Şimdi Ara

Aralarinda Emin Capa, Selcuk Gecer, Durmus Yilmaz'in bulundugu 5 ekonomiste sorustuma acildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen yıl
 • Cevaplayan Üyeler 28
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 41 dakika
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Kartal Göz (3 mesaj) Tek_Kisilik_Muhalefet (3 mesaj) agtr (2 mesaj) asau (1 mesaj) Deadwood (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (11 mesaj) Mobil (20 mesaj) Mini (1 mesaj) (1 mesaj)
 • @
10 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tüm medya kanallarındaki ekonomi yorumları dolayısıyla 5 kişi hakkında Bankacılık Kanunu'nun 74. Maddesi'ne aykırılıktan, 162. madde kapsamında suç duyurusunda bulundu.


  TRT'nin BDDK kaynaklarına dayandırdığı habere göre, "Bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz" maddesine aykırılıktan Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulunuldu.


  Bankacılık Kanunu'nun 74. Maddesinde "Basın Kanununda belirtilen araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzeri yayın araçlarından biri vasıtasıyla; bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz" ifadesi yer alıyor.


  İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, 2006-2011 yılları arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığını yürütmüştü.


  Ekonomist Güldem Atabay, 1995 Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi. UniCredit Menkul Değerler A.Ş.'de Araştırma Bölüm Müdürü ve Türkiye Ekonomisti, Ekspres Invest'te Baş Ekonomist ve Araştırma Departmanı Müdürü; Raymond James Securities'de ekonomist; Ege Yatırım’da Ekonomist Global Menkul Kıymetler ve Karon Menkul Kıymetler Araştırma Departmanında Analist olarak çalıştı. Egeli & Co. Varlık Yönetim Şirketi’nde Araştırma ve Strateji Direktörü olarak görev yaptı. Egeli & Co. Enerji Yatırımları (EGCEY) ve Egeli & Co. Tarım Girişim (EGCYO)’de yönetim kurulu üyesi.


  CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, eczacı ve iktisatçı. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Adana Eczacı Odası'nda 4 dönem başkanlık yaptı. Çukurova Kent Konseyi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi.


  Gazeteci, TV programı sunucusu Emin Çapa, Halk TV'de Dünyanın 1001 Hali isimli program yapıyor. İstanbul Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunu Emin Çapa, Hürriyet gazetesi ve Tempo dergisinde ekonomi muhabirliği yaptı. Türkiye’nin ilk özel radyolarından Genç Radyo’nun kurucularından. Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nda çalıştı. TÜSİAD'da Muharrem Kayhan ve Erkut Yücaoğlu’nun danışmanlığını yaptı. 1999-2018 yılları arasında CNN Türk’te editör ve ekonomi haber müdürü olarak çalıştı. 2018'den buyana Halk TV'de program yapıyor.


  Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimini mezunu Selçuk Geçer, ekonomi yorumcusu. Çeşitli TV kanallarında yöneticilik yaptı.


  Aralarinda Emin Capa, Selcuk Gecer, Durmus Yilmaz'in bulundugu 5 ekonomiste sorustuma acildi
  Aralarinda Emin Capa, Selcuk Gecer, Durmus Yilmaz'in bulundugu 5 ekonomiste sorustuma acildiHabertürkhthayat.haberturk.com
  BDDK'dan 5 kişiye suç duyurusu
  https://www.haberturk.com/son-dakika-bddk-dan-5-kisiye-suc-duyurusu-3296554-ekonomi  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REV0 -- 27 Aralık 2021; 17:34:59 > • Lan ne itibarı ya! İtibar mı kalmış. Başta Türkiye'nin dünya üzerindeki imajının sonra da TL'nin değerinin ve saygınlığının bir tarafına koymuşsunuz. Başka ülkelerin ambargolarını delip rüşvet yerken devletin bankasını aracı olarak kullanmışsınız. Rezilliğiniz Ay'a çıkmış. Sonra biri bunu dile getirince itibarınızı savunmak aklınıza geliyor.

  Baş ekonomistin muhteşem politikasının sonuçları belli olmuyor mu ? Araba ,ev, yiyecek , içecek fiyatları herhalde youtube daki ekonomistler yüzünden uçuşa geçti  Bir de militan ekonomist demiş , sonuç hüsran oldu demiş. Milyarlarca doları piyasaya salıp aniden operasyon yapan ve bunu ekonomik başarı diye yutturanlara mı inandın sende   Döviz neden aniden düşürüldü. Sonuçta yavaş yavaş düşürülebilirdi. Bakan ne güzel dedi , sen de güzel dedin. Bu propaganda reklamında kaybeden küçük yatırımcı oldu. Kimlerin önceden haberi vardı acaba bu operasyondan . Ama bu Batırel stratejisi, ŞAAAK on milyar dolar  Bir sıkarsın, iki sıkarsın ama borç parayla nereye kadar.

 • Dün forumda bir mesajda Selçuk gecerin video başlıklarını gördüm. Bu adama hala soruşturma açılmamış iyi dedim ama yazmadım yinede . Adam devamlı dolar videosu çekiyor olacak şey değil


  Aralarinda Emin Capa, Selcuk Gecer, Durmus Yilmaz'in bulundugu 5 ekonomiste sorustuma acildi

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • biz yorum atarken korkudan ytd yazıyoruz

  bazıları aylardır her gün, dolar 40 olacak tarzı videolar çekiyordu


  doğru karar

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Güldem atabay'a arada bakarım. İnanılmaz bilgili son derece kibar ve dikkatli konuşan biridir. Resmen bir tanede kadın olsun diye konmuş.

  Saçma sapan işler. Selçuk Geçer'i tutmam. Ama Böyle olursa şu olur diye yaptığı konuşmalar çarpıtılmış hoş değil.

  Diğerleri zaten saçmalık.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 27 Aralık 2021; 18:14:29 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • şimdi dolar 30tl olacak diyen spekülasyon yapıyorsa dolar 5ttl olacak diyen yandaş ekonomistler de spekülsyon yapıyor. onlara niye bir şey diyen yok.

 • ozbey08 kullanıcısına yanıt

  bir de yıllarca şurayı geçemez diyen yandaşlar ulusal kanallarda herkese defalarca tamamen yanlış yönlendirmeler yaptılar mesela, her dediklerinin tersi oldu. onlar ne olacak
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 27 Aralık 2021; 23:18:2 >
 • İyi olmuş 18 lirayken 30 lira olacak diye gaz verip aldırdı bak hep bu adam yüzünden değilse bir şey bilmiyorum.milyonlar izliyor


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Militan olanları kılavuz edinenler kaybeder. İktisatda yandaş veya karşıtlar değil, bağımsız dış kaynaklar kılavuz edinilir. YouTube Trend'deki militan ekonomistlere tapanlar çuvallar diye diye dilimizde tüy bitti. Adamların motivasyon kaynağı iktidar karşıtlığı. Haber başlıkları bile duygusallık akıyor.
  Muhalefetin ve özellikle CHPli fanatik popülist ekonomi yorumcuları toplumu aşırı bir şekilde domine etmişti. Hem iktidar hem muhalefet taraftarlarının tüm parasını dövize akıtmayı başardılar. Ana sonuç hüsran oldu.
  Onlar döviz alın dedi, devlet almayın dedi. Onlar ısrarla alın dedi, hükümet almayın dedi. Sonuçta kaybeden halk oldu, ama hem devlet hem onlar köşeyi döndü.

  Tekrar ediyorum, tekrar aynı şey olacak.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 28 Aralık 2021; 0:34:15 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Nurettin nebatinin kardeşine de açılacak mı? Çünkü 1 gün önceden haber vermişti 1 puan ineceğini..

 • Lan ne itibarı ya! İtibar mı kalmış. Başta Türkiye'nin dünya üzerindeki imajının sonra da TL'nin değerinin ve saygınlığının bir tarafına koymuşsunuz. Başka ülkelerin ambargolarını delip rüşvet yerken devletin bankasını aracı olarak kullanmışsınız. Rezilliğiniz Ay'a çıkmış. Sonra biri bunu dile getirince itibarınızı savunmak aklınıza geliyor.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Redeemertr kullanıcısına yanıt
  Aralarinda Emin Capa, Selcuk Gecer, Durmus Yilmaz'in bulundugu 5 ekonomiste sorustuma acildi

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Şimdi analarını laciverte boyadık.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Baş ekonomistin muhteşem politikasının sonuçları belli olmuyor mu ? Araba ,ev, yiyecek , içecek fiyatları herhalde youtube daki ekonomistler yüzünden uçuşa geçti Aralarinda Emin Capa, Selcuk Gecer, Durmus Yilmaz'in bulundugu 5 ekonomiste sorustuma acildi Bir de militan ekonomist demiş , sonuç hüsran oldu demiş. Milyarlarca doları piyasaya salıp aniden operasyon yapan ve bunu ekonomik başarı diye yutturanlara mı inandın sende Aralarinda Emin Capa, Selcuk Gecer, Durmus Yilmaz'in bulundugu 5 ekonomiste sorustuma acildi  Döviz neden aniden düşürüldü. Sonuçta yavaş yavaş düşürülebilirdi. Bakan ne güzel dedi , sen de güzel dedin. Bu propaganda reklamında kaybeden küçük yatırımcı oldu. Kimlerin önceden haberi vardı acaba bu operasyondan . Ama bu Batırel stratejisi, ŞAAAK on milyar dolar Aralarinda Emin Capa, Selcuk Gecer, Durmus Yilmaz'in bulundugu 5 ekonomiste sorustuma acildi Bir sıkarsın, iki sıkarsın ama borç parayla nereye kadar.

 • Adamı izlemedim en azından kendi Youtube kanalındaki kendi videolarını izlemedim. Ancak bazı Youtuber'lar böyle clickbait başlıkları seviyor. İçerikte ne demiş önemli olan o.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • "döviz kuru üzerine manüplasyon yapanlar" ???

  demeç verip, daha konuşma bitmeden dövizin rekorlar kırdığını unutacak mıyız?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 27 Aralık 2021; 23:20:6 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

  2 sene önce dolar 12 olacak dediğinde forumda bir konuda izlemiştim ve clickbait başlık atıyor diye yazmıştım bende.. Başlığı tık almak için attım diye yapacağı bir savunma da ne kadar doğru olur bilemem
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 28 Aralık 2021; 0:9:21 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • bugün dolar yarın dolmaz

 • Adamları suçlayanları anlamıyorum.

  Plan; Faiz düşürülür dolar yükseltilir ve inadına nas verilerek bundan vazgeçmem dendiği anda doların 30 lirayı görmesi önlenemez bir sonuçtur burda hemfikir miyiz?

  Bu adamların bu sonucu öngörmemesi imkansız değildir bu doğru mu? Doğru

  Plan; Ertesi gün faiz haram diyen faizi yükseltir dolar düşürülür suçlu ise sadece bir gün önce o andaki verilere göre okuma yapanlardır öyle mi?

  Şimdi suçlulardır ve piyasayı alt üst eden bu zihniyettir öyle mi? Kimse kusura bakmasın yeterli değil


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yemin ederim sacmalik.Aralarinda Emin Capa, Selcuk Gecer, Durmus Yilmaz'in bulundugu 5 ekonomiste sorustuma acildi 

 • Ya adam dolar 50 TL olacak da diyebilir ve gerçekten de olabilir de ama asıl soru "ne zaman?" sorusu. 1 yıl sonra mı 10 yıl sonra mı? 2 sene önce Dolar 12 olacak demesi bir anlam ifade etmiyor. Onu ben de derim zaten. 20 TL olacak da derim, mesele zaman aralığı. Tık almak için, dikkat çekmek için o şekilde yazdığı çok belli. Etik değil zaten. Ama biz işin hukuk adalet tarafına bakalım. Şu jöle kafa için de bu konuda bir soruşturma açılmış mı? İnsanları TV'lerde yanılttığı, alenen dalga geçer gibi atıp tuttuğu için suçlanmış mı? Ekonomi konusunda iktidar lehine bile isteye yalan atarsan sorun yok ama bu yalan ya da düşünce ya da clickbait iktidara ters olunca yargıla gitsin değil mi, ne kadar güzel. Bu ne kadar etik ya da daha öte adaletli diye sormak gerek.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.