Şimdi Ara

Aşırı ısınma (80-90°C) !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopu alalı 1 sene oluyor. İlk zamanlar dahil oyun oynarken çok ısınma vardı havalandırmanin olduğu sol panelde . Ama oyunu kapattigimda veya oyun açıkken güç tasarrufuna aldığımda PC hemen soğuyordu. Artık böyle yaptığımda 50°C'lerde felan geziyor sıcaklık. 3-4 gündür FIFA 17 oynuyorum, ısınma aşırı bir hal aldı.Ne kadar doğru bilmiyorum ama 90°C diyor. En sonunda bilgisayar kendini kapattı (1 senedir ilk defa oluyor bu). Sorun beyden kaynaklanıyor , nasıl cozerim yardımlarınızı bekliyorum ...

ASUS X550JX İ7 4720HQ + 12 GB RAM + SANDİSK ULTRA II 240 GB SSD + NVIDIA GTX-950M 4 GB EKRAN KARTI

Aşırı ısınma (80-90°C) !!! (oyunu açmadan)
    Aşırı ısınma (80-90°C) !!! (20dk FIFA17 sonrası)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FBurock67 -- 9 Nisan 2017; 20:3:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alalı 1 sene oluyor ise o zaman laptopun garantisi var, ve garantisi olan laptopu sakın kendin açmaya veya servisi dışında bir yere vermeye kalkmayın.

Aşırı ısınma ve kapanma nedeni ile servise verin, onlar halleder.
  • bir de yatakta ve ya koltukta falan oynamayın hocam oyunları,normal internette takılırken yatakta falan takılabilirsiniz.
  • Kramers Lawyer kullanıcısına yanıt
    bir tanıdığım öyle kullanıyordu yorganlık malzeme çıkardım içinden :D benim 2 senede toz birikmedi laptopta
  • Kramers Lawyer kullanıcısına yanıt
    hocam bu dediğiniz hususa ilk aldığım zamandan beri dikkat ediyorum, halıya koltuğa felan koymadım hiç. Ya masada ya da kucağıma alcaksam altında ince bi tahtayla kullanıyorum. Ama oyunlarda ısınma hep var
  • Servise verebilirsiniz garantisi var ise muhtelemeln fan temizliği macun yenilemesi yaparlar servise verdikten sonra kaliteli bir soğutucu ile kullanın bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir laptop soğutucu kullanırsan faydasını görebilirsin. Biraz baktım bu modelde oyunlarda ısınma sorunu oluyor.
  • Laptop

zaten ekran kartı işlemci anakartalara gömülü olduğunda cabuk ısınıyor hele bide oyun oynandı mı alev alıyor

bir adet fan oluyor içinde oda yeterli soğutma yapamıyor bide içi toz tuttu ise işler hiç iyi olmuyor
  • işlemci güç yönetiminden %99 yapın işlemciyi sonra tekrar deneyin bakalım aynı ısı değerlerine ulaşacak mı
    buyöntem işlemci turbosunu kapatır ve fazla ısınmayı önler performans hiç etkilenmiyor oyunlarda filan

birde notebook fan control programını kullanın fanınızı oyunlarda son devir calıştırın
    ben aldığımdan beri böyle kullanıyorum pcyi daha ısınma sorunum olmadı

ama iyi bir soğutucu da alın 10 derece kadar etkisi oluyor
    şöyle bir örnek vereyim ets2 de normalde 80 derecede takılırken fan son devirde sogutucu ile 70 dereceyi bulmuyor

Aşırı ısınma (80-90°C) !!!
    fan son devir boştaki değerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbl0000 -- 10 Nisan 2017; 17:44:9 >

• Aşırı ısınma (80-90°C) !!!
    Benim değerler zaten 100müş hocam, en yükseği mi en düşüğü mü 99 yapayım ?
  • Bir de bizim pc o modellerin arasında yok, siz hangisini secmiştiniz yoksa kendiniz mi hazırladınız config dosyasını?
  • FBurock67 kullanıcısına yanıt
    En yuksegi 99 yap

Programdanda asusun n550vz modelini sec calisir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maalesef bi değişiklik olmadı hocam , fifada hala 90 dereceyi görüyor
  • garantisi dolmamış hemde böyle üst seviye laptopu servisten başka yere götürme kendinde açıp temizlemeye falan kalkma, temizlesinler düzelir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.