Şimdi Ara

arkadaşlar lütfen yardım edin bilgisiyarım çok garip davranıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    6-7 dakikada bir system32 içindeki farklı farklı programlar sistemimde değişiklik için benden izin isteyip duruyor, izin vermiyorum.

daha önceden de olmuştu aynısı izin vermiştim, nasıl yaptıysa benim kullanıcı hesabımı sınırlı yapmıştı (bilgisayarda başka hesap yok) sürekli birşeyler değişiyordu engelleyemiyordum, dosyalar üzerindeki yetkim gitmişti. birşeyleri silemiyordum bile.
    ctrl + alt + delete yaptığımda "görev yöneticisini başlatmanız yöneticiniz tarafından engellendi" diye uyarı çıkıyordu. teknik servis falan bi şekilde halletmiştim.

şimdi ise teknik servis imkanım yok ve yine aynısı olacak diye çok korkuyorum. lütfen yardım edin. virüs taraması yaptım temiz çıktı. ne yapabilirim, bu uyarılardan nasıl kurtulabilirim?

• sistem geri yükleme yapabilirsin
  • geri yükleme yapmaz olaydım, geri yükledikten sonra oldu zaten kardeş :(
  • daha geri yükle, yani o yüklediğinden daha önceki bir noktaya.... ve hangi virüs programı ile yapıyorsun. Kaspersky 'i öneriorum.
  • kaspersky gerçekten çok etkili bilgisayarı yavaşlatıyor ama kullandıktan sonra kapat yine de tarat veya o kadar yavaşlamayı gözardı ederim dersen hep açık kalsın tam anlamıyla güvence o program. bu dediklerini virüs girdikten sonra çoğu arkadaşım yaşadı görev yöneticisi gelmemesini bende yaşadım ben format atıp kurtuldum. ama o zamanlar kaspersky durumum yoktu. şimdilerde ise kaspersky her daim.
  • Bir de Superantispyware ve Malwarebytes gibi programlar ile tarama yaptır.
  • microsoft secrutiry essentials hem kasmıyor hem çok etkili.. öncesinde combofix ile taratabilirsin tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: feyz_o

microsoft secrutiry essentials hem kasmıyor hem çok etkili.. öncesinde combofix ile taratabilirsin tabi

kaspersky den sonra ikinci gözümde:D kaspersky ye ulaşamadığımda kullanıyorum. Belki essentials daha iyi ama hani derler ya el alışmış diye :D sanki benimkisi biraz ondan:d
  • kaspersky kurulu makinanın birine hard diskini bağla sonra bir güzel tarat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.O.Y.A.N

kaspersky kurulu makinanın birine hard diskini bağla sonra bir güzel tarat.

en temizi hakikaten
  • quote:

bilgisiyarım çok garip davranıyor

Bilgisi-yarım olduğu için olabilir.

önemli bilgi yoksa... FORMAT...

hiç uğraşma virüs yemişsin..
  • arkadaşlar dediklerinizle tarattım, birsürü virüs buldu temizledi.
    şimdi de pc açıldıktan 1 dakika sonra donuyor.
    Format atayım dedim, ama açılışta dvd'yi görmüyor ne yapabilirim? (laptop)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grupima -- 16 Temmuz 2011; 17:14:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.