Şimdi Ara

Arkadaşlar anfim subwoofer ı kaldırırımı yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Woofer ım --JBL 30cm Profesyonel Subwoofer
    1200 Watts Maximum
    300 Watts RMS
    Çift Bobin 4 ohm. ---Anfim --kenwood KAC-M846 ANFİ
    Özellikleri:

· 4 Kanal, 720W max.,4 Ohm 4X60W RMS,2 Ohm 4X90W RMS, 4Ohm mono köprü 2x180W RMS, ön hıgh pass- arka low pass filtre, hıgh level giriş ...mid falan takmicam sadece kapı hoparlörleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bende az yeniyim bu işlerde ama anfi köprüde 180 Watts veriyor sizin bass 300 istiyor yani tam kaldırmaz birde çift bobin olayı farklı galiba 2 ohm a düşüyor tam emin olmamakla beraber. Mono anfi bakın bence mid takmıyacaksanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_sarp -- 11 Kasım 2014; 11:04:16 >
  • Çift bobin olduğu için 2ohm da çalıştırırsınız o woofer ı. 2 ohm da 300 350rms amfi işinizi görür.
    Örnek olarak
    JBL gto300.1
    Kenwood kac m615
    Kicker zx300.1
    Olabilir.

• Peki bu anfinin kaldıracağı bir subwoofer önerirmisiniz

• Jbl gto 804 olabilir.
    Subwoofer:
    200 rms 4 ohm
    Amfi:
    180 rms 4 ohm.

Sadece bass ve amfi olacaksa mono amfi ve woofer da alabilirsiniz.

• burak9006 kullanıcısına yanıt
    Tüm çıkışları buna bağlasam olmazmı yine :)

• O şekilde iki köprülü çıkıştan birinin gain ayarı az oynasa woofer kullanılmaz hale gelir.

Tüm çıkışları bağlamak gibi bir ihtimal yok,, olsa teknik detaylarsa 1*360w double brıdge single speaker out yazardı.. birisinden birisi gümler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Tüm çıkışları bağlamak gibi bir ihtimal yok,, olsa teknik detaylarsa 1*360w double brıdge single speaker out yazardı.. birisinden birisi gümler.

Çift bobin bass larda var o ihtimal ama tehlikeli. Arkadaşın elindeki woofer da çift bobin 4er ohm.

2 kanalı köprüleyip 1 bobine diğer 2 kanalı da öbür bobine giriyorsunuz. Ama gain ve frekans ayarları birebir olmazsa kolayca yanıyor bass.
    simdi anladim :(. ben tek bobine 4 cikis girecek sandim.
    Evet,, 2 kanalinda esit olmasi lazim. bunu yapabilmesi icin, 2 bridge kanalindada ayri ayri crossover olmasi gerekir.

• Bugün media markt te stantda gördün aynı benim anfiden . Kenwood 300rms woofer ve kenwood 16cm mid takımı bağlı olarak çalıyodu hemde ne çalma ..iki arada bi derede kaldım valla görevliyede sordum sorun çıkmaz çalar anfin wooferını dedi😩😩😩

• quote:

Orijinalden alıntı: burak9006

quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Çift bobin bass larda var o ihtimal ama tehlikeli. Arkadaşın elindeki woofer da çift bobin 4er ohm.

2 kanalı köprüleyip 1 bobine diğer 2 kanalı da öbür bobine giriyorsunuz. Ama gain ve frekans ayarları birebir olmazsa kolayca yanıyor bass.

Tek bobin kullansam sorun olurmu öyle bir imkanım varmı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hilmimeral

Bugün media markt te stantda gördün aynı benim anfiden . Kenwood 300rms woofer ve kenwood 16cm mid takımı bağlı olarak çalıyodu hemde ne çalma ..iki arada bi derede kaldım valla görevliyede sordum sorun çıkmaz çalar anfin wooferını dedi😩😩😩

Açık alanda pek belli olmuyor arabadaki akustik farklı çünkü.
    100rms woofer 50 rms kolonlarla sesi %30 40larda kullanmak bile fazla geliyor benim salonda.
    Kenwood 300rms ler tek bobin bu arada.
    Bence madem elinizde var bi takıp deneyin elinizdeki woofer a amfiyi stabil olmaz amfi kendini açıp kapatırsa ya da çok ısınma yaparsa farklı bir amfi veya woofer a geçersiniz.

• Sağol kardeşim bilgiler için yarın arkadaşla montaja başlicaz ..işlem bittikten sonra yorum atarım inşallah sorun çıkmaz :)

• Hilmimeral kullanıcısına yanıt
    Bir wooferde 2 bobin,, bence sacma.
    bir hoparlor sagdece kendisine verilen frekansi tekbir noktadan, tekbir koni ile verir.. Bir hoparlor konisi 2 bobinin sesini yansitmasi icin.. tek cikisa seri veya paralel baglanmali.. aldiysaniz sorun yok,, almadiysaniz tek bobinli alin, saglamindan alin..

• quote:

quote:

Bugün media markt te stantda gördün aynı benim anfiden . Kenwood 300rms woofer ve kenwood 16cm mid takımı bağlı olarak çalıyodu hemde ne çalma ..iki arada bi derede kaldım valla görevliyede sordum sorun çıkmaz çalar anfin wooferını dedi😩😩😩

100rms woofer 50 rms kolonlarla sesi %30 40larda kullanmak bile fazla geliyor benim salonda.
    Bence madem elinizde var bi takıp deneyin elinizdeki woofer a amfiyi stabil olmaz amfi kendini açıp kapatırsa ya da çok ısınma yaparsa farklı bir amfi veya woofer a geçersiniz.

Bağlantıyı yaptık fakat anfi 10dakikada hemen ısınıyor.üstelik sadece woofer bağlı😩 anfi bir arkadaşımın woofer bi arkadaşın geri verebilirim .anfiye göre woofer mı alsam yoksa woofer a göre anfimi yardımcı olursanız sevinirim..fikirlerinizi bekliyorum

• Hilmimeral kullanıcısına yanıt
    Eğer düşünürseniz 2 aylık Jbl Gto-804 20 Cmlik subumu satabilirim.
    Kozmetik Olarak 10 üzerinden 10 alır fotoğraflarını isterseniz atarım.
    180 Rmslik anfi ile beslendi ve hiç zorlanmadı. Zaten tadilat felan görmedi. Aldım bağladım toplam en fazla 10 saat dinlenmiştir.
  • quote:

quote:

quote:

Bağlantıyı yaptık fakat anfi 10dakikada hemen ısınıyor.üstelik sadece woofer bağlı😩 anfi bir arkadaşımın woofer bi arkadaşın geri verebilirim .anfiye göre woofer mı alsam yoksa woofer a göre anfimi yardımcı olursanız sevinirim..fikirlerinizi bekliyorum

Aslında bütçe belirleyip ikisi birbirine uygun olacak şekilde alın.

Forumda bir arkadaş aktif woofer satıyor 350tl ye ona da bakabilirsiniz aktif woofer larda amfi woofer beraber ve birbirine uyacak şekilde oluyor yer konusunda da iyi olabilir sadece kablolarını takıp dinlemeye başlıyorsunuz.

• Anfiye şunu buldumuygun galiba değerlerine baktım kicker es12 30cm ..sizce nasıl olur?

• Kicker es kullanıp memnun kalan görmedim hiç genelde kicker es var amfim bu yerine ne alayım diye sorunlar oluyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.