Şimdi Ara

2.el cep telefonu satış sözleşmesi.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
191.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle şunu belirteyim lütfen gereksiz mesajlar ve tartışmalarla dolmasın konu. 2.el alacak veya satacaklar için önemli bir konu.

internet üzerinden 2.el satış yapanların toplandığı siteler mevcut bende bu siteden aynı ilde olduğum birisinden kullanmış olduğu ve şimdide sattığı telefonu almak istiyorum . günümüzde "babama bile güvenmem " derecesinde bir çok suç olduğundan bende cep telefonunu alırken satıcıya sözleşmeyi imzalattırmak ve sonrasında olası doğabilecek xxxxx imei nolu cep telefonu çalıntıdır yada adam yaralama öldürme vs gibi suçların bana yüklenmesini engellemek için sözleşme arıyorum ama nette bulamadım . alıcı ve satıcıyı rencide etmeyecek tarzda bir sözleşme örneği elinde olan varsa buraya cevap olarak yazabilirse sevinirim. teşekkürler

• referans sistemi yok mu alışveriş yaptığınız sitenin?
  • Bunlara ekstra olarak satan kişinn varsa sürekli adresinide yazın resmi dilekçede gerekli.Bu arda teşefon kutusundan ne kadar aksesuar aldıysanız yazın.Birde cihazın marka modeli ile garanti bitiş tarihini eklemeyi unutmayın.Bu arada sözleşmede ikinizin de adı olucak
  • Bi Kimlik Fotokopisi Al Satın Aldığın Kişiden + Fotokopinin Altına xx Şahıştan xx Tarihinden xx İmei Numaralı İphone 4S Satın Almış Bulunmaktayım Vs Vs Uzatıp Yazdırıp İmzalatacaksınız
  • 2. el e yaz bence.
  • malum iphone 7 cikti almasam olmaz ama ben amerikadan alicam gelengim oldugu uzere , peki eski iphone 6 mi nasil saticam ? pasaportuma isli ?
    arastirmalarimda asagidaki satis sozlesmesini buldum , galiba en saglam formu bu oluyor

Aldığınız 2. el telefondan başınıza kötü şeyler gelebilir. Bunun önüne geçebilmek adına bir satış sözleşmesi mevcut. Satıcı ve alıcı imzası ile imza atılıyor. Fatura kadar değerli bir işlemdir.
    İKİNCİ EL CEP TELEFONU SATIŞ SÖZLEŞMESİ
    …………………… tarihinde ……………………………………………………. İMEİ no’lu ……………… model ……………………………………………. T.C. kimlik no’lu (………………………………………) kendi üzerime kayıtlı cep telefonumu tarafımca ………………………………………… T.C. kimlik no’lu (…………………………………………………………) kişiye ……………………. (TL) fiyat ile satmış bulunmaktayım.
    Satanın Alanın
    Adı-Soyadı Adı-Soyadı
    İmzası İmzası
    Hem içiniz rahat olsun hemde işi sağlama ve resmiyete dökmüş olun. Bu işlemi kesinlikle 2.el telefon alırken uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

• Merhaba acaba bu formun hukuki geçerliliği var mı?
    Malum fetö vb terör olaylarının siber olaylarla bağlantısından sonra 2. el bende almayı düşünüyorum ama ya geçmişte bylock vb gibi aptal saptal işlere girmişse bu bizi kurtarır mı;?
  • Alım satım sözleşmeleri ile ilgili yasalarda belirli bir taslak yok hocam. Benim bildiğim karşılıklı yapılan her türlü alım-satım sözleşmeleri imza ile düzenlenmişse yasal geçerliliği vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mıçanadam

xxxx tarihinde xxxxxx imei nolu xxx model xxxx tc kimlik nolu (isim soyisim) kişiye kayıtlı cep telefonumu tarafımca xxxx tcno (ad soyad) xxx fiyata satın alınmıştır.

Satan Ad Soyad
    (Burayada tcyi ekle)
    imza

yanınada satın alan kişi olarak tc ad soyad ve imzanı at.

tamamdır

2.el telefon satış sözleşmesi böyle olur.

bunla adamın kimlik fotokopisinide al ikişer imza attır...ama satan adam telmi satıyoz arabamı diyebilir

• takas sözleşmesi nasıl oluyor acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Ben ikinci el bir telefon alacağım ama, telefonu satan kişi ile fatura sahibi farklı kişiler. Kendisi, arkadaşının eşinin telefonu olduğunu, takas karşılığı bu telefonu aldığını söyledi. Faturada ismi yazan kişiyi aradım ama telefonu bilmiyorum vs yanlışlık var dedi. Satış sözleşmesi ile alsam bana bir koruyuculuğu olur mu? Sözleşmeye hem satan kişinin hem de fatura sahibinin adını tc'sini mi ekletmeliyim?
  • Arkadaşlar ikinci el telefon alicam satıcı imzalı kağıt vericek fatura kutu herşey mevcut ama fatura bu kişiye ait değil. Bir sorun teşkil eder mi. Kimlik fotokopisi altına sattığıma dair yazı yazdiricam

• quote:

Orijinalden alıntı: mic999

malum iphone 7 cikti almasam olmaz ama ben amerikadan alicam gelengim oldugu uzere , peki eski iphone 6 mi nasil saticam ? pasaportuma isli ?
    arastirmalarimda asagidaki satis sozlesmesini buldum , galiba en saglam formu bu oluyor

Aldığınız 2. el telefondan başınıza kötü şeyler gelebilir. Bunun önüne geçebilmek adına bir satış sözleşmesi mevcut. Satıcı ve alıcı imzası ile imza atılıyor. Fatura kadar değerli bir işlemdir.
    İKİNCİ EL CEP TELEFONU SATIŞ SÖZLEŞMESİ
    …………………… tarihinde ……………………………………………………. İMEİ no’lu ……………… model ……………………………………………. T.C. kimlik no’lu (………………………………………) kendi üzerime kayıtlı cep telefonumu tarafımca ………………………………………… T.C. kimlik no’lu (…………………………………………………………) kişiye ……………………. (TL) fiyat ile satmış bulunmaktayım.
    Satanın Alanın
    Adı-Soyadı Adı-Soyadı
    İmzası İmzası
    Hem içiniz rahat olsun hemde işi sağlama ve resmiyete dökmüş olun. Bu işlemi kesinlikle 2.el telefon alırken uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bununla birlikte buna "kendi rızamla" eklenebilir. Bir de şahit eklenirse fena olmaz diye düşünüyorum.

• Daha önce başımdan geçtiği için bu da benden gelsin.
    Bu sözleşmenin arka kısmına da satıcının kimlik fotokopisini alırsanız çok sağlam olur.

• hic alma kesin cozum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahibinden gibi sitelerde sattığınıza dair mesajlar ilan bellidir sorun olursa delil olarak gösterebilirsiniz bence buna gerek yok

• Arkadaşlar haklı bence. Bu dönemde telefon alırken sözleşme şart olmalı. Sen satıcı taraf olsan bu sefer alan kişi IMEI üzerinden sıkıntı bir iş yaparsa kim yanacak ?

Sırf bunlar tam ıspatlanamadığı için içeride yatan insanlar var. Bunları göz önüne almak lazım. Benim başıma gelmez demeyin.

• Şem-i Ruhsar kullanıcısına yanıt
    çok anlaşılır bi dilekçe olmuş direk çıktı alabiliyormuşuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcan_dk -- 11 Mayıs 2020; 18:45:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.