Şimdi Ara

ARCHER VR300 DNS SORUNU! - TURKNET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kısa süre önce TürkNet'e geçiş yaptım ve VDSL uyumlu bir modem satın aldım (TP-Link Archer VR300).

Online oyunlarda sürekli Ping fırlaması yaşıyorum fakat hız testlerinde pingim 10'u geçmiyor. Bu konuyu kurcalarken modem arayüzünde (192.168.1.1) sarı ünlem işareti farkettim. Bu ünlem işareti bana "Lütfen DNS'inizi manuel olarak yapılandırın." diyor. Ben de Google DNS, OpenDNS, TTNET DNS, TürkNet DNS ve otomatik DNS adreslerinin hepsini denedim fakat sorunu hala çözemedim.

Bu arada bu sarı ünlem sürekli orada durmuyor; 5-10 saniye sonra sayfayı yenileyince kayboluyor, kaybolduktan 10-15 saniye sonra yenileyince tekrar ortaya çıkıyor. Yani bu sarı ünlem işareti dakikada 3-5 kere gidip geliyor.

Malum TürkNette de TP-Linkte de sadece sesli yanıt sistemi var ve müşteri temsilcileri yok. Ben de sizlere danışayım dedim. Çözüm önerisi olan yahut daha önce başına gelmiş olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Yaşadığım soruna ait ekran görüntüsü linki : https://ibb.co/t4qP7vy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuffcakal -- 20 Aralık 2019; 2:17:17 >

• DNS ayarlarını PPPOE ayarlarından yada LAN ayarlarından yapmak mümkün..

hangisini denediyseniz bu kez diğerini deneyin...

Bazı modemlerde PPPOE ayarlarındaki DNS ayarları böyle garip sorunlara yol açıyor...

Mümkünse PPPOE deki DNS ayarını kapatıp LAN ayarlarından DNS ayarı yapın...

örnek ;

LAN ayarındaki DNS ayarı ;

DSL ayarlarındaki DNS ayarı ;

• micro77 kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar kablolardan nefret etsem de, kablolu bağlantıyı denedim bugün. Henüz 1-2 saat oldu fakat Online oyunlardaki ping fırlamaları kesilmiş görünüyor. İnternette gezinirken ufacık takılmalar var zannedersem normal. Fakat o sarı ünlem hala orada.

Açıkçası sırf o ünlem gitsin diye ayarları kurcalamaya pek niyetim yok, ancak yarın bir gün ping sorunu tekrar baş gösterirse mutlaka deneyeceğim.

Yardımınız için çok teşekkür ederim, iyi forumlar.

• Kardeşim sorun türknette değil sorun Archer serisi tplink modemlerde sorunlu firmware var bunu çinle iletişime geçip dile getirdim çözümü yok.Dsmart kullandım ondada yapıyordu ttnet kullandım ondada yapıyor modemi değiştir.
  • pppoe ayarlarını elleme, normal dns ayarı dhcp ayarlarının olduğu sayfadan yapılır.
  • Boragungoren kullanıcısına yanıt
    Haydaaa. Modemden şüphelenmiştim ama yeni aldığım için hiç ihtimal vermemiştim... Bu kötü oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuffcakal

Haydaaa. Modemden şüphelenmiştim ama yeni aldığım için hiç ihtimal vermemiştim... Bu kötü oldu.
    Bu forumda çoğu kullanıcı bunu yaşadı bir tane abimiz iş yerinde yaşadı sıfır kutudan çıkarttığım modem bana dns manüel ayarlayın diyor şaka gibi.Beta firmware kullanıyorum bunda olmuyor yada daha az oluyor kurtul tplinkten.
  • Hocam bu sorunu çözebildiniz mi nasıl bir yol izlediniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.