Şimdi Ara

Artes Q812 8' Quad Core İnceleme,paylaşım ve destek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.983
Cevap
20
Favori
75.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet tabletin aksesuarları inanılmaz dandik, ancak bunlar kutu içerisinden cıkan hediyeler ve bu fiyat aralığında kutu içerisinde olmaları daha çok güzel.

377 TL verdim, bu fiyata alınabilecek en iyi tableti aldım, çinden getirsem aynı rakamlara gelecekti yükselen dolar kuruyla birlikte. Ayrıca nexus 7 dediğiniz cihaz da çinde üretiliyor, özellikleri daha iyi olabilir ancak 7 inch. Aynı özelliklere sahip 7inch tableti tr garantili 250-300 Tl ye alabiliyorsunuz, karşılaştırırken göz önünde bulundurun.

İpad Mini 750 civarı bu tabletin 2 katı fiyatına, veremem arkadaş 750 TL. O kadar olumsuz yazmıssınz ki gören çöp aldığımızı zannedecek.

Siz ipadlerinizle mutlu mesut yaşamaya devam edin, herkes teknolojiye milyarlar harcamıyor.

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

@medicus07

yazdığımı idrak edemedin sanırım, biraz zorlarsanız 500tl ye nexus 7 32 gb bile alabilirsiniz.. diyorum sen halen gelmiş 700tl-800tl den falan bahsediyorsun, sana dandik tabletinle başarılar..

@mustaac

dostum iade et, hiç boşuna uğraşma en kötü nexus 7 al bu tabletten 3-4 fersah ilerde.. yukarıda saydığım tüm özelliklere ilaveten yazılımı bile optimize değil.. mağaradan yeni çıkmış adam ay'ı güneş sanır misali.. ( bu tablet iyi diyen arkadaşları kınıyorum, milleti yanıltıyorsunuz.. )

Kişisel Yorumum;

- Aşırı Isınıyor
    - Kalitesiz Ekran (Aşırı mat ve kontrastı soluk olması da cabası)
    - Dokunmatik Hassasiyet zayıf
    - Optimize edilmemiş işletim sistemi
    - Aşırı kalitesiz aparatlar (kalem, kılıf ve ekran koruyucu o kadar dandik pes doğrusu dedirtiyor)
    - Power ve Home buttonları tabletin altına konumlandırılmış ve oyuncak telefonlardaki kadar kalitesiz bir malzemeye sahip
    - Yükleme süreleri inanılmaz uzun (normal olmayacak derecede, youtubedaki videolarda da bundan şikayet edilmiş ama bu kadarını beklemiyordum..)
    - Pil çabuk bitiyor

Merhabalar;
    Bahsettiğiniz sorunlar sizin kullandığınız cihazda oluşan sorunlar olabilir.
    Genel olarak bahsettiğiniz bu sorunların olmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.
    Arzu ederseniz ürünü bize gönderin veya iletişim bilgilerinizi pm'den iletin biz kargo ile sizden aldıralım.
    Tabletiniz geldiğinde değişim yapalım veya İade alalım...

• Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar
    STG44@ tşk ederim rr3 oyun akışı gerçekten çok iyi. Sen tercihte bulundunmu
    TRANSFİKK@genel olarak performansı bence çok iyi. Ürünü hepsiburada.com dan 400 tl ye almıştım. Pil süresi ortalama 4-5 saat arası gidiyor
    MUSTAFAAC@Hayırlı olsun
  • SLaYeR KiNG@
    Sen ipad 2-3 ve nexus 7 kullanmış biri olabilirsin. Çok da üst seviyede bu işleri biliyor olabilirsin kendini iyide övüyor olabilirsin fakat saygılı olmayı bilmediğin ve saygısız olduğun kesin. Yorumlarını okurken hangi tabletten bahsettiğini anlayamadım. Yabenim kullandığım q812 değil yada senin bahsettiğin başka bir şey. q812 den bahsediyorsan eğer bu söylediklerinde ben kasıt olduğunu düşünüyorum. Fakat buraya gelipte para verip kullandığımız bir ürüne direk olarak dandik mal demen senin düşüncelerinde bir KASIT olduğu apaçık bellidir.
    Ben bu ürünü aldım kullanıyorum alırkende bu forumdan bir çok olumlu ve olumsuzda bilgi aldım. Şu anda aldığımada pişman değilim ve sorunsuz kullanıyorum.
    Keşke yorum yapmadan önce ürünü bi inceleyip techno-labs.com da FİYAT VE PERFORMANS ÖDÜLÜ almış olduğunu bilseydin yorumların daha bi ciddiye alınırdı diye düşünüyorum.

• merhaba, bende çoktandır bi tablet bakıyorum. nice yorumlar okudum. tam net birşeye karar veremedim. acelem yok o bakımdan , iyi bir seçim yapmak istiyorum. sizinde yorumlarınızı falan okudum. Ancak sizinki çok açık ve bariz bir şekilde bu markanın reklamını yapmaktasınız. buna asla hayır dememelisiniz. imzanızdaki slogan bile bunu kanıtlar durumunda. alanlara hayırlı olsun falan demen. bana pek samimi bir inceleme gelmiyor. yapmacık yorumlar. marka kendisi yayınlasa, bana daha samimi gelir. en azından derim reklamdır, düşünürüm. ancak bu şekildeki konular pek samimi gelmiyor. ( bu kanaate varmam forumda iki kişinin tartışmasını okuyunca benim gözümü açtı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lettab -- 10 Temmuz 2013; 14:46:59 >
  • 4-5 gündür yoktum foruma yeni girdiğim için gördüm yorumları okuyunca cevap yazdım
    Marka reklamı yaptığımı düşünebilirsiniz size o şekilde gelmiş olabilir fakat ben sadece kullandığım ürün ile ilgileniyorum.
    Bu sebebten dolayı ister istemez etki tepki olabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackscream1

SLaYeR KiNG@
    Sen ipad 2-3 ve nexus 7 kullanmış biri olabilirsin. Çok da üst seviyede bu işleri biliyor olabilirsin kendini iyide övüyor olabilirsin fakat saygılı olmayı bilmediğin ve saygısız olduğun kesin. Yorumlarını okurken hangi tabletten bahsettiğini anlayamadım. Yabenim kullandığım q812 değil yada senin bahsettiğin başka bir şey. q812 den bahsediyorsan eğer bu söylediklerinde ben kasıt olduğunu düşünüyorum. Fakat buraya gelipte para verip kullandığımız bir ürüne direk olarak dandik mal demen senin düşüncelerinde bir KASIT olduğu apaçık bellidir.
    Ben bu ürünü aldım kullanıyorum alırkende bu forumdan bir çok olumlu ve olumsuzda bilgi aldım. Şu anda aldığımada pişman değilim ve sorunsuz kullanıyorum.
    Keşke yorum yapmadan önce ürünü bi inceleyip techno-labs.com da FİYAT VE PERFORMANS ÖDÜLÜ almış olduğunu bilseydin yorumların daha bi ciddiye alınırdı diye düşünüyorum.

foruma katkısı senden 100 kat fazla olan biriyle konuşurken önce bir saygı duymayı öğrenmeli insan , sen burda caps lock nasıl yapılır diye öğrenmeye çalışırken ben benchmark videolarını yayınlıyordum.

forumda yeni bitme olmayıp da eski olanlar asla marka fanatikliği yapmadığımı özgün görüşlerimi kendi yazış tarzımla yansıttığımı bilirler.. kaliteliye kaliteli ; dandiğe dandik demesi bilmeli insan , teknolabs gibi 3.sınıf bir site fiyat performans ödülü verdi diye ürün gerçekten fiyat performans ürünü olsaydı satış rekorları kırardı burda olduğu gibi 1-2 kişinin yorumları ile konu başlığı dönmezdi üstelik test etmek de sana kalmazdı bilmem anlatabildim mi?

quote:

Orijinalden alıntı: mustaac

Slayer King.

Evet tabletin aksesuarları inanılmaz dandik, ancak bunlar kutu içerisinden cıkan hediyeler ve bu fiyat aralığında kutu içerisinde olmaları daha çok güzel.

377 TL verdim, bu fiyata alınabilecek en iyi tableti aldım, çinden getirsem aynı rakamlara gelecekti yükselen dolar kuruyla birlikte. Ayrıca nexus 7 dediğiniz cihaz da çinde üretiliyor, özellikleri daha iyi olabilir ancak 7 inch. Aynı özelliklere sahip 7inch tableti tr garantili 250-300 Tl ye alabiliyorsunuz, karşılaştırırken göz önünde bulundurun.

İpad Mini 750 civarı bu tabletin 2 katı fiyatına, veremem arkadaş 750 TL. O kadar olumsuz yazmıssınz ki gören çöp aldığımızı zannedecek.

Siz ipadlerinizle mutlu mesut yaşamaya devam edin, herkes teknolojiye milyarlar harcamıyor.

Saygılarımla.

abi iade mi etsem diye soran sen yine ürün sana ulaşmadan iddaalı bir mesaj yazmışsın nerden geliyor bu körü körüne inanmışlık önce bir test etseydin.. he bazıları vardır: ASLA " YOĞURDUM EKŞİ DİYEMEZ" bence senden onlardan olacaksın, 400tl ye anca bu olur edebiyatına başvuracaksın.. çünkü o mizaç da biri olduğun belli oldu.. asıl mesele elindekilerle mutlu olabilmekte, ufku geniş adam , daha tecrübeli adam, daha çok tablet kullanmış adam bu tabletle tabiki de memnun olmaz.. çünkü her detayı farkedebilir..

quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

Merhabalar;
    Bahsettiğiniz sorunlar sizin kullandığınız cihazda oluşan sorunlar olabilir.
    Genel olarak bahsettiğiniz bu sorunların olmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.
    Arzu ederseniz ürünü bize gönderin veya iletişim bilgilerinizi pm'den iletin biz kargo ile sizden aldıralım.
    Tabletiniz geldiğinde değişim yapalım veya İade alalım...

teşekkürler ilgi için, ürünü hızlıal.com'dan aldım ve iade etmeye üşeniyorum açıkcası çünkü sürecin uzun olduğunu biliyorum , 3 gün oldu ürünü alalı , direk size gönderebilmem mümkün mü bilmiyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 10 Temmuz 2013; 16:14:48 >

• quote:

Slayer King.

Saygılarımla.

abi iade mi etsem diye soran sen yine ürün sana ulaşmadan iddaalı bir mesaj yazmışsın nerden geliyor bu körü körüne inanmışlık önce bir test etseydin.. he bazıları vardır: ASLA " YOĞURDUM EKŞİ DİYEMEZ" bence senden onlardan olacaksın, 400tl ye anca bu olur edebiyatına başvuracaksın.. çünkü o mizaç da biri olduğun belli oldu.. asıl mesele elindekilerle mutlu olabilmekte, ufku geniş adam , daha tecrübeli adam, daha çok tablet kullanmış adam bu tabletle tabiki de memnun olmaz.. çünkü her detayı farkedebilir..

Arkadaş nasıl bir cevap bu? Ürün geldi, açtım kullandım ve acayip saçma yorum yazdığını farkettim. 3 kuruşa 5 köfte diye bir deyim var biliyor musun? Verdiğin fiyata göre gayet iş gören bir tablet. Saygısızlık boyutunda diğer arkadaşıma katılıyorum, tablet kaleminin dandikliği haricinde de tablette dandik bir malzeme olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca test edip yazdım yazdıklarımı. 2350 paylaşım yaptım diyerek attığın yorumu ayıplıyorum ayrıca. Sen paylaşıyor olabilirsin ama biz de takip ediyoruz. Senin kadar boş vaktimiz yok demek ki!

Ayrıca açtığın konulara baktım çoğu oyun konusu, yaptığın paylaşımlar beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Ben matematik öğretmeniyim, tableti kitap ve dergi okumak, ders kitaplarını kullanmak için alıyorum. Bunun için gidip nexus 7 mi alacağım ya da ipad? İlla şart değil artes de işimi görecektir gayet...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustaac -- 10 Temmuz 2013; 17:27:23 >

• Polemikler, polemikler.... 377 tl ye f/p dir b u tablet
    Ben d821 den dahi memunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Krizalit_ -- 11 Temmuz 2013; 1:19:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem bana inanmıyorsunuz testlerde ortada , cihazda onda v812'nin geliştirdiği en son sürüm (01.07.2013) 4.2.2 android sürümü yüklü olduğundan Onda gözüküyor oysaki ARTES Q812

bir çok tabletin hatta telefonun bile gerisinde kalıyor testlerde.. (he tabii ilkokul çocuklarına ders verirken hesap makinesini kullanmak için alan arkadaşları ayrı tutuyorum)

Artes Q812 8' Quad Core İnceleme,paylaşım ve destek

Quadrant Testi NEXUS 7'nin puanı 4308 --- Artes Q812'nin puanı 2861 aradaki fark %50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 11 Temmuz 2013; 2:41:42 >

• Şu anda 2 günlük kullanımım sonucu son yorumumu yazıyorum.

Şu anda Onda v812 nin 3.2 sürümünü kurdum tablete. İndirmek isteyenler için link:

http://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/onda-v812-v1-hardware-android-4-2-2-jelly-bean-root-custom-firmware-v3-2-final-2013-07-01/
    http://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/onda-v812-v5-hardware-android-4-2-2-jelly-bean-root-custom-firmware-v3-2-final-2013-07-01/

İlkini denedim, ikincisi daha yeni ancak malesef denemedim. İnternetim kotalı olduğu için indirmek istemiyorum deneyen biri olursa güncelleyebilir burayı...

Ondanın firmware i çok stabil, kullanımda hiçbir sıkıntı yaratmıyor, hatta kullanım daha da rahatlaşıyor. Ancak tek bir dejavantajı var o da kamera çalışmıyor. Kamerayı zaten beğenmemiş biri olarak varlığı ile yokluğu benim için sorun olmayacağından artes kendi 4.2 versiyonunu siteye koyana kadar bunu kullanma kararı aldım.

Yukarıdaki bir arkadaşın yaptığı yorumlara kendi görüş eklemem:

- Aşırı Isınıyor ---- (Biraz ısınıyor ancak, çok fazla değil)
    - Kalitesiz Ekran (Aşırı mat ve kontrastı soluk olması da cabası) --- Kesinlikle katılmıyorum, ayarlarda intelligent backlight seçeneğini açın farkı izleyin.
    - Dokunmatik Hassasiyet zayıf --- Buna katılıyorum ancak tabletin hatası değil üzerindeki versiyonun hatası - Son yüklediğim versiyonla dokunmatik çok hassas.
    - Optimize edilmemiş işletim sistemi ---- Yine firmware olayı, güncellemek lazım
    - Aşırı kalitesiz aparatlar (kalem, kılıf ve ekran koruyucu o kadar dandik pes doğrusu dedirtiyor) ---- Kalem dandik, kılıf tam oturmuyor ancak çok da abartı dandik değil, sonuçta para vermeden aldığınız aksesuarlar, isteyen iyisini parasını ödeyerek sipariş edebilir.
    - Power ve Home buttonları tabletin altına konumlandırılmış ve oyuncak telefonlardaki kadar kalitesiz bir malzemeye sahip --- Home butonu sıkıntılı, power butonunda sıkıntı yaşamadım
    - Yükleme süreleri inanılmaz uzun (normal olmayacak derecede, youtubedaki videolarda da bundan şikayet edilmiş ama bu kadarını beklemiyordum..) --- Bu da tabletin değil a31 işlemcinin özelliği
    - Pil çabuk bitiyor --- Versiyonla alakalı bir sıkıntı, düzeliyor.

• Madem bana inanmıyorsunuz testlerde ortada , cihazda onda v812'nin geliştirdiği en son sürüm (01.07.2013) 4.2.2 android sürümü yüklü olduğundan Onda gözüküyor oysaki ARTES Q812

bir çok tabletin hatta telefonun bile gerisinde kalıyor testlerde.. (he tabii ilkokul çocuklarına ders verirken hesap makinesini kullanmak için alan arkadaşları ayrı tutuyorum)

Quadrant Testi NEXUS 7'nin puanı 4308 --- Artes Q812'nin puanı 2861 aradaki fark %50

• He slayer king he...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krizalit17

He slayer king he...

• Blackscream 1 teşekkürler.Henüz tercihte bulunmadım.Ama bu tabletle ilgili incelemelerinize güveniyorum.Belli bir fiyata alınabilecek en iyi ürünlerden birisi bence.Bu arada...Nexus 7 tabii ki kaliteli özellikleri olan bir tablet ama 3g işin içerisine girdi mi fiyat hemen artıyor.Gerçi 32gb lık olan 3g modeli (sim kart takılabilen) şu anda zaten Türkiye piyasasında.Ama fiyatı oldukça yüksek.Ayrıca Nexus 7 nin arka kamerası ve hdmi çıkışının olmaması da dezavantaj gibi görünüyor yerine göre.
    Tegra 4 işlemcisinin çıkışı yaklaştıkça Nexus 7 de de indirime giderler diye düşünüyorum.

Biraz daha araştırmaya devam bence...
  • Marka fanatikliğine gerek yok.
    Ürün f/p ürünü değil. İdare eder mi ? Tabiki eder.
    Oyunlar için fena sayılmaz ekran kartı ve cpu bazında ama donanıma ve özelliklerine göre daha ucuz olmalıydı orjinali 290 tl olan ürün neden bu fiyata satılıyor ?
    Yazılım için zaten onda'dan geleni kullanıyorsun perakende fiyatı son kullanıcı olarak kargo dahil 290 tl sen bunu alıyorsun 200 tl'ye belki daha ucuz bu kadar kar koyulmaz ki. Ürünün zaten gerçek ederi 290 tl sende sat 300 TL(100 tl yetmiyor mu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rLzApex

Marka fanatikliğine gerek yok.
    Oyunlar için fena sayılmaz ekran kartı ve cpu bazında ama donanıma ve özelliklerine göre daha ucuz olmalıydı orjinali 290 tl olan ürün neden bu fiyata satılıyor ?
    Yazılım için zaten onda'dan geleni kullanıyorsun perakende fiyatı son kullanıcı olarak kargo dahil 290 tl sen bunu alıyorsun 200 tl'ye belki daha ucuz bu kadar kar koyulmaz ki. Ürünün zaten gerçek ederi 290 tl sende sat 300 TL(100 tl yetmiyor mu)

aynen,

üstelik onda v812 'nin arka kamerası 5mp ön kamerası 2mp , tavsiye edilen satış fiyatı da 150$.. , üstelik çok daha iyi bir yazılım desteği var..

işte ne yaparsın bazıları yoğurdum ekşi diyemiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: rLzApex

Marka fanatikliğine gerek yok.

Kimse burada marka fanatikliği yaptığı yok. Artes kimsenin babasının oğlu değil.

Alanlardan slayer king hariç memnun olmayan yok. Özellikleri az olabilir söyle böyle olabilir sonuçta millet memnun. Olay bu kadar baist

Fiyat etiketini konusuna gelince belki hakketten maliyeti 200 dür de 400 satıp büyük para kazanıyordur.

İphone 5 veya samsungun ürünlerinin maliyeti ne kadar ve ne kadara satılıyor.Sizin burada belirtiğiniz oran arteste 2 katı.

Diğer firmalarda üç aşağı beş yukarı daha az daha fazla.

Ne yapalım üretim tesisi kurup biz mi üretelim.Keşke ülkemizde de bunları üretecek altyapı olur da bizde ucuza daha iyi ürünler alırız

Tartışmaları bırakalım da bu konuyu inceleyen arkadaşlar bu cihaz hakkında artı bilgilere kavuşsunlar.

• Bu arada benim araştırdığım kadarıyla onda v812 nin kutu içeriği bu kadar zengin değildi... Yanlışsam lütfen bilgilendirin. Bir ara çinden getirmeyi düşündüm, hesapladım artes daha uygun geldi,

300 TL tablet, gümrükte takılırsa 40 TL vergi, + aksesuarlar için 30 TL daha.

Ben 377 TL ye 3 ay taksit ertelemeli 12 taksitle aldım, bu mu çok dediğiniz kar? Niye yurtdışından alıp riske gireyim ki? Bilmiyorum ama böyle düşünüyorum.

Bu arada artesteknik ilginize hayranım, 2 adet farklı modelde tablet kalemi, ekran jelatini ve otg kablo göndermişsiniz, çok teşekkür ederim. Kalemler gelince benim kalemin arızalı olduğu kesinleşti, şu anda gayet güzel çalışıyor. Otg kabloyu deneyip size öm atarım, tekrar teşekkürler.

Edit: Avea Mf190 jet modemde bağlantı kopuyordu. Sağolsun artesteknik hocamın gönderdiği otg kablo ile sorun çözüldü. Sorun otg kablodaymış, temassızlık varmış. Tekrar çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustaac -- 12 Temmuz 2013; 13:10:33 >

• quote:

Bu arada benim araştırdığım kadarıyla onda v812 nin kutu içeriği bu kadar zengin değildi... Yanlışsam lütfen bilgilendirin. Bir ara çinden getirmeyi düşündüm, hesapladım artes daha uygun geldi,

300 TL tablet, gümrükte takılırsa 40 TL vergi, + aksesuarlar için 30 TL daha.

Ben 377 TL ye 3 ay taksit ertelemeli 12 taksitle aldım, bu mu çok dediğiniz kar? Niye yurtdışından alıp riske gireyim ki? Bilmiyorum ama böyle düşünüyorum.

Bu arada artesteknik ilginize hayranım, 2 adet farklı modelde tablet kalemi, ekran jelatini ve otg kablo göndermişsiniz, çok teşekkür ederim. Kalemler gelince benim kalemin arızalı olduğu kesinleşti, şu anda gayet güzel çalışıyor. Otg kabloyu deneyip size öm atarım, tekrar teşekkürler.

Edit: Avea Mf190 jet modemde bağlantı kopuyordu. Sağolsun artesteknik hocamın gönderdiği otg kablo ile sorun çözüldü. Sorun otg kablodaymış, temassızlık varmış. Tekrar çok teşekkürler.

377 tl nerden aldını??

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.