Şimdi Ara

Aras Kargo çalışanının kargoyu eve çıkarmaması (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
2
Favori
51.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    napıcan bıyık altından mı gülücen?
  • Bir seferinde içerisinde kasa psu vb bulunan 20 kg belki biraz daha ağır fakat daha önemlisi hacmi oldukça büyük pc bileşenlerinin bulunduğu koca koliyi apartmanin 4.katına kapı önüne kadar gayet guleryuzlu biçimde getirip bırakmıştı soz konusu firma Yurt İçi Kargo idi...

Şubeyi aradiginda inanilmaz bur ilgi gormuyorsun ama en azindan telefonuna cevap veriliyor ben Aras kargoyu hic kullanmadim isim dusmedi okuduklarimdan sonra da insallah dusmez diyorum ve bunu şubeden şubeye değişken bir durum olup standardını n hic bir firmada oturmus olmadığını da belirtmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kargo elemanlarına 2500 3000 de verseniz karaktersiz adam karaktersizdir. Yani bazı arkadaşlar demiş ver iyi maaşı çalışır bizim ülkemizin insanları çalışmıyor abi 3000 de alsa 6 ay sonra aynı gevşeklikle iş yapmaya başlarlar. Özünde varsa adamlık yaparlar yoksa 5000 de versen olmuyor bi yerde arıza çıkarıyor bu elemanlar. Genel olarak kargo firmalarıyla sorun yaşanıyor ama en çok aras kargo firmasında bozukluk var. Geçen senelerde bende kedi maması almıştıM 4 kg. Evde eşim var adam kargoyu güvenlik kulübesinin içine bırakmış koli içinde gitmiş. Bana mesajda gelmedi kargo teslim edildi diye 2.gün aradım firma teslim edildi diyor ben hayır diyorum. Sonra güvenliğe sordum hiç koli var mı diye öyle buldum. Aradığımda da aldığım cevap evde yoktunuz ulan dedim sitede oturuyorum nasıl evde yokum telefonlarım açık zili çalmamışsın ki. Sonra 2. siparişte yine aras kargo yine güvenliğe bırakmış demiş abi aradım evde yoklar sana bırakim diye güvenlik evdeler demiş ben aradım yoklar diyip gitmiş. Akşamına şubeyi arayıp baya bi küfür sallamıştım. Çalışanıda şikayet ettim. Bir daha da aras kargoyla çalışmadım.

• Aras için normaldir.

Kargomu kaybettiler, tazmin etmeleri tama tamına 6 ay sürdü.
  • Dün ilk defa aras kargo ile gelen kargomu 4. kattaki dairemin kapısından teslim aldım ancak bundan önce gelen son 2 yıl içerisindeki yaklaşık 10 kargoyu eve getirme zahmetinde bulunmadılar ve aras kargo en azından bizi evde buluyor yurtiçi kargo gibi kağıt yapıştırıp kaçmıyor. Burda herhangi bir firmayı savunduğum falan da yok yanlış anlaşılmasın malesef ülkedeki kargo sektörü görevini tamamen yerine getirmiyor.
  • Kargo işi şans işi.
    Bizim Yurtiçi kargo ile bugüne kadar tek problemimiz olmadı. Çok da yardımcı oluyorlar. Gecikme, kaybolma falan hiç yaşamadık.

Şubeden şubeye, çalışana göre değişiyor.
  • mng de öyle

adam dedi bide c.tesi bile teslimat yapıyorum abi

üstü kapalı bahşiş istedei ( apartman önüne inip kendim aldım hemde)
  • --- Bu mesaj otomatik olarak silinmiştir ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askerasker -- 6 Temmuz 2018; 16:36:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynısı dxracer1 formula almıştım amazondan sandalye 26 kilo idi kocaman kutu yurtiçi kargo aradı beni zaten bi ton amazon siparişimi aynı şube getirdiği için tanışıyoruz da hocam normalde bu kadar ağır koliyi getiremiyoruz dedi apartman önünde teslim ediyoruz dedi bende evde yoktum annem vardı 55 yaşındaki kadına bunu yukarı çıkartmayın dedim biraz konuştuktan sonra hocam yabancı değilsiniz deyip çıkartmışlar çıkacak gibi değilse ben alırım şubeden diye teklif ettiğim halde. Ve yaklaşık 3. amazon siparişimden sonra kimlik vs de sormadan kapı açılıyor teslim imza devam ediyorlar :)) biraz çalışanlarla muhabbet kurmaya bakın eğer sürekli aynı şube gönderecek ise arayı iyi tutmakta fayda var yoksa yurtiçinin havalarda uçuşan kutular rezaletleri, kolileri yağmur altına bırakmaları vs bir ton rezaletleri yok değil ama beni çok üzmediler bugüne kadar aras içinde iyi duyumlar alıyordum ama şanssızlık olmuş boyut olarak belli bir hacim ve kütlenin üzerini eve çıkartmak zorunda değillermiş bende tecrübe edinerek öğrenmiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tnt-2

Yeni bir kural cıkarrtılar, bizede bizzat soylediler
    belli bir desi ve kg üzerini kata cıkartmıyorlar.
    Tüm kargo sirketleri kendi aralarında anlaşmış.
    Sen gidip şubeden alırsın artıkda çok pis gülerler bıyık altından

ağır şeyleri almayacaksın o zaman internetten gidip elden alacaksın, alırkende eve kadar çıkartacaksınız diyeceksin.
  • Yurtiçi de aras da aynı halt

• Cikarmak zorunda degil tabii ki, adama onun icin para odemiyorlar sonucta.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryuko Matoi

napıcan bıyık altından mı gülücen?

Yook bende müşteri tarafıyım,sana yapılanında hesabını soralım, yaz cekinme anlamında yazdımdı
  • Göndericinin anlaşmasına göre değişir, gönderici kata kadar diye anlaştıysa gelen pakat 1000 kg bile olsa kargo şubesi ona göre personel gönderip paketi kata çıkarır. Kurumsal ticari gönderilerde kargo firmaları anlaşmanın dışına kolay kolay çıkamaz ama bireysel gönderilerde göndericinin ödemesi kata kadar bile olsa kıllık yapıp çıkarmayabilirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

kargom gecikti aradım şubeyi; kuryenin numarasını verdiler
    aradım kuryeyi; abi xx kişisine teslim ettim dedi
    dedim yok bizde oyle biri, sen nereye teslim ettin
    tarif etti, başka bir yer.
    yanlış yere teslim etmişssiniz dedim
    oda bana

SİZ ÇALIŞTIĞINIZ YERİN ADINI BİLMİYORSUNUZ

dedi!!!!

Yeni telefon aldım eskiyi de valideye gönderdim aras ile.
    Bizim evin 2 sokak aşağısında bizim soyadımız ile aynı isimde bir market var. Memleketten bir numara arıyor, açtım dedi bilmemne market, sizin kargoyu bize bırakıp gitmişler. Gelip alabilirmisiniz. Dedim yolluyorum birini teşekkür ettim.

Aradım aras ı dedim şu kargoyu teslim etmişsiniz de adres ile alakası olmayan bir yere, soyadı tutuyor diye elemana vermiş sizin dağıtıcı. Hemen aldırıyorum geri arkadaşı arayıp dedi. Kalsın adam bizi aradı biz gidip aldık dedim.

Biraderi aradım dedim durum bu. Geçen sefer ben birşey aldım internetten onuda aynı yere götürüp bıraktılardı. Üstelik o zaman arayıp uyarmama rağmen.

Uzun lafın kısası ben aras ta gördüm böyle bir olay. Şimdi birşey kargolatacağım zaman memlekete Ups e veriyorum 3e 5e bakmadan. Sorun çıkmıyor en azından oraya bakanlarında.

• Kargo şirketlerinin ana dağıtım merkezleri evime yakın olduğu için hiç birinde sorun yaşamıyorum. İzmir'e geldiyse birkaç saat sonra kargo elimde. 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: Primarch

Cikarmak zorunda degil tabii ki, adama onun icin para odemiyorlar sonucta.

Ne için para ödüyorlar pardon?

Şubeden eve kamyon sürmeleri için mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: lafayette1979

quote:

Evet.

• Aras kargo 4. kat (10 adet) 100 kg kedi kumu getirdi hic bir sorun yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lafayette1979

quote:

Evet.

Susma hakkımı kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.