Şimdi Ara

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendimi boşlukta hissediyorum. Benim durumuma düşmüş veya son anda kurtulmuş arkadaşlardan yardım istiyorum. Ben geçen sene sınıfta kaldım. Şuan sınıf tekrarı yapıyorum. Ama hiç bir şey istediğim gibi gitmiyor, çalışıyorum ama yeterli çabayı gösteremiyorum. 2. dönem yine aynı şekilde devam edersem sonum ne olacak hiç bilmiyorum. Kısacası biraz korkuyorum. Çok sıkı çalışmak bana göre değil, beceremem gibime geliyor. Dersler beni aşırı derecede sıkıyor ama çalışmam gerektiğini biliyorum. Sınav haftasından önce kendimi zorlayabildiğim kadar zorluyorum ve ders çalışıyorum. Sınav sonuçlarını gördüğümde yeterli notu alamadığımı görüyorum. Sonra kendime şunu soruyorum, "Neden böyle oluyor?"- Bu sene mutlaka sınıfı geçmeliyim. Oto tamirciliği, Kuaför, Tekstil bana göre meslekler değil. Düşünmesi bile üzüyor beni. Babam sürekli laf atıp duruyor, sürekli sıkıştırıyor. Artık ciddi ciddi ne yapacağımı düşünüyorum. Eski havamda değilim, çok karamsarım. Hayattan ümidimi kestim diyebilirim. O yüzden 2. dönem çok çalışıp bi şekilde sınıfı geçmek zorundayım. Şimdiden teşekkür ederim, istediğiniz yorumu yapabilirsiniz. Bana akıl verin.

• Öncelikle lisedeysen rahat ol kalkma kalktı.Sonrasına gelince en büyük düşmanın bilgisayar.Ders çalışmadığın zamanlar ne yapıyorsun detaylı bir liste çıkart tuvalete kadar yaz ve günde kaç saat ayırdığını yaz.Burada bana kalırsa tüm altın değerindeki zamanını bilgisayar başında geçiriyorsun eğer öyleyse bilgisayarı yok etme vaktin geldi.Sonra bir hedef belirlemen lazım mutlaka.Keşke sınıfını yazsaydın ama üniversiteye gitmediğini varsayarak yazıyorum.Hedefin doktorluksa bile başarabilirsin büyütecek bir şey yok ki lise 4'e kadar çok başarısız olup lise 4 de hırslanarak Ankara Hukuğu kazanan tanıdığım var.Yani interneti yok edersen devamı gelir...İnternet öyle lanettir ki bunu anca bıraktıktan sonra dönüp pc başında geçen boşa zamanlara baktığında anlayacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİLOOZOOF

Öncelikle lisedeysen rahat ol kalkma kalktı.Sonrasına gelince en büyük düşmanın bilgisayar.Ders çalışmadığın zamanlar ne yapıyorsun detaylı bir liste çıkart tuvalete kadar yaz ve günde kaç saat ayırdığını yaz.Burada bana kalırsa tüm altın değerindeki zamanını bilgisayar başında geçiriyorsun eğer öyleyse bilgisayarı yok etme vaktin geldi.Sonra bir hedef belirlemen lazım mutlaka.Keşke sınıfını yazsaydın ama üniversiteye gitmediğini varsayarak yazıyorum.Hedefin doktorluksa bile başarabilirsin büyütecek bir şey yok ki lise 4'e kadar çok başarısız olup lise 4 de hırslanarak Ankara Hukuğu kazanan tanıdığım var.Yani interneti yok edersen devamı gelir...İnternet öyle lanettir ki bunu anca bıraktıktan sonra dönüp pc başında geçen boşa zamanlara baktığında anlayacaksın.

aslında yazacaktım ama yazmadım. 2. dönem kesinlikle kaldırıyorum bilgisayarı. dediğini çok düşündüm. hatta başlarda şey diyodum. yok ya pc'den olamaz, pc yüzünden değil falan diye kendimi kandırıyodum. ama sonra uzun uzun düşününce bilgisayarı kaldırmam gerektiğini anladım. bu arada 16 yaşındayım. şuan lise 1 sınıf tekrarı yapıyorum.

edit: sınıfta kalma olayı kalktı demişsin? bunu biraz açar mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kbo -- 31 Ocak 2011; 22:00:14 >

• Yolun en başında en iyi yerindesin.Lise 1 çook önemlidir.1. veya 2. bölüm illede buradan sorumlusun.2.dönem bırakacağım diyerek kendine çok büyük düşmanlık yapıyorsun.Hemen bırak.Otur kendine 15 tatil için bir plan oluştur ve ilk dönem herşeyi tekrar et zaten lise 1 türkçesi çok basittir 1 haftada ilk dönem yaptıklarını bitirirsin,sosyal 1,5 haftada biter.Geriye zaten fen ve matematik kısmı kalıyor.Lise 1 matematiği ilk 4 sene içinde en kolay olandı bana göre.Eğer dinlemiyorsan tabii ki yapamazsın fen ve matematiğe normal çabanın üzerinde çaba göstermen gerek ki rahat yapabilesin.Baktın halen olmuyor diğer notlarını yüksek tutarsan seneye sosyal bölümünü seçersin.(tm-mf falan kaldımı bilmiyorum ama ??) Sen interneti kaldır boşlukta illede kendini derse vereceksin.
  • quote:

Yolun en başında en iyi yerindesin.Lise 1 çook önemlidir.1. veya 2. bölüm illede buradan sorumlusun.2.dönem bırakacağım diyerek kendine çok büyük düşmanlık yapıyorsun.Hemen bırak.Otur kendine 15 tatil için bir plan oluştur ve ilk dönem herşeyi tekrar et zaten lise 1 türkçesi çok basittir 1 haftada ilk dönem yaptıklarını bitirirsin,sosyal 1,5 haftada biter.Geriye zaten fen ve matematik kısmı kalıyor.Lise 1 matematiği ilk 4 sene içinde en kolay olandı bana göre.Eğer dinlemiyorsan tabii ki yapamazsın fen ve matematiğe normal çabanın üzerinde çaba göstermen gerek ki rahat yapabilesin.Baktın halen olmuyor diğer notlarını yüksek tutarsan seneye sosyal bölümünü seçersin.(tm-mf falan kaldımı bilmiyorum ama ??) Sen interneti kaldır boşlukta illede kendini derse vereceksin.

çok sağol hocam. dediklerini uzun uzun düşünücem emin ol. bilgisayardan şuan kurtulmak benim için çok zor, bunu sende biliyosun. insan kafasını yastığa koyduktan sonra çok daha rahat düşünebiliyor. bu dediklerini iyice düşünücem.

edit: notları kötü olan her hangi biriyle konuşurken dikkatimi bir şey çekiyor. sürekli sınıfta kalma olayının kalktığını vurguluyorlar. ben iyice araştırdım ve böyle bir şeyin olmadığı kanaatine vardım. yoksa yanlış mı biliyorum? sınıfta kalma olayı kalktı mı? kalkmadı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kbo -- 31 Ocak 2011; 22:11:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kbo

quote:

Yolun en başında en iyi yerindesin.Lise 1 çook önemlidir.1. veya 2. bölüm illede buradan sorumlusun.2.dönem bırakacağım diyerek kendine çok büyük düşmanlık yapıyorsun.Hemen bırak.Otur kendine 15 tatil için bir plan oluştur ve ilk dönem herşeyi tekrar et zaten lise 1 türkçesi çok basittir 1 haftada ilk dönem yaptıklarını bitirirsin,sosyal 1,5 haftada biter.Geriye zaten fen ve matematik kısmı kalıyor.Lise 1 matematiği ilk 4 sene içinde en kolay olandı bana göre.Eğer dinlemiyorsan tabii ki yapamazsın fen ve matematiğe normal çabanın üzerinde çaba göstermen gerek ki rahat yapabilesin.Baktın halen olmuyor diğer notlarını yüksek tutarsan seneye sosyal bölümünü seçersin.(tm-mf falan kaldımı bilmiyorum ama ??) Sen interneti kaldır boşlukta illede kendini derse vereceksin.

çok sağol hocam. dediklerini uzun uzun düşünücem emin ol. bilgisayardan şuan kurtulmak benim için çok zor, bunu sende biliyosun. insan kafasını yastığa koyduktan sonra çok daha rahat düşünebiliyor. bu dediklerini iyice düşünücem.

edit: notları kötü olan her hangi biriyle konuşurken dikkatimi bir şey çekiyor. sürekli sınıfta kalma olayının kalktığını vurguluyorlar. ben iyice araştırdım ve böyle bir şeyin olmadığı kanaatine vardım. yoksa yanlış mı biliyorum? sınıfta kalma olayı kalktı mı? kalkmadı mı?

Kalktı ve lise zorunlu hale getirildi(haberler ne kadar yanılıyorsa o kadar yanılma payı var)ama bu seni sadece stresten kurtarsın çalışmaya devam et.Öyle yada böyle lise 1 derslerine tekrardan mahkum olacaksın.İllede olacaksın.

Bilgisayarı bırakma işine gelince takıldığın siteleri ve sana yararlarını yaz bir kağıda,takıldığın saatlerle birlikte.Mesela bu sitenin bana yararı fizik oldu (kültür-bilim) başka bir şey olmadı (gündelik yararlar önemli olmuyor ) Diğer siteleri ve oynuyorsan pc oyununu da yaz.Sonra bak kağıda kendi zararını göreceksin.Zaten şu bilgisayardan 1 ay ayrı kalsan tekrar döndüğünde o kadar önemsiz ve boş geliyor ki...Söz konusu olan geleceğin.Şimdi bir şeyler yapmazsan ortalama 55 yıl daha aynı berbat ve karamsar hayatta sürükleneceksin.Şimdi harekete geçersen iyi yerlere gelirsin buda 55 yıl istediğin,hayalini kurduğun yaşam demek.Karar senin...

• quote:

quote:

quote:

Kalktı ve lise zorunlu hale getirildi(haberler ne kadar yanılıyorsa o kadar yanılma payı var)ama bu seni sadece stresten kurtarsın çalışmaya devam et.Öyle yada böyle lise 1 derslerine tekrardan mahkum olacaksın.İllede olacaksın.

Bilgisayarı bırakma işine gelince takıldığın siteleri ve sana yararlarını yaz bir kağıda,takıldığın saatlerle birlikte.Mesela bu sitenin bana yararı fizik oldu (kültür-bilim) başka bir şey olmadı (gündelik yararlar önemli olmuyor ) Diğer siteleri ve oynuyorsan pc oyununu da yaz.Sonra bak kağıda kendi zararını göreceksin.Zaten şu bilgisayardan 1 ay ayrı kalsan tekrar döndüğünde o kadar önemsiz ve boş geliyor ki...Söz konusu olan geleceğin.Şimdi bir şeyler yapmazsan ortalama 55 yıl daha aynı berbat ve karamsar hayatta sürükleneceksin.Şimdi harekete geçersen iyi yerlere gelirsin buda 55 yıl istediğin,hayalini kurduğun yaşam demek.Karar senin...

çok teşekkür ediyorum hocam, aslında bakarsan bilgisayarın bana pek bir yararı yok. kimyadan dönem ödevi almıştım, onu yapayım ve kaldırayım bilgisayarı. hiç bir zaman umudu kesmemek gerekir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

çok teşekkür ediyorum hocam, aslında bakarsan bilgisayarın bana pek bir yararı yok. kimyadan dönem ödevi almıştım, onu yapayım ve kaldırayım bilgisayarı. hiç bir zaman umudu kesmemek gerekir.

Kesinlikle...Zaten artık farkındasın,tekrar bilgisayarlı o karamsar hayata dönmene için elvermez.Ayrıca yarın seni kimsenin gazlamasını beklememelisin.Kendinde bu işi pek ala yapabilirsin.Hayatında başarılar diliyorum.

• @FİLOOZOOF

artık farkındayım ve tekrar bilgisayarlı, karamsar hayata dönmeme içim el vermez. çok doğru demişsin, insan kendi istemediği sürece bir şeyler yapamaz bana göre. ilk önce istemek gerekiyor. başkalarının zoruyla iş yapamazsın, beceremezsin, olmaz.

burdan benim durumumda olan arkadaşlara sesleniyorum, bırakın bilgisayarı kendi istediğinizle ders çalışın. sizi engelleyen bir şey kalmayınca başarıyı hak edeceksiniz. ben buna inanıyorum. yeterli gayreti gösterdikten sonra neden başarılı olamayasınız ki?
  • hocam benim karnede 8 tane 1 vardı 6sını kurtardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: emregrs
    hocam benim karnede 8 tane 1 vardı 6sını kurtardım

maşallah gardaşıma :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.