DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Arkadaşlar çok acil lütfen!! kontak dönmüyor..
63
Cevap
3
Favori
96.442
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> Arkadaşlar çok acil lütfen!! kontak dönmüyor..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1442 Mesaj
      06 Ocak 2009 22:40:55 Konu Sahibi
      arkadaşlar selamlar...

kardeşimin 99 otm.Honda civic ile eve geldim ve aracı stop ettim, ve daha sonra vitesi parka aldım..şu anda kontak anahtarı hiç dönmüyor ve direksiyon kilitli kaldı ne yapmam lazım ??

teşekkürler...

|
      |

• Yarbay
      3338 Mesaj
      06 Ocak 2009 22:43:00
      Kontağı döndürme noktasına getirdiğinde direksiyon sağa sola çevir..Hem direksiyon kilidi açılır hem de kontak döner

• Yarbay
      15251 Mesaj
      06 Ocak 2009 22:43:58
      quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Kontağı döndürme noktasına getirdiğinde direksiyon sağa sola çevir..Hem direksiyon kilidi açılır hem de kontak döner

bencede
      |
      |

Fiat bravo 1.4 t-jet+lpg Hakkaten bravo !
    • Yarbay
      3716 Mesaj
      06 Ocak 2009 22:45:27
      direksiyonu sağa sola oynatarak kontağı çevirmen gerekiyor

edit: @gökhan43 cevabı vermiş zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eswod -- 6 Ocak 2009; 22:43:55 >
      |
      |

• Yarbay
      18944 Mesaj
      06 Ocak 2009 22:46:58
      quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Evet, direksiyon kitlidir büyük olasılıkla, belki 1-2 cm döner. Hareket ettiği ileri ve geri noktaların ortasına getirirsen mandal sıkıştığı yerden çıkar ve kilit menteşesi anahtarın dönmesine izin verir.

Geçmiş olsun, her an ve her yerde olabilir. Ama sakın anahtarı ve kilidi zorlama. Kırılırsa aracı hiç hareket ettiremezsin ve çilingirin gelmesi gerek.
      |
      |

• Binbaşı
      1442 Mesaj
      06 Ocak 2009 22:52:54 Konu Sahibi
      arkadaşlar motoru stop ettikten sonra vitesi P(ark) aldım ondan olabilir mi ?
      |
      |

• Yarbay
      4694 Mesaj
      06 Ocak 2009 22:54:08
      olmaz, direksiyon kilitlenmiştir...
      quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

|
      |

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU
    • Binbaşı
      1080 Mesaj
      07 Ocak 2009 11:21:15
      quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

Direksiyonu denemedin mi arkadaşım?Çevir şunu sağa sola ve aynı anda çevir kontağı..
      |
      |

35 yıldır bu Dünya'dayım. 2 kız çocuk babasıyım. Borcum var, arabam var, evim var. Bir de "eş/dost" bildiklerim var.
      2007 üyesi
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      07 Ocak 2009 11:43:13
      Direksiyonu hafif çevirdiğin anda anahtar yine dönmyürsa, anahtarı bir kaç kez çıkartıp takrar yerine tak ve yine anahtar dönmüyorsa bir anahtarcı bul ve yaptır. Sonra hemen servise götür ve kontak mekanizmasını komple değiştir.
      Bizzat tarafımdan yaşanmıştır. 2003 yılında bir önce ki arabam 1990 Şahin aynen bu şekilde 2-3 kez yolda kaldı. İlk ikisini evden uzakta ama tesadüf anahtarcıya yakın bir yerde yaptı. Anahtarı yuvasına takıyorum ama anahtar kesinlikle dönmüyordu. Anahtarcı yardımı ile halledip eve geldim sonuncusunda. Ve 2 gün sonra arabaya binip bir yere gideceğim tık yok. Anahtar dönmüyor. Sürekli gittiğim ve yakınımda olan Tofaş Servisini çağırdım, komple kontak mekanizmasını söktü ve değiştirdi. Tabi anahtar da yenilendi. Servise gittik ve komple kilit sistemimi de değiştirdim.
      Büyük olasılık senin arabanın da kontak mekanizması değişecek. Hal böyle olunca anahtar da yenilenecek. Tabi kapılar da tek anahtar olduğu için kilit sisteminde değişebilir.
      2004 yılında dedemin cenazesinde de aynısı eniştemin 2000 Model Mercedes E 200 arabasında oldu. Mezarlıkta kaldı araba ve anahtar dönmedi. Mercedes yardımı çağırdı ve arabası servise gitti. Onunda aynen kontak mekanizması, kilidi ve galiba beyni değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 7 Ocak 2009; 11:42:30 >
      |
      |

2005 Renault Clio Symbol 1.4 8V-75 HP - A.C/Authantique
      İstanbul - 1975
    • Yarbay
      3346 Mesaj
      07 Ocak 2009 11:52:38
      Genelde direksiyon kilitliyken benim arabadada oluyor .gerçi her arabada olur.

Direksiyonu sağa sola oynat aynı anda kontağı çevir
      |
      |

• Yarbay
      2229 Mesaj
      07 Ocak 2009 15:19:39
      Bende de palio'da olmuştu amcamların.Sinir olmuştumTabi cibiliyetsiz direksiyon yüzündenmiş
      |
      |
    • Binbaşı
      1873 Mesaj
      07 Ocak 2009 15:24:10
      Banada flashda olmuştu.İzmir karşıyaka trafiğin ortasında marş motorum arızalıyken stop ettirmiştim.telefon açtım arkadaşlara.anlattım anlattım.kır dedi kilidi.direksiyona güçlü yüklen.dal gibi bi yıldızla söktüm mekanizmayı.düz kontak vurdur devam : )
      |
      |

• Yarbay
      2685 Mesaj
      07 Ocak 2009 15:46:34
      quote:

Orjinalden alıntı: ucanhoroz

Banada flashda olmuştu.İzmir karşıyaka trafiğin ortasında marş motorum arızalıyken stop ettirmiştim.telefon açtım arkadaşlara.anlattım anlattım.kır dedi kilidi.direksiyona güçlü yüklen.dal gibi bi yıldızla söktüm mekanizmayı.düz kontak vurdur devam : )

Bu da bı yontem tabıkı
      |
      |

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA BRC My11SATILDI

1996 Renault 9 Broadway
    • Yarbay
      2486 Mesaj
      07 Ocak 2009 20:32:06
      kilidi çevirmeden önce direksiyonu saga sola hafifçe çevir .kontagı çevirdiginden direksiyon boşa çıkacak

bu hondada benimd ebalıma gelmişti.ilk karşılaştıgımda şimdi yedik ayvayı araba topu dikti demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 7 Ocak 2009; 20:29:39 >
      |
      |

İMZA FELAN YOK..
    • Binbaşı
      1265 Mesaj
      13 Ağustos 2009 21:41:24
      Bu direksiyon bilgisini verenlerden Allah razı olsun. Hyundai Getz'in anahtarını çeviremedim, kafayı yiyecektim. Hemen googlladım bu sayfa çıktı önüme :) direksiyonu çevirmek işime yaradı.

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      13 Ağustos 2009 23:05:29
      :)
      ben de bir sabah işe geç kalıyordum nu yüzden. sonradan kendim çözdüm.

bu arada toyota yol yardım sabahın 7:50 sinde açlışmıyormuş bunu da öğrenmiş oldum. ir de 24 saat diyorlar pehhhh
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      13 Ağustos 2009 23:41:44
      bana da olmuştu. aha şimdi sıçtık demişim. bi şekilde zorla morla döndürdüm. sonra akşam babama söylediğimde gülmekten yarıldı ve direksiyonu sağ sol yaparak çevir bidaha olursa dedi. hakkatende öyleymiş. herşeyin bir ilki varmış.
      |
      |

• Binbaşı
      1598 Mesaj
      13 Ağustos 2009 23:44:27
      quote:

Orijinalden alıntı: bluespower

bana da olmuştu. aha şimdi sıçtık demişim. bi şekilde zorla morla döndürdüm. sonra akşam babama söylediğimde gülmekten yarıldı ve direksiyonu sağ sol yaparak çevir bidaha olursa dedi. hakkatende öyleymiş. herşeyin bir ilki varmış.

Belki öle ama bende de kilidin içindeki bilyalar dağılmışdı işte ozaman yandık demişdim...
      |
      |

O koltuğa her oturduğunda neden diye bir sor kendine..!
    • Binbaşı
      1873 Mesaj
      13 Ağustos 2009 23:57:25
      quote:

Orijinalden alıntı: darel-x

Bu direksiyon bilgisini verenlerden Allah razı olsun. Hyundai Getz'in anahtarını çeviremedim, kafayı yiyecektim. Hemen googlladım bu sayfa çıktı önüme :) direksiyonu çevirmek işime yaradı.

Bi gün hiç unutmam...
      |
      |

• Yarbay
      3146 Mesaj
      14 Ağustos 2009 02:58:50
      Ben bunu 9 yaşından beri biliyorum

Sorun bende mi millette mi anlamadım
      |
      |

*Fujifilm S2000 HD*XBox 360 1.51*Logitech Z5500*15" MacBookPro i7 2.0*Creative Gigaworks G500*Samsung i9100*

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,484
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.