Şimdi Ara

Arkadaşlar İnfaz ve Koruma Memuruyum Sorularınızı Yanıtlayabilirim (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
4
Favori
41.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ROMA1927

quote:

Orijinalden alıntı: vedat.ersin

quote:

Orijinalden alıntı: suphanakca

Gardiyan mısın yani?

"Gardiyan" değil, İnfaz ve Koruma Memuru. Bu tanımdan pek hoşlanmıyoruz. Detaylı bilgi ise aşağıda.

T.C. Resmi Gazete 13 Ağustos 1984 Pazartesi Sayı : 18488 Karar Sayısı : 84/8311. Ekli cetvellerde sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı gösterilen kadroların 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenmesi ve mevcut kadrolara ilave olarak ihdas olunan kadroların ilişik kararda belirtilen esaslar çerçevesinde kullanılması; mezkur Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 2 nci maddesi hükmüne göre, Bakanlar Kurulunca 18/7/1984 tarihinde kararlaştırılmış ve Adalet Bakanı Mehmet Necat Eldem imzalı Bakanlar Kurulu Kararı ile 1984 yılında İNFAZ VE KORUMA MEMURU tanımı kullanılmaya başlanmıtır.

Anladım gardiyan yani

şu yoruma da ne kadar güldüm ha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sierra 117 kullanıcısına yanıt
    Sportif ve kültürel faaliyetler var, kurslar düzenleniyor, ziyaretleri var çok da boş kaldıkları söylenemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byoqan

He he.

Bu işlerin burda anlattigin gibi olmadığını ikimzde biliyoruz .

Sana açık çek verdim az önce, yeniden söylüyorum. Anlat, içini dök yanıtlamaya çalışacağım. Görevlerimiz arazında topluma kazandırma da var, dinliyorum.
  • Neden bir gardiyanı cezaevinden yeni çıkmış bir insan kurşunlar onu anlat bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eüzerixinintegrali

quote:

Orijinalden alıntı: ROMA1927

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: suphanakca

Gardiyan mısın yani?

"Gardiyan" değil, İnfaz ve Koruma Memuru. Bu tanımdan pek hoşlanmıyoruz. Detaylı bilgi ise aşağıda.

T.C. Resmi Gazete 13 Ağustos 1984 Pazartesi Sayı : 18488 Karar Sayısı : 84/8311. Ekli cetvellerde sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı gösterilen kadroların 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenmesi ve mevcut kadrolara ilave olarak ihdas olunan kadroların ilişik kararda belirtilen esaslar çerçevesinde kullanılması; mezkur Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 2 nci maddesi hükmüne göre, Bakanlar Kurulunca 18/7/1984 tarihinde kararlaştırılmış ve Adalet Bakanı Mehmet Necat Eldem imzalı Bakanlar Kurulu Kararı ile 1984 yılında İNFAZ VE KORUMA MEMURU tanımı kullanılmaya başlanmıtır.

Anladım gardiyan yani

şu yoruma da ne kadar güldüm ha

Bunların hepsi boyle .
    Gardiyan vasıfsız memur adı gibi geliyor hatta bekçi gibi hissediyor ondan sevmiolar
    İnfaz koruma memuru şeqil ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: byoqan

Neden bir gardiyanı cezaevinden yeni çıkmış bir insan kurşunlar onu anlat bakalım

İçeride olduğu kadar dışarıda da sıkıntıları olan bir sürü insan var, memurun haklı olması onu ilgilendirmez, kafaya takmıştır bir kere, kaybedecek bir şeyi yoksa her şeyi yapabilir bir insan. Kurumda bulunduğu dönemde yasa dışı bir istekte bulunmuş ve buna karşılık alamamış olabilir, koğuş olarak yaşanan bir sıkıntıda sert müdahale edilmiş olabilir, sana daha fazla neden sayabilirim, ama bir kaç özel durum dışında hangi sebep bir insan hayatından önemli olabilir. Ben tüm hükümlülerden bahsetmiyorum, sadece içeride bulunanlardan da bahsetmiyorum, haberlerde görüyoruz 50 tl için insan öldürüyorlar. Söylediklerimin tamamını üzerine alınma, neler oluyor hayatta. Memurların tümünü de savunmuyorum önceki iletilerde de belirttim, her şeyden önce herkes insan. Memuru mahkumu yok.

• 1- Grup terapisi seansları var mı?

2- Kapasitesi kaç kişilik aşırı kalabalık var mı?

3- Hem erkek hem kadın tutuklular var mı?
  • Don Atari kullanıcısına yanıt
    Kurumda sosyolog ve psikolog var, tekli görüş yapılıyor talep olursa. Bizim kurumda sadece erkek hükümlü ve tutuklular var.
  • vedat.ersin kullanıcısına yanıt
    Cezaevinin kapasitesi ne kadar.

Baya oluyor haberlerde görmüştüm Türkiye'deki cezaevlerinin kapasitesi çok oluyormuş oranın nasıl.
  • Don Atari kullanıcısına yanıt
    Şu dönemde çoğu kurumda doluluk olduğu doğrudur, bizim burası da şimdilik denk durumda.
  • quote:

Şu dönemde çoğu kurumda doluluk olduğu doğrudur, bizim burası da şimdilik denk durumda.

Mesainiz nasıl hocam duyduğuma gore vardiya sistemi varmis 8/48 diye bu vardiyada calisanlarin maaşı diğerleriyle aynimi bende olmayı düşünüyorum da ozelden konuşma imkanimiz varmı acaba

• Sanki bu dünyadan değil gibisin. Tarzına, üslubuna, sakinliğine, dili kullanış ve kendini ifade şekline hayranlıkla bir kaç sayfayı okudum.
    He ne iş yapıyorsan hakkını vererek yapınca saygı görürsün.
    Selamlar.
  • Allah kolaylık versin kardeşim işiniz zor..
    Hırsızı ahlaksızı haini hepsiylede ilgilenmek zorundasın.
    Toplumun dışlayıp virüs olarak gördüğü insanları geri kazanmaya çalışıyorsunuz.
    Büyük sinir harbi vesselam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi premiumbeyin -- 26 Aralık 2016; 16:23:15 >
  • Hücreye atılmak isteyen hükümlüye ne yapılıyor ? Adam koğuşta değil de bile isteye hücrede cezasını infaz etmek istiyor ?
  • Kpssden kaç puan almıştım, torpilin var mıydı, detaylı açıklar mısın
  • Popülasyonun geneli doğulu insanlar mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meslektaşlarından fiziksel şiddet uygulayan birine rastladınız mı? Evetse, nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi to let myself go -- 27 Aralık 2016; 0:22:57 >
  • Koğuşlarda tv veya radyo oluyor mu
  • quote:

Mektup okuma birimi yapıyor o işi. Çeşitli suç guruplarından hükümlüler şartları uygun olan her kurumda var.

Teşekkürler cevabın için, kolay gelsin..
  • vedat.ersin kullanıcısına yanıt
    benim sorularıma tam cevap vermemişsin. diğer soru ve cevapları da ilk konuya taşımıyorsun, aynı şeyleri defalarca soruyoruz...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.