Şimdi Ara

ARKADAŞLAR BU KENE Mİ? -RESİMLİ- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
8.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş geçmiş olsun yaaa. Umarım iyidir arkadaş şu an.
  • yhaa keneyle derinin arasına ip dola çek ipi çıksın...
  • ben ciddiyimmm ama ya tv de sölemişlerdi bu yöntemi..
  • Arkadaşlar bu bir kene ve dişi. Riskli durumda olabilirsiniz. Acilen bir sağlık kuruluşuna gidin. Sağlık kuruluşuna gitme süreniz uzunsa kesinlikle yukarıda anlatılan ilkel yöntemleri kullanmayın. Çünkü bir an önce çıkarmanız gerekiyor. Sağlık Müdürlüğü'nün sayfasında verilen bilgileri de aceleyle uygulamayın. En etkin yöntem şudur:

- Bir pamuğa zeytinyağı ya da alkol emdirin.
    - Bu pamukça kenenin her yerini sarın, hava almasın.
    - Bir süre sonra kene ısırdığı yeri bırakacaktır.

Kene kan emerken solunumunu üçüncü bacaklarının arkasında bulunan hava aralıklarından yapar. Bu aralıkları tıkadığınız zaman havasız kalacak ve kene kendiliğinden kan emdiği deliği bırakacaktır. Kesinlikle cımbızla, iple ya da benzer amprik yöntemlerle çıkarmayın.

Sonuç ne olursa olsun kesinlikle doktora görünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 23 Mayıs 2007; 21:37:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

Arkadaşlar bu bir kene ve dişi. Riskli durumda olabilirsiniz. Acilen bir sağlık kuruluşuna gidin. Sağlık kuruluşuna gitme süreniz uzunsa kesinlikle yukarıda anlatılan ilkel yöntemleri kullanmayın. Çünkü bir an önce çıkarmanız gerekiyor. Sağlık Müdürlüğü'nün sayfasında verilen bilgileri de aceleyle uygulamayın. En etkin yöntem şudur:

Kene kan emerken solunumunu üçüncü bacaklarının arkasında bulunan hava aralıklarından yapar. Bu aralıkları tıkadığınız zaman havasız kalacak ve kene kendiliğinden kan emdiği deliği bırakacaktır. Kesinlikle cımbızla, iple ya da benzer amprik yöntemlerle çıkarmayın.

ben farklı bişi mi dedim ilkel yöntemmiş

• haklısınn kabul ediyorum ilkel bi yöntemdi ama bende televizyondan duydum hiçbişi yapamicaksan bi çare işte...
  • Tavukları öldürdüler keneler arttı doğanın dengesi bozulduu kene olayları arttı.
  • quote:

Arkadaşlar bu bir kene ve dişi. Riskli durumda olabilirsiniz. Acilen bir sağlık kuruluşuna gidin. Sağlık kuruluşuna gitme süreniz uzunsa kesinlikle yukarıda anlatılan ilkel yöntemleri kullanmayın. Çünkü bir an önce çıkarmanız gerekiyor. Sağlık Müdürlüğü'nün sayfasında verilen bilgileri de aceleyle uygulamayın. En etkin yöntem şudur:

Hepimizde değil sadece üstteki arkadaşta var kene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mufat -- 23 Mayıs 2007; 21:44:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TRojka

İlkel olan yöntemler değerlendirmeye alınmasın dedim. Yazımı dikkatle okursanız Sağlık Müdürlüğü'nün sitesinde verilenleri de aceleyle yapmayın demişim. Yani sizin örneğinizi tasnif dışı bırakmışım. Tepki göstermeden önce ikinci defa okumayı deneyin derim...

• quote:

Orjinalden alıntı: ..duygusuz..

yhaa keneyle derinin arasına ip dola çek ipi çıksın...

hatta çelme taksın düşsün dimi
  • quote:

quote:

İlkel olan yöntemler değerlendirmeye alınmasın dedim. Yazımı dikkatle okursanız Sağlık Müdürlüğü'nün sitesinde verilenleri de aceleyle yapmayın demişim. Yani sizin örneğinizi tasnif dışı bırakmışım. Tepki göstermeden önce ikinci defa okumayı deneyin derim...

prdn

• quote:

Orjinalden alıntı: mufat

Çoğul ifade birden çok kişi için kullanılabildiği gibi "saygı" ve "resmiyet" cümlelerinde de kullanılabilir. Ben soruyu soran arkadaşa "siz" diye hitap ettim. Üstünüze alınmayın...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mufat

Çoğul ifade birden çok kişi için kullanılabildiği gibi "saygı" ve "resmiyet" cümlelerinde de kullanılabilir. Ben soruyu soran arkadaşa "siz" diye hitap ettim. Üstünüze alınmayın...

Kızmanıza gerek yok ben de espiri yapmıştım zaten

• quote:

pipisinin olmadığını nası anladın çok küçükte

• quote:

prdn

• ALkolu basarsak zaten havasızlıktan bırakır dimi

Ölürse ne olur ısırdığı yerde düşer mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: As cos

Erkek keneler üstten bakıldığında tüm vücudu kitin tabakasıyla kaplı olarak görülür ve balon gibi şişemez. Bu tabakaya skutum denir. Dişiler ise sadece başı ve biraz arka tarafına kadar kaplıdır. Geri kalan kısmı deri olduğu için balon gibi şişebilir. resimdeki kene yavaş yavaş şişmeye başlamış ve bu tabaka uç kısım arkasında görülmüyor. Dolayısıyla dişi.

Tür tayini için keneyi incelemem lazım. Resimler çok küçük...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: As cos

Erkek keneler üstten bakıldığında tüm vücudu kitin tabakasıyla kaplı olarak görülür ve balon gibi şişemez. Bu tabakaya skutum denir. Dişiler ise sadece başı ve biraz arka tarafına kadar kaplıdır. Geri kalan kısmı deri olduğu için balon gibi şişebilir. resimdeki kene yavaş yavaş şişmeye başlamış ve bu tabaka uç kısım arkasında görülmüyor. Dolayısıyla dişi.

Tür tayini için keneyi incelemem lazım. Resimler çok küçük...

kene lerde sivrisinekler gibi diye duymuştum ben sadece dişileri kan emiyo diye doğrumu bu??

• quote:

Orjinalden alıntı: PantaRei..
    quote:

Orjinalden alıntı: caneryolal
    kesinlikle kene. sakın cımbız falan dokundurma
    bacakları bir koparsa hastalık yayabilir. ayrıca daha küçük ve kan emmemiş.

http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/anasayfalinkler/kng/kongo.asp

biliyorum hocam. ama onu yapmak öyle bir maharet istiyor ki. adamın bir eli titrese; kenede de hastalık varsa ne olacak?

hiç riske atmasın.hastanede onu bi güzel alıyorlar

• vay anasını forumda kene uzmanıda varya süper ya

bilginizi takdir ettim

ama espri yapmadan edemicem, forumda gördüm milletin nickinin altında konsol uzmanı, pc doktoru filan gibi yazıyo, sizde Kene uzmanı yazdırsanız güzel olur

Tabi espri yapıyorum sanırım doktor veya eczacısınız
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.