Şimdi Ara

ASGARİ ÜCRET İLE GEÇİNMEK (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
434
Cevap
5
Favori
29.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
231 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asgari ücret adı üstünde en az verilebilecek ücret.Devlet bunun altında ücret veremezsin diyor.Tamam kızıyoruz ama iş verenlerin hiç mi suçu yok.Devlet bu rakam altında veremezsin diyor.Üstüne karışmıyor ki.Patronlar sanki bundan fazla verilemez gibi vasıfsız adama da bu ücreti veriyor,üniversite mezunu adama da bu ücreti veriyor.Yanlış burdan başlıyor.Ben memurum.İnsanlar memur çok alıyor diyor.Aslında çok almıyoruz,özel sektörde çalışan adam çok düşük aldığı için bizler çok alıyormuş gözüküyoruz.Yoksa özel sektörde çalışanlarda en az 3-4K almalı.Patron altına milyonluk araçları çekiyor,oğluna binlerce liralık harçlık veriyor lakin çalışanına yani ona para kazandırana asgari ücret.Böyle zengin oluyorlar işte.Son olarak asgari ücretle ev mümkün değil geçindirilemez.Asgari ücret bekar biri için hayatını devam ettirmeye yeter.Karı-koca çalışmaktan başka şansınız yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bukalemun kullanıcısına yanıt
    Siyasi parti olayına girmedim girsem burada ki konu siyasete döner, bu yüzden şu an okuyan evlenmeyi düşünen yada asgari ücret alıp geçinmeye çalışanların durumlarını merak etmektir asıl merakım. Ben a b c partisini tutmam dediğin partiler kendi yandaşlarını etrafına toplar ve o şekilde ilerler bu durum.
  • pharm4vita kullanıcısına yanıt
    Allah'a şükür akrabaya muhtaç olmadık anne babaya da yük olmadık.
    50,000 birikim evlilik için biriktirilmişti zaten. Evlilik sonrası da 100,000 biriktirmeye kalkarsam 50 yaşında evlenirdim galiba
    çevreye bakın ne demek istediğimi anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881-1938

Evliyim ve asgari ücretle geçinmeye çalışıyorum. Eşim çalışmıyor.
    Birileri tutar adam dileniyor beyler diyebilir. Kimseden yardım para istemem böyle düşünceleri olan konuya yorum yapmasın.
    Tek derdim asgari ücretin yetmediğini ve bu durumda olanların da bir nevi sıkıntıları dökmedir.

KİRA 600,00 TL
    AİDAT 30,00 TL
    İNTERNET 58,00 TL
    AVEA FATURA 27,00 TL BENİM
    TURKCELL FATURA 27,00 TL EŞİMİN
    SU 45,00 TL
    ELEKTRİK 45,00 TL
    DİGİTURK 27,00 TL (Buna laf edenler olacaktır. Belgesel izlemeyi seviyorum, en azından sigaram yok)
    DOGALGAZ 85,00 TL (Yıllık ödediğim faturaların ortalamasıdır)
    İŞ YOL 90,00 TL
    EŞİM YOL 90,00 TL
    GIDA TEMİZLİK 450,00 TL
    TOPLAM 1.574,00 TL

Geriye bana 26 TL kalıyor oda 26 gün işe giderken aldığım simitin parası.
    Ben hiç elbise almayacağım hastaneye gidip ilaç almayacağım. Gezmeye tozmaya gitmeyeceğim.
    Sayın vekillere, başkanlara, valilere, başbakan ve cumhurbaşkanına Duyurulur.
    Asgari ücret yeterli mi şimdi değil mi karar sizin...

Kaymakamlik, belediye vs. fakirlik yardimi dagitiyor kac milyon kisiye.

Basvurun her yere. Bunda utanilacak bir durum gprmuyorum. Haketmeyen onlarca kisi bu yardimlari aliyor siz neden almayasiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestige07 -- 5 Şubat 2018; 17:40:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ucan_kasap U kullanıcısına yanıt
    Eş ocak ayı sonunda çıktıysa eğer ocak ayında aldığın maaş 1.603,12 krş olur
    Şubat ayında aldığım maaş dediğiniz gibi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 5 Şubat 2018; 17:39:26 >
  • Sentez* kullanıcısına yanıt
    matematik dersinde çok osurduğun belli adam yıllık bazda aylık ortalama 90 tl demiş kışın 200 lira ödüyorsa yazın 20-30 tl ödüyor onun ortalaması aylık 90'a geliyor diyor
  • prestige07 P kullanıcısına yanıt
    adam çalışıyor neden yardım almak istesin bende istemem şahsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881-1938

Allah'a şükür akrabaya muhtaç olmadık anne babaya da yük olmadık.
    50,000 birikim evlilik için biriktirilmişti zaten. Evlilik sonrası da 100,000 biriktirmeye kalkarsam 50 yaşında evlenirdim galiba
    çevreye bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Evlilik sonrasında evlilik amacıyla para biriktirmek? Hayatı evlilik sonrasında idame ettirebilecek maddi kaynak yok ise evliliğin mantıklı olmadığı yönünde bir iddiam vardı.Sahip olduğunuz maddi durumu göz önünde bulundurarak evlenmişseniz, aynı zamanda şuan ki şartlara katlanmayı da kabul etmiş sayılırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killanici_Adi

matematik dersinde çok osurduğun belli adam yıllık bazda aylık ortalama 90 tl demiş kışın 200 lira ödüyorsa yazın 20-30 tl ödüyor onun ortalaması aylık 90'a geliyor diyor

Ortalama lafı sonradan mesaj editlenerek eklenmiş çok bilmiş.
  • 45 asgari ücretli, 3x1700 ve 1x3600 lira maaş ödeyen bir fabrikanın yıllardır hesabını ben yaparım. 6 milyon dolarlık yatırım yıllık 300,000 usd para kazanıyordu kasım seçimlerine kadar sonra asgari ücret biliyorsunuz zamlandı ve bu rakam 200,000 doların altına indi. Bu yılbaşında servisçisi, yemekçisi, iş güvenliği firması, ayrıca banka faizleri, elektrik ve su faturaları gibi bütün maliyet girdileri coştu hepsinin de mazereti aynı “asgari ücret” Biz de çalıştığımız firmalara yansıtalım dedik 1/3 ünü zor kabul ettirdik hatta bazıları artık bizimle çalışmıyor fiyatları uymadığı için. Burada devlet verse bir dert vermese bir dert. Acilen layık olduğumuz yaşantıya dönüp insana yatırım yapmalıyız.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Pardon da asgari ücret alırken neye güvenip de evlendiniz? Yani devletin politikaları benim için de kabul edilebilir değil lakin kişi olarak öncelikle sizin mantıklı kararlar almanız lazımdı.

Bu zamanda aile kuracak adamın rahat 5000 TL kazanması lazım.

Bunu bu adam değil, sözde sosyal devlet olan hükümetimizin düşünmesi gerek. Yani sırf asgari ücret 1600 tl ( yeni oldu ) diye insanlar evlenmesinler mi? Sadece hırsızlar mı evlensin ve aile kursun? Saçma sapan düşünceleriniz var ve bu düşüncelerinizle besleniyor politikacılar. İşte bu yuzden bizleri rahatça sömürüyorlar. Biz suçu halkımızda arıyoruz, hükümetlerde değil. Sinirim bozuldu

Bu halkın kalitesi senin beklediğin oranda değil. Yaşadığınız ülkeyi tanıyın biraz. Asgari ücrete talim edip şükredenler çoğunlukta.

• nebula-bunela-labune kullanıcısına yanıt
    Çalışmıyor demiş. Dikkatli okuyun.
  • KİRA 600,00 TL
    AİDAT yöneticiyle konuşun 20ye indirsin..
    İNTERNET 58
    AVEA FATURA 27,00 TL BENİM
    TURKCELL FATURA 27,00 TL EŞİMİN (aveaya geç, 19 liralık olan tarife yeter)
    SU 45,00 TL (çok, 30 ideal, az banyo yap, tuvallete gereksiz su harcama)
    ELEKTRİK 45,00 TL
    DİGİTURK iptal ettir
    DOGALGAZ 85,00 TL (Yıllık ödediğim faturaların ortalamasıdır) yıllık ortalama çok. 80 edüşür.
    İŞ YOL servisi kullan
    EŞİM YOL servisi kullanısn
    GIDA TEMİZLİK 450,00 TL
    TOPLAM 1.309,00 TL

Geriye 274 TL kalır. Eşinin maaşını da hesaplarsak yaklaşık 1880 TL kalır.. Hadi 1500 diyelim bununlada 5-10 sene para biriktirsen istediğin evi yada arabayı alırsın.
  • Fetöcümüsün kardeş asgari ücreti beğenmiyorsun

• Ygs konularindan cikmayan veletler burda millete atar yapiyor ulan bnm tanidigim fizik ogretmeni var atanamadi asgsri ucretle calisiyorpc muhendisi var keza oda ayni sekilde okusanda ayni mok okumasanda haa okursum odtu felan tamam derim ama kiytirik unilerle burda konu acan adama atar yapmayin veletler

• insaflık davranmışsınız. 600 TL ye ev bulmak çok zor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence gidin elektrikçiye o size aylık masrafı olmayan rahatça belgesel izleyebileceğiniz bir uydu ayarlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem asgari ücret ile çalışıyorsun , peki o zaman neden evlendin güzel kardeşim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

Iyide asgari ucret bekarlara verilen 1 kisinin kendi hayatini surdurmesi icin verilen para.

Oyle olmasi gerekiyor ama;

Kira

Market

Elektrik-Su

Dogalgaz

Telefon hatti

İnternet

Derken bile 1.600- 1.800 tl geciyor

Bu adam hele sigara iciyorsa bu masraf 2000 tl oluyor

Hadi sigara keyif icmesin ee adam 1 ayda hicmi gezmesin kiyafet veya eve esya almasin mi?

Bir kisi 400lira market alisverisi yapmaz.

1+1 oda kiralar yada studio daire

Elektrik su 1 kiai icin kac lira gelebilir ki.

Telefon hatti diye birsey yok. Telefon faturasi olur ancak.

Bir kisi icin kira 300 400lira

Market fazla olmaz aylik 100lira belki

Elektrik su toplam 60tl

Telefon faturasi internet 150

Toplarsak 750 850 max aylik 900lira harcar. Ya da 1000 diyelim. Geri kalan 600yu bozdurup bozdurup harcasin

• Tek başıma yaşıyorum su hariç -doğalgaz eşit- diğer her şey daha fazla ... İyi kemer sıkmışsınız hocam.

450 liraya ne yiyorsunuz ? Ciddi olarak soruyorum zira beni en çok yemek zorluyor. Diğer giderlerin hakkaniyetli olduğunu düşündüğümden değil de yemeği 700 den aşağı kurtaramadığım için soruyorum. Birde iki kişi !

Saygı duydum. Öyle kaliteli de beslenmiyorum. Migrostan bir salam bir peynir 1 tane büyük boy 30 lu yumurta ekmek zeytin çekiyorum, biraz sebze-meyve, haftalık makarna tavuk falan ama kurtarmıyor min 650, 900'e kadar yolu var, ortalama 700.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.