Şimdi Ara

Arkadaşlar yardım edin lütfenn.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi bugüne kadar hem çocuklarımın küçük olması hemde arabanın taksidi falan dedim fazla gezmeye fırsatım olmadı.Açıkcası artık gezmek niyetindeyim.Lafı fazla uzatmadan fikirlerinize müracaat etmek istediğim konuyu açayım.
    Arkadaşlar Allah nasip ederse ilk uzun yoluma yani 500 km. den uzun olan ilk yolculuğuma bu yaz Bismillah diyeceğim.Muhtemelen 3000 - 4000 km. gibi bir yol yapacağım.Aracım şu anda uzun yolda kilometrede 200 kuruş civarı yakıyor.LPG taktırayım dedim görüştüğüm yetkililer simit tankın muayeneden geçmediği için kalktığını bunun yerine artık silindir tankın kullanıldığını bununda bagajın ortalama üçte birini işgal edeceğini söylediklerinde çok şaşırdım.Sivas'dayım malum bir de İstanbul'u arayayım dedim.Onlar böyle bir şeyin olmadığını söylediler.Bu konunun aslı var mı acaba ve böyle silindir depo kullanan var mı aranızda? Böyle bir durumda bagaj problemi için bana ne önerirsiniz?Yani araç dışına takılan çeşitli aparatlar var bende görmüştüm.Bisiklet taşıyıcı gibi bagaj kapısına takılıyor bunlardan kullanan var mı? Valla arkadaşlar fikirlerinize şiddetle muhtacım.Önümde tam 2 ayım var düşünmek ve harekete geçmek için.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum...

• eger stepne boslugu bagajınızın ıcındeyse sorun yok ama altta ıse yanı bagajın altında ıse stepnenız bu araclara simit tank takılmıyo takılsa bıle muayeneden gecemıyo artık dıye bılıyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bencn17 -- 17 Nisan 2009; 15:57:25 >
  • SW TEMPRA İDİ ÖNCEKİ ARACIM SİMİT TANK YEDEK TEKERİN İÇİNDEYDİ STEPNE LASTİK NERDEYSE BAGAJIN TAM BOY OLDUĞU İÇİN BÜYÜK BİR KISMINI KAPLIYORDU AYRICA ŞUAN MUAYENEDEN GEÇİYORMU BİLMİYORUM LPGYİ BEN ŞAHSIM ADINA BU KÜLFETLERE DEĞMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM ŞEHİRLER ARASI YOL YAPACAKSAN SAKİN KULLANIM ORTA ŞERİT ÇOK BİR FARK OLMAZ,BİRDE SİMİT TANK ÇOK ÇABUK BİTİYORDU VE 200 250 KMYİ GEÇMEDEN İSTASYON ARIYORDUNUZ OTOPARKLARA GİREMEMENİZDE ÇABASI..TAMPONLARA TAKILAN BİSİKLET EKİPMANLARI TAMPONA BÜYÜK ZARARLAR VERMEKTE BUNUN YERİNE PORT BAGAJ EKİPMANLARI DAHA AKIL KARI OLUR DÜŞÜNCESİNDEYİM
  • Merhaba, simit tank içeride olduğu sürece sorun yok. Bazı araçlarda (Renault 9 v.s.) istepne yeri dışarıda olduğu için müsade etmiyorlar ama onunda çözümünü bulmuşlar, normalde stepne koruyucusu çelik bir kafes, bu kafesi söküp tamamen sacdan kapalı bir istepne askısı yapmışlar. Bu sayede dışarıdan tanka su v.s. tesir edemeyeceği için muayeneden geçebiliyor. Geçen peryodik kontrol için gittiğim otogazcıda toyota v12 land cruser 'a aynı şekilde alttan sac kaplı istene askısı takmışlardı.
  • Resimlerini buldum, v12 değil v6 imiş.

http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/CANDAN-MUHENDISLIK-TOYOTA-LANDCRUSER-MIMGAS-DONUSUM-MONTAJI-topic-22020.html

Bu da Getz montajına ait resimler :

http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/CANDAN-MUHENDISLIK-HYUNDAI-GETZ-LOVATA-DONUSUM-MONTAJI-topic-19984.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSC Elektronik -- 22 Nisan 2009; 10:42:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.