99 izin verirler. Örneğin benim dönemimde normalde acemi birliğinde izin verilmemesine rağmen öğretmen adaylarını hani şu iptal edilen KPSS sınavına özel izin verip göndermişlerdi. Zaten sıkıntı acemi birliğinde olur, usta birliğinde izin zamanlarını sınavlara göre kendin ayarlayabilirsin.
    Çalışma işi ise düştüğün yere bağlı, ben usta birliğinde 20'ye yakın kitap okudum, ama belki askerlik boyunca eline gazete alamamış arkadaşlar da vardır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.