Şimdi Ara

Arkadan çarptılar kim suçlu çıkar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 şeritli yolda sol şeritten seyrediyordum, yolun ortasına köpek gelip yattı, hızımı düşürdüm 40-50 km civarına ve aynayı kontrol ettim arkadan bi araç geldiğini görünce elimle yavaşlaması için işaret yaptım köpeğe çarpmasın diye. Köpek hala kalkmadığı ve çok yaklaştığım için sağa sinyal verip geçtim, geçtiğim sırada büyük bir şiddetle arkadan çarptı sol şeritten gelen işaret yaptığım araç. O da benimle beraber sağa hamle yapmış. Aracım ağır hasar aldı büyük ihtimal pert olacak. Yarın rapor çıkacak trafik ekipleri tutanak tuttu. Bana suç çıkarma durumu olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaydurugububak -- 6 Ağustos 2019; 1:25:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sağa sinyal verdiğiniz halde gelip size çarpıyorsa direk ehliyetini alıp trafikden men etmeliler böylelerini.Siz yapılacak olan herşeyi yapmışsınız

Edit : Fotoğrafları yeni gördüm oraya kadar uçması için 150+ hızla gelmesi gerekli , o yolda o sürat yasak zaten siz haklısınız 8/8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DesertEagle67 -- 6 Ağustos 2019; 1:21:53 >
  • %100 çarpana verirler kusuru ama böyle bir durum otoyolda olsa yaptığınız hareket çok tehlikeli neden direk sağa geçmediniz tepki verecek fırsat mı olmadı ?
  • 100 metre ilerde sola dönüş var hocam oraya dönecektim zaten. Köpek kalkar diye umdum korna vs yaptım kalkmadı. Arkadaki aracın da o kadar hızlı geldiğini kestiremedim.

• Rover 200 serisi çok sevdiğim bir araçtır. Büyük geçmiş olsun size bir kusur çıkmadan aracınız perte çıkarılacaktır tahminim.

• Arkadaki araç fluence sanırım şirket aracı olma ihtimali yüksek bu fluence ler trafikte Allah ne verdiyse yardırıyor resmen sakin gidenine pek denk gelmedim geçmiş olsun arkadaki araç kusurlu aracınızın masrafını karşı tarafın sigortası karşılayacaktır.

• Köpek ne oldu?
  • Arkadan çarpan genelde suçludur

• Direk arkadan vurmuş burda şerit değiştirsen bile arkadan gelen suçlu hızını kontrol etmeliydi , eğer sana yandan çarpsa ve soldan darbe alsaydın iş değişirdi o zaman sen şerit ihlali yapmış olurdun .. Bu durumda sıkıntı etmene gerek yok geçmiş olsun ..
  • yol 2 şeritli değil ki, gidiş geliş tek şerit görünüyor.
    neden solda gidiyordunuz.

edit: geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 6 Ağustos 2019; 9:8:21 >
  • Bakınız burası Türkiye...

Geçmiş olsun. sorunuza çok bilmiş trafik kuralcıları sorularla cevap vermiş.

Araba yolda ters duruyor. Çarpma ile spin atmış, geniş bir çift yönlü yol. Yolun diğer tarafında uzaktaki ağaçların olduğu yerde belli. Sola dönmek için sol şeritte olmak ne zamandır suç?

Bir de o kopek yerine çocuk olduğunu düşünün, fluence kullanan kişinin akıl ve ruh sağlığı için hastaneye yatması lazım. Kavşağa bu hızla giren biri anca böyle başkasının hayatını tehlikeye atar.

Şu suçsuz kişiye de suç bulma huyu ne zaman kalkacak bizim halktan. Çok saçma ve aptal bir huy...

Kendi sigortacınıza danışarak tutanakta bir eksik ve hata varsa itiraz edip düzelttirin. Tutanaktaki her cümleyi evirip çevirip size de hata düşebiliyorlar.
  • arkadan çarpan suçludur ancak siz de yolu kontrol edip öyle şerit değiştirmeniz gerekirdi. ikinize de hata yazılacaktır bence.
  • Adam sol şeritten gelip fren yapmadan sağa doğru parselleme yapınca kontrol etme gibi bir şansım olmadı hocam. Yoksa arkada olduğunu biliyordum

• geçmiş olsun hocam,öndeki aracı geçerken soldan geçilir ,döneceğiniz için yavaşlayıp sola sinyal vermeden sizin sağınızdan geçmeye çalışıyorsa ya da sizin sağa sinyal verdiğinizi göre göre geriden hızla gelip sağınızdan girmeye çalışıyorsa suçludur.
  • Dörtlüleri yakıp yavaş yavaş duracağına gereksiz aksiyonlarda bulunmuşsun.

Neyse geçmiş olsun iki tarafa da.
  • rapor çıkınca paylaşırmısın buradan..
  • Rapor çıktı karşı taraf kusurlu bulundu ama yüzde verilmemiş onu sigorta şirketleri belirliyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaydurugububak -- 6 Ağustos 2019; 16:2:25 >

• Gaydurugububak kullanıcısına yanıt
    araç fotoları çıkıyor rapor fotoları çıkmıyor.

gözünüz aydın bu arada, umarım bir daha böyle bir olayı yaşamazsınız.

edit: fotolar gözüküyor sorun bendeydi herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umgaca -- 6 Ağustos 2019; 15:59:32 >
  • Arkadan çarpan aracın marka modeliyle alakalı bir durum kimin suçlu olduğu.
    Örnek veriyorum arkadan çarpan araç bir 7.60 Long ise o adamın suçlu olma ihtimali yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.