Şimdi Ara

Arka bağımsız süspansiyon olan C ve B segment araçlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

focus 4'ün de üst motor versiyonlarında bağımsız süspansiyon var. torsiyon daha iyi olsa böyle bir uygulamaya gitmezlerdi.

torsiyon tamamen maliyet düşürme amaçlı bir uygulamadır.

• ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    kendi oturma organınızı neye kıstas alıyorsanız alın beni ilgilendirmez, ben işin mühendislik kısmındayım oturduğunuz bölgede ne hisettiğinizi bilemem. Güncel torsiyonlar ile eski tip torsiyon sistemleri aynı malzeme mühendisliği olmasa da çalışma prensibi limitleri bellidir. Kaç sene ne kullandıysanız kullanın ben sizi ikna etmek için yazmadım o yorumu sonuçta, önemli olan ne hisettiğiniz değil ortadaki gerçek
  • 19can84 1 kullanıcısına yanıt

zaten başlığın ana konusu fark olup olmaması değil ki. farkın anlaşılıp anlaşılmadığı.

oto lastik konusu da böyledir dikkat edin.. biri gelir ben şu şu ucuz markanın şu lastiğini kullandım, Conti ile michelin ile hiçbir fark yok der boşa para veriyorsunuz der çıkar gider 50 kişi taşı çıkarmaya çalışır kuyudan :)

binbir çeşit sürücü profili var. binbir çeşit kullanım şekli var. farklı otomobil var, çeşit çeşit de iyi bağımsız sistem var, çok iyi çalışan torsiyon sistemler de var. farkı anlayan anlar, anlamayan anlamaz.

ben fark görmediysem fark yoktur boş bir sistem demek sevimsiz duruyor onu da söyleyim.

• blueSKYLINE kullanıcısına yanıt

hem hb hem bağımsız süspansiyonla bu araçların virajları çok iyi

• o dediklerin esp çıkmadan önceydi. ESP çıkınca araçlar guvenlı oldu zaten. Konfor olarakta zaten vw amortisorleri konforlu olduğu için uzun yıllar arka tarafa bağımsız bile koyma gereği duymadı. Gazlı amortisor, yağlı amortisor farklarına bkz...

• AirSupport kullanıcısına yanıt

Öncelikle böyle bir üslupla cevap verirseniz aynen cevabınızı alırsınız.Benim nasıl hissetttiğim sizi ilgilendirmezse o zaman bana bulaşmanıza da gerek yok.Size bir şey mi söyledim de benimle muhatap oldunuz?

• Skoda yeti serinin tamamı tam bağımsız.

• ErkekAdamınNickiUzunOlur kullanıcısına yanıt

Evet hocam 2013 - 2018 arası 1.6 benzinli aurisler c segmentinde yol tutuşu olarak üst sıralara oynuyor, ayrıca süspansiyon konforu da gayet iyi.

İşi bilen adama hayranım.

Bu arada son kasa jettalar da bagimsiz. Tüm motor secenekleri hemde.
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt

vaktiyle jetta kullanıcı kitlesi sebebiyle çok linçlendi ama dönüp muadillerine bakınca jetta'nın iyi araba olduğu belli oluyor ayrıca aradan geçen 10 yıldan sonra anlaşılıyor ki oldukça da sağlam üretimlermiş diğer vw'lere kıyasla. boyası, döşemeleri falan yeni gibi çoğunda.

o dönemin araçları yürüyen olarak şimdikilerden iyiydi, daha fazla mühendislik uygulaması vardı üstlerinde. bugünkü gibi hiç esnemeyen şasi+torsiyon+ kalın-yumuşak süspansiyon burcu+esp'ye dayanalım, ilk kullanıcı mutlu olsun kalanlara ne olursa olsun mantığı yoktu.

vw'nin golf 7'nin giriş versiyonlarına torsiyon koymasını tüketici cezalandırmayınca hemen her marka aynı uygulamaya gitti, sonunda c segmenti teknik anlamda büyük b segmentine dönüştü ve kaybolup gitti.

baktılar kimsenin böyle bir talebi yokmuş, c'leri şişirip c suv diye d segment tüketicisine dayadılar, d segmenti de kaybolup gitti.

kaldık arabanın suvuna, insanın...

• Tavsiyeler için teşekkürler. Lütfen dövüşmeden devam edelim gençler :)

• blueSKYLINE kullanıcısına yanıt

2013-2018 dizel Aurislerde yok mu?

• Batistuta kullanıcısına yanıt

Yüksek bir araç. Konfor nasıl?

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt

Kullandınız mı Mazda CX-3 konfor nasıl?

• Miniler bağımsız süspansiyon olmalı
  • ofamof kullanıcısına yanıt

Dizellerde yok hocam onlar torsiyonla geliyor, 1.6 valvematic 132 hp benzinli motora sahip olan toyota aurislerin arka süspansiyonları tam bağımsız geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueSKYLINE -- 12 Nisan 2024; 19:15:39 >
  • B suvlerden 500x ve renegade ikilisi de bağımsızdır.

500x'i araştırdım. Bağımsız süspansiyon olmasına rağmen konforsuz sert bir araçmış bilginize.

Renegade hakkında bir bilgim yok

• Nissan Qashqai

2008 modelinde bile var
  • beklentiniz konforsa citroeni değerlendirin, deneyimleyin. 2008-2017 arası üretilen x7 kasa c5 mükemmeldir konfor anlamında.

torsiyonlu laguna 3 ve bağımsız c5 x7 kullandım. arada dağlar kadar fark var. torsiyonlu aracın arka sağ tekeri çukura girerse araba yatma eğilimi gösterir diğer üç amorsitörü de etkiler. iş iki salıncakla bitmiyor elbette amortisör ve yay önemli etken.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.