Şimdi Ara

arsenal ile yaşadığım sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arsenal ile bir sezon bitirdim ve 8. oldum. istatistiklere bakınca neyi eksik yaptım diye. beraberliklerde aşırı bir fazlam var. mağlubiyet sayım diğer sezonlarla aynı ama beraberliğim çok fazla. arsenalin asıl taktiğini de değiştirmedim. Asıl sorun fazla gol atamamam oldu. ligin sonuncusu takımla bile kendi sahamda berabere kaldım. topun bende oranı da genelde düşüktü. yardımcı olabilecek var mı. topu daha çok tutmam ve beraberlikleri galibiyete nasıl çevireceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: msicak

Arsenal ile bir sezon bitirdim ve 8. oldum. istatistiklere bakınca neyi eksik yaptım diye. beraberliklerde aşırı bir fazlam var. mağlubiyet sayım diğer sezonlarla aynı ama beraberliğim çok fazla. arsenalin asıl taktiğini de değiştirmedim. Asıl sorun fazla gol atamamam oldu. ligin sonuncusu takımla bile kendi sahamda berabere kaldım. topun bende oranı da genelde düşüktü. yardımcı olabilecek var mı. topu daha çok tutmam ve beraberlikleri galibiyete nasıl çevireceğim.

Ayağa pas komutu ver.bi de pres yaptır top daha fazla sende kalır.gol için de direktifleri kullanmayı dene kanat oyuncularının da topsuz alan özelliği iyi olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: msicak

Arsenal ile bir sezon bitirdim ve 8. oldum. istatistiklere bakınca neyi eksik yaptım diye. beraberliklerde aşırı bir fazlam var. mağlubiyet sayım diğer sezonlarla aynı ama beraberliğim çok fazla. arsenalin asıl taktiğini de değiştirmedim. Asıl sorun fazla gol atamamam oldu. ligin sonuncusu takımla bile kendi sahamda berabere kaldım. topun bende oranı da genelde düşüktü. yardımcı olabilecek var mı. topu daha çok tutmam ve beraberlikleri galibiyete nasıl çevireceğim.

mac ici direktifleri kullanmayi dene ve cift forvetle oynama ben gs da cıft forvet basladm gelen gecen yeniyordu :) direk pas daha fazla pres yuksek tempo vs kullanmayi dene
  • Taktik değiştir bence. Arsenal ile 8. lik kötü bir sonuç.
  • Arsenal ile 8.lik pek iyi bi sonuç değil. Bence kovulmadığına şükretmelisin. Ve çift vorvet oynatma 4-2-3-1 taktiğine alıştır takımını. Bi de kadronu yazar mısın ?
  • Çift forvet oynatmadım hatta ben çift forvet yok diye yenemediğimizi bile düşünmedim değil. Valcott zaten gol krallığında 3. oldu. 4-3-2-1 oynatıyorum. Bir de top tutma oranımı arttırmak istiyorum. Genelde hep %60 rakip topu kontrolünde tutuyor.
    Dizilişimde aşağıdaki gibi.

D
    D D
    DDD
    DDDD

İlk beş maçta 3. lüğü koruyordum ama sonradan çok kötü gittim. 8. olabildim ancak. 2. sezonuma başlamak üzereyken yani kovulmamıştım ama 100 milyona Milan'dan Sharawy'i transfer ettim. Bir baktım kovuldun dedi.
  • 100 milyon verilirmi yahu o adama?

Alınacak çok daha iyi adamlar varken üstelik... Ayrıca 4-3-2-1 sistemi rezil bir sistemdir. Arsenal kanatsız 4-2-3-1 sistemi oynar. 3 AMC (IF-A, AP ve AM-A, 2 MC (BWM D ve S olacak) ve beklerinin ikiside CWB-A olmalı. Defansa bulabilirsen LD rolünde oynayacak adam bul. Kurt Zouma ve Kyriakos Papadopoulos çok iyi bir ikilidir. LD oynatırsan rakibi orta sahaya yakın bir yerde karşılarlar. Hemen müdahale etmek yerine marke uygulayıp, rakibi sağ veya sol beklere doğru taşımalarını söyle. Çünkü kaçırırlarsa rakip oyuncu kaleciyle karşı karşıya kalır.

Elinde Wilshere ve Mesut Özil varken gidipte kanat oynatmak nedir? Yanlarına Adam Maher'i ve orta alanada Lucas Romero'yu al.
  • Az önce bakıyorum çekilen şut iki, evet çekilen şut yani kaleyi bulan değil ama 2-0 yeniğim. Bu şartlarda ben bu oyunu daha fazla oynamam.
  • Hocam illaki ters giden birşey vardır,bende liverpool ile 6.bitirdim(son maça 8.girdim) bişeyler yolunda gitmediğinde taktik değiştir..Mesela oyunculara kızdığında kötü tepki verenleri oynatma..Kötü başladım 4-5-1 den 4-1-3-2 taktiğine döndüm takım 10 maç kadar yenilmedi sonra yine 3-4 maç üst üste kazanamadım bu sefer 4-4-2 yaptım klasik takım toparlandı..çok sık değil ama arada taktik değiştirmek iyidir..Şimdi sezona yine 4-5-1 başlıcam..ona göre transferler yaptım..
  • Simitci01 kullanıcısına yanıt
    Ben 16 şut çekip tek gol atabilirken rakip 2 şut çekip 2 gol atıyor :D Aşırı beraberliğin sebebini çözen varsa bir zahmet yazsın. Ben hiç karışmasam bile yenebileceğim takıma kendi sahamda 3 yiyorum üstelik defansif ve katı defansa rağmen ve oyun içerisinde markaj uygulamamız lazım dediği adamları da es geçmeyip kondisyonu düşük ve başarı puanı çok düşmüş olanları da değiştirdiğim halde. Tabi daha yeni başladığım için her maçı kazanmayı beklemiyorum ama bu kadarı da fazla gibi geldi. Bir de 16 Milyon lira bonservisi olan adam üstelik kıytırık bir takımda ama bana gelmek için 75 milyondan kapı açıyor mesela. Koskoca Arsenal'de bile 66 milyon transfer sınırı var üstelik.
  • Vest Brom'a 3-5-2 ile oynarken ve Falcao'yu da transfer etmeme rağmen kendi sahamda 3-6 yenildim. 60. dakikada üstelik Vest Brom 10 kişi kalmasına rağmen 2-3'dü o an maç adamlar 3 gol daha attı :D
  • Taktiği değiştirmeyi dene.Çok zorlanırsan 4-3-3 grid sistemini kullan.
  • Arsenal için en iyi taktik 4231; Giroud'a kanatlardan yoğunlaşın

• quote:

Orijinalden alıntı: Noatak

Arsenal için en iyi taktik 4231; Giroud'a kanatlardan yoğunlaşın

Karşıda kilit dikine giden oyuncular varsa napicaz yeaaaa

• Grioud Falcao Valcot'un forvet oynadığı maçı defansif oynatmama rağmen 1-0 yenerken 2 dakikada 2 gol yiyerek kaybettim. Sanki oyunda bir kod var ve mutlaka yenileceksin yazmışlar oralara bir yerlere.

Şu an canlı yayında oynuyorum arkadaşlar, izlemek isteyen varsa beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msicak -- 23 Ekim 2013; 20:20:07 >
  • msicak kullanıcısına yanıt
    Hocam kadronu paylasabilir misin kadrona gore iyi bir taktik onerebilirim sana.

• arsenalin orta sahası çok iyi..
    topa sahip olacağın 4-5-1 gibi orta sahayı kalabalık tutacak sistemlerde oyna.... kanat oyuncusu kullanma...
    alan daraltan ayağa kısa pas oynayan bir taktik oluştur... orta sahada da bir tane bosquets tarzı top kazanacak savaşçı orta saha kullan..
    walcottu falan göndermeni öneririm...
    forvete orta sahaya ilk planda yatırım yapma..
    sağlam 2 bek al.. arsenalin beklerinin durumunu bilemiyorum ama kanatsız sistemde iki yönlü beklere ihtiyacın var...
    dünyanın en iyi orta sahasına sahip takım olarak topa mümkün olduğunca sahip olacağın bir oyun oynamalısın... topa sahip olamazsan kaybedersin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 25 Ekim 2013; 11:00:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.