Şimdi Ara

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi. (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.215
Cevap
40
Favori
155.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim ki 850 Gramdı galiba 29 liraya gitti galiba dolar kuruna bağlı olduğundan dolayı fiyatlar değişiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herhalde ürünün ellerine ulaşması bi 17 günü bulur diye tahmin ediyorum ha birde işi fransadaki terör olaylarından sonra daha sıkı tutarlar bende gönderdim ürün bakalım hayırlısı
  • Arkadaşlar kargomda sıkıntı var galiba yurtdışına çıkmış gözüküyor ama baktığımda yurtdışı gönderi siteleri var TNT bakıyor galiba Hollanda'ya. Neyse bakıyorum herhangi bir kayıt yok ve seagate iade formunu 26 Ekim'de oluşturdum ve kutunun üzerine sadece order numarasını yazdım hiç bir şey belirlemedim. Bana gelen postada bu order numarası 30 Gün geçerlidir yazıyor. İnşAllah disk bana sağ salim ulaşır.

• faturası olduğu halde istanbul kağıthanedeki şubesine götürdüm kabul etmemişlerdi daha sonra tuzladaki yerine gönderdim hayal kırıklığı ile hdd yi geri gönderdiler bende en son çare olarak seagate sitesinden ürünümün 2016 tarihli olduğunu gördüm
    rma kaydı oluşturup hollandaya ptt kargo ile gönderdim dün akşam saatlerinde ups kargo ile göndermişler seagate gerçekten güvenimi kazandı 1 tb hdd mi sıfırı ile değiştirmişler bu bölümdede bi kaç arkadaşdan da konu hakında bilgi aldım
    herkese teşekkür ederim iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bioshock1975

faturası olduğu halde istanbul kağıthanedeki şubesine götürdüm kabul etmemişlerdi daha sonra tuzladaki yerine gönderdim hayal kırıklığı ile hdd yi geri gönderdiler bende en son çare olarak seagate sitesinden ürünümün 2016 tarihli olduğunu gördüm
    rma kaydı oluşturup hollandaya ptt kargo ile gönderdim dün akşam saatlerinde ups kargo ile göndermişler seagate gerçekten güvenimi kazandı 1 tb hdd mi sıfırı ile değiştirmişler bu bölümdede bi kaç arkadaşdan da konu hakında bilgi aldım
    herkese teşekkür ederim iyi forumlar

Hocam senin hdd sana gelmiş bile benimkinde daha ses seda yok inşAllah bir sıkıntı olmaz ve disk bana sağ salim ulaşır. Bide sen diski gönderince üstüne falan ne yazdın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezer3082 -- 26 Kasım 2015; 10:43:37 >

• rma numarası ve alıcının tam adresini büyük harflerle
    yazıcıdan çıktı alıp
    üstüne koli bandı yapştırdım kutu içinede kendi adresimi tel no isim soyisim yazıp gönderdim

hepsi bu sana zaten seagateden takip mail geliyor
    bana gemi ile bi kaç günde ulaştı
  • quote:

rma numarası ve alıcının tam adresini büyük harflerle
    yazıcıdan çıktı alıp
    üstüne koli bandı yapştırdım kutu içinede kendi adresimi tel no isim soyisim yazıp gönderdim

hepsi bu sana zaten seagateden takip mail geliyor
    bana gemi ile bi kaç günde ulaştı

Bende kutunun içine adresimi bir küp nota yazdım ve rma numarasını ise ptt kargonun bana verdiği sticker''e kutuya yapıştırarak üstüne yazdım ve gönderdim. Ama benim diskten bir ses seda yok. Kargo takibi yapamıyorum. Nereye gittiğinden hiç haberim bile yok. Bu diskim kaybolsa ne yapabilirim ben bir bilginiz var mı arkadaşlar ? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezer3082 -- 26 Kasım 2015; 18:46:12 >
  • nereye gidecekse açık adresini yazmadınızmı

bu adresi yazmanız lazımdı

Amsterdam CSO
    Netherlands CSO (AMC)
    SEAGATE TECHNOLOGY, INT'L
    Koolhovenlaan 1
    Schiphol-Rijk, 1119 NB
    Netherlands

birde ptt ile görüşün derim
  • quote:

nereye gidecekse açık adresini yazmadınızmı

bu adresi yazmanız lazımdı

Amsterdam CSO
    Netherlands CSO (AMC)
    SEAGATE TECHNOLOGY, INT'L
    Koolhovenlaan 1
    Schiphol-Rijk, 1119 NB
    Netherlands

birde ptt ile görüşün derim

Yazdım hocam nasıl yazmadım o zaman ben niye gönderiyorum kargoyu. Kutulamayı şöyle yaptım. İlk önce sünger aldım ve diskin sığacağı kadar kutu buldum süngerle içine sıkıştırdım. Kutunun üstüne order numarasını yazdım ve bir küp not alıp sadece gönderen adresini yazdım telefon numarası falan yazmadım. Sonra bir kartona daha sardım. Kartonun üstüne bir şey yazmadım. Ptt bana bir kutu verdi sticker verdi iki tane birinci stickere seagatenin adresini yazdım. Kendi adresimi diğer ikinci stickere yazdım ama son anda kendi adresimin bulunduğu yere order numarasını yazdım. O şekil verdim gitti. Takip kodum RR ile başlıyor TR ile bitiyor ortasında ise numaralar var. Seagateye mail gönderdim disk size geldi mi diye bakalım ne diyecekler. Kargo takibini ptt yurtdışına sevk ettikten sonra TNT bakıyormuş takip kodunu yazıyorum ama bir sonuç çıkmıyor. Ptt'ye gideyim bakayım bi ne olacak. Sonuçları buraya yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezer3082 -- 26 Kasım 2015; 19:58:43 >

• benim tam 17 gün sürdü gelmesi

tahmini en geç birhafta en erken bikaç gün içinde hdd elinize ulaşır tahmin ediyorum hayırlısı olsun
    gelen mail lerinizide takip edin
  • quote:

benim tam 17 gün sürdü gelmesi

tahmini en geç birhafta en erken bikaç gün içinde hdd elinize ulaşır tahmin ediyorum hayırlısı olsun
    gelen mail lerinizide takip edin

Anladım teşekkürler hocam. Ben 26 Ekim'de form doldurdum rma numarasını aldım. Kasım 13'te ise yolladım. Rma numarası 30 gün geçerlidir diyor seagate'nin gönderdiği mail'de. 30 gün geldi geçecek sanırım. İnşAllah formu kapatmazlar ve diski değiştirip bana yollarlar.

• Arkadaşlar bugün elime satin aldıgım seagate 1 tb ürün ulaştı.
    ürün bu
    http://www.bimeks.com.tr/urun/147299/seagate-1-tb-2-5-expansion-portable-usb-3-0-external-hard-disk.aspx?gclid=Cj0KEQiAm-CyBRDx65nBhcmVtbIBEiQA7zm8lS1AVhc5UBt2lTK32MrmhaaxbPES-t4p690wzroQFiIaAo7h8P8HAQ

1 saat önce kargoyu açtım.Pc den harici diske aktarma yaparken birden aktarma durdu.Çıkarıp taktım.PC görmedi.Sonrasında 4 tane pc de denedim.Sorun hala ayni.
    Pc ye taktığımda dıdıt sesi geliyor.Harici diskin ışığı yaniyor ancak titreşmiyor.Ve bundan sonra hiçbir tepki yok.
    1 saatlik ürün....
    Arkadaşlar ne yapmaliyim değişim mi yapayim,saticiya geri gönderiyim?
    @gezer3082@bioshock1975

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 27 Kasım 2015; 20:14:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AshtonKutcher

Arkadaşlar bugün elime satin aldıgım seagate 1 tb ürün ulaştı.
    ürün bu
    http://www.bimeks.com.tr/urun/147299/seagate-1-tb-2-5-expansion-portable-usb-3-0-external-hard-disk.aspx?gclid=Cj0KEQiAm-CyBRDx65nBhcmVtbIBEiQA7zm8lS1AVhc5UBt2lTK32MrmhaaxbPES-t4p690wzroQFiIaAo7h8P8HAQ

1 saat önce kargoyu açtım.Pc den harici diske aktarma yaparken birden aktarma durdu.Çıkarıp taktım.PC görmedi.Sonrasında 4 tane pc de denedim.Sorun hala ayni.
    Pc ye taktığımda dıdıt sesi geliyor.Harici diskin ışığı yaniyor ancak titreşmiyor.Ve bundan sonra hiçbir tepki yok.
    1 saatlik ürün....
    @gezer3082@bioshock1975

Hocam önce diskin bir sağını solunu kontrol et. Bi bak yanık falan var mı ? Eğer yoksa ve güç kablosunu taktığında çalışıyorsa ve bilgisayar görmüyorsa bir sıkıntı var demektir. Sen bi disk yönetiminin fotoğrafını yolla bakalım bi ne var ne yok.

Edit: Disk harici imiş kusura bakmayın linke daha yeni baktım. Disk titreşmiyorsa yazma kafasının dönmediğinden diske birşey yazılmadığı için titreşmiyordur disk. İçini aç diyecem ama garanti gider mi onu bilmiyorum. Başka kablo ile dene. Başka usb soketlerinde dene bi bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezer3082 -- 27 Kasım 2015; 21:12:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gezer3082

quote:

Orijinalden alıntı: AshtonKutcher

Arkadaşlar bugün elime satin aldıgım seagate 1 tb ürün ulaştı.
    ürün bu

1 saatlik ürün....
    @gezer3082@bioshock1975

Hocam önce diskin bir sağını solunu kontrol et. Bi bak yanık falan var mı ? Eğer yoksa ve güç kablosunu taktığında çalışıyorsa ve bilgisayar görmüyorsa bir sıkıntı var demektir. Sen bi disk yönetiminin fotoğrafını yolla bakalım bi ne var ne yok.

Hocam bilgisayar hiçbir şekilde görmüyor ki harici diski.
    Saticiya mesaj attim bu konuyu"biz yardımcı oluruz siz bize gönderin kargoyla" değişim yapalim dediler.
    Sizce ürünü iade mi edeyim yada değişim mi yapayim.Ne düşünüyorsunuz bu ürün hakkında

• AshtonKutcher kullanıcısına yanıt
    Valla hocam sana lazımsa al yenisini kullan ama lazım değilse sana çokda gerekli değilse iade et. Ama yerine ne alacan orasını bilmem. Belki para iadesi yaparlar. Belki iade kuponu verirler eğer ki büyük teknoloji mağazalarında almışsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezer3082 -- 27 Kasım 2015; 21:14:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbey.

PTT paketimi Hollanda yerine ABD ye göndermiş ve akibetinden haber alınamıyor.
    Ne yapmalıyım bilgisi olan var mı?
    PTT ile araştırma kaydı açıldı ama halen bir sonuç da yok.

Hocam peki sen nasıl diskinin Hollanda değilde ABD'de olduğunu öğrendin ? Şahsen benim disktende bir haber yok. Takibini yapamıyorum TNT'den. RMA kaydıda kapandı ne olacak bilmiyorum artık bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezer3082 -- 29 Kasım 2015; 12:27:35 >
  • Evet arkadaşlar kargom Seagate'ye ulaşmış ve 1 gün içinde Seagate yeni ürünü yollamış. Şimdi ise diski bekliyorum inşallah sıkıntısızdır.

• Arkadaşlar seagate'ye giden diskim elime ulaştı. Seagate bu konuda bana hiç bir sıkıntı çıkarmadı ve RMA'nın 1 Ayı geçmesine rağmen açık tuttular. Seagateye teşekkür eder yardım eden herkese teşekkür ederim saygılarımı sunarım. İyi günler.
     Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezer3082 -- 9 Aralık 2015; 19:05:06 >
  • Geçmiş olsun hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Geçmiş olsun hocam.

Sağol hocam darısı arızalı disklerin başına :)

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.