Şimdi Ara

*** ARIZALI NOTEBOOKLARINIZI TAMİR EDİYORUZ ! ANA KART, EKRAN, CHIPSET V.S.*** GND (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
42
Favori
41.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GndBilgisayar

quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

İlk mesajınızda belirttiğiniz üzere sitenizden form doldurdum ama geri dönüş yapılmadı.

PM. Gönderildi

benimde hp probook 4530s notebook var ekran kartı chipseti yandı servise gitti degişti ama hala aynı sorun çözülmedi siz tamir edebilrimisniz pm bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerembaba112

quote:

Orijinalden alıntı: GndBilgisayar

quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

İlk mesajınızda belirttiğiniz üzere sitenizden form doldurdum ama geri dönüş yapılmadı.

PM. Gönderildi

benimde hp probook 4530s notebook var ekran kartı chipseti yandı servise gitti degişti ama hala aynı sorun çözülmedi siz tamir edebilrimisniz pm bekliyorum

P.m.
  • Pm atildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ethernet soketim çalışıyor ama ethernet kablosunu taktığımda tutmuyor gevşek kalıyor. ethernet soket değişimi ücreti ne kadar?
  • Firma olarak tamir vs konusunda birşey söyleyemem ama özensiz olduklarını düşünüyorum, anakart arızası için incelemeye verdiğim bilgisayarı geri aldığımda klavyenin yan tarafında ufak bir şişlik vardı pc nin içini açtığımda hiçbir kablonun bağlantısı yapılmamış halde kapatıldığını gördüm. Fan, klayve, wireless kart, power butonunun kabloları yerine takılmadan özensiz şekilde kapatılmış, ayrıca klavyenin altında bulunan 8 vida deliğinden sadece 1inde vida vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zapatake

Firma olarak tamir vs konusunda birşey söyleyemem ama özensiz olduklarını düşünüyorum, anakart arızası için incelemeye verdiğim bilgisayarı geri aldığımda klavyenin yan tarafında ufak bir şişlik vardı pc nin içini açtığımda hiçbir kablonun bağlantısı yapılmamış halde kapatıldığını gördüm. Fan, klayve, wireless kart, power butonunun kabloları yerine takılmadan özensiz şekilde kapatılmış, ayrıca klavyenin altında bulunan 8 vida deliğinden sadece 1inde vida vardı.

Hocam iade toplanan makineler genelde özen gösterilmeden hizlica toplanır bu bütün servislerde böyledir.

• iyi bari, arıza bedeli çok bulundu iade edilecek bozuk ürün diye sökükleri poşete koyup gönderseymişler, böyle açıklama mı olur..
    Adam zorla mı sana yaptıracak, memnuniyetini faydanı sağlayamıyorsan, müşteri istemiyorsa, teslim aldığın gibi iade etmek ticari hayatın bir kuralı.
  • kobra takibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: zapatake

Firma olarak tamir vs konusunda birşey söyleyemem ama özensiz olduklarını düşünüyorum, anakart arızası için incelemeye verdiğim bilgisayarı geri aldığımda klavyenin yan tarafında ufak bir şişlik vardı pc nin içini açtığımda hiçbir kablonun bağlantısı yapılmamış halde kapatıldığını gördüm. Fan, klayve, wireless kart, power butonunun kabloları yerine takılmadan özensiz şekilde kapatılmış, ayrıca klavyenin altında bulunan 8 vida deliğinden sadece 1inde vida vardı.

Merhabalar,
    Yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili derhal araştırma yapılacak ilgili teknisyene bir daha böyle bir durumun yaşanmaması için gerekli olan yaptırım uygulanacak.
    Şirket olarak bu tip konulara yüksek önem vermekteyiz. Bu şekilde işlem yapan personel için ağır yaptırımlar uygulamaktayız. Konu ile ilgili bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazınızın toplanması ile ilgili sorun devam ediyorsa elimizden geleni yapmak isteriz.

Tüm şikayet ve önerilerinizi destek@gnd.com.tr den bizlere iletebilirsiniz.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için eksiklik yada hatalarımızı bizlere bildirirseniz çok memnun oluruz.

Saygılar,
    GND Bilişim

• El altında kalmasında yarar var hayırlı işler

• Mesajım bulunsun, ay sonunda İstanbul'da olacağım. Yüz yüze görüşüp tavsiye almakta fayda var. İyi çalışmalar..
  • bu firmayla ilgili başımdan geçenler ..maille başımdan geçenleri (bios güncellemesi sonrası açılıp biosta ekran kartı ayarından auto seçeneğini enable yapmamdan sonra ps açılmadı) anlattım teknik servisi arayın dediler .aradığımda telefondaki kişi direk anakartın değişmesi lazım dedi başka müşteriminde başına geldi dedi bende anakartın değiştirecek bir işlem yapmadımki dedim kolay gelsin dedim kapattım.daha sonra aşağıdaki adresteki ustayla konuştum direk teşhisi koydu ve chip değişimi ile sorun halledildi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_85935662/f_//tm.htm#86138876
  • Takip edeyim bu konuyu işime yarayacak benimde ..

• Toshiba R830-12N anakart tamiri yapabiliyor musunuz? Cihaz elim bir kaza sonucu parcalanmis fakat anakart saglam bir sekilde cikmisti. Ben bazi projelerim icin oynasirken HDD flexinin takildigi yer koptu. Genel ariza trespiti ve tamiri ile ilgili nasil yardimci olabilirsiniz? AKI B*KUNU kurtarir mi? Saygilar.
  • bugun ogleden sonra 4 defa aramama ragmen acan olmadi

• quote:

Orijinalden alıntı: hrnayn

bu firmayla ilgili başımdan geçenler ..maille başımdan geçenleri (bios güncellemesi sonrası açılıp biosta ekran kartı ayarından auto seçeneğini enable yapmamdan sonra ps açılmadı) anlattım teknik servisi arayın dediler .aradığımda telefondaki kişi direk anakartın değişmesi lazım dedi başka müşteriminde başına geldi dedi bende anakartın değiştirecek bir işlem yapmadımki dedim kolay gelsin dedim kapattım.daha sonra aşağıdaki adresteki ustayla konuştum direk teşhisi koydu ve chip değişimi ile sorun halledildi.
    http://forum.donanimhaber.com/m_85935662/f_//tm.htm#86138876

Merhabalar,
    Daha öncede bu konumuzda bahsettiğimiz gibi çip değişimi yada ana kart değişimi teknikerin inisiyatifindedir. Bazı modellerde çip değişimi sağlıklı ve uzun ömürlü sonuç verirken bazı modellerde özellikle ana kartı ince olan modellerde çip değişimi çok uzun ömürlü çözüm olmaya bilir. Bunun kararı geçmişteki tecrübelere dayanarak teknikerin vereceği bir karardır. Çip değiştirmek daha uygun maliyetlidir ancak her zaman uzun ömürlü olmaz. Ana kart değiştirmek daha fazla maliyetli bir iştir ancak uzun ömürlüdür. Sorun yaşamamak için bazı modellerde direk ana kart değişimi tavsiye edilir.
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: innformatics

Toshiba R830-12N anakart tamiri yapabiliyor musunuz? Cihaz elim bir kaza sonucu parcalanmis fakat anakart saglam bir sekilde cikmisti. Ben bazi projelerim icin oynasirken HDD flexinin takildigi yer koptu. Genel ariza trespiti ve tamiri ile ilgili nasil yardimci olabilirsiniz? AKI B*KUNU kurtarir mi? Saygilar.

Merhabalar,
    Konu ile alakalı 0216 550 5979 dan teknik serviste Kadir beyden yardım alabilirsiniz.
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cand_mag

bugun ogleden sonra 4 defa aramama ragmen acan olmadi

Merhabalar,
    Teknik servis birimimiz Kadıköy mağazamıza bağlı olduğundan gün içerisinde mağazada aşırı bir yoğunluk yaşanmaktadır. Bir çok müşterimiz yoğun olan saatlerde ulaşamadığından şikayetçi olduğundan 2 gün önce çağrı merkezi kurulumu başlatıldı. Gerekli altyapı en kısa sürede tamamlanacak ve en yoğun zamanlarda dahi sorunsuz şekilde ulaşabileceksiniz.
    Saygılar
  • Hp 6735s notebook daha önce 2 kez ekran çipi değiştirildi (en azından bana söylenen bu) ve sizin gibi 3 ay garanti veren bir yerdi. Ve ne hikmetse bu 3 ayın bitmesinden hep 1 hafta sonra falan ekranım yine eski haline geliyordu. Araştırdım ekran çipine sağlam rebailling işlemi yapılması gerekiyormuş. Bunu yapınca 2-3 sene sıkıntı çıkmıyormuş ekran çipinde. Şimdi sizlere sorum rebailling işlemini yapıyor musunuz ve söylenenler gibi beni 2-3 sene götürür mü? Samimi cevabınızı bekliyorum çakallara para yedirmekten bıktım çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

Hp 6735s notebook daha önce 2 kez ekran çipi değiştirildi (en azından bana söylenen bu) ve sizin gibi 3 ay garanti veren bir yerdi. Ve ne hikmetse bu 3 ayın bitmesinden hep 1 hafta sonra falan ekranım yine eski haline geliyordu. Araştırdım ekran çipine sağlam rebailling işlemi yapılması gerekiyormuş. Bunu yapınca 2-3 sene sıkıntı çıkmıyormuş ekran çipinde. Şimdi sizlere sorum rebailling işlemini yapıyor musunuz ve söylenenler gibi beni 2-3 sene götürür mü? Samimi cevabınızı bekliyorum çakallara para yedirmekten bıktım çünkü.

Merhabalar,
    Çip onarımlarında 3 yol vardır efendim.
    Basit ve ucuz olandan pahalı ve sağlam olana doğru sıralamak gerekirse :

1- Reflow : Çipi ısıtma yöntemidir. Genellikle sonuç verir ancak şansa ve ana kartın modeline bağlı olarak uzun ömürlü olmayabilir. Maliyeti düşük yöntemdir.
    2. Reballing : Çip ayaklarını yenileme yöntemidir. Daha zor bir işlemdir. Anakartın durumuna , teknisyenin deneyimine ve yine şansa bağlı olarak daha uzun ömürlü olan yöntemdir. Genellikle arıza tekrarlamaz. Isıtma yöntemine göre daha uzun ve maliyetlidir.
    3. Çip değişimi : Çipin komple değişmesi yöntemidir. Genellikle çip kolay kolay bozulmaz. Çip ayakları bozulur. Ancak nadiren de olsa çip arıza yapabilir yada ayakları oturmayacak kadar aşınmış olabilir. Çip onarım yöntemlerinden en sağlıklısı ve en pahalı olanıdır.
    4. Ana kart değişimi : Hir bir şekilde onarımın mümkün olmadığı yada onarılsa da sağlıklı olmayacağı düşünülen durumlarda en kesin ve garanti yöntem olarak uygulanır.

Çip sorunlarında çip arızalarına artı olarak genellikle mosfet ve diğer kompenantların da değişmesi gerekebilir. Ana karta yol çekilmesi gerekebilir.

Teknisyenlerimiz ana kartın modeline göre, müşterilerimizin ekonomisini de düşünerek bu yöntemlerden her hangi birini yada sırası ile bu yöntemleri uygulayabilir. Fiyatlandırma konusu ana kartın durumuna göre arıza tespit işleminden sonra yapılır.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.