Şimdi Ara

Asgari Ücretle Çalışan Akrabam Hayatından Çok Memnun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adam o kadar memnun ki ben bir şey dediğimde direk bana vatan haini muamelesi yapıyor. Geçen dedim ki dolar yükseldi alacağım şeyi alamadım, beni bir komünist ilan etmediği kaldı. Zaten kıt kanaat geçiniyorlar ama ne zaman ufakta olsa ekonomi hakkında konuşsam "Ülke harika ilerliyor, sorarım sana Almanya bile iflas etti biz ayaktayız." diyor. Tabi bende taktik yapıp destekliyorum yoksa vatan haini ilan ediyor hemen. Hatta komünist misin diyen akrabalarım bile oldu. Zaten bu akrabalarıma Atatürkçüyüm dediğim zaman bana dinsiz muamelesi yapıyorlar. Misafirliğe geldiğinde veya onlara gittiğimde beni oturtup saatlerce ülkenin ilerleyişinden ve dış güçlerin bizi nasıl engellemeye çalıştığından bahsediyor. Tarihi olayları hep saptırarak anlatıyor, ben de kaynağıyla beraber doğrusunu söylüyorum sonra bana kalkıp onlar değiştirilmiş belgeler diyor. Örneğin; Lozan'nın 2023'te bitmediğini, Ege Adalarının neden kaybedildiğini falan anlatınca hemen "Bizim hocalarımızı astılar, bir gecede cahil kaldık..." safsatalarına girişiyor.

Yani anlayacağınız herkes halinden memnun. Öğrenci halimle bir tek ben memnun değilim. 1250 TL'ye alacağım telefon 1 gecede 1800 liraya çıktı.

Edit: Size şaka gibi gelebilir ama ciddiyim böyle tanıdığım insanlar var. Ya siz hiç rastlamadınız ya da birçoğu beni buluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eski_nesil -- 31 Mayıs 2020; 18:31:34 >

• Ezanları susturamazsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hainnn. Vallahi 155 i ararınn

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İşin zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt
    İşin kötü yanı en ufak bir gündem konusu hakkında muhabbet edilmeye çalışılınca konuyu siyasete çekip asılsız şeyler hakkında atıp tutuyorlar. Ne zaman işin gerçeğini belgeleriyle anlatsam ciddi ciddi tarihi belgeleri gösteriyorum, örneğin Lozan'ın birebir metnini gösterdim. Bana bu değiştirilmiş bizden gizliyorlar dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eski_nesil -- 3 Haziran 2020; 8:47:10 >
  • Csb. Ama gerçekten böyle insanlarda var

• quote:

Orijinalden alıntı: Sefil Shuurle

Csb. Ama gerçekten böyle insanlarda var
    İnanır mısın bende bu tarz konuları görünce CSB diyordum. Hatta bir insan körü körüne nasıl asılsız şeyleri savunabilir ki diye düşünüyordum ama başıma geldi ve artık CSB olmadığını düşünüyorum.
  • Her türden insanlar var. Ne yazik ki cahil olan kesim çoğunlukta. Bu cahil kesimi yalnızca iktidar tarafını tutanlar olarak görmeyin. Ülkenin %70-80ni cahil. Taraf tutuyorlar. O yüzden kim gelirse gelsin bir şey değişmeyecek

• Bizim baba tarafı sülalede öyle. Ben muhatap olmam, çünkü senin kafanı yıkamışlar, fetöcüler seni ne hale getirmiş derler. Ama bu cahiller sadece hükümeti tutanlar değil muhalif olan cahilde baya çok.

• Yazın koltuğa uzanmış kitap okurken teyzem "sen niye cumaya gitmiyon, böyle yatıyon bütün gün" diye kızmıştı, ben tepki verince terbiyesiz demiş gitmişti o aklıma geldi bunu görünce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einar Solberg -- 31 Mayıs 2020; 20:26:28 >
  • Einar Solberg kullanıcısına yanıt
    dogru demiş niye gitmedin zındık
  • eski_nesil kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde belli bir kesim var ki yaşam standardı asgarî ücretin alım gücüyle sınırlı olduğu için o tarz yaşamında yeme içme konusunda kısıtlı bir aralık içinde oluşu
    ( Makarna ve türevi ağırlıklı) algılama anlama ve yorumlama yetisinden uzaklaşmalarina yada hiç gelişmemiş olmasına yol açıyor.

Yine asgari ücretli çalışıyor olmasından dolayı belli bir yaşam tarzını bilmemekten hakkını arama daha iyisini isteme gibi düşünceleri de oluşmadığı için var olanın elinde olanın ülkenin gerçeği olduğunu sanıyor.

Şükür etme olayını da yanlış yorumlayan ve yorumlatilan bu tarz insanların , başka birisi elindekinden daha fazlasını istemesini hainlik olarak görüyor.

Doların yükselmesi ve alacağınız bir seyi alamıyor olmanızdan sizi komünist ilan etmesi de kahvehane siyasetinin etkisi olarak düşünebiliriz.
    Aslında komünist olan biri zAten fazla bir şey istemez isteyemez bir şeyden şikayet edemez .

Bu tip kişileri bir iki ay var olduğu durumdan 2 tık yüksek seviyede yaşatin eski hâline döndüğünde kıyameti koparır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 31 Mayıs 2020; 21:1:22 >

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Bu konuda yaşadığım şeylerden örnek vereyim; tatile gidemiyoruz dedim, zaten gitmeye gerek yok dediler. Piknik yapamıyoruz arabamız yok et fiyatları çok dedim, ne yani aylık 3 kilo kıyma almıyor musunuz dediler. Vergiler azaltilsin biraz rahatlayalim dedim, devlet nasıl geçinecek dediler.

Yahu Avrupadan örnek veriyorum diyorum ki orada market ürünleri ve gündelik yaşam bize oranla çok ucuz. Yahudi locasından, dış güclerden girip konuyu yine nasıl olduysa bunları sorunlu gördüğüm için beni sorunlu görmede buldular. Bende taktik geliştirdim ne deseler haklısınız diyorum. Hatta geçenlerde konu hacca gitmeye geldi, bende dedim ki maddi durumumuz iyi değil o kadar para elimize geçsede öncelikli ihtiyaçlarımız var, yahu bana dinsiz, komünist, vatan haini artık onlara göre ne kadar ifade varsa onlarla itham etmeye çalıştılar. En son yaşlı bir akraba bana senin görüşlerin farklı galiba sen dini istemiyorsun dedi. Yahu ben sadece maddi durumumuz iyi değil şuan, elimize para geçse öncelikli ihtiyaçlarımız var dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eski_nesil -- 31 Mayıs 2020; 23:39:39 >

Kendisi ayda 3kg kiyma alabiliyor muymus?

OzAman hiç üzülmeyin paraları var demektir.

Benim maaşım 4100 ben ancak ayda o kadar kıyma alabiliyorum asgari ücretle 3kg kıyma alıyor ise bravo.

Bugün normal dana etinden kıyma kilosu minimum 60.tl.

Karışık tabir edilen içinde tam ne olduğu belirsiz kıyma 35 TL. Bim a101 gibi marketlerin yine ne olduğu belirsiz kiymamsi şeyleri de ucuz değil.

Dediğim gibi belli şeyleri yaşamamış belli yaşam düzeyine erişmemis kişilerin ufku Dar olur her lafı dine dondurup hainlik teröristlik ve komünistlik üzerinden geri çevirirler.

• Mötüğün kılıyih kıliii
  • hocam memleket neresi ?
  • Kerem0559 kullanıcısına yanıt
    edit: Durduk yere ifşa olmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eski_nesil -- 1 Haziran 2020; 21:11:17 >
    konia
    yozgrat
    çankırı
    malatya
    erzurum

bunlardan biri dimi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem0559

konia
    yozgrat
    çankırı
    malatya
    erzurum

bunlardan biri dimi :D
    Akla öncelikli olarak onlar gelse de 81 ilde bu insanları bulmak mümkün

• quote:

Orijinalden alıntı: arapaşığı

Ezanları susturamazsınız
    Bizi bölemezsiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.