Şimdi Ara

arcelık 37 tv arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    37 ekran arcelık tv ye bugun scart uydu bagladım ondan sonra tv acılmaz oldu standby ısıgı da yanmıyor neden kaynaklamıs olabilir bu sorun
    resimde kırmızı ısaretlemıs parca ısınıyor ondan olabılırmı
     arcelık 37 tv arızası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhd82 -- 29 Ekim 2013; 23:07:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hhd82

merhaba
    37 ekran arcelık tv ye bugun scart uydu bagladım ondan sonra tv acılmaz oldu standby ısıgı da yanmıyor neden kaynaklamıs olabilir bu sorun
    resimde kırmızı ısaretlemıs parca ısınıyor ondan olabılırmı
     arcelık 37 tv arızası

Sanki ptc nin dibinde bir yanık var gibi.değiştirirsen çalışır sanıyorum.(ptc= o siyah küp şekilde olan parça)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• teşekkürler hocam parça yi bulabilirsem değiştirim net üzerinden sipariş verecegim site var mi

• quote:

teşekkürler hocam parça yi bulabilirsem değiştirim net üzerinden sipariş verecegim site var mi

Net üzerinden sipariş adresi çok ama 2 liralık şey için uğraşılmaz yokmu bulunduğun yerlerde malzemeci filan.

• yarın bakacağım bulabilir sem ç elektronik ci ler var ama
    o işaretledi gim parça demi hocam birde değeri filan oluyor mu eş değer bulabilirsem olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhd82 -- 30 Ekim 2013; 13:16:19 >
  • 55 ekran crt televizyonu 5 liraya hurdacıya vermiştim para etmiyorki hemde calışıyordu 37 ekran için uğraşmaya değmez bence
  • tv çok az kullanıyor sürekli kullandigim tv değil olursa durduracam yoksa atilacak zaten

• quote:

yarın bakacağım bulabilir sem ç elektronik ci ler var ama
    o işaretledi gim parça demi hocam birde değeri filan oluyor mu eş değer bulabilirsem olur mu

değer önemli değil ama farklı bacak yapıları olabilir.sen eskisini sök götür garanti olsun.ptc den başka arızalı elemanlarda olabilir,buradan bilemem. ama iki liralık eleman için tv yi çöpe atmak da ayıp olur yani.

• o parçayı sök atan sigortasını değiştir tv çalışırsa kapağı kapat.
    o nun görevi mıklatıslanmadan dolayı renk karışmasını düzeltmek.tv onsuz da çalışır çok gerekli bir eleman değil.
    arıza besleme devresindende olabilir
  • ptc yı degistirdim ama aynı sorun devam ediyor baska hangi parcadan kaynaklanabilirr bu sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhd82 -- 31 Ekim 2013; 14:57:07 >
  • quote:

ptc yı degistirdim ama aynı sorun devam ediyor baska hangi parcadan kaynaklanabilirr bu sorun

sigortaya bakmışmıydın?

• evet sigortalar saglam olcu aleti ile olctum
    bu eft trafosunda sorun varmı kı nasıl kontrol edebilirim onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhd82 -- 31 Ekim 2013; 15:23:06 >
  • Standby ışığı bile yanmadığına göre işe besleme girişinden başlayıp gerilim takibi yapacaksınız ve gerilimin kesildiği veya anormal olduğu noktada arızalı parça arıyacaksınız.
    Resimdeki hangi parçayı değiştireyim türündeki sorular size kesin çözüm getirmez.
    Eft değil eht trafosu demek istiyorsunuz sanırım.
    Yeterli tecrübeniz yok ise ki öyle zannediyorum, o bölgeye pek yaklaşmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.