Şimdi Ara

Arcade stick alıcaklara müjde!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
12
Favori
32.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zavvi.com'da wwe bawl stick 29 sterline düşmüş. Bildiğim kadarıyla parçaları tam bir sanwa klonu ve modifikasyonu en kolay arcade stick(sanwa parçalar için). Ben sipariş verdim, sizlerde bu ayrıcalığa kavuşun isterim:)

http://www.zavvi.com/games/games-accessories/wwe-all-stars-brawlstick-360/10527919.html

• Bende de bu arcade stickten var ama pek başarılı olduğu söylenemez. Sağ-sol yukarı çapraza istediğim şekilde hareket ettiremiyorum. Zamanında Amazon.com'dan kargo dahil 85 dolara almıştım. İyi fiyatmış ama bildiğim kadarıyla zavvi sitesi İngiltere dışına elektronik parça yollamıyor.

Şimdi baktım da evet sitedeki help kısmında yazıyor. "Please note that we are unable to ship Books and Electronics outside of the UK."

Ürünü modlayabilirsen buradan nasıl yaptığını yazarsan sevinirim...
  • Elektronik'e girmiyor, benim ürün şuanda dispatched. O bahsettiğim hareket olayı stick'e has değil, stock model tournament edition sticklerde de aynı olay var. "Square gate" kullanan tüm modeller aynı şey yapar. köşeleri 1 olan dik üçgenin hipotenüsü karekök 2 hesabı, çaprazlara götürmek için uygulaman gereken hareket daha fazla. Önüne geçmek için 3-4 dolara lizardlick.com, dan sanwa 8gen gate alabilirsin, oldukça basit bir modifikasyonu var.

Elime geçtikden kısa bi süre sonra sanwa parçaları alıp modlicam. Videoya çekip buradan yayınlarım. Ama shoryuken.com'dan araştırdığım kadarı ile modlanıcak parçaları üzerindekilerle değiştirmek yeterliymiş. Herhangi bir yuva genişletme veya yabancı kablo çekme durumu yokmuş.
  • Tırt bu,madcatz tournament edition veya Hori Real Arcade Pro'dan şaşmayın.Ucuz diye alınan stickler elde patlıyor.

Hayalimdeki stick

• Moruk dediğin arcade stick'i sipariş versek direk takılır gümrükte. Boyutu geçtim fiyat kafadan 300 dolar olur ama şekil tabiki ve kaliteli. Japonlar da bunla oynuyor, işi biliyor adamlar. Helal olsun.

Bu arada bana gelecek olan stick bu arkadaşlar, hani gümrükte takılan paket. (Gümrük başlığından takip edenler bilir)

• quote:

Orijinalden alıntı: nathrizarri

Elektronik'e girmiyor, benim ürün şuanda dispatched. O bahsettiğim hareket olayı stick'e has değil, stock model tournament edition sticklerde de aynı olay var. "Square gate" kullanan tüm modeller aynı şey yapar. köşeleri 1 olan dik üçgenin hipotenüsü karekök 2 hesabı, çaprazlara götürmek için uygulaman gereken hareket daha fazla. Önüne geçmek için 3-4 dolara lizardlick.com, dan sanwa 8gen gate alabilirsin, oldukça basit bir modifikasyonu var.

Elime geçtikden kısa bi süre sonra sanwa parçaları alıp modlicam. Videoya çekip buradan yayınlarım. Ama shoryuken.com'dan araştırdığım kadarı ile modlanıcak parçaları üzerindekilerle değiştirmek yeterliymiş. Herhangi bir yuva genişletme veya yabancı kablo çekme durumu yokmuş.

Cevabın için teşekkürler. Sadece şu alttaki ürünü alsam sorunum düzelir mi? Zamanında modlama konusuda bayağı bir döküman video izlemiştim ama arcade stick geldikten sonra nedense hevesim kaçtı. Onla da 3-5 kere oynadım herhalde bu köşelere zıplayamama durumundan dolayı. sağ-sol aşağı doğru çekince sorun yok.

http://www.arcadespareparts.com/arcade_parts/sanwa_parts/sanwa_gt_y_octagonal_restrictor/13063.html

Bu site lizardlick ve benzeri sitelere göre en iyi fiyat veren site. Takipli kargo olarak da yolluyor ve nette araştırmalarıma göre de güvenilir sayılır. Tabii tek gate almak hiç mantıklı olmaz ürün 4 dolar kargosu 10 dolar. Yanına Sanwa Joystick JLF-TP-8Y-SK-R tarzı bir joystick ve 8 tane Sanwa Button OBSF-30 tuş takımı da almak gerekir mi?

• hazır almışken komple set al derim joystick sanwa tuşlar hepsi içinde. Evet bu arada bahsettiğim parça linkde yolladığın.

site bilgisi için teşekkür ederim ayrıca.
  • quote:

hazır almışken komple set al derim joystick sanwa tuşlar hepsi içinde. Evet bu arada bahsettiğim parça linkde yolladığın.

site bilgisi için teşekkür ederim ayrıca.

Ben teşekkür ederim yardımın için. Valla lehim olaylarını beceremem diye tırsıyorum. Ayrıca kabloları bağlamaya aparatlar bu sitede satılmıyor. Onları TR'den temin edebilir miyiz bilmiyorum. Etokki.com'da aşağıda direk yapılmış halde kablo da satıyorlar mesela...

http://etokki.com/Misc/Paewang-Joystick-Harness

• hori real arcade pro3 sa , dünyanın 1 numaralı arcade stick'i dir
  • gerek yok, içteki kabloları direk alacağın sanwaya takıyorsun. Dediğim gibi 1e1 sanwa kopyası parçalar. kablosuda aynı sanwaya uyacak şekilde, joysticke lehim yapmana gerek yok.

--

trolleri beslemeyelim. 1 numaralı arcade stick nedir ya:D
  • quote:

gerek yok, içteki kabloları direk alacağın sanwaya takıyorsun. Dediğim gibi 1e1 sanwa kopyası parçalar. kablosuda aynı sanwaya uyacak şekilde, joysticke lehim yapmana gerek yok.

--

Az önce içini açıp baktım da harbiden dediğin gibiymiş. Şu aşağıdaki parçaları alsam yeterli olur mu? Takması herhalde zor olmasa gerek 1 tuşu çıkarıp baktım da oldukça kolaymış...

Fiyatlar sana dediğimhttp://www.arcadespareparts.com sitesinden alıntıdır. En uygun takipli kargo dahil fiyatı buradan bulabildim. Tuş renklerini şu an üzerinde olanlar gibi seçtim. Yoksa direk siyah mı seçeyim? Bir de arcade stickin üzerindeki baskı kağıtlarını nereden temin edebiliriz? Direk baskı yapan bir site varsa daha iyi olur. tr.desenle.com vardı ama şu an bakımdaymış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 3 Aralık 2011; 1:39:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

quote:

gerek yok, içteki kabloları direk alacağın sanwaya takıyorsun. Dediğim gibi 1e1 sanwa kopyası parçalar. kablosuda aynı sanwaya uyacak şekilde, joysticke lehim yapmana gerek yok.

--

Az önce içini açıp baktım da harbiden dediğin gibiymiş. Şu aşağıdaki parçaları alsam yeterli olur mu? Takması herhalde zor olmasa gerek 1 tuşu çıkarıp baktım da oldukça kolaymış...

Fiyatlar sana dediğimhttp://www.arcadespareparts.com sitesinden alıntıdır. En uygun takipli kargo dahil fiyatı buradan bulabildim. Tuş renklerini şu an üzerinde olanlar gibi seçtim. Yoksa direk siyah mı seçeyim? Bir de arcade stickin üzerindeki baskı kağıtlarını nereden temin edebiliriz? Direk baskı yapan bir site varsa daha iyi olur. tr.desenle.com vardı ama şu an bakımdaymış...

Fazla bile almışsın parçaları. Joystick 8 yönlü alıyorsan gate almana gerek yok. Takması dediğim gibi çok kolay, eskisi ile yenisini değiştiriceksin tüm olay bu. Tuş takımına gelince senin bileceğin iş ben renkli bişey düşünüyorum orjinal üstünde olduğu gibi.

Desen çok kolay, şimdi biraz araştırıp yardımcı olurudum ama yeni kalktım tembelliğim üstünde, shoryuken.com'dan bak derim tech-talk bölümünde modla ilgili çok güzel bilgiler var.

• Şu an kullandığım kol da güya 8 yönlü ama malum çaprazlarda sorun yaşıyorum. O yüzden işi garanti altına almak istiyorum. Siteyi biliyorum ilk arcade stick alacağım zaman bayağı bir zaman geçirmiştim orada ama desenle ilgili ayrıntılı pek bir şey bulamadım. Sorun zaten baskıdan ziyada kağıdını bulmak. Desen ile ilgili ilerde ayrıntılı yazarsan sevinirim...
  • Yanlış stick tekniği kullanıyorsun bu yüzden çaprazlarda sorun yaşıyorsun. Square gate ileri seviye oyunda octagonal'den daha isabetli. yuvarlak hareketle çevirmiyceksin, kare hareketle çeviriceksin. Mesela hadoken atmak istiyorsun d-df-f yaparken sağa doğru dik bişekilde gidip köşenin dibine girdiğinde 90 derece yukarı çıkıcaksın.

http://iplaywinner.com/joystick-art-templates/2009/4/7/madcatz-fightstick-art-template.html

template bu. Bildiğin kağıt çıktısını alıp iç kısımları kesiceksin o kadar.
  • quote:

Yanlış stick tekniği kullanıyorsun bu yüzden çaprazlarda sorun yaşıyorsun. Square gate ileri seviye oyunda octagonal'den daha isabetli. yuvarlak hareketle çevirmiyceksin, kare hareketle çeviriceksin. Mesela hadoken atmak istiyorsun d-df-f yaparken sağa doğru dik bişekilde gidip köşenin dibine girdiğinde 90 derece yukarı çıkıcaksın.

http://iplaywinner.com/joystick-art-templates/2009/4/7/madcatz-fightstick-art-template.html

template bu. Bildiğin kağıt çıktısını alıp iç kısımları kesiceksin o kadar.

Valla eskiden atari salonlarında nasıl oynuyorsam öyle oynamaya çalışıyorum. Hadouken atarken falan sorun yaşamıyorum zaten aşağıda sorun yok üst çaprazlarda sorun yaşıyorum. Zıplamada sorun oluyor içini açıp baktım da sağ-sol üst köşeye götürsem bile multiswtichler beraber basmıyor. Daha çok yukarı doğru götürürsem çalışıyorlar. Kısacası elimdeki stick sorunlu herhalde.
    Baskı için sadece bu mu gerekliydi? Dün gece bunu bulmuştum. Asıl önemli olan aslında yapıştırıcı kağıdını bulmak. Normal A4 kağıdıyla berbat olur çünkü. O kağıtları nereden temin edebiliriz acaba?

• üstüne jelatin benzeri birşey kaplıyorlar. diğer herkes a4 kullanıyor öyle söylüyorlar hep
  • Tamamdır. Parçaların siparişini geçeyim gelsin de sonra desen işine bakarız. Yardımların için teşekkürler...
  • bu arada arcade stick bugün elime geçti, asıl sorun square gate'den ziyade dead zone. Stick'i sonuna kadar götürmek gerekiyor input'un girilebilmesi için. istersen sipariş vermeden önce içindeki 4 adet joystick switchinin uzunluğunu arttır, birşeyler ekleyip.

daha önce hori tekken 6 arcade stick sahibiydim onda böyle bir sorun yaşamamıştım. geçrekten şuanda zorluk çekiyorum cannon strike için.
  • quote:

bu arada arcade stick bugün elime geçti, asıl sorun square gate'den ziyade dead zone. Stick'i sonuna kadar götürmek gerekiyor input'un girilebilmesi için. istersen sipariş vermeden önce içindeki 4 adet joystick switchinin uzunluğunu arttır, birşeyler ekleyip.

daha önce hori tekken 6 arcade stick sahibiydim onda böyle bir sorun yaşamamıştım. geçrekten şuanda zorluk çekiyorum cannon strike için.

Hayırlı olsun. Switchin uzunluğunu tam olarak nasıl arttırabilirim? Sizin üründe de yukarı çaprazlara zıplamada sorun yapıyor mu acaba?

Bu arada bugün templateleri bastırmak için çarşıya çıktım. Matbaa, reklamcı, fotoğrafçı hepsine baktım ama yapışkanlı kağıda baskı yapmıyorlar. Bir matbaacı beyaz etikete basarız ama renkler iyi olmaz dedi. Ordan reklamcıya yönlendirdi beni, o da boyut küçük ve fazla ayrıntılı resim dedi. Üstüne koruma olarak yapıştırıcı sticker tarzı birşey verdi ama normal kağıdın üstüne yapıştırsam bile kolun üstüne nasıl yapıştıracağım? Sağlam fotokopi makinası olan bir yerden direk A4 kağıda çıktı aldım ve oldukça iyi gözüküyorlar ama elimde boş boş duruyor. Ne yapacağımı bilemedim açıkçası.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/20-adet-A4-YAPISKANLI-FOTOGRAF-KAGIDI-120GR-PROFESYONEL,PR-1005.html

Şu üründen alıp baskıyı yaptırdığım yerden buna basmasını mı isteyeyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 6 Aralık 2011; 2:49:09 >

• Teşekkür ederim. Bende tüm yönler sorun şuan. 8li tuşları çok beğendim ama joystickde kesinlikle 3-5 işlem yapmak lazım. Vidaları çıkarınca orda gate'in içinde 4 adet küçük tuş var joystick hareketleri ile onlara temas ediyor böylece input oluyor. eğer onların uzunluğunu biraz daha arttırabilirsen sanırım sorunumuz hallolucak.

template takarken joystick ve tuşları sökmen gerekicek. Joytick için içini açıp stick ortasındaki vidayı gevşet böylece üstteki top çıkar.

edit:kağıt sıkıştırdım pek işe yaramadı. en temizi 20 dolar verip sanwa joystick almak. sanırm bende senin gibi octagonal alıcam. olmadı square gate alırım bitane beğenmezsem onu takarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nathrizarri -- 6 Aralık 2011; 12:46:20 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.