Şimdi Ara

Aradığınız Kişiye Şuan Ulaşılamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
156.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GSM operatörleri (Aria Aycell Telsim veTurkcell) Peki olayin mantigi ne?

Hemen açiklayayim : Siz telefonunuzu On-Off dügmesinden kapattiginizda aslinda telefonunuzu kapatmayip sadece onu "dinlenme" moduna geçiriyorsunuz. Ve GSm operatörlerinin Türkiye deki uydulari sayesinde bu sinyal, arayan kisiye "Aradiginiz kisiye su an ulasilamiyor..." mesaji veriyor, ancak bu mesaj siz aradiktan hemen sonra geliyor dogrumu?
    Neden Çünkü uydular Türkiye de ve GSM lere ait. Ancak sız telefonunuzu
    çalisir durumdayken pilini çikardiginizda (veya telefonunuzun fonksiyonlarini inatla kullanip makineniz açikken sarjini bitirip kendiliginden sarj yetersizligi yüzünden kapanirsa) bu sefer GSM operatörleri sizin gerçek anlamda kapattiginiz telefona ulasmak için bu sefer YURTDISI UYDULARIN KULLANIYOR, size ulasmak için !!! Ve dikkat ettiyseniz bazen "Aradiginiz kisiye su an ulasilamiyor..." mesaji belli bir süre geçtikten sonra veriyor neden mi? Çünkü yurtdisi uydularini kullaniyorlar ve dogal olarak sinyal size ulasirken vakit geçiyor. Tabi ki bunun da bedeli var ; her yurtdisi Uydu kullanimi için operatörler 60-85 cent ödüyorlar. (yani her arayis Basina 780.000TL ile 1,105,000 TL arasinda bir fiyat) GSM operatörüne ödetmis oluyorsunuz
    Küçük Ek Bilgi:
    Birinin cebini aradiginizda "Aradiginiz kisiye su an ulasilamiyor... mesaji çok çabuk geliyorsa bilin ki kisi bilinçli olarak cebini On-Off dügmesinden kapatmistir. Sebebi yorumsuz size kalmis. Ama egerbu "Aradiginiz kisiye su an ulasilamiyor..." mesaji yaklasik 30-40 saniye sonra geliyorsa, bilin ki kisinin ya sarji bitmis, ya gerçek kapsami alani disinda. Zaten mantiginizi biraz çalistirirsaniz neden son dönemde su meshur "Baz Istasyonlarinin" Türkiye'de heryere olur olmadik yerlere dikildiklerini sizde anlayabilirsiniz. Tabi ki daha az para ödemek için.

• Dostum bu güzel bilgiler için kaynak verebilirmisin, yaklaşık 1 ytl lik ücret çok değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Zer Gıfari

Dostum bu güzel bilgiler için kaynak verebilirmisin, yaklaşık 1 ytl lik ücret çok değilmi
    yaaaalaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnn
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknologi

yaaaalaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnn

Alıntıları Göster
    Bunu bana bir arkadaşım anlatmıştı eğer bu gerçekse bende türksele 1 günde milyarlar ödetmezsem banada robinson demesinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Bunu bana bir arkadaşım anlatmıştı eğer bu gerçekse bende türksele 1 günde milyarlar ödetmezsem banada robinson demesinler

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Robinson_Crusoe

• quote:

Orijinalden alıntı: blue_wind

quote:

Alıntıları Göster
    gsm şirketleri bildigim kadarıyla,turkıyede ve tum dünyada uydu aracılıgı ile görüşme saglamıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

gsm şirketleri bildigim kadarıyla,turkıyede ve tum dünyada uydu aracılıgı ile görüşme saglamıyorlar.

Alıntıları Göster
    Bilgi İşlemde Arkadaşınız Varsa Teyid Ettirebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CW_Doktoray

Bilgi İşlemde Arkadaşınız Varsa Teyid Ettirebilirsiniz

Alıntıları Göster
    daha önce tartışılmıştı ve konu havada kalmıştı. hiç kimse bu 1 ytl lik olaya kaynak gösteremedi. yani yalan.
  • Ama bir gerçek varki cep telefonumuz kapalı olsa bile telefon vasıtasıyla dinlenebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Zer Gıfari -- 3 Ağustos 2006; 17:36:10 >
  • quote:

Ama bir gerçek varki cep telefonumuz kapalı olsa bile telefon vasıtasıyla dinlenebiliriz
    quote:

Orjinalden alıntı: 5560

Ama bir gerçek varki cep telefonumuz kapalı olsa bile telefon vasıtasıyla dinlenebiliriz

Dinlesin yaw ben zaten bu olayı ilk duyduğumdan beri telefonla bazan yalancıktan konusuyorum.Türkü sölüyorum hehe.Anca bunu dinlerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gayipten Gelen Ses

quote:

Dinlesin yaw ben zaten bu olayı ilk duyduğumdan beri telefonla bazan yalancıktan konusuyorum.Türkü sölüyorum hehe.Anca bunu dinlerler.

Alıntıları Göster
    konuyu açan arkadaşın dedikleri doğrudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmetingülcan

konuyu açan arkadaşın dedikleri doğrudur

Alıntıları Göster
    ..olabilir fakat o 1 ytl lik ücret abartıdan başka birşey deği.
  • aaaa doktoray abi sende mi takılıon buralara cyber warrior kralı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasarimkaynak

aaaa doktoray abi sende mi takılıon buralara cyber warrior kralı
    telefon kullanmıyorum
  • iide denedim biraz önce iki türlüde aynı sürede operatör çıktı
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Turkcell 1 milyar öder, sende 1.5 milyar ödersin.

• quote:

quote:

Doğru Dostum Ancak Bataryayı Çıkartman Lazım Dinlenmemen İçin.

Ayrıca Sim Kartı Çıkartsan Bile "7 Dakika" Süresince Uyduda Hala Aktif Olarak Yerin Gözükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CW_Doktoray

quote:

Ayrıca Sim Kartı Çıkartsan Bile "7 Dakika" Süresince Uyduda Hala Aktif Olarak Yerin Gözükür.

Alıntıları Göster
    Cep telefonuna alternatif bir şey lazım eskiden çağrı cihazları vardı, sizin bildiğiniz alternatif haberleşme yöntemi var mı

quote:

Orjinalden alıntı: CW_Doktoray

quote:

• quote:

Cep telefonuna alternatif bir şey lazım eskiden çağrı cihazları vardı, sizin bildiğiniz alternatif haberleşme yöntemi var mı

quote:

Orjinalden alıntı: CW_Doktoray

quote:

Alıntıları Göster
    bu konu daha önce cep telefonu bölümünde de tartışılmıştı.

tamam hadi yapalım bunu. sonra operatörler yılda bilmem ne kadar babasının hayrına ücret ödesin....

adamlar sanki bunu bizim yanımıza bırakırlar. böyle birşey olsa zam yapacaklar, fiyatları artıracaklar, vergi koyacaklar yine bu parayı bizden çıkaracaklar. yani öyle veya böyle bizden çıkacak bu para. adam zarar etse nereye kadar gidecek. baktı böyle bir durum var, zammı basacak.

ayrıca benim bildiğim sen telefonu kapatınca baz istasyonuna "ben telefonu kapattım" anlamında sinyal gönderiyorsun. bu sebeple telefonu kapatırken de bir radyonun vs yanına tutun, cızırtılrı duyarsınız. ama direk çıkardığında telefon bu sinyali göndermez, bu sebeple aradığında o beklemeyi yapar diye biliyorum ben.

ha yanlış biliyor olamaz mıyım, olabilirim tabi. herkes yanılıyor olabilir. ama elinde bu konuyla ilgili sağlam bir kaynak varsa buraya koyarsan bu olaya inanırım. yoksa bu olayın doğru olmadığını düşünüyorum.

daha önce tartışıldı demiştim, işte buyurun konu. metin aynı zaten.

http://forum.donanimhaber.com/m_5392062/mpage_1/key_uydu%252Culasilamiyor%252Caradiginiz//tm.htm#6047356

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi löpçük -- 4 Ağustos 2006; 9:18:58 >

• quote:

Alıntıları Göster
    böyle bir şey yoq milletin akıllısı biziz Turkcell de salaktı değilmi ve bu yüzden bu kadar büyüdüler ve bu yüzden fahiş tel. faturaları geliyor millete, bunlarla uğraşmayın boşunuza ve teknik bilgi sahibi olmadan kulaktan dolma bilgilerle böyle konuşmayın ve deneme yapmayın boşuna zamanınıza yazık, ayrıca böyle bir varsayım yıllar önce yine bu forumda tartışılmıştı :)))

öyle bir durum yok yaniii,,,

eğer aksini idda eden varsa ispatlasın bana bunu,
    quote:

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.