Şimdi Ara

Arçelik 5276NFIY A++ No Frost Buzdolabı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
4
Favori
12.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün aldık dolabı, liste fiyatı 2500 küsür en fazla da 2200 liraya peşin fiyat olarak veriyorlardı bize bayi biraz daha indirim yaptı peşin 2000 liraya bu modeli aldık. Servis dün kutuyu açtı, yerleştirdi, gece 12ye kadar çalıştırmayın dedi ve kendisi ayarlarını anlatmak için fişe taktı, anlattı sonra çekti tekrar. Akşam annem içini temizledi sonra fişini taktık saat bir gibi, uzun bir süre çalıştı aralıksız yalnız fişe taktıktan hemen sonra dondurucuu kısmı soğuduğunu belli etmeye başladı, içi boş çalıştırdık zaten ondan da hızlı soğumuş olabilir, biraz önce baktığımda da kompresör durmuştu bölmeler tam olarak soğumuş. Eski dolaptakiler yerleştirelecek bugün. İçinin tasarımı çok iyi zaten arçeliğin klasik tasarımı en üst model cam kapaklıyla aynı tek fark dış kapakları. Bunun kapakları çelik ve bence cama göre daha kullanışlı. Ses konusundan da ciddi derecede korkuyordum 45db yazıyordu kağıt üstünde ama çoğu kişi şikayetçi arçeliklerin sesinden fakat sesi korktuğum kadar çıkmadı. Eskisiyle aynı yerde çalıştıkları için gece kıyaslama imkanım oldu. Bunun sesini eski buzdolabının sesi bastıyor,ama bu da pek sessiz sayılmaz çünkü fan seslerinin uğultusu baya geliyor yalnız yine eskisinden sessiz. Gelen fan seslerinden de buzdolabında bir kalite hissi uyanıyor. Arçelikten böyle bir kaliteyi beklemezdim açıkcası. İçindeki kullanılan malzemeye de gelince plastikler vasat üstü diyebilirim çok da sağlammış hissi vermiyor yine de pek fena sayılmaz, cam raflar ise biraz daha kaliteli plastik parçalara göre. Bu modelde mavi ışık da var ve etkili mi gerçekten değil mi henüz içini doldurmadığımız için bir şey söylemiyorum ama içine görünüm olarak çok hoş bir hava katmış bizim hoşumuza gitti. Bu arada mavi ışık sanırım hep yanık kalıyor kapağın düğmesine basınca aydınlatma söndü mavi ışıklar yanmaya devam etti. Son olarak da dış malzeme kalitesi hakkında konuşayım biraz. Kapaklar çelik ve gerçekten çok hoş duruyor. Display ekran da ayrı bir hava katıyor ön panele. İstersek display ekran buzdolabı 5dakika boyunca kullanılmazsa sönebiliyor yani kapakları 5dakika içinde açmazsanız ve ayarlarla oynamazsanız sönüyor ama bunu açıp kapamak sizin elinizde. Cihazda ek fonksiyon olarak ecofuzzy diye bir tuş var yalnız tam olarak nasıl bir işlemle en tasarruflu moda geçiyor bilmiyorum sadece kullanma klavuzunda 6saat içinde en tasarruflu moda geçeceği yazıyor fonksiyon devreye girince. Bir de tatil fonksiyonu var alt kısımın kullanılmayacağı zamanlarada bu fonksiyon aktifken küf koku oluşmasın diye sıcaklık 15dereceye sabitleniyor dondurucu bölmesi ise aynı düzeninde çalışmaya devam ediyor. Bu fonksiyonlar dışında da süper dondurma ve süper soğutma fonksiyonları var bunları ayrı ayrı veya birlikte devreye sokabiliyoruz. Devredeyken animasyonlu şekilde displayde simgeleri yanıp sönüyor. Son olarak da çocuk kilidi var sizden başkasının yanlışlıkla müdahalesinin önüne geçebilecek güzel bir özellik. Cihaz hakkında vereceğim bilgiler şimdilik bu kadar. Kullandıkça aklıma bir şey geldikçe eklemeler yaparım. Merak edenler varsa bir şeyleri sorabilir. Soruları kullandığımız kadar edindiğimiz bilgiyle cevaplamaya çalışırım. Fotoğrafları da yüklüyorum. Soğutucuda sebzeliğin üzerinde normalde kahvaltılık bölmeleri var onu çıkarttık ve Cam rafını da çıkarıp sebzelik rafının üzerine koyduk saha sağlam olsun diye çünkü oraya genelde ağır şeyler konuyor plastik raf ortadan ikiye bölünmesin dedik. Fotoğrafta belli oluyor zaten. Bu konuyu açma sebebim de biz araştırırken bu model hakkında pek bir bilgi ve incelemeye ulaşamamış olmamdı. Umarım yardımcı olabilirim araştırma yapanlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 31 Temmuz 2015; 1:24:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hayırlı olsun eski dolabın modeli neydi ve servis eski dolabı alıyormu?
  • Hayirli olsun iyi gunlerde kullanin dolabinizi

• Atl@s kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

hayırlı olsun eski dolabın modeli neydi ve servis eski dolabı alıyormu?

Teşekkür ederim. Eskisi vestel white fr386 idi sanırım samsung ya da lg üretimiydi. İç hacminin çok küçük olmasından dolayı değiştirdik. Arçelik eski dolabı almıyor ve adam 500küsür lira indirim yaptı ama beko alıyorum diyor fiyattan 300 lira düşüyor bir nevi düzenbazlık yapıyor yani verdiğiniz buzdolabı boşa gitmiş oluyor. Tabi bu bizim burdaki yetkili satıcılar için geçerli başka yerde nasıl bir politika izliyorlar bilmiyorum.

• İç dizaynını pek beğendiğim bir dolap değil açıkçası. Yorumumu biliyorsun zaten. Önemli olan senin beğenmen elbette. İyi günlerde kullanmanı dilerim, hayırlı olsun
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Low frost aldırmak istedim onların kapakları da kalın bunun gibi ama annem içi küçük bunun da dedi bir de bayidekiler dondurucusu altta olanlardandı annemin ilk buzdolabı da o şekildeymiş ve baya sorun yaşamış o yüzden onlara karşı antipatisi var bir de buz çözdürme işi pek hoşuna gitmedi. Samsung da baktık ama onların da bizim yete göre onlarının hacimleri küçüktü annem de bunun içini çok beğendi mecbur aldık ama benim de hoşuma gidiyor içi ve hacmi çok iyi sadece kapı rafları kullanışlı değil ketçap sığmadı en alttakinin üstündekilere.

• Hayırlı olsun keşke LG alsaydin ama

• Bu arada logolar kabartmalı olmuş arcelikte. Belirgin değil ama

• lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dolapların ölçüsüne göre en büyük kapasitelisini istiyorduk ne samsung ne de lg de bulamadım öyle bir dolap bizim yere göre en büyük kapasiteli bu vardı zaten bu bile çok öne geldi çünkü arkada sol taraf köşede kolon var onun yüzünden duvara yaklaşmıyor bir el genişliğinden fazla arkada boşluk var. Bu şekilde bir süre kullanalım mutfak dolaplarını değiştirmek istiyor annem o zaman buzdolabının yerini değiştirtcem kapının yanına aldırıcam.

Bu arada evet markayı ve logoyu kabartma yapmış belli olmuyor pek dikkat etmeyince

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı uğurlu olsun . İyi günlerde kullanmak dileğiyle ... Biz hala 18,5 senelik arçelik buzdolabıyla devam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • izenimlerini bekliyorum. bizde memleketeki buzdolabını degistirecegiz. keske bosch alsaydınız benim evde bosch ksu4201ne var cok memnunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25
    Dün aldık dolabı, liste fiyatı 2500 küsür en fazla da 2200 liraya peşin

Merhaba,

- Kapı açık uyarısı varmı acaba?
    - Meyveleri koruması nasıl?
    - Garanti süresini uzatabiliyormuyuz?
  • omeri7 O kullanıcısına yanıt
    Evet kapı açık uyarısı var 1dakika açık kalınca sinyal sesi başlıyor.

Meyve ve sebzeler için mavi ışık teknolojisi kullanılmış, kendilerini doğada sanıp fotosenteze devam ediyorlarmış ve vitamin oranlarında da yapılan testlerde artış gözlemlenmiş, biz daha dün yerleştirdik içini o yüzden bunlar gerçekten doğru mu biraz kulladıktan sonra yorum yapabilirim.

Evet uzatılıyor belli ücret karşılığında, ben servise sormayı unuttum fiyatını ama uzattırmayı da düşünüyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Hocam hayırlı uğurlu olsun . İyi günlerde kullanmak dileğiyle ... Biz hala 18,5 senelik arçelik buzdolabıyla devam

Teşekkür ederim, siz de daha iyisini alırsınız inşallah

İnşallah . Ben bosch almak isterim şahsen . O kombi tipi siyah cam kapaklı...

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

izenimlerini bekliyorum. bizde memleketeki buzdolabını degistirecegiz. keske bosch alsaydınız benim evde bosch ksu4201ne var cok memnunuz

Kullandıkça yazarım izlenimleri. Bosch neden almadığımızı yazdım yukardaki mesajlara. En basitinden dondurucu bölmesinin kapağında raf bile yok. Amcam gil de bosch aldılar, soğutma ve dondurnasından memnunlar ama kasa kalitesi yerlerde. Bir örnek daha mesela kapak açıldığında bir yere çarpmaması için en fazla açılma sınırı bosch da yok yandaki tezgaha gidip çarpıyor ve zedeleniyor kapak. Ama bizim eski buzdolabında da bunda da bir yere kadar açılıyor gidebildiği yere kadar gitmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

İnşallah . Ben bosch almak isterim şahsen . O kombi tipi siyah cam kapaklı...

Kombiler güzel duruyor ama iç hacimleri normallere göre çok daha düşük boyutları aynı olmasına rağmen.

Bizimkinden büyük olacağı için sıkıntı yok. Birde yeni buzdolapları ne kadar sessiz . Bizimki tahminen 50-55 db

• Anneler pek öyle düşünmüyor bizim eskiye göre çoğu model büyüktü ama illa en büyüğünü istedi hatta sığsa bosch 2metrelik bir model vardı onu alacaktı pek de sessiz sayılmaz bizimki, kağıt üstünde 45db yazıyor ben ölçtüm en düşük 39 u gösterdi ama 41-42 civarında.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.