Şimdi Ara

[ARŞİV] Assassin's Creed Valhalla Makine Türkçe Yama (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
10
Favori
37.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zamanında skyrimi ücretsiz olarak sunan oyunçevirinin hakkını yedik onun acısı çıkıyor. Paralı yama çıkarmak moda oldu artık nerede bir ücretsiz yama belirse koloni ülkeleri gibi bayrak dikiyorlar büyük gruplar, arkalarında da askerleri çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

forumda makine çeviride devam eden yamalar diye bölüm yok.

yanlış konularda geziyorsun galiba burası makine çeviri bölümü konu başlıklarını okursan sevinirim.

Alıntıları Göster

öğretsene millete kullanmayı programı ilgi çekmeye çalışacağına

• quote:

Orijinalden alıntı: MortoZorto

öğretsene millete kullanmayı programı ilgi çekmeye çalışacağına

Alıntıları Göster

ben olayın içinde olan biri olarak anlatayım.

Şuan open-ai gpt3 un beta sürümü olduğu için, bekleme listesine girmen lazım. Hekeze vermiyolar .

open-ai nin sitesine girip , orada ki formu dolduruyorsun. Eğer seni open-ai nin beta sürümünü kullanmaya uygun görürlerse, (buna onlar karar veriyor)

apileri sana açıyorlar . sende erişip isteğini yapabiliyorsun

yani nasil kullanıldığını öğretmesine gerek bile kalmaz. Eline geçtiği an dan sonra zaten yaparsın

ama gene söylüyorum önce kabul edilmen gerek. Şuan erişemediğin için zaten anlatsa da ne diyor bu dersin.

ama bilgi almak istiyorsan github ve reddit de bu konuyla alakalı yüzlerce makale yazı bulabilirsin...

sadece benim bildiğim bu forumda , projeleri olan ve başvuru listesinde bekleyen 7 - 8 kişi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axe190780 -- 17 Kasım 2020; 5:45:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Halorandal

Zamanında skyrimi ücretsiz olarak sunan oyunçevirinin hakkını yedik onun acısı çıkıyor. Paralı yama çıkarmak moda oldu artık nerede bir ücretsiz yama belirse koloni ülkeleri gibi bayrak dikiyorlar büyük gruplar, arkalarında da askerleri çok.

iki bilemedin üç sene sonra hiç kimse para ile oyun çevirip satamayacak. Kopan bütün yaygaranın sebebi bu . (Madem makine çevirisi leş niye bu kadar uğraşıyorlar.

Onlarda biliyorlar farkındalar hiçte leş olmadığının ve sürekli geliştiğinin, bir zaman sonra herkesin elinde olacağının , bu saldırlar o yüzden işte.

google translate bile neydi , ne oldu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axe190780 -- 17 Kasım 2020; 5:43:28 >
  • .Colibri. kullanıcısına yanıt
    Bunu belirttiysen simdiden hayirli olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Maalesef yapılan çeviriyi şikayet, eden, çekemeyen, olumlu en ufak katkıda bulunmak yerine, zerre bilgi sahibi olmadığı konularda profesörlüğünü ilan etmiş mahlukların kol gezdiği bir toplulukta bu paylaşımı yapıyorsunuz. Bizler size sonsuz teşekkür edeceğiz, onlar ise cahilce ve anlamsızca daha çok bilenip daha sert çıkışlar yapacaklar. Bu mahluklar kendilerini belli ederler hocam. Blokla ve yoklarmış gibi davran. Hem motivasyonunu kaybetme, hem de bizlerin desteği daha çok ortaya çıksın.  

İyi çalışmalar, kolaylıklar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beklemedeyiz hocam

• @zartzut arkadaşın 4.yaması sanırım.(1 ay gibi süre içinde)umarım daha onlarca hatta yüzlerce yaması çıkar.
    Birde ilerleyen zaman içinde 3.5 arkadaş daha bu işlere girerse ne güzel[:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım ortaya güzel birşey çıkar, ama her durumda emeğinize sağlık

• MEB'de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Özelden yazacaktım ama herkes görsün istedim. Çeviri bittikten sonra cümle yapılarını ve imla, noktalama, yazım yanlışı ve dahi anlamındaki da/de lerin ayrı yazılması gibi konularda metnin redaktörlüğünü yaparım. Buradan teklif sunuyorum. Hiçbir ücret istemem. Fazla uzun da sürmez metni okumam. Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 17 Kasım 2020; 12:1:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

MEB'de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Özelden yazacaktım ama herkes görsün istedim. Çeviri bittikten sonra cümle yapılarını ve imla, noktalama, yazım yanlışı ve dahi anlamındaki da/de lerin ayrı yazılması gibi konularda metnin redaktörlüğünü yaparım. Buradan teklif sunuyorum. Hiçbir ücret istemem. Fazla uzun da sürmez metni okumam. Ne dersiniz?

işte nihayet olması gereken uzun zamandır hasret kaldığımız bir mesaj

yamayı yapan arkadaşa da size de çok teşekkür ederim

bu tür yaklaşım/paylaşımların artması dileğiyle ...

• quote:

MEB'de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Özelden yazacaktım ama herkes görsün istedim. Çeviri bittikten sonra cümle yapılarını ve imla, noktalama, yazım yanlışı ve dahi anlamındaki da/de lerin ayrı yazılması gibi konularda metnin redaktörlüğünü yaparım. Buradan teklif sunuyorum. Hiçbir ücret istemem. Fazla uzun da sürmez metni okumam. Ne dersiniz?

Yapay zeka kontrol yaptığı için neredeyse sıfır hata ile imla hatası oluyor. Onun dışında devrik birkaç cümle ola biliyor tabii.

Bir de valhalla kullanılan ingilizce biraz garip :D

Herefrith'in buranın güneyindeki Ankaster'de bir kaleyi işgal ettiğini öğrendik.

"Defol, böylece ruhun burada kalmasın," dedi. "Herkese söyleyin: Bu, Kral Rhodri'den bir hediye."

Duyduğuma sevindim. İngiltere'deki zaferler fetih susuzluğunuzu giderdi mi?

Bunun hakkında emin değilim. Lif, Galinn ve Birna bunlardan bazıları, ama kim? Sonuçta, bu geçit dördümüz tarafından gizlice kazıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zartzurt456 -- 17 Kasım 2020; 12:27:52 >

• yamayı isteyen kullanır isteyen kullanmaz neden bu kadar dert yapılmış bilmiyorum.yok ben bu türlü sevmiyorum derseniz de zaten hali hazırda yamayı çevirmekte olan kişiler var onların bitirmesini beklersiniz.

konu basit aslında.

• zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    Reis şu gptyi nasıl kullanmaya başladın, başvurunu vs. Anlatırmısın ???

• Elinize sağlık. Ne zaman kullanabiliriz? 4-4 lük bir çeviri beklemiyoruz zaten %50 anlıyoruz ucundan aççık anlasak yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzayda Bir Nokta -- 17 Kasım 2020; 12:32:30 >
  • Kolay gelsin umarım yakın zamanda sorunları halledip yamayı yayınlarsınız iyi çalışmalar.

• zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    Yapay zeka çevirisi ile Mafia 1 Definitive Edition oynadım. Hataları tahmin edebiliyorum. Benim amacım daha kaliteli bir yama haline getirmek. Çorbada benim de tuzum olsun yani. Şu sana laf atanlara kısa sürede yapay zeka tarafından çevirilmiş ve bir edebiyat öğretmeni tarafından da redaktörlüğü yapılmış kaliteli bir yama sunarak güzel bir ders verelim. Sen olayın büyük kısmını hallet ben sadece gerekli düzenlemeleri yapayım. Senin burada yazdığın yorumlarda yazım hatası bulup "adam daha şu kelimeyi düzgün yazamıyor ama çeviri yapıyor" diyenlere gıcık oldum. Herkes dilin kurallarını bilecek diye bir şey yok. Biz işsiz kalırdık o zaman. Teklifime ne diyorsun hocam?

• Fps kaybı yaşama gibi bir durum olacak mı peki??

• Eğer şu yukarıda paylaşılan gibiyse çeviri, yapay zeka çevirisi olduğunu söylemeseniz kimse anlamaz. Mükemmel değil ama bence yeterli. Zaten sanatsal bir eser mi okuyoruz, oyunu ve konusunu anlasak yeter. Burada eleştirenleri de anlamıyorum. Tamamen tercih meselesi, isteyen istediği çeviriyi yükler kullanır. Ben 5-6 ay beklemek istemiyorum ve bu çeviriyi kullanacağım.

• quote:

Yapay zeka çevirisi ile Mafia 1 Definitive Edition oynadım. Hataları tahmin edebiliyorum. Benim amacım daha kaliteli bir yama haline getirmek. Çorbada benim de tuzum olsun yani. Şu sana laf atanlara kısa sürede yapay zeka tarafından çevirilmiş ve bir edebiyat öğretmeni tarafından da redaktörlüğü yapılmış kaliteli bir yama sunarak güzel bir ders verelim. Sen olayın büyük kısmını hallet ben sadece gerekli düzenlemeleri yapayım. Senin burada yazdığın yorumlarda yazım hatası bulup "adam daha şu kelimeyi düzgün yazamıyor ama çeviri yapıyor" diyenlere gıcık oldum. Herkes dilin kurallarını bilecek diye bir şey yok. Biz işsiz kalırdık o zaman. Teklifime ne diyorsun hocam?

Olur düzeltmeler bitsin sana özel mesaj dan atarım çeviri dosyasını bir göz atarsın.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.