Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
48
Favori
130.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 30 Mayıs 2013; 14:21:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asansordeki stop tusuna hic anlam veremedim simdiye kadar ,fantezi haric bir amaci var mi? :-)

• forumda ne kadar asansör abazası var ya
  • 9 kere asansörde kaldım bunun bir yolu yokmudurya

• Asansörde deli deli hareketler yaparım kamera varmı harbiden
  • kan akışı tersine dönüyor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: southname

diyelimki kolum kapıya sıkıştı asansör beni yinede yukarı çekmeye çalışırmı
    not:2013 model bir asansör kapı dışında bide içde katlanan kapı var oraya kolum sıkışırsa

hayır yeni model asansörlerde kapının en altından kapının en üstüne kadar ve iki tarfta olan boy fotoselleri var kızıl ötesi bir ışını var çıplak gözle insanlaraın göremeyeceği öyle bir durumda kolunu farkedeceği için kapıyı kapatmayacaktır
    örnek boy fotoseli ;

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Asansör düşmez mi?

Asansör düştüğü için 2 bacağı kırılan ve 3 ay yataktan kalkamayan akrabama ne diyeceksiniz acabaa?

eski tip asansörlerde güvenlik önlemleri yeniye göre çok düşük
  • asansör hareket halindeyken kapıyı zorladım. durdu kapı açıldı, duvar göründü. neden açıldı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kola Şişesi

Asansorun yillik bakimi yapildiginda uzerine kirmizi, mavi ya da yesil etiket yapistiriyorlar. Bunlari neye gore yapistiriyorlar?

Not: Tahminim kirmizi riskli, yesil saglam fakat maviyi cozemedim.

eğer asansör tam takır güvenlikliyse yeşil etiket
    eğer bir kaç eksiklikleri varsa mesela en basit oalrak kuyu dibi aydınlatması bunlara sarı etiket yapıştırılır
    eğer asansörün ciddi derecede güvenlik eksikleri varsa mesela stopların çalışmaması veya sınır anahtarlarının çalışmaması durumunda kırmızı etiket yapıştırlır
  • quote:

Orijinalden alıntı: GitarxtanbuL

Seni allah yolladı müdür asansörün içindeyken asansörü nasıl bozarım
    ya sabahları bazen bi hatunla karşılaşıyorum asansörde ooyhşşşş diyorum bozul lan bozul tık yok şöyle uzaktan kumanda sistemi falan ?

teknik arıza olmadıgı sürece bozulmaz ama asansör hareket halindeyken kapıyı zorlarsan kilit açılır ve bozmuş olursun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: poseidon_TR

10katlı binanın 10. Katında oturuyoruz. Bir defasında asansör gereğinden fazla yükarı çıkmıştı tepedeki tuğlaları falan görmüştüm birşey olmaz dimi?

Birde asansörle aşağı iniyordum asansör tam yere yaklaşırken elektrikler gitti ve bildiğin boşluğa düşüp sekti. Sonrasında kapıya omuz attıp çıkmıştım fakat çıktdıkdan sonra kapıyı açmaya çalıştığımda açılmamıltı.
    Kalmamın sebebi nedir birde neden açılmadı kapı?

O değilde ben bu durumlardan spnra nası asansöre biniyorum la

asansörün mıknatısları kaymışsa gereğinden fazla yukarı çıkması normal.
    sen asansörün iç kapısını zorlayarak açabilirsin birde dışarıdaki kapı var onu anahtarla açmadıktan sonra açamazısn ama içten kolalrını kaldırıp kolaylıkla çaabilirsin (yeni sistemler)
    insan oğlu üşengeçtir kolay yolu seçer ondandır heralde :D

• quote:

Orijinalden alıntı: 2-RUN9

quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

arkadaşlar asansör hakkında merak ettiklerinizi bana sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplayacağım

mühendis misiniz ?

henüz okulunu okuyorum son sınıfım
  • quote:

Orijinalden alıntı: George Jetson

Hayatta en korktuğum şeylerden birisi asansör ve asansör boşluğudur.Hiç bir zaman asansöre binmem.En korktuğum olay asansörün kata geldiğinde durmamasıdır(Küçükken bununla ilgili bi kaza yaşadım). Ayrıca asansör ile ilgili çok korkunç kazalar mevcuttur.

Mesela asansörün birinde elektrikler gidiyor ve o kattaki asansör kapısınında camı kırık içerdeki kişi camdan kafayı uzatıyor o anda elektrikler geliyor kafası kopuyor.

Geçende bir haber vardı çinde bir asansöre doluşuyorlar kadın tam binecekken kapıları kapanıyor sıkışıyor kadın yarısı içerde yarısı dışarda kalıyor o anda asansör hareket ediyor ve kadın ortadan ikiye bölünüyor asansör içi kamara görüntüleri vardı çok korkunç gerçekten.

evet malesef bunlar üzücü şeyler bi 10 yıl önceki asansörler şimdikilerin arasında dağlar kadar fark var öyle kazaların yeni tip asansörlerde olması trilyarda 1 bile değil.
    ama camı kırıp kafayı uzatmak ayrı bir konu.
    genelde asansörlerde kamera olmaz sadece yuksek güvenliği olan özel şirketler bankalar ve buna benzer yerlerde olur asansörlerin kendine kamera diye birşey yoktur sonradan takılır takılsa bile genellikle göz önünde olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

kapı açıkken asansörü yukarı nasıl kaldırıyoruz

Asansör kapısının sağ üst tarafında iki tane priz gibi bişey var. Oraya karga burnu veya kalın izole edilmiş bir kablo sokarak kısa devre yapın. Sonra asansör içinden aşağı veya yukarı katın düğmesine basarak hareket ettirin. Ama bu işi kendi başınıza yapmayın çok tehlikelidir.

bu yöntemle hocam peki asansörü aşağı çekip üstüne binsek en üst kata çıksak asansörün tepesinde sıkışır mıyız ?
  • Sn lilman bazi asansorlerde örneğin 2. Kat dugmesi inaktiflestirilmis is merkezi gibi yerlerde nasil aktif hale getirilir 1 e 3 e 4 e gidiyor 2 ye gitmiyor gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orka55 -- 30 Mayıs 2013; 17:32:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackSwordDown

Bizim okulun ordaki kafede bir asansör vardi civileri felan dökülüyordu, yukari çıkarken çatır çutur sesler geliyordu.Bir de arada sirada ara katta duruyordu, , ışıklari sonuyordu hareket edince duzeliyordu.Bunlarin nedeni ne olabilir.

Not:Bir de asansörde 4 kisi ayni anda ziplasak asansör çöker mi?

belliki dediğiniz asansör çok eski. eski asansörlerde göz fotoseli içte oldugu için herhangi birini görnce yarı katta durması normal oluyor. ışıklarının sönmesi meşgul durumna geçtiğinin göstergesidir yada kayıt bekliyordur .

4 kişi aynı adnda zıplarsa asansörde çökme söz konusu bile olamaz sadece halatlarda esneme payı oldugu için (30cm felan tabi boyutuna göre değişir) biraz yaylanırsınız :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

quote:

kapı açıkken asansörü yukarı nasıl kaldırıyoruz

Asansör kapısının sağ üst tarafında iki tane priz gibi bişey var. Oraya karga burnu veya kalın izole edilmiş bir kablo sokarak kısa devre yapın. Sonra asansör içinden aşağı veya yukarı katın düğmesine basarak hareket ettirin. Ama bu işi kendi başınıza yapmayın çok tehlikelidir.

bu yöntemle hocam peki asansörü aşağı çekip üstüne binsek en üst kata çıksak asansörün tepesinde sıkışır mıyız ?

Asansörden asansöre göre değişir bu. Bazılarında hiç mesafe bırakmazlar, bazılarında bir insan boyu kadar mesafe olur. Ama dar binaların genelinde mesafe olmaz sıkışırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferisss

Bazi asansorlerde master sifresi oldugunu soyluyorlar. Atiyorum su tusa ve su tusa basiyosun. Ara katlarda durmuyor. Baskasi cagirmissada durmuhor gibi. Umarim anlatabilmisimdir. Boyle bisey varmidir?

evet hem şifreli hemde kartlı asansörlerde vardır(akbil gibi) kart gösterirsiniz açılır onun ara katta durmaması gibi bir olayı yok onun nedeni ise sadece kart kullanan yetkililerin binceği için trafik az olur umarım anlatabilmişimdir
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.