Şimdi Ara

Arkadaşlar acil hastalık yardım babam yatağında sancıdan bağırıyor.!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
3
Favori
35.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
206 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doktorum ancak tahlil sonuçları temiz çıkmış bakipta o doktor arkadaşlarımın göremeyeceği bir seyi goremem. En iyisi başka bir hastaneye gitmeniz.

Appendisit olacağını zannetmiyorum
    Pankreatit olma ihtimali var öne eğilice ağrisi degisiyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeş crohn veya ülseratif kolit olabilir, 2 side hafife alıncak rahatsızlıklar değildir. ataklar şeklinde seyredebilen rahatsızlıklar. dışkıda kan, ishal ile kan, karın bölgesinde şişkinlik, karın ve midedede kramp ve sıkışma tarzında ağrılar, bele ve sırta doğru vuran ağrı ve sızılar, mide bulantısı, dayanılamaz derecede ağrı. gibi belirtileri var. bazı hastalarda çok acil bi şekilde müdahele edilmesi gerekiyor. tekrar söylüyorum ihmal edilecek bi durum asla değil atak geçiren kişi tedavi altında değilse ölüm riski var! Gastroenteroloji uzmanına gidin hızlı bir şekilde, kolonoskopi ve endoskopi çekilir mide ve bağırsaklara görüntü ile bakılır, ülser, iltihap, polip, tümör gibi durumlar varmı gözlenir, eğer bunlardan herahngi biri varsa parça alınır patolojiye gider incelenir. tanı için yetersiz gelirse çeşitli MR yöntemleri var bunlar denenir ve tanı konulur, dediklerimi dikkate alın bi doktora gidersin kolonoskopi çeker birşey yok der yollar, başka doktora gidersin koonskopi çeker üstüne mr tomografi falanda ister. üstüne gidin olayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-John -- 13 Ağustos 2019; 1:4:40 >

• Bağırsaklarından dolayı kabızlık olabilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    bana mesaj gelmemiş ,nasıl yani özel mesaj gönderilmiyor mu ?
    1 saat önce başka birisi göndermiş ,genel sorun olsa oda gelmezdi

ben size mesaj göndermeyi deneyim o zaman
  • Kardeşim aynısı banada oldu doktorlar bulamadı , karnım dizlerinde ağrıdan ağlıyordum.
    Özele gittim devlete gittim.Bu Aylar sonrası nöbet ile geldi.
    Sadi konuk istanbul devlet hastAnesinde apandist tehşisi ve acil ameliyata girdim.
    Bulantı , kaka , kusma yoktu.Zorlayarak kendim yaptım ölüm gibiydi aldılar eahatladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8643D86AA

böyle çözülemeyen durumlarda her zaman ÜNİVERSITE ARAŞTİRMA HASTANELERINE gitmekte fayda var çünkü iştişare usulu çalışır ve teşhiş koyamıyorsa bir üstüne danışır doçenti çagırır o bulamadıysa profesör gelir .
    Bilginiz olsun
    Katılıyorum.Özele 1000 tl para verdim.Ağrı kesici verdi yolladı.
    Araştırma hastanesinde 4 saat sıra bekledim.Apandist tehşisi konuldu.
    Aynı bu belirtiler vardı.

• Kardeşlerim, herkesin iyi niyetli yorumlarına karşılık cevap veremedim.Çok duyarlıymış ülkemin insanları.Herkes saolsun.
    Ben iç kanama yapmasındna korktum çok şükür öyle bişe olmadı.Artık kimsenin panik olmasına gerek yok.Umut ediyorum daha ağır bi sıkıntı çıkmaz tanı konulduğunda.
    Hastalık tanısı kesinleşdiğinde buraya sonucu yazıcam bu sıkıntıyla karşılan insanlar hızlı fikir edinsin diye.
  • Geçmiş olsun, bu cumartesi aynı sorunları bende yaşadım.
    Sabah evden çıktım 2-3 işimi bitirdim sonra bayram için börek alacakken tam dükkanın önünde ayılop bayıldım. Ardından halamı arayıp geliyorum nane limon yap başım dönüyor dedim. Ev yakın bizimkiler uzaktaydı diye. Evde hala geçmedi, aksine fenalaştım. Halama dedim komşuyu ara arana kullanacak halim yok. Hemen acile gittik. Serum verdiler çıkıştada 4 ilaç verdiler. Akşam eve götürdüler ama hala felaket terliyorum, üşüyorum baş ağrım inanılmaz şekilde devam ediyor ve hiç durmuyor annemin 5-6 saat boyunca ateşimi düşürmekmiçin bız kompressi yaptığını hatırlıyorum. Babam yine götürelim acile dedi ve gittik. Orada ilk serumda midemi boşaltmak için bişi verdiler sürekli çıkardım falan ikincisinde ise yatıştırıcı gibi birşeydi. Ardından film çektiler karnımdan ve 4 saatin sonunda eve geldik. Biraz daha iyiydim ama 90 kilodan 50kiloya düşmüş gibi çökmüştüm. Hiç birşey yiyemiyorum, içemiyorum, en ufak şeyde mide bulantısı oluyor, kusmak istiyorum ama birşey olmadığı içinde gelmiyor midem kalkıyor ve en kötüsü 4 gündür bitmek bilmeden diyare oluşum. 5-10 dakika bir. Uyku desen sıfır, bayramın arife gününden beri evde geçiyor. Tatile gidecekken, evde tatile döndü.

İlk acile gidişim ist. Kağıthane devlet hastanesi, sağolsun doktor kalkmadan teşhisi koydu sıfır ilgi.
    İkincisi okm. Eğitim ve araştırma hast. 4 saat boyunca aralıksız ilgilendi. Hatta ve hatta kıpırdadığımda diyare olacağım diye kalkıp yanıma geldi defalarca.

Bugün 4. Günüm biraz daha iyiyim ama zombi gibiyim, ot çekmiş gibiyim, bağımlı gibiyim işte.

Kesimlikle ama kesinlike başka bir hastane dene. Geçmiş olsun

• Hiç başıma gelmedi ama gelenlerden çok duydum böyle kıvrandıran bildiğim tek bişey var böbrek taşı
  • wearesorryserver kullanıcısına yanıt
    Çok cahilsiniz bari yorum yapmayın. Tıp fakültesini bitirip uzmanlık yapan her şeyi bilmiyor bilemez zaten bu imkansız. Annem pemfigus hastası. 20 den fazla hastaneye gitti hastalığına hep yanlış teşhis kondu yanlış tedavi uygulandı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittiğimizde hastalığının ne olduğunu öğrendi.

Hocam geçmiş olsun. Ufak tefek hastanelerde sadece vakit kaybedersiniz. Üniversite hastanesi, eğitim araştırma hastanesine gitmelisiniz. Gerçekten işinin ehli doktorlar çoğunlukla buralarda oluyor.

• R-John R kullanıcısına yanıt
    Aklımdan geçenleri fazlası ile yazmışsınız
    Yazmadan önce bi yorumlara bakayım dedim

• gardanadam kullanıcısına yanıt
    Bizimde bi hastamıza böyle olmuştu. Hastane dar atmıştı kendinide Ülseratif kolit spastik kolon safra reflüsü gastrit helikobateri bunlar çıkmıştı :( hatta üzerine kas ve kemik erimeside oldu Allah dert verip derman aratmasın. Çok geçmiş olsun Allah şifa versin

• Doktorculuk oynamaya ne kadar meraklısınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En agır sancıyi böbrek apandısit yapar.pankreas genelde digerlerine oranla iyice bozulana kadar daha az.mide-barsak sancılarida fenadir.
    bu yuzden once karın bolgesı ultrasonu
    gerekirse endoskopi falan.
    tahlıl mahlil genelde pekbi sey belli etmeyebilir

• KırmızıElma K kullanıcısına yanıt
    Benim hangi yorumuma cahilsiniz diye atıfta bulundun, söyle de ona göre yorum yapayım?? Ne kadar cahil olduğumu göreyim

• ben böyle gittim acile kaldırdılar beni ulan nasıl acıyor ama varya kursun sıksalar böyle acımaz belki biri bıçak saplamış sürekli oynuıyor gibi gittik hastanede bakmayan doktor girmedimiz bölüm kalmadı en son ameliyatla açalım bakalım dediler peder bey olmaz dedi neyse bizim bi nine vardı bu işlerden anlayan bi baktı kadın bu dedi gaz yapmış bağırsakdan çıkamıyor zart zurt halledecem şimdi dedi gitti bişiler dövdü 1 bardak zeytin yağının içine attı iç bunu dedi hepsini içtim 5 dk sonra zart zurt zart zurt bir rahatladım bir rahatladım teyze dünyayı istese verirdim orda böyle bişi olmuş olabilir belki
  • Patolojik denilen, uzmanların ilgilenmesinin şart olduğu bir durum yoksa birçok kullanıcının yazdığı gibi gaz veya kasılma, kramp gibi bir durum mevcut olabilir. Bu bölgede tarifi imkansız hava koşulları ve "zihinsel iklim" var, bedenin dışına farklı bir şekilde yansıyor olabilir. Kimse yazmamış ama kilo problemi de varsa diyafram sıkışması denilen bir şey yaşıyor olabilir, hem gaz hem de kas gerginliği yaratır...

Geçmiş olsun...

• wenser W kullanıcısına yanıt
    Lavmandan nolacak dışkın çok mu degerli? Niye beddua ediyosun. Zaten yapilması gerekiyor gaz sancisini dışlamak için

• quote:

Orijinalden alıntı: wearesorryserver

Benim hangi yorumuma cahilsiniz diye atıfta bulundun, söyle de ona göre yorum yapayım?? Ne kadar cahil olduğumu göreyim
    Mesajı alıntı yaparak cevap verdim. "Bir doktor tahlil yapmış bir şey çıkmamış başka doktor ne diyecek ki" diyen birisinden bunları anlamasını beklemek fazla oldu sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KırmızıElma

Mesajı alıntı yaparak cevap verdim. "Bir doktor tahlil yapmış bir şey çıkmamış başka doktor ne diyecek ki" diyen birisinden bunları anlamasını beklemek fazla oldu sanırım.

Alıntıları Göster
    Sen de haklısın, bir şey bilmeden kime laf soksam diye geçinip duruyorsun

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.