Şimdi Ara

ARKADAŞLAR BU KENE Mİ? -RESİMLİ- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
8.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Serdar

quote:

Orjinalden alıntı: As cos
    pipisinin olmadığını nası anladın çok küçükte

Erkek keneler üstten bakıldığında tüm vücudu kitin tabakasıyla kaplı olarak görülür ve balon gibi şişemez. Bu tabakaya skutum denir. Dişiler ise sadece başı ve biraz arka tarafına kadar kaplıdır. Geri kalan kısmı deri olduğu için balon gibi şişebilir. resimdeki kene yavaş yavaş şişmeye başlamış ve bu tabaka uç kısım arkasında görülmüyor. Dolayısıyla dişi.

Tür tayini için keneyi incelemem lazım. Resimler çok küçük...

hocam meslek ne???

• quote:

ALkolu basarsak zaten havasızlıktan bırakır dimi

Ölürse ne olur ısırdığı yerde düşer mi?

Başını çıkardığı süreden önce ölmez. Bir kaç dakika alkol içinde kalması gerekiyor ölmesi için. Laboratuvar şartlarda susuz ortamda eksi 4 derecede 4 yıl boyunca tutulan bir kene çıkarıldığından kısa bir süre sonra ayaklarını oynatabilir, yaşamını sürdürebilir. O kadar kolay ölmüyor namussuzlar...

• quote:

quote:

ALkolu basarsak zaten havasızlıktan bırakır dimi

Ölürse ne olur ısırdığı yerde düşer mi?

Başını çıkardığı süreden önce ölmez. Bir kaç dakika alkol içinde kalması gerekiyor ölmesi için. Laboratuvar şartlarda susuz ortamda eksi 4 derecede 4 yıl boyunca tutulan bir kene çıkarıldığından kısa bir süre sonra ayaklarını oynatabilir, yaşamını sürdürebilir. O kadar kolay ölmüyor namussuzlar...

vay canına şaştım kaldım bu akdar bilgi

Takdir ettim

• quote:

Orjinalden alıntı: TRojka
    kene lerde sivrisinekler gibi diye duymuştum ben sadece dişileri kan emiyo diye doğrumu bu??

Hayır, erkek keneler de kan emerler. Yalnız dişilerde olmayan bu sert tabakaları yüzünden çabuk doyarlar ve toprağa düşerler...

quote:

vay anasını forumda kene uzmanıda varya süper ya

bilginizi takdir ettim

ama espri yapmadan edemicem, forumda gördüm milletin nickinin altında konsol uzmanı, pc doktoru filan gibi yazıyo, sizde Kene uzmanı yazdırsanız güzel olur

Tabi espri yapıyorum sanırım doktor veya eczacısınız

quote:

Orjinalden alıntı: Leonidasss
    hocam meslek ne???

Veteriner Hekimim.

• quote:

vay canına şaştım kaldım bu akdar bilgi
    Takdir ettim

Teşekkür ederim.

5 yıl boyunca size de bu tarz bilgiler yüklenirse siz de bilgilenirsiniz. Yoksa dersleri geçemezsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 23 Mayıs 2007; 22:05:51 >

• @Serdar,takdir ettim sizi.Ne kadar güzel ve sabırlı cevaplar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DesertRose

@Serdar,takdir ettim sizi.Ne kadar güzel ve sabırlı cevaplar...

Çok teşekkür ederim. Bir kişiye dahi faydalı olduysa ne mutlu bana...

• Sağlık Ocağında uyarılar vardı alkol dökmeyin yazıyordu. Yavaş yavaş çekin diyordu. Hızlı çekerseniz kafası içeride kalabilirmiş
  • quote:

Hayır, erkek keneler de kan emerler. Yalnız dişilerde olmayan bu sert tabakaları yüzünden çabuk doyarlar ve toprağa düşerler...

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

Sağlık Ocağında uyarılar vardı alkol dökmeyin yazıyordu. Yavaş yavaş çekin diyordu. Hızlı çekerseniz kafası içeride kalabilirmiş

Kesinlikle dökmeyin. Pamuğa emdirip etrafını saracaksınız sadece. Bırakacaktır kısa bir süre sonra. Zeytinyağı bulunmadığı durumlarda kullanılabilir sadece. Zeytinyağı en iyisidir. Amaç havasız bırakmak. (Bu arada klinik ortamında alkol kolay bulunduğu için aklıma ilk alkol geliyor. Ev ortamında zeytinyağı daha kolay buşunacağından bu şekilde çıkarılması uygun olacaktır.)

quote:

Orjinalden alıntı:TRojka
    teşekkürler

Rica ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 23 Mayıs 2007; 22:20:07 >

• kafası kalırsa ne olur ?
  • kesinlikle kene

lyme hastalığı olur kafa içerde kalırsa. ya da mikrop kaparsınız en ufak ihtimalle ne de olsa ota b**a kafasını sokan bi hayvan
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^CoNCoN^^

Kesinlikle kene...

ARKADAŞLAR BU KENE Mİ? -RESİMLİ-

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Flash&id=A230515F&date=23Mayis2007

Resimdeki erkek bir kene. Ve gördüğünüz gibi kan emiyor.

• peki arkadaşın elinde olduğunu düşünürsek,
    elini alkol, zeytinyağı yada su dolu bir kabın içine soksa?

olmaz mı?
  • evet kene o da kendisi başlığı açıp gitmiş kardeş meraktanmı sordun yoksa bu fotolar sanamı ait
  • babamın veternier ansiklopedisinde vardı.ayrıntılı 20 sayfa anlatıyordu inanılmaz bir yaratık.
  • minicik şey neler yapabiliyo vay be
  • Abicim bu resimler sana aitse hala forumda napıyorsun ya ? bas git doktora.
  • Son giriş 23 Mayıs 2007; 20:12:59
    Topice daha cevap gelmeden gitmiş
    Hayırdır öldümü kaldımı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.