Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
49
Favori
130.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazartesi bir asansör firmasında işe başlıyorum, mesajım bulunsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tüysüz Kedi

quote:

Orijinalden alıntı: GitarxtanbuL

Seni allah yolladı müdür asansörün içindeyken asansörü nasıl bozarım
    ya sabahları bazen bi hatunla karşılaşıyorum asansörde ooyhşşşş diyorum bozul lan bozul tık yok şöyle uzaktan kumanda sistemi falan ?

İstanbulu yedi doymadı

kaptanın torunuyuz arkadaş kaçarmı :D

• neden hiç asansörde kalmadım ? çocukluk hayalim.
  • Bizim okulun ordaki kafede bir asansör vardi civileri felan dökülüyordu, yukari çıkarken çatır çutur sesler geliyordu.Bir de arada sirada ara katta duruyordu, , ışıklari sonuyordu hareket edince duzeliyordu.Bunlarin nedeni ne olabilir.

Not:Bir de asansörde 4 kisi ayni anda ziplasak asansör çöker mi?

• quote:

quote:

quote:

ya sabahları bazen bi hatunla karşılaşıyorum asansörde ooyhşşşş diyorum bozul lan bozul tık yok şöyle uzaktan kumanda sistemi falan ?

İstanbulu yedi doymadı

Benim sıram geliyo, sen istanbulu ben bütün türkiyeyi özellikle bursa, "gemi gelir balçıktan balık yenmez kılçıktan şu bursanın kızları da yürüyemez "

• Bazi asansorlerde master sifresi oldugunu soyluyorlar. Atiyorum su tusa ve su tusa basiyosun. Ara katlarda durmuyor. Baskasi cagirmissada durmuhor gibi. Umarim anlatabilmisimdir. Boyle bisey varmidir?

• kapı açıkken asansörü yukarı nasıl kaldırıyoruz
  • Üniversitede öğrenciyken 4 kişilik asansöre 7 kişi bindik ve 4. kattan zemine çakıldık
    Kapıcı kapıyı açtığında zemin seviyesi bize göre 60-70cm üstteydi
    Aşağıya bir anda indik ama çokta sert değildi. Şu alet inişi yumuşattı sanırım.
     ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Asansörün en üst kata çıktığınızda durmayıp daha da yukarı çıkması gibi bir tehlike var mı? Yani motorun durmayıp kabinin üst kısmının tepe betonuna değmesi riski? Çok saçma bir soru evet.

Bir de her katın beton kalınlığı tam aynı değil, asansör nasıl milimetrik olarak kapının yerini hesaplıyor?

Basimdan gecen olayi anlatayim
    4 katli bir binanin asansorune bindik yanliz binerken bir kisisi
    fazla bindi sonra asansor cikmaya basladi ve en us kata cikti
    kapiyi acmadi ve hizli bir sekilde assagi ya dogru inmeye basladi
    sanirim yere vurdu sarsildik ve yine hizli bir sekilde yukariya dogru
    cikmaya basladik sanirin en ust kisma carptik inanin carpmanin etkisiyle
    beynim resmen titresim gecirdi cok korktuk asansorun kapisinin camina
    hizli hizli vurarak yardim istedik asansor tekrar assagi kisma indi ve bizi oradan
    gorevli bizi kurtarmisti inanin cok korkmustum ve o korkuyla 3 sene asansore
    binemez oldum hep merdivenleri kullaniyordum.
    sizce bu sorun neden olusmustur resmen asansor kafasina gore hareket ediyordu ve komutlari dinlemiyordu bu sorunu cok mersk ediyorum umarim cevaplarsiniz.

ve birde 1-2 sene once ankara da asansorun zemin kismi cokerek assagiya dusuyor ve hayliyle oluyor
    Not asansor dusmuyor asansorun zemin kismi yani ayaklarimizin bastigi yer
    curumus oldugu icin adam basinca asansorun zemin kismi cokerek kendini assagida buluyor ve oluyor hayliyle,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konya -- 30 Mayıs 2013; 2:10:02 >

• Yalan beyler inanmayın eski tiplerde kalırsanız ölürsünüz.
  • Asansörde zıplamanın ne gibi tehlikeleri var hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: konya

quote:

Asansörün en üst kata çıktığınızda durmayıp daha da yukarı çıkması gibi bir tehlike var mı? Yani motorun durmayıp kabinin üst kısmının tepe betonuna değmesi riski? Çok saçma bir soru evet.

Bir de her katın beton kalınlığı tam aynı değil, asansör nasıl milimetrik olarak kapının yerini hesaplıyor?

hizli hizli vurarak yardim istedik asansor tekrar assagi kisma indi ve bizi oradan
    sizce bu sorun neden olusmustur resmen asansor kafasina gore hareket ediyordu ve komutlari dinlemiyordu bu sorunu cok mersk ediyorum umarim cevaplarsiniz.

ve birde 1-2 sene once ankara da asansorun zemin kismi cokerek assagiya dusuyor ve hayliyle oluyor
    curumus oldugu icin adam basinca asansorun zemin kismi cokerek kendini assagida buluyor ve oluyor hayliyle,

2. Kata asansorle cikan biri olarak bu yazidan sonra bi kere daha dusunucem

• Konu roman olmuş çok sürükleyici :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: *No Fear*

atıyorum 1. katta asansöre bindim 6 ya çıkıcam ara katlardan da çağrılmış asansör o ara katlarda durmamasını sağlayabilir miyiz ? yani direk 1 den 6 ya çıkabilir mi ?

Bizim apartmanda ben şöyle yapıyorum %100 ise yarıyor. Birisi çağırdığı zaman kabinde ki ışıkta yanıyor. Mesela ben 0 dan 5 e çıkarken birisi 3 ten çağırırsa kabinde ki 3 ışığı yanıyor. O an da ben daha 3 e gelmeden stop düğmesine basıyorum. Asansör duruyor hafızası sıfırlanıyor :D Sonra 5 e basıp tekrar devam ediyorum 3 ü es geçiyor. 3 te bekleyenlerin sesini de duyuyorum bazen aa niye durmadı bu diye falan

• quote:

quote:

quote:

quote:

İstanbulu yedi doymadı

Benim sıram geliyo, sen istanbulu ben bütün türkiyeyi özellikle bursa, "gemi gelir balçıktan balık yenmez kılçıktan şu bursanın kızları da yürüyemez "

• Hocam sitedeki asansörümüz tse tarafından kırmızı etiketle etiketlendi, bundan sonraki yasal yaptırım nedir? ayrıca site sakinleri asansörü yenileyelim diyorlar, yenilemesek yasal olarak bir sıkıntı olurmu bilgi verirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

arkadaşlar asansör hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplayacağım

asansörcülerin önlerınde göruyorum sıyah 50 60 cm uzunlugunda sıyah kaucuga benzer takoz gıbı bırsey o ne ısı yarıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

kapı açıkken asansörü yukarı nasıl kaldırıyoruz

Asansör kapısının sağ üst tarafında iki tane priz gibi bişey var. Oraya karga burnu veya kalın izole edilmiş bir kablo sokarak kısa devre yapın. Sonra asansör içinden aşağı veya yukarı katın düğmesine basarak hareket ettirin. Ama bu işi kendi başınıza yapmayın çok tehlikelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

asansör işinde para varmı. Birde o kocaman motorları en üst kata nasıl çıkarıyorsunuz.

Asansör işinde firma sahibi isen çok para var ama eğer çalışansan 5 kuruş para vermezler ve çok çalıştırırlar. Bi keresinde Etiler'de 7. kattan aşağı merdivenlerden asansör makinesini indirdik parçalar halinde, o makine tamir edildikten sonra bide yukarıya çıkardık aynı gün O gün dedim kendi kendime ben bu mesleği bırakıcam çekilmez bu çile. İyikide bırakmışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konya

quote:

En üst kata çıkıp kapıyı açmaması, ağırlık nedeniyle kabin kata tam gelmediyse manyetikler güvenlik gerekçesiyle kapıyı açtırmamıştır, tekrar yukarı çıkıp tavana çarpmanızda frenleme sisteminin arızalanmış olmasındandır, kat sınırı devre girip makina dairesinden dışarı çıkmanızı engellemiştir :)

Bende 12-13 yaşlarındayken benzer bir olay yaşamıştık, 8 katlı bir apartmanda zemin kattan asansöre bindim 4 üncü kata bastım asansör 4 ü geçti 5 inci katın yarısında durdu ama frenlemesiz şekilde birden durdu, 6 ya bastım 6 ıncı katıda geçti 7 katın ortasında durdu, anladımki asansörün frenleri bozulmuş katları denk getiremiyor fazla fazla gidiyor, ben yusuf yusuf etmeye başladım elim ayağım titriyor tavana çarpacaz diye, o esnada 8 inci kattan bir insan evladı asansörü çağırmasın mı

Dedim şimdi yandık asansör harekete geçti hiç frenleme yapmadan makina dairesinin duvarına vurdu sonra 8 kat hizanının baya bir yukarsında durdu çok şanlıydımki kapı açıldı kendimi dışarı attım kalp krizi geçirecektim, 8 kattada bina görevlisinin oğlu vardı benden büyüktü 18 li yaşlarda, dedim binme abi hiç sakat valla, bize birşey olmaz diye bir bakış atarak asansöre bindi, biniş o biniş çocuk frensiz asansörle 25 dakika aşağı yukarı gidip gidip durdu, asansörcüler geldi asansör fren yapmıyor katı denk getiremiyorlardı zemine çağırıyorlar yarıya kadar çöküp gidiyordu neyse bir şekilde hidrolik motoru manuel çevirerek kata getirip çıkardılar, sonra freni değişmişti asansörün 1 hafta asansörsüz kalmıştık bayada pahalı bir parçaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 30 Mayıs 2013; 10:01:05 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.