Şimdi Ara

Aras Kargo, Aliexpress ve Alibaba'dan verilen siparişleri 5 gün içerisinde teslim edecek (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
1
Favori
10.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: maczone

quote:

Orijinalden alıntı: sevban8

Hocam turpexle yollayan satıcıyı bana atar mısınız, şu turpexi denemek istiyorum, turkey poattan farkı var sanırım değil mi?

Hayır aynı. PTT'nin yurt dışı taşıma iştiraki Turpex. Aliexpress'de Turkey Post veya Turkish Post yazan satıcılardan birinden alırsanız ürün Turpex ile gelecektir. Bu tip gönderinin Çin'den çıkışı da PTT Turpex üzerinden oluyor.

Bazı satıcılar uyanıklık yapıp Turkey Post yazmasına rağmen takipli başka bir posta ile gönderiyor. Bu durumda ürün Çin'den başka firma ile çıkıyor ve Türkiye'ye girdiğinde PTT tarafından takipli olarak getiriliyor.

Gerçekten Turkey Post yazan sistem ile gönderi yaptıklarında malı PTT'nin Çin ofisine teslim ediyorlar ve artık mal PTT'ye girmiş oluyor. Evinize de bu paketi araçlarının üstünde PTT Turpex yazan kargo arabası teslim ediyor. (Küçük şehirler hariç)

Biz bu gönderilerin adına Turkey Post diyoruz ve satıcılarda öyle diyor ama hizmetin asıl ismi Turpex (Turkish Parcel Express)

Bahsettiğiniz sistemin takip numarası RH---TR şeklinde mi oluyor hocam ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam turpexle yollayan satıcıyı bana atar mısınız, şu turpexi denemek istiyorum, turkey poattan farkı var sanırım değil mi?

Hayır aynı. PTT'nin yurt dışı taşıma iştiraki Turpex. Aliexpress'de Turkey Post veya Turkish Post yazan satıcılardan birinden alırsanız ürün Turpex ile gelecektir. Bu tip gönderinin Çin'den çıkışı da PTT Turpex üzerinden oluyor.

Bazı satıcılar uyanıklık yapıp Turkey Post yazmasına rağmen takipli başka bir posta ile gönderiyor. Bu durumda ürün Çin'den başka firma ile çıkıyor ve Türkiye'ye girdiğinde PTT tarafından takipli olarak getiriliyor.

Gerçekten Turkey Post yazan sistem ile gönderi yaptıklarında malı PTT'nin Çin ofisine teslim ediyorlar ve artık mal PTT'ye girmiş oluyor. Evinize de bu paketi araçlarının üstünde PTT Turpex yazan kargo arabası teslim ediyor. (Küçük şehirler hariç)

Biz bu gönderilerin adına Turkey Post diyoruz ve satıcılarda öyle diyor ama hizmetin asıl ismi Turpex (Turkish Parcel Express)

Bahsettiğiniz sistemin takip numarası RH---TR şeklinde mi oluyor hocam ?

Doğrudur aynen bu şekilde. Kargoya çıkışından varışına kadar PTT sitesinden takip edilebiliyor. Diğer takipli kargolar sadece ülkeye giriş yaptıktan sonra PTT sistemlerinden takip edilebiliyor.

Benim şimdiye kadar kullandığım çoğu paket dediğiniz sistemle geldi ve daha 15 günün altında geldiğini görmedim hocam. ortalama 15-20 günde ulaştı bana hep, dediğiniz gibi adım adım takip de edebiliyordum sistemden ama öyle hızlı-express kargolar gibi çalıştığını görmedim.

• Dağıtım yapan birkaç firma olması lazım. Tek bir firmaya yüklenirse bu iş yine aksamalar meydana gelecek maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aras kargo mağduruyum. Ürünü ya hasarlı teslim ediyorlar yada hiç teslim etmiyorlar. Bir defa da değil. Çok kez sorun yaşadım.

Defalarca çinden alışveriş yaptım. Hemen hemen hepsi Ptt tarafından sorunsuz geldi. Şu andan itibaren çin alışverişi benim için bitmiştir.

Şikayet var sitesini açıp bakın, ne demek istediğimi anlarsınız. Ayrıca youtube de bir sürü görüntüleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Bana göre TRACKING olduktan sonra Aras getirmiş, China Post getirmiş, Singapur, Yurtiçi, DHL, UPS falan umurumda değil açıkcası.Ürünü sağlam bir şekilde, belirtilen teslim tarihi içerisinde bana resmen teslim ederse satıcının parasını öderimAma hasar gördüğüm anda kargoyu kabul etmem geri gönderirim, çünkü mesafeden olsa gerek Aliexpress'te iade süreçleri çok uzayabiliyor ve bu durum tamamen ürünün nakliyesinden kaynaklanan süreyle ilgili.Sen ürünü beğenmedim geri gönderiyorum aynen desen bile aradan onay süreçleri vb. iade ettiğin tarihten itibaren en az 45 gün geçiyor, üstüne birde ücret iade talebi falan derken, topladığınızda 2 ayı buluyor.

Bence siz ARAS KARGO'ya değil de alışveriş yaptığınız firmaya ve verdiği Tracking numarasına itibar edin.

Sonuçta muhattabınız Aliexpress ...
  • Aras kargo seçeneği olan satıcıdan bence hiç ürün almayın. Aras Kargo kadar kötü bir firma görmedim. Bir de tesadüfen kendileriyle aynı soyadı taşıyan müşterileri varsa tuhaf tuhaf espri yapan çalışanları çıkabiliyor.

Ben imkan el verdikçe bu firmayla çalışanlardan ürün almamaya çalışıyorum. Mecbur kalmadıkça.
  • Arasla 10 günde geleceğine ptt ile 3 haftada gelsin razıyım, geldik bulamadık, adres yanlış, abi kurye yetiştiremedi yarın ilk sizinki gelecek gibi bahanelerle yine 3 haftaya tamamlar nede olsa aras

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babapars -- 3 Mart 2018; 19:38:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aras Kargo’dan bir müşterisi bile memnun değilken, bu ısmarlama haber de beyin nesi?!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aras kargo bir A4 sayfasının İstanbul dan Aydın a gönderilmesi için 20 TL kargo ücreti aldı. Aras kargonun işletmecilik anlayışı ile bu işler yürümez. Ticaret ustası Çinliler bunun yürümeyeceğini görürler merak etmeyin. Aras kargo , DHL, UPS vb. belki alternatif olabilir. Bu işin en doğrusu, mevzuatta düzenleme yapılmalı ve çin türkiye sınırları içindeki taşımacılık ve teslimat işlerini kendi china post, yani çinin PTT si ile yapabilmelidir. Yada çin ptt si ile bizim ptt arasındaki ilişkiler her seviyede ilerletilmeli. Oradan uzmanlar getirilip 1-2 yıl içinde bizim ptt aynen çin ptt si gibi çalışabilecek şekilde yeniden yapılandırılmalıdır. Bunun için çin devletinin konu ile ilgili uygulama ve politikaları aynen bizde de uygulanmalıdır. Bizde maalesef batı hayranlığı var. Batı kafasıyla çinin yapabildiklerini yapmak mümkün değildir.

• Önce Ankara’daki kargoyu 5 günde teslim etsinler de...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.